101domain, Geniş Alan Adı Uzantıları ve Yönetim Araçları Seçeneğine Tam Barındırma Çözümleri Ekliyor

TP; DR: Dünyanın en büyük kullanılabilir alan adı uzantıları kataloglarından birini geliştirdikten sonra – bu doğru, GoDaddy’den bile daha büyük – 101domain, hem bireysel web sitesi sahiplerinin hem de büyük işletmelerin alanlarını eksiksiz bir çevrimiçi varlığa yükseltmelerini sağlayan modern araçlar sunmaya devam ediyor. Şirket, markaların ilgili alan adlarını edinmesine ve korumasına yardımcı olarak, kayıtları tek ve yönetimi kolay bir portföyde birleştirerek kapsamlı bir yaklaşım benimsiyor. Ölçeklenebilir barındırma, güvenlik ve performans özellikleriyle 101 alan adı, işletmeler düşünülerek oluşturulmuş kapsamlı hizmetlerle ileriye doğru baskı yapar.

Elbette, genellikle .IO ve .AI ile biten web sitelerini teknoloji endüstrisine ait olarak kabul ediyoruz – ancak alan adı uzantılarının giriş / çıkış veya yapay zeka ile hiçbir ilgisi olmadığını biliyoruz.?

Britanya Hint Okyanusu Toprakları ve Anguilla’nın Karayip Adaları’na atıfta bulunulduğunda, iki harfli alan uzantıları aslında belirli coğrafi bölgelere ve nüfuslara atıfta bulunan ülke kodu üst düzey alan adlarıdır. Etki alanı korsanlığı, Montserrat’ın .MS of Microsoft tutkunları tarafından gayri resmi olarak kullanılması, disk jokeyleri için Cibuti .DJ’si ve Mikronezya Federal Devletleri .FM’sinin podcast’ler, radyo istasyonları ve diğer ilgili işletmeler.

Bununla birlikte, daha az yaygın olan şey, kayıt şirketlerinin böyle bir alan adını güvenli hale getirmenize yardımcı olacak uzunluklardır. Birçok ccTLD, söz konusu ülke veya bölgede yerel bir marka, fiziksel varlık veya vatandaşlık isteme gibi kısıtlamalarla birlikte gelir.

Bu alan adlarının çoğunu satın almak için kayıt şirketleri genellikle yerel yönetim içindeki küçük bir grupla iletişim kurmalı ve ülkenin bireysel onay süreçleri üzerinde çalışmalıdır. İnternetin en iyi kayıt şirketlerinin çoğunun her zaman atmaya istekli olmadığı adımlar.

Ancak 101domain, diğer tüm şirketlerden daha fazla alan adı uzantısı çeşitliliği sağlamak için 20 yıllık bir miras oluşturdu. Dijital Pazarlama Müdürü Nick Thornton’a göre, şirket bu bağlantıları yapmaya ve müşterilerin güçlü alan portföyleri oluşturmasına yardımcı olmaya hevesli.

“Çok zaman, GoDaddy gibi büyük isimler ve 1&1, işlenmesi zor veya manuel kayıt gerektiren alan adlarını taşımamaya karar verin ”dedi. “Çatlakları çözdük ve dünyanın en büyük tedarikçilerinden biri olduk. Hemen hemen her uzantı için size satabiliriz. Hatta onu barındırmanıza ve güvence altına almanıza yardımcı olabiliriz. ”

101domain, İşletmelere Marka Koruması İçin Tek Durak Verdi

Kurumsal düzeydeki şirketler ve diğer büyük kuruluşlar ön plana çıktıkça, işletme adıyla ilişkili alan adlarını ve tüm alan adlarını toplamak giderek daha önemli hale geldi – başka bir yol da Nick, müşterilerin 101 alan adının geniş alan adı uzantısı kataloğundan yararlanmayı öğrendiğini söyledi.

101 alan adı ekibinin resmi ve logosu

101domain, 20 yıldan fazla bir süredir geniş bir kullanılabilir alan adı uzantıları kataloğu geliştirdi.

“Başlangıçta, ağımızı tüm uluslararası alanları kapsayacak şekilde genişleten ilk şirketlerden biriydik” dedi. “Bize dünyanın dört bir yanındaki sıcak pazarlarda tamamen kapsanmaları gerektiğini söyleyen büyük şirketlerimiz olurdu, bu da markalarını kapsaması gereken 70 kadar farklı uzantı anlamına gelebilir. Bunun üzerine, dijital portföylerini izleyebildik ve hiç kimsenin çevrimiçi ticari markalarını ihlal etmediğinden emin olduk. ”

101 alan adının Kurumsal Marka Hizmetleri, geniş bir kayıt şirketi ağında alanları bir araya getirmek yerine, merkezi bir konumdan alakalı alan adları edinebilecek, yönetebilecek, izleyebilecek ve güvenli hale getirebilecek alan adı yöneticileri üzerindeki çalışmaları azaltır.

Genel üst düzey alanların patlamasıyla birlikte (“.NINJA, .TECH, düşünebileceğiniz her kelimeden bir nokta” dedi Nick.) Şirket tonlarca ivme ve erken büyüme kazandı.

“Müşterilerimizin istedikleri herhangi bir uzantıyı satın alabilmelerini sağlama ideolojisine devam etmenin yollarını arıyoruz” dedi. “Bir işletmenin işletmesi ve bir sonraki seviyeye büyümesi için gereken tüm web hizmetleri için tek adresli bir mağaza olarak buradayız.”

Komple Bir Web Hosting Çözümü Oluşturma ve Yenileme

Bir alan adının güçlü bir çevrimiçi varlık oluşturmanın sadece ilk adımı olduğunu kabul eden 101 alan adı, e-posta ve web sitesi barındırma, SSL sertifikaları ve web sitesi oluşturucular dahil olmak üzere çeşitli ilgili hizmetlere hızla ayrıldı.

Nick, “Küçük işletmelerin çevrimiçi olmalarını ve tüm çevrimiçi varlıkları oluşturmak için sunduğumuz tüm hizmetleri birbirine bağlamalarını kolaylaştırdık” dedi. “Alan adı, tüm turtanın sadece küçük bir parçası.”

Bununla birlikte, ekibin alan adları alanındaki güçlü deneyimi göz önüne alındığında, 101 alan adının barındırma hizmetleri, şirket tavsiye için müşterilerine döndükçe ilk önce çekiş kazanmak için mücadele etti.

Nick, “Müşterilerimizle ne istediklerini, neye odaklanmamız gerektiğini ve sunmamız gereken destek düzeyini anlamak için konuştuk” dedi. “Müşterilerimize sunmaktan gurur duyduğumuz esnek, yönetilmesi kolay ve rekabetçi fiyatlı bir hizmet oluşturmak için barındırma departmanımıza gerçekten yatırım yaptık.”

Plesk kontrol panelinin ekran görüntüleri

101domain, barındırma hizmetini yenilemek için daha fazla mühendis kiraladı ve Plesk, Cloudflare ve Sectigo ile ortaklıklar kurdu.

2018’in sonuna doğru şirket, altyapısını modernize ederek ve bulut barındırma kararlılığı ve ölçeklenebilirliğinden yararlanarak barındırma bölümünü elden geçirdi. 101domain artık e-posta hizmetleri, SSL sertifikaları ve bir site oluşturucu için birden fazla seçenekle birlikte tüm paylaşılan, bulut ve özel sunucular yelpazesini sunuyor.

Nick, “Eski barındırma programımızı tamamen elden geçirdik ve Plesk’i ve yaptıkları her şeyin ev sahipliği yaptığı birkaç tam zamanlı insanı getirdik” dedi. “Her zaman sunucuları ve her türlü heyecan verici şeyi bir araya getiren yüksek seviyeli mühendislerimiz var.”

Sıradaki: SSL Sertifikaları, Cloudflare ve DNS Koruması

101domain şimdi uğultu eden güçlü barındırma platformuyla dikkatini müşterilere sağladığı diğer güçlü avantajları vurgulamaya dönüştürebilir: proaktif müşteri desteği ve ortalamanın üzerinde güvenlik ve performans artışı.

Nick, “En ucuz değiliz ve en pahalı değiliz, ama gerçekten bilgili destek personeline sahip olduğumuz biliniyor,” dedi. “Müşterilerimiz bizi seçiyor çünkü sektördeki en iyi araçlardan bazılarını sunuyoruz. Bizimle kalıyorlar çünkü belirli bir sorunla ilgili yardım aradıklarında bir mühendis, destek ve hesap yöneticilerinden oluşan bir çağrıya sahip olduklarını biliyorlar. ”

Daha önce dünyanın en büyük ticari SSL sertifika yetkilisi olan Comodo olarak bilinen Sectigo ile yakın tarihli bir ortaklık, 101 alan adının SSL sertifika tekliflerini genişletmesine olanak tanıyor. Şirket, şaşırtıcı derecede uygun fiyatlara ve sorunsuz, aerodinamik kurulum deneyimi ile üstün koruma sağlıyor.

İçerik dağıtımı ve DDoS koruması için güçlü bir Cloudflare destekli araç seçimine ek olarak Nick, 101 alan adının, müşterilerin saldırılardan ve diğer güvenlik açıklarından en iyi nasıl korunacağına daha yakından baktığını söyledi..

“Çoğu zaman bilgisayar korsanları ön taraf tarafından birinin web sitesine saldırmaya çalışmazlar. Aslında gizli güvenlik açığı olarak bilinen DNS tarafından geçecekler ”dedi. “Birinin alan adı hesabına erişirseniz, DNS’yi kalp atışı ile değiştirebilirsiniz. Tüm web siteleri, e-postaları ve tüm altyapıları derhal milyonlara mal olabilir. ”

Nick’e göre 101domain, kayıt defteri kilitlerini koruyan az sayıda şirketten biridir; hesaplarında önemli değişiklikler yapmak için müşteriler, kimliklerini kanıtlamak ve DNS düzeyinde değişiklik yapma yetkisi almak için manuel bir süreçten geçer..

Nick, “Müşterilerimizin BT ekiplerinden bazıları, sürecin olaylara hızlı bir şekilde tepki vermesine izin vermeyeceğinden dikkatli, ancak durum böyle değil ve değer genellikle karar vericiler için oldukça açık.” Dedi. “Kayıt defteri kilidi olmadan, birisi çok hızlı bir şekilde yıkıcı hasara neden olabilir.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me