Ağ ve Uygulama Performansı Yönetiminde Lider Savvius, Gerçek Zamanlı Problem Çözme Metodolojilerini Yenilemeye Devam Ediyor

TP; DR: Yaklaşık otuz yıldır ağ ve uygulama yönetiminde lider olan Kaliforniya merkezli Savvius, hem değişen bir pazara uyum sağladı hem de geleceğini dikte etti. Protokol analizine dayanan şirket, sorun giderme, gerçek zamanlı izleme ve kapsamlı analitik konularında dünya çapında 6.000’den fazla müşteriyi destekleyecek şekilde büyüdü ve eyleme geçirilebilir ağ görünürlüğü sayesinde ortalama çözümleme süresinin (MTTR) azalmasına neden oldu. Yıllar geçtikçe, şirketin portföyü durma belirtisi göstermeden giderek daha kapsamlı hale geldi. Kısa bir süre önce, şirketin evrimi hakkında kepçe sağlayan ve yeniliğe olan bağlılığı sürdüren Savvius Ürün Kıdemli Direktörü Jay Botelho ile konuştuk..

Savvius’un bebeklik döneminden modern teknoloji dünyasındaki yerine evrimi, özünde, yeni bir hikaye. Şirket, büyüdükçe işinin kurallarını yazdı ve yol boyunca farklı kimliklerle denemeler yapılmasını sağladı. 1990 yılında Mahboud Zabetian ve Tim McCreery tarafından protokol analizine odaklanmış bir yazılım şirketi olan AG Group olarak kuruldu..

Savvius Ürün Kıdemli Direktörü Jay Botelho, “Başlangıçta bir yazılım şirketi olarak kurulduk ve bugün hala protokol analizinin basitliği temelinde kurulmuş bir yazılım şirketi olarak düşünüyoruz” dedi. “Burası gerçekten işlerin başladığı yer.”

AG Group, ethernet ağları için PC tabanlı bir protokol analizörü sunmaya başladı ve kısa süre sonra adını WildPackets Inc olarak değiştirdi. O zamanlar, protokol analizi için kullanılabilen tek araç komut satırı ve DOS tabanlıydı..

Jay, “O zamanlar Savvius – o sırada WildPackets – Windows değil Mac tabanlı ilk grafik protokol analiz çözümünü geliştirdi,” dedi Jay.

Oradan işler çıktı. Jay bize yığının inşasına devam ettiğini söyledi ve Savvius protokollerde paketlemenin daha derin kodlarını çözdü.

“Tam bir protokol analiz çözümü oldu” dedi..

Yakında, protokol ve sürücü tasarımcılarının yanı sıra küçük, orta ve büyük şirketler ağ sorunlarını gidermek için aracı kullanmaya başladı. Jay’in belirttiği gibi, kullanıcılar aslında ağdaki tüm trafiğe bakabilir, kodunu çözebilir ve karmaşık sorunları hızla çözebilir.

Şirket daha sonra kablosuz bir teklif içerecek şekilde genişledi. Jay, “802.11 popüler olmaya başladığında, ilk kablosuz protokol analiz çözümünü sunduk” dedi. “On yıl sonra, 2003-2004 civarında, şirkette büyük bir geçiş gördük, sadece kendi başına çalışacak bir yazılım sunmak yerine, ağa farklı bir şekilde gömülebilen yazılım sunmaya başladık. böylece sürekli ağ izleme yapabilirsiniz. ”

Bu noktaya kadar, yazılım tipik olarak dizüstü bilgisayarlara kuruldu ve sorun giderme için ağ cihazlarına takıldı. Ancak Savvius, kuruluşların bu yazılımı 7/24 ağda çalıştırmasına ve trafiği sürekli izlemesine ve ağ verilerini yakalamasına izin veren güçlü bir pazar olduğunu fark etti..

Böylece, 2015 yılında WildPackets adını bir kez daha yeniden keşfetti, adını Savvius olarak değiştirdi ve ağ güvenliğine daha fazla ilgi gösterdi.

Jay, “Bugün kendimizi hala bir yazılım şirketi olarak görüyor olsak da, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ağ izleme ve analizi yapmak üzere tasarlanmış bir dizi üst düzey cihaz satıyoruz,” dedi Jay.

İster performans ister güvenlik açısından izleme yapılıyor olsun, paket verileri bu hizmetin anahtarıdır.

“Ağdaki tek gerçek bilgi kaynağı,” dedi Jay. “Yaptığımız her şey, gerçek paket verilerini ağda çok yüksek hızlarda yakalama, analiz etme ve depolama yeteneğine sahip olma perspektifini alıyor.”

6K + Şirketler Tarafından Güvenilen, Eylem Edilebilir Ağ Görünürlüğü ile MTTR’yi Kesin

Bugün, 60 ülkede 6.000’den fazla müşteri, performans ve güvenlik sorunlarıyla uğraşırken ortalama çözüm süresini (MTTR) azaltan yalnızca tam değil aynı zamanda eyleme geçirilebilir ağ görünürlüğü için Savvius’a güveniyor.

Jay, “Sorunları çok daha hızlı çözebilmemiz için sağlayabileceğimiz yetenek açısından gerçekten inanılmaz bir şey” dedi. “Sonunda, gerçekten böyle geliyor.”

Jay Botelho'nun fotoğrafı ve Savvius logosu

Kıdemli Ürün Direktörü Jay Botelho, Savvius’un ağ sorunlarının MTTR’sini önemli ölçüde azaltmayı amaçladığını söyledi.

Jay, sağlık, bankacılık, perakende, eğitim, ilaç, üretim ve hükümet gibi çeşitli sektörlere yayılan Savvius müşterileri için yıllık ticari fuarlarda ürüne kefil olmanın nadir olmadığını söyledi.

“Beni asla şaşırtmaz – müşteri, iş akışına getirdiğimiz iyileştirmeler ve çözümlerimizle ilgili sorunları ne kadar daha hızlı çözebilecekleri ve standdaki diğer potansiyel müşterileri için savunmaya başlayabilecekleri hakkında konuşacak. dedim.

Savvius, eyleme geçirilebilir görünürlük sağlamanın gururunu yaşıyor. Ve Jay’in belirttiği gibi, bunun dört temel yönü vardır: edinme, izleme, analiz etme ve tutma.

“Tüm ağ paketlerini, ağdaki tüm gerçek verileri alıyoruz; gerçek zamanlı olarak çekirdek ve kullanıcı işlevselliği sağlamak için bu paketleri çok hızlı bir şekilde izleyin; gerekli olması durumunda protokol analizinin derinliğine girmek için olay sonrası analiz; meta veri veya paketlerin kendisi olsun, bu verileri sürekli olarak saklayın. ”.

Savvius Omnipliance ve Omnipeek: Sağlam Bir Ağ Analizi Portföyü

Savvius çözüm portföyü, sektör lideri bir paket yakalama aracı olan Savvius Omnipliance; ağ analizi ve tanılama için kullanılan Savvius Omnipeek.

Şirketin geniş paket istihbarat uzmanlığı kullanılarak tasarlanan Omnipliance, 1G, 10G ve 40G ağları için saniyede 20 gigabite kadar gerçek zamanlı ve olay sonrası ağ analizi sağlar.

Jay, “Omnipliance tüm verileri yakalayan arka planda var” dedi. “Omnipeek, bu pencereyi paketlerin içine, saniyede 20 gigabit’de analiz etmeyeceğiniz ayrıntılı ağ verilerine dönüştürüyor.”

Omnipeek, gelişmiş problem çözme için bu verilerin segmentlerini analiz etmeyi kolaylaştırır.

Jay, “Omnipeek’in bu noktada oynadığı yer, son kullanıcının, BT yöneticisinin veya ağ mühendisinin ağ verilerine girmesi gerektiğidir” dedi. “Pakete göre paket neye benziyor? Ağ, istekleri çok hızlı bir şekilde kabul ediyor mu, ancak uygulamanın bu istekleri yanıtlaması uzun sürüyor mu? Tüm bunları Omnipeek aracılığıyla görebilirsiniz. ”

Savvius Omnipliance Ultra: Paket Yakalama & Gündem ile Analiz

Ağ performansı araştırmalarının anahtarı, performans izleme için eyleme geçirilebilir ağ görünürlüğü sağlayan Savvius Spotlight yazılımıdır.

Jay, “Ağ performansı yönetimi ve uygulama performansı yönetimi araçlarının çoğunda gördüğümüz sorun, bazı durumlarda çok fazla analiz yapıyorlar” dedi. “Tüm bu verilerle, kullanıcı hala ne aradığını bilmelidir.”

Gündem daha hedefli bir yaklaşım benimser. Amaç, bir kuruluşun sorun alanlarına ışık tutmaktır.

Jay, “Örneğin, uygulama gecikmesine, ağ gecikmesine, kullanımına ve ağ bağlantısının genel kalitesine odaklanıyoruz – saniyede 30’dan fazla gigabitte ayrıntılı olarak analiz ettiğimiz dört şey,” dedi Jay.

Yazılım, ağ mühendislerinin istenmeyen sonuçlar için sürekli arayış içinde olmalarını sağlar.

“Kırmızı bir fener gibi,” dedi Jay. “Buna bir nedenden dolayı spot ışık deniyor; sorunlara dikkat çeker, böylece son kullanıcı ‘Tamam, sorun var, şimdi o bölgede tam olarak neler olduğunu, paket verilerinin o kullanıcı veya bunun için nasıl göründüğünü görmek için Omnipliance’ı kullanmak istiyorum alt ağ ve neden bu sorunları yaşıyorlar. ”

Omnipliance Ultra, en üst düzey paket veri yakalama ve analizi için Spotlight’ı Omnipliance ile birleştirir.

Jay, “Bunun güzelliği, Spotlight’ı alıp aynı yazılımı bir Omnipliance’da çalıştırabilmeniz – buna Omnipliance Ultra diyoruz – bu yüzden hepsi bir paket, genel izleme ve sonra paket depolama yeteneği” dedi. “Veya onları ayırabilirsiniz. Her şey müşteri için kullanım durumuna bağlıdır. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me