AFCOM Veri Merkezi Dünyası 2018’i Sunuyor – Esri, NREL ve Johnson Controls’un Sunumlarına ve Yeniliklerine İçsel Bakışımız

TP; DR: Yakında, veri merkezleri operasyonları, tesis yönetimi ve BT altyapısında 1000’den fazla uzman, en son teknolojilerle dolu büyük bir sergi salonunu ağlamak, öğrenmek ve dolaşmak için San Antonio’da bir araya gelecek. Veri Merkezi Dünyası, veri merkezi ve BT profesyonellerinin her gün karşılaştığı kilit zorlukları çözmeye yardımcı olmak için tasarlanmış gerçek dünyadan, satıcıdan bağımsız eğitim fırsatları sunar. Uzun süredir konferansın organizatörleri olan AFCOM ile birlikte görülmeye değer bir avuç sunum yapan kişi ile kontrol ettik.

Veri merkezi tasarımı ve yönetiminden profesyonel gelişime kadar her şeyi kapsayan Data Center World, tesislerin, BT’nin ve operasyon profesyonellerinin modern veri merkezi stratejilerini ve altyapı yeniliklerini toplayıp öğrenmeleri için en önemli fırsattır.

Data Center World’ü 30 yılı aşkın bir süredir gidilecek yer haline getiren insanları, şirketleri ve teknolojileri anlamak için sektör lideri yeniliklerini paylaşmaya hazır birkaç sunum yapanla konuştuk..

20’den fazla Veri Merkezi Dünyası konferansına katılan Esri’nin John Parker, veri merkezi kapasite optimizasyonu ile ilgili her şeyi inceleyen üç bölümden oluşan bir atölye düzenlerken Tom Carter, Otto Van Geet ve David Sickinger ilk defa katılımcı olacak ılık sıvı soğutmanın enerji verimliliği ve Johnson Controls’un Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı’nın yüksek performanslı bilgi işlem veri merkezinde su kullanımını önemli ölçüde azaltan yeni bir teknolojisi.

Veri Merkezi Dünyası Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin »

AFCOM Derneği Direktörü Sarah Markey’e göre, katılımcının deneyimleri ne olursa olsun, veri merkezi ekosisteminin dört bir yanındaki profesyoneller Veri Merkezi Dünyası’nın eğitim ve ağ oluşturma etkinliklerinde değerli bilgiler bulacaklar.

“Bazıları hibrit senaryolarda çalışıyor, bazıları şirket içi, bazıları bulutta, bazıları da üçünün bu karışımına sahip,” dedi. “Veri Merkezi Dünyasında bulacakları, hepsini kapsayan bir eğitimimiz olması.”

Ayrıntılar: Veri Merkezi Dünyası 2018’e Nasıl Katılırsınız

100’den fazla uzman konuşmacı ve 180 sponsor ve katılımcı ile Data Center World, 20 saatten fazla ağ etkinliği ve 22 saat eğitim fırsatı sunmaktadır. Bu yılın Veri Merkezi Dünyasına katılmak için bilmeniz gerekenler şunlardır:

  • DSÖ: Tesisler ve BT yöneticileri, C düzeyi yöneticiler, mühendisler, danışmanlar ve çeşitli sektörlerden diğer veri merkezi profesyonelleri
  • Ne: Satıcıdan bağımsız eğitim, endüstri lideri konuşmacılar, bol ağ oluşturma ve satıcılara geniş erişim için küresel bir konferans
  • Nerede: San Antonio, Teksas
  • Ne zaman: 12-15 Mart 2018
  • Neden: Data Center World, en son teknolojilerle dolu devasa bir sergi salonu ile birlikte ilgili, zamanında ve pratik eğitim oturumları ve ağ oluşturma etkinlikleri ile bilinir

Öğrenme parçaları BT altyapısını, modern veri merkezi stratejilerini, güvenliği ve diğer birçok konuyu kapsar. En çok heyecanlandığımız iki oturum için okumaya devam edin.

Esri ile Veri Merkezi Kapasite Optimizasyonu

John Parker, 21 yıllık Veri Merkezi Dünyası’nda iki iş kazanmış ve konferansa hem son kullanıcı hem de satıcı olarak katılmıştır. Aslında, CBS haritalama yazılımı lideri Esri’de olağanüstü durum kurtarma ve küresel veri merkezi yönetimi alanında 11 yıllık kariyeri, Las Vegas’taki Veri Merkezi Dünyasına kaderi bir gezi ile başladı.

“Şirkete, mekana ve halka aşık oldum” dedi. “Veri Merkezi Dünyasına gitmeseydim asla olmazdı.”

John Parker ve Esri logosu resmi

John Parker, ArcGIS’in arkasındaki şirket Esri için olağanüstü durum kurtarma ve küresel veri merkezi yönetimiyle ilgileniyor.

Bu yıl, en iyi insanlardan ve yıldızlardan oluşan bir atölye için yıldız olarak adlandırdığı şeyi bir araya getirdi. Veri Merkezi Kapasite Optimizasyonu – Yalnızca BT Çalışanları için! Üç bölüme ayrılmış – BT yükü, çevresel etmenler, güç ve alan – uygulamalı atölye, katılımcıların sonuçları optimize edilmiş çözümlerin 3B modelleriyle karşılaştırmadan önce küçük gruplar halinde gerçek dünya sorunlarını çözmelerini sağlayacaktır..

Kapasite planlama unsurları, “Bir viteste üç çark gibiler,” dedi. “Üç çarkın tümü olmadan optimize edilmiş bir veri merkezi çalıştıramazsınız.”

Veri Merkezi Dünyasına katılmanın en iyi kısmı hakkında uzman görüşü istendiğinde, John bir bileşen seçemedi.

“Bu bir saksı kabında bir şeyler pişirmek gibi” dedi. “Buraya birkaç malzeme ekliyorsunuz, biraz kaynamaya bırakıyorsunuz ve hepsini lezzetli bir şeye birleştiriyorsunuz.”

NREL ve Johnson Kontrollü Enerji Verimli Veri Merkezleri

Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL), yüksek performanslı bilgi işlem veri merkezi ile bir veri merkezindeki sürdürülebilirlik sınırlarını zorlamayı hedeflediğinde, Tom Carter ve Johnson Controls şirketin BlueStream hibrit soğutma sisteminin daha da fazla verimlilik katabileceğini düşündü.

“Normalde, ısı reddetme sistemi ikili bir karardır: su veya kuru hava soğutması ve bunun sonu,” Isı Reddetme Teknolojisi Kıdemli Müdürü Tom. “Hibrit bir yaklaşım ideal olarak en iyi yol. Su soğutmayı yılın en sıcak günlerinde enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmanız gerektiğinde çalıştırıyorsunuz, ancak BT ekipmanından yıl boyunca sabit yükü taşımak için hava soğuduğunda kuru hava soğutmayı kullanabilirsiniz. ”

Tom Carter, Otto Van Geet ve David Sickinger'ın Johnson Controls ve NREL logoları ile görüntüleri

Tom Carter, Otto Van Geet ve David Sickinger, hibrit soğutma sisteminden öğrenilen dersleri paylaşmak için bir araya gelecek.

NREL enerji verimliliği açısından damgasını koysa da, Baş Mühendis Otto Van Geet veri merkezinin büyük miktarda su tükettiğini söyledi.

“Veri merkezi, her şeyden önce, bilgisayar ihtiyaçlarınızı açıkça karşılamak zorundadır, ancak enerji verimliliğinden veya su tüketiminden ödün vermeden tüm bunları yapabilirsiniz” dedi ve NREL’in hibrit soğutma sistemiyle ek operasyonel tasarruflar bulduğunu ekledi. soğutucu ihtiyacını ortadan kaldırmak.

NREL veri merkezini BlueStream termosifon soğutma sistemi ile güçlendirdikten sonra, Johnson Controls ve NREL hikayelerini paylaşmak için bir araya geldiler. Dünyanın En Enerji Verimli Veri Merkezinden Öğrenilen Dersler.

“Konferanslara gitmenin güzel yanı, radar ekranınızda bile olmayan şeylerden sık sık şaşırmanızdır,” dedi Tom. “Yaptıklarımızı paylaşmaktan gerçekten heyecan duyuyorum ve bence elde ettiğimiz temel metrikler açısından anlatacak gerçekten güzel bir başarı hikayemiz var. Ancak diğer insanların ne yaptığını, yeni teknolojilere nasıl ilerlediklerini ve daha fazla entegre olduklarını görmek için birçok fırsat olacak. ”

Bu Yıl Yeni: AFCOM Liderliği Ağ Oluşturma Etkinliklerini Paylaşıyor

AFCOM Derneği Direktörü Sarah Markey’e göre, uygulamalı öğrenme ve gerçek dünyadaki başarı öykülerinin ötesinde Data Center World, diğer katılımcılarla bağlantı kurmak için çok sayıda seçenek sunuyor..

Örneğin, 2018’de ilk kez katılımcılar hızlı ağ etkinliği sırasında toplantıları koordine etmek için bir hizmet kullanabilir.

Sarah, “Bu tür bir hız randevusu gibi,” dedi. “İnsanları bir araya getirmeye yardımcı olan bir hizmet kullanarak, uzmanlığınızı ortaya koyar ve öğrenmek istediğiniz şeyleri girersiniz. Algoritma eşleştirmeyi yapıyor ve randevularınızı sizin için ayarlıyor. ”

Daha derin bağlantılar kurmak isteyen veya konferansa kendi başlarına gidebilecek katılımcılar için, Hosted Networking Dinners’a kaydolabilir ve yerel bir restoranda küçük bir Data Center World katılımcı grubuna katılabilirler.

Sarah, “İnsanların kariyerlerini gerçekten yönlendirebilecek farklı ağ fırsatları ile daha derin bağlantılar kurmalarına yardımcı olmak için başka bir çaba” dedi. “İnsanlarla iletişim kurmanın, kongre katındaki bir kadeh şaraptan daha iyi bir yolu yok.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me