Autodesk AEC, Prodüksiyon ve Eğlence için Sektöre Özel Yazılımla İş Yapmanın Geleceğini Nasıl Yeniden Tasarlıyor?

TP; DR: Tasarımcıların, mühendislerin ve dijital sanatçıların daha fazlasını yapmasını sağlayan uzun zamandır yenilikçi tasarım programlarının geliştiricisi olan Autodesk yazılım paketleri, mimarlık, mühendislik, inşaat, üretim ve medya ve eğlence alanlarında profesyonellerin temel araçlarıdır. Şirket, dünya tasarımcılarının ve inşaatçılarının çalışmalarını yaratıcı, verimli, sürdürülebilir ve işbirliği içinde yapmalarına yardımcı olan 50’den fazla programdan oluşan büyük bir kararlılığa sahiptir. AutoCAD ve Revit gibi BIM uygulamaları gibi programlar, ister filmler, oyunlar, binalar veya 3D yazdırılmış nesneler olsun, fikirleri olasılık alanına getirir. Tasarım, animasyon, planlama veya inşaat ihtiyacı ne olursa olsun, Autodesk işin yapılmasını sağlayacak araçlara sahiptir.

1980’lerde oyun değiştirici, AutoCAD ile başlayan tasarım alanında tecrübesi ile tanınan Autodesk, o zamandan beri mimari, mühendislik, inşaat, imalat, dijital animasyon ve oyun tasarımı gibi çeşitli endüstrilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün serisi hazırladı..

Autodesk’ün tasarım araçları her gün dünya çapında büyük projelerde kullanılıyor ve mühendislerin New York Özgürlük Kulesi, Şanghay Kulesi ve San Francisco Körfez Köprüsü’nü inşa etmelerine yardımcı oldu. Üretim şirketleri, geliştirme yaşam döngüsünü kolaylaştırmak ve yeni tasarımları daha hızlı yinelemek için Autodesk ürünlerini kullanıyor.

Şirketin yazılımı aynı zamanda medya ve eğlence endüstrisinde bir dayanak noktasıdır. 3ds Max gibi programlar, zengin ayrıntılı, gerçekçi ayarlar ve ortamlar oluştururken tasarımcıların ve animatörlerin birlikte çalışması için bir platform sağlar. Popüler kullanımı “Assassin’in Creed” ve “The Elder Scrolls V: Skyrim” gibi hit oyunlarda gösterilmiştir. Autodesk 3ds Max, “Mad Max: Fury Road” ve “Hellboy” gibi çarpıcı filmlerin yapımında da kullanılmıştır.

Sürekli yenilik ve sürdürülebilirliğe odaklanan Autodesk, açıkça geleceğe yönelik bir şirkettir. Autodesk’in masaya getirdiği etkileyici yazılım çeşitliliği, 35 yıldan fazla bir süredir dünyada gerçek ve pozitif bir değişim yaratmaktadır..

Binalar ve altyapı daha güvenli ve daha uygun maliyetli hale getirilmiştir. Araç üreticileri proaktif olarak ulaşım modlarını ilerletebilir. Alternatif enerji savunucuları en güvenli ve en etkili yel değirmenlerini ve türbinleri tasarlayabilir. Animatörler ve oyun tasarımcıları izleyicilerin kaçabileceği ilham verici dünyalar yaratabilir.

Autodesk’in geleceğe olan bağlılığı, şirketin tasarım yazılımının ücretsiz akademik sürümlerini dağıtmasıyla açıktır, böylece öğrencilerin hayallerinin peşinden gitmelerini sağlar, böylece yeni nesil geleceğe yönelik bir tasarım geliştirir. Sonuçta, herkes daha iyi bir tasarımla kazanıyor.

BIM Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat Alanlarındaki Takımları Birleştiriyor

Autodesk’in bir e-kitabına göre, inşaat maliyetinin% 30’u yeniden işleniyor. Proaktif tasarım uygulaması yardımıyla pahalı yeniden tasarım ve yeniden yapılandırma ihtiyacı tamamen azaltılabilir veya tamamen ortadan kaldırılabilir.

BIM veya Bina Bilgi Modellemesi, profesyonellere binaları ve altyapıyı planlama ve tasarlama yeteneği sağlar. Tasarımlar, değişen endüstri standartları ve düzenlemelerine göre güncellenebilir veya daha fazla verimlilik için revize edilebilir.

Seattle’dan LMN Architects, binaları daha hızlı ve daha akıllı tasarlamak için BIM’i kullanıyor. Mimarlar, doğru malzemeleri ve teknikleri kullanarak mümkün olan en iyi tasarımları bulmak için müteahhitler ve imalatçılar ile işbirliği yaparlar..

BIM modelleri ve simülasyonları, LMN Architects’in prototip tasarımlarını fiziksel test modelleri oluşturmaya gerek kalmadan hızlı bir şekilde değerlendirmesini mümkün kılar. Bu, zaman tasarrufu anlamına gelir, aynı zamanda bakım ve işletme maliyetleri ve daha sorunsuz operasyonlarda derin indirimler sağlar.

Daha hızlı yapılan daha iyi tasarımlar, LMN ve iş ortakları gibi AEC (mimari, mühendislik ve inşaat) şirketlerine Autodesk kadar gelişmiş teknolojilere sahip olmayan rakiplere üstünlük kazandırır.

Mucit ve AutoCAD Ürünleri ve Fikirleri Canlandırır

Inventor ve AutoCAD gibi çözümlerle Autodesk, fiziksel ürünlerde fikirlerin hayata geçirilmesine yardımcı olur. Inventor, kullanıcının çeşitli modelleme seçenekleri ve otomatik yapılandırmalar arasında seçim yapmasına ve diğer herhangi bir 3D CAD programından kolayca veri almasına ve vermesine izin verir.

Autodesk’in Ürün Tasarım Koleksiyonu, Inventor Professional, AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical, Fusion 360, 3ds Max ve diğer tasarım hizmetlerini içerir. Bu 3B CAD programları, ortaya çıkan üretken tasarım programları ile birlikte, algoritmalar kullanarak önceden ayarlanmış kısıtlamalar içinde tasarım varyasyonları oluşturur. Ortaya çıkan tasarımlar, kullanıcılara kendi başlarına düşünmemiş olabilecekleri fikirlerle ilham verir.

Bu fikirler sadece sanatsal bir ortamda ortaya çıkmaz, aynı zamanda çeşitli imalat biçimleriyle fiziksel dünyaya da getirilebilir..

3D baskı genellikle uygun maliyetli ve benzersiz bir üretim aracıdır. Bir modelden sonsuz sayıda kopya oluşturulabilir ve her yeni, biraz farklı tasarım için kalıpların ve ekipmanların güncellenmesine veya eklenmesine gerek yoktur..

Bir program içine bir dijital kalıp yapılabilir ve daha sonra sıfırdan yazdırılabilir. Within Medical olarak bilinen süit, özellikle 3D baskı organ dokusu ve implantları potansiyeli nedeniyle yararlıdır – Autodesk tarafından tasarlanan ürünü hayata geçirir.

Video Oyunları ve Filmleri Büyülü Yapan 3D Animasyon Araçları

Autodesk ürünleri en iyi oyunların ve filmlerin yapımında kullanılmıştır. 3ds Max ve Maya gibi programlar “Uncharted” ve “Grand Theft Auto” gibi hit oyunlarda bulunan pürüzsüz animasyon ve gerçekçi dokulardan sorumludur.

Tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filmlerinden biri olan James Cameron’un “Avatarı” çarpıcı görsellerinden ötürü en çok övülen 3ds Max’in yardımıyla yaratıldı..

3ds Max, benzersiz özellikleri ve güçlü yönleri nedeniyle çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Oyun tasarımcıları ve görüntü yönetmenleri, profesyonel film ve oyun animasyonu için gerekli diğer birçok özellik arasında, kamera sekanslama, voksel kaplama, animasyon kontrolörleri ve kalabalık nüfusu uygulamasına çekiliyor..

Point cloud verileri 3B alanda modeller oluşturmak, nesnelere kolayca gölgeleme ve cilt efektleri eklemek ve kullanıcıların animasyon ve kamera kontrollerini kullanarak daha ikna edici bir hikaye anlatmasına yardımcı olmak için kullanılabilir. Kalabalık yayılması, sahnelerin daha gerçekçi görünmesini sağlamak için negatif arka plan alanını doldurur. Bu gerçekçilik, sırayla, filmleri ve video oyunlarını hayata geçiriyor.

Yenilik ve Sürdürülebilirliğe Bağlılık Autodesk’i Yönlendiriyor

Autodesk, “bir şeyler yapmanın geleceği” konusunda kararlıdır. Bugünün hızlı tempolu, küresel olarak dağıtılmış işgücünün, yenilik yapmak kadar hızlı olan araçlara ihtiyacı var. Talepler hızla değişiyor ve yeni, modern tasarımlarla karşılanması gerekiyor. Tasarımcılar, Autodesk yazılımının ve sık ürün geliştirmelerinin yardımıyla en iyi çözümleri bulmak için işbirliği yapabilir.

Ve Autodesk “işleri yapmanın geleceğini” sürekli meydan okumaya hazır yazılım geliştirmenin ötesine taşır. Şirket, Dünya’nın kaynaklarının sınırlı olduğunu ve işi buna göre ayarladığını fark ediyor. Autodesk, yeşil donanım üzerinde çalışan bulut hizmetlerinin uygulanmasıyla güç tüketimini azaltarak% 100 yenilenebilir enerji elde etti. Autodesk ayrıca, diğer işletmelerin sürdürülebilirliğe ulaşmasına yardımcı olmak için yeşil projeler için araçlar ve finansman sağlar. Şirketin kendi sözleriyle, Autodesk “insanların daha iyi bir dünya hayal etmelerine, tasarlamalarına ve yaratmalarına yardımcı olan yazılımlar geliştiriyor.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me