Aylık Verilen Eğitimsel Deneyler: MEL Science’ın Abonelik Kutuları Evinizi Çocuklar İçin Güvenli Bir Kimya Laboratuvarı’na Dönüştürüyor

TP; DR: Aylık bir abonelik kutusu şirketi olan MEL Science, fen eğitimini kolay, ilginç ve etkili hale getirme misyonundadır. Şirketin güvenli ve ilgi çekici kimya deneyleri ve sanal gerçeklik dersleri, ebeveynler, çocuklar ve eğitimciler için geniş bir öğrenme ve öğretim fırsatları sunar. Biyoloji ve fizik odaklı yeni kitlerin tanıtılmasına yönelik çalışmaların yanı sıra Wikipedia benzeri bir deney veritabanı olan MEL Science, erken fen eğitimini bir sonraki seviyeye taşımaya kararlıdır..

Alüminyum kutunun sırrını açıklayan son viral videoyu görmediyseniz, kaçırıyorsunuz demektir. Spoiler uyarısı: Drano’nun bile yenemediği tek şey gizli – plastik. Şu anda 75 milyondan fazla izleyiciyi toplayan videoda MEL Science, günlük içme kaplarımızın içindeki gizli katmanı ortaya çıkarmak için zımpara kağıdı, bir beher, drenaj temizleyici ve ahşap bir çubuğu nasıl kullanabileceğinizi gösteriyor.

Video, MEL Science’ın çocuklar ve yetişkinler için güvenli ve heyecan verici bilim deneyleri yoluyla kamuoyunun bilime olan ilgisini genişletme çabalarının bir parçası. Şirketin aylık olarak kapınıza kadar teslim edilen abonelik kutuları, teoriyi öğrenmeye uygulamalı bir yaklaşımla birleştirir.

MEL Bilim logosu

MEL Science kimya deneylerini ve sanal gerçeklik derslerini kapınıza getiriyor.

MEL Science Pazarlama Direktörü Fedel Katro, “Abonelik kutusu harika bir öğrenme modelidir, çünkü çevrenizdeki dünya hakkında yeni bir şeyler keşfetmenize yardımcı olacak sürekli yeni deneyler içeriyorsunuz” dedi. “Geleneksel bir kimya seti satın aldığınızda pahalı, birkaç deneme yapıyorsunuz ve masanızın altında bir yere çıkıyor.”

Bir MEL Kimya setine her abonelik, bir başlangıç ​​kiti ve iki ila üç deney yapmak için ihtiyacınız olan ekipmanı içeren aylık bir teslimat içerir. Altı yaşından küçük çocuklar, dikkatli ebeveyn denetimi ile deneylerin tadını çıkarabilir, ancak MEL Science, sekiz ila 12 yaş arasındaki çocuklar ve genç yetişkinler için özel olarak tasarlanmıştır..

Tüm denemeler uygulama içi destekle desteklenir ve kullanıcılar akıllı telefonu sanal gerçeklik derslerine yönelik bir portala dönüştüren ücretsiz bir karton kulaklık alır. Biyoloji ve fizik gibi bilim alanlarını araştıran gelecek setler için planlar ve deneylerin yeni, kapsamlı bir bilgi tabanı ile MEL Science, fen eğitimini hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli ve erişilebilir hale getirmeye devam ediyor.

Mobil Uygulama Desteği ile Güvenli ve Eğitsel Deneyler

MEL Science, Londra’da yaşayan bir Rus geliştirici ve fizikçi olan Vassili Philippov tarafından 2015 yılında başlatıldı. O zaman, çok sayıda fizik Olimpiyatı kazanan Vassili, dört çocuk yetiştiriyordu ve standart eğitimin sunabileceğinden daha fazlasını sağlamak istiyordu.

Fedel, “Erken fen eğitiminin iyi gelişmediğine inandığı için kendini eğitime adamaya karar verdi,” dedi. “Bir şeyler öğrenmek için, ellerinizi bulabilmeniz gerekir.”

Bu nedenle Vassili, başlangıçtan itibaren etkileşimli adım adım yardım ve 3D molekül modelleri sağlayan mobil uygulamasını, çocukların her deney hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmalarına yardımcı olmak için fiziksel laboratuvar ekipmanı ile bir araya getirdi..

Londra merkezli şirket 2016’ya kadar ilk satışlarını ABD ve İngiltere’de yaptı. Ertesi yıl kimya ve sanal gerçeklik derslerini başlattı. MEL Science, 2018 yılına kadar ürünlerini 35’ten fazla ülkedeki kullanıcılara gönderiyordu..

Bugün şirket, sosyal medyasının yanı sıra tüketici tabanını da büyütmeye devam ediyor. Şimdi meşhur alüminyum kutu videosuna ek olarak Fedel, MEL Science’ın halkın bilime ilgisini artırmak için tasarlanmış 300’den fazla kimya deney videosu ürettiğini söyledi..

Göz kürelerini çekmek söz konusu olduğunda, çaba bir başarı gibi görünüyor. “Sosyal ağlarımızda 260.000 Instagram’da ve yaklaşık 800.000 Facebook’ta olmak üzere 1 milyondan fazla takipçimiz var” dedi. “İyi olan şey, insanların bilime daha fazla dikkat etmeye başlaması ve içeriğimizle elde etmeye çalıştığımız şeydir.”

Ebeveynler, Çocuklar ve Eğitimciler için Eğlenceli Bir Öğrenme Fırsatı

Okul dışında çocuklarıyla zaman geçirmek için kitleri kullanan ebeveynlere ek olarak, MEL Science evde eğitim topluluğu arasında başarı elde etti. Aylık abonelik kutusu, okul içi projelerin güvenli ve eğitici bir şekilde değiştirilmesini sağlayarak ev okulu eğitimcilerinin laboratuvarı eve getirmelerini sağlar.

Fedel, “MEL Kimya kitleri bir okul laboratuarına harika bir alternatif çünkü deneyleri kolaylaştırmak için gerekli tüm talimatları ve malzemeleri gönderiyoruz ve kesinlikle güvende,” dedi Fedel. “Tüm ABD ve Avrupa güvenlik gerekliliklerini karşılıyorlar ve Avrupa standartları çok daha katı.”

Android tablette deneme listesi

Şirket, sezgisel bir mobil uygulama aracılığıyla kullanılabilen geniş kapsamlı bir deneme listesine sahiptir.

MEL Science, 2017’den beri kiralık okullara kitler de sattı. Şirket şu anda ABD genelinde yaklaşık 350 okulda kayıtlı bir satıcıdır ve California gibi düzenlenmiş eyaletlerde evde eğitim gören ailelerin ürünü eğitim amacıyla satın almalarını sağlar.

Kitler ayrıca okul sonrası sınıflar ve bilim kulüpleri için ilgi çekici bir tamamlayıcıdır ve şirketin sanal gerçeklik temelli kimya dersleri K-12 müfredatıyla tam olarak uyumludur. MEL Kimya abonelik kutusu şu anda ilköğretim ve ortaokulun ilk aşamalarında çocuklu ebeveynler için tasarlanmış olsa da, Fedel, şirketin 4-8 yaş arası küçük çocuklara yönelik kitler üzerinde çalıştığını söyledi..

Aboneler için Sanal Gerçeklik Derslerine Ücretsiz Erişim

MEL Science’ın VR kimya programı son derece kapsamlıdır ve ilkokul kimya müfredatındaki tüm ana konuları kapsayan 28 ders ve test vardır. Sanal gerçeklik, kısa, sindirimi kolay videolara yerleştirilen görsel ve etkileşimli bir öğrenme deneyimi sağlar.

İlk ders, Katılarda Atomlar, aynı karbon atomlarından yapılmış olmalarına rağmen yapılarının nasıl farklı olduğunu göstermek için izleyiciyi bir elmas ve atomik seviyede bir grafit parçası içine alır. Ve tüm bunlar üç dakikadan biraz kısa bir sürede gerçekleşir. Molar kütleden radyoaktif izotoplara kadar değişen konularla toplam 80 ders var..

MEL Science, sanal gerçekliği çocukları molekül dünyasına tanıtmak için bir araç olarak kullanmayı seçti çünkü formüllerin ve gerçeklerin ezberlenmesinden daha derin bir anlayış sağlıyor.

Fedel, tüm abonelerin bu derslere ücretsiz olarak erişebileceğini söyledi. Sınıflarında sanal gerçeklik teknolojisine sahip olan ve içeriği ders planlarının bir parçası olarak kullanmak isteyen eğitimciler bir lisans satın alabilir ve uygulamayı ilgili cihazlarına indirebilir.

MEL Kimya, ücretsiz beş seans MEL VR sunar ve sanal gerçeklik özellikli bir sınıfı olmayanlar MEL Science’ın ortakları, RedboxVR ve Sanal Gerçeklik Deneyimi ile çalışmayı seçebilir. Fedel, sanal gerçekliğin günümüzün teknoloji meraklısı gençleri için hoş bir öğrenme ortamı sağladığını söyledi.

“Çocukları cihazlarından çıkarmak gerçekten zor ve bu yüzden mobil uygulamamız ve VR derslerimiz var” dedi. “Kendi alanlarında oynamak zorundayız.”

Yeni: Bilim Deneyleri için Wikipedia Benzeri Bir Veritabanı

MEL Science’ın MEL Kimya’ya benzer, ancak biyoloji ve fizik ve yeni çocuklar için kitler içeren yepyeni kitler dahil olmak üzere gelecek için büyük planları var..

Buna ek olarak, şirket, Fedel’in Wikipedia’ya benzer bir formatta olacağını söyleyen bilim deneyleri için kapsamlı bir bilgi tabanı geliştiriyor.

“Zorluk ve ortam (laboratuvar, ev veya sınıf gibi) kategorilerine göre denemeleri bulmak ve filtrelemek için kullanabileceğiniz, göz atmak kolay bir kaynak olacaktır” dedi. “Fen bilimleri öğretmenlerinin kolaylıkla ilham bulması gerçekten kullanışlı bir web sitesi olacak.”

Bu çaba, MEL Science’ın çeşitli çevrimiçi içeriklerle bilime olan ilgiyi artırmak için tasarlanmış genel stratejisiyle ilişkilidir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me