ALIS: Blockchain tarafından desteklenen ve Güvenilir Kullanıcıları ve İçeriği Ödüllerle Çekmek için Tasarlanmış Japon Sosyal Medya Platformu

TP; DR: Güvenilir makaleleri ve insanları güvenilmez olanlardan ayırt etmek için bir ödül sistemi kullanan blockchain tabanlı bir sosyal medya platformu olan ALIS, mevcut sosyal ağ sistemimize merkezi olmayan bir alternatif oluşturuyor. Otonom olarak geliştirilen platform, jeton tabanlı teşviklerle reklamsız içeriği mümkün kılacak. ALIS Büyükelçisi Programı gibi girişimleri büyümeyi hızlandırmak için çalışan platform, kullanıcı geri bildirimlerine dayalı sürekli gelişim için hazırlanıyor.

Günlük olarak belirsizlikle boğuşmaya zorlanan bir tür olan penguenlerin cesaretinden risk alma hakkında çok şey öğrenebiliriz. Uçamayan kuşlar, aç olduklarında sık sık buz raflarında toplanırlar ve aşağıdaki sulara dalışın balık büfesine mi yoksa gizli bir avcının karşısında zamansız bir ölüme mi yol açacağını tartışırlar..

Kaçınılmaz olarak, bir cesur penguen ilk hamleyi yapar – ve genellikle, bu penguen en fazla ödül alan kişidir. Blockchain tarafından desteklenen çığır açan, merkezi olmayan bir sosyal medya platformu olan ALIS’in arkasındaki ekip, değer teklifinin bir parçası olarak penguenin risk alma niteliğini benimsedi..

ALIS logosu

ALIS blockchain ve sosyal medyayı birleştiriyor.

ALIS ekip üyeleri için bilinmeyen sulara girmek, veri gizliliği ihlalleri, yanıltıcı haberler ve istilacı reklamlarla dolu merkezi medya sistemimize bir alternatif bulmaya çalışırken küçük bir bedeldir..

ALIS’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Masahiro Yasu, “İnsanların mevcut sosyal medya yaklaşımının doğru olmadığını bilmelerini istiyorum” dedi. “Bir uygulamayı kullanmak istiyorsanız kişisel veya özel bilgilerinizi vermek zorunda değilsiniz. Sadece şeffaflık değil, aynı zamanda yerel ekonomilerin büyümesine yardımcı olmakla ilgili gelişen başarılı bir uygulama ile gerçekten merkezi olmayan bir gelecek yaratmak istiyoruz. ”

Token tabanlı teşvikler için reklamı değiştiren bir blockchain tabanlı platform olarak ALIS, sosyal ağlarda devrim yapma potansiyeline sahiptir. Şimdi açık beta olan merkezi olmayan araç, yüksek kaliteli makaleler ve güvenilir katkıda bulunanlar için pazar talebini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Büyümeyi hızlandırmak için çalışan ALIS Büyükelçi Programı gibi girişimlerle, platform benzersiz değer ve yenilik sağlamaya hazırlanıyor.

Sosyal Medya ve Haber Beslemelerinde Devrim Yaratan Reklamsız Bir Platform

Facebook, sosyal ağ şirketinin yanlışlıkla 6 milyon kullanıcının telefon numaralarını ve e-posta adreslerini yetkisiz izleyicilere sızdırdığı 2013 yılından bu yana kullanıcılarının özel verilerini ortaya çıkarmak için sıcak su içerisindedir. O zamandan beri durum daha da kötüleşti: 2018’de bir saldırgan, Facebook tarihinin en büyük hack olayında 50 milyon kullanıcının kişisel verilerini açıkladı.

Bu, kullanıcıları korkutmak için yeterli değilse Facebook, kullanıcıların ağda paylaştığı bilgilere dayanarak reklam sattığını kabul etti. Masahiro, bu yaygın güven eksikliğinin ALIS’in başarılı olmasını istemesinin nedenlerinden biri olduğunu söyledi. “Merkezi bir platformdan uzaklaşarak insanlara güçlerini geri vermek zorundayız” dedi..

ALIS banner'ı

Şu anda beta sürümündeki platform, güvenilir içeriğin dolaşımı için merkezi olmayan bir yaklaşım sunuyor.

ALIS için ilham kaynağının bir kısmı, 2016 yılında kurulan, makale, resim ve yorumlara katkıda bulunan kullanıcıları ödüllendirmek için blockchain teknolojisi ve kripto para biriminden yararlanan bir sosyal medya platformu olan Steemit’ten geldi. İki yıl önce ALIS’de Kurucu Ortak ve CTO’dan Sota Ishii, Güney Amerika turunun fotoğraflarını platformda yayınladı. İçerik onu 30 dolara yakın kazandı ve Domino’nun sunduğu en pahalı pizzayı satın aldı..

İlgisini çeken Sota ve ALIS ekibi platformu iyice araştırdı. Google ve Facebook gibi teknoloji devleri esas olarak gelir elde etmek için reklamlara güvenirken, Temmuz 2017 itibariyle 378 milyon dolar değerinde Steemit, ayrıntılı bir jeton şeması kullanıyor.

ALIS ekibi Steemit platformuna hayran olsa da, iki eksiklik gözlemlediler: Aşırı karmaşık bir jeton ekonomisi ve Japon izleyiciler için yerelleştirme eksikliği. Daha sonra ALIS, özellikle Japon pazarı için tasarlanmış, kullanımı kolay, jeton tabanlı bir sosyal medya platformu sunmak için geliştirildi.

Güvenilir İçerik Oluşturmak ve Bulmak için Belirteç Tabanlı Teşvikler

ALIS, yüksek dereceli makaleler oluşturan yazarlara ve materyalleri değerlendirenlere token dağıtarak kaliteli içeriği teşvik eder. Hem içerik oluşturucular hem de değerlendiriciler sosyal ağ için gerekli olmakla birlikte, içerik oluşturucular, girdikleri zamana göre daha önemli bir teşvik alacaktır. Değerlendiriciler, önemli sayıda beğeni alan makaleleri sıraladıkları için zamanla daha fazla jeton alır.

Okuyucular daha sonra, güvenilir içeriklerin beğeni sayısına ve her makale için ödenen jeton sayısına göre tanımlayabilir. Hem kişiler hem de makaleler güvenilirlik temelinde derecelendirilir ve kullanıcılar ilişkili etiketleri kullanarak bunları arayabilir.

ALIS ekran görüntüsü

ALIS, güvenilir kişileri bir etiketleme sistemi aracılığıyla belirler.

ALIS web sitesindeki bir teknik incelemeye göre, platformun kendisi kullanıcılar tarafından değerli kabul edildiğinden, ALIS tokeninin değeri artacaktır. Rusça konuşanları hedefleyen merkezi olmayan bir platform olan Steemit ve Golos’un başarısına dayanarak, yazarlar planın yüksek bir başarı olasılığına sahip olduğunu savunuyorlar.

Masahiro, platformun en büyük faydasının sosyal katılımdan para kazanma yeteneği olduğunu söyledi. “Şu anda, Twitter’da bir tweet oluşturursanız, hiçbir şey alamazsınız” dedi. “İçerikten para kazanırsanız daha fazla kullanıcı alırsınız.”

ALIS ayrıca sahtekarlığı önlemek için tasarlanmış yerleşik mekanizmalara sahiptir. Birden fazla kukla hesabın oluşturulmasını önlemek için, kullanıcıların profillerini SMS ile doğrulaması gerekir. Sistem ayrıca birkaç saniyede çok sayıda makaleyi değerlendiren kullanıcıların eylemlerini geçersiz kılacaktır – istatistiksel olarak imkansız bir başarı.

Özerk Olarak Gelişen, Merkezi Olmayan Bir Yaklaşım

ALIS ekibi ICO aracılığıyla 3.75 milyon jeton dağıttı ve ayrıca yaratıcılara ve değerlendiricilere ek jetonlar dağıtacak. İlk uygulamanın ötesinde, ALIS ekibi, kullanıcıların etkileşime girmesini ve geri dönmesini sağlamanın kritik öneminin farkındadır. Bu nedenle, ALIS tokenleri% 50 enflasyon oranı taşıyacak.

Masahiro, ALIS’in değerlendiricilerin ve içerik oluşturucuların katkılarının kayıtlarını tutmak için blockchain teknolojisinden yararlanacağını söyledi. ALIS cüzdanında geçerli ALIS tokenleri olan kullanıcılar, kullanıcılara ödülleri dağıtma yetkisine sahip olacak ve bağımsız olarak gelişen bir sistem oluşturacak.

“Bu noktada, değerlendirmeler ve ödüller için blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyoruz, ancak diğer işlevler için diğer teknolojileri değerlendirmek istiyoruz,” diyor ALIS Kurucu Ortakları. “Örneğin, yayınlanmış makaleler blok zincirine kaydedilmemelidir, çünkü veri yapısı arama ve derin öğrenme için uygun değildir.”

Masahiro, şirketin aktif olarak kullanıcıları dinlemeye ve geliştirme süreci hakkında onlarla sürekli bilgi paylaşmaya odaklanarak her zaman önerilere açık olduğunu söyledi. “Hâlâ her geçen gün hizmetimizi yavaş yavaş yaratıyor ve geliştiriyoruz” dedi. “Ayrıca, kullanıcıların en çok hangi özellikleri beğendiğini ve geliştirmeye öncelik vermemize yardımcı olan sorular sorarız.”

Kitle kaynak bilgeliği süreci boyunca, ALIS ekibi pratik ve kullanışlı bir platformun geliştirilmesine yol açacak sağlam ve başarılı fikirler toplamayı umuyor. Masahiro, “Kullanıcı aktivitesi ALIS’i başarılı kılan şeydir,” dedi..

ALIS Büyükelçisi Programı: Büyümeyi Hızlandırma

Bu amaçla, şirketin ve yatırımcıların ağ hakkındaki sözleri yaymalarını sağlamak için tasarlanmış bir girişim olan ALIS Büyükelçi Programı, yaklaşık bir yıldır dışarıda ve ilk kullanıcıların çoğu hala tutkulu ve gönüllü olarak ALIS ile çalışıyor. Ürünün ve token değerinin büyümesi tamamen ALIS topluluğunun genişlemesine bağlı olduğundan, ALIS ekibi hem küresel olarak hem de Japonya’da ulaşımı artırmanın gerekli olduğunu düşünmektedir..

ALIS Elçileri, ALIS ekibi tarafından özenle seçilir ve yeni hayranlar edinmek, bilgi yaymak, çevrimiçi ve çevrimdışı ALIS etkinliklerini tanıtmak ve bölgesel pazarlara bakış açısı sağlamakla görevlendirilir. Buna karşılık, etkinliklere, özel tişörtlere ve resmi bir ALIS Büyükelçisi kartına ücretsiz giriş alırlar..

Büyükelçi Programının amacı, penguenler gibi, bu çığır açan büyükelçilerin ALIS ailesini çevrimiçi kaynakların bolluğu için şölen yapmaya devam etmesidir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me