Bir Hacker’ın Perspektifinden Tehditlerle Mücadele: IOActive, Endüstriler Arasında Araştırma Destekli Güvenlik Çözümleri Sunmak İçin Onlarca Yıllık Deneyimden Yararlanıyor

TP; DR: Araştırma odaklı bir özel bilgi güvenliği çözümleri sağlayıcısı olan IOActive, bir dizi tam yığın penetrasyon testi, program etkinlik değerlendirmesi ve donanım korsanlığı hizmetleri sunmaktadır. Güvenilir iş ortağı, Global 1000 kuruluşlarının benzersiz bir saldırganın bakış açısıyla tüm geliştirme süreçlerini korumalarına yardımcı olur, güvenlik yatırımlarını en üst düzeye çıkarır ve iş esnekliğini artırır. Şimdi, kuruluşundan yirmi yılı aşkın bir süredir, IOActive tüm endüstrileri sürekli gelişen tehdit ortamından korumak için deneyimini geliştirmek istiyor.

İyi bir tıp doktorunun size söyleyeceği gibi, bir semptomu tedavi etmek kısa vadede yardımcı olabilir, ancak altta yatan hastalığı ortaya çıkarmazsanız, asla bir tedavi bulamazsınız..

Aynı mantık bilgisayar sistemleri için de geçerlidir: İşletmenizi gelişmiş güvenlik tehditlerinden korumak, operasyonlarınızı bütünsel olarak değerlendirebilecek uzmanların bilgisini gerektirir, ardından genel güvenlik duruşunuzu geliştirmek için bir eylem planı geliştirir.

1998’den bu yana, IOActive, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin çeşitli araştırma odaklı güvenlik çözümleri aracılığıyla sistemik sorunları teşhis etmesine ve tedavi etmesine yardımcı olan o uzmandır..

IOActive logosu

IOActive, özel güvenlik çözümleri sağlayıcısıdır.

IOActive COO’su Matt Rahman, “Kalbinde, bir araştırma şirketi ve bu araştırma sayesinde metodolojilerimizi oluşturduğumuz güvenlik açıklarını buluyoruz” dedi. “Akıllı insanlarla özümüzde güçlü bir şirket kurduk ve metodolojilerimiz gizli sosumuz.”

Ve güvenlik gelişmekte olan bir meslek olduğu için şirketin hedefi yeni riskler ortaya çıktıkça uyanık kalmaktır. IOActive CEO’su Jennifer Steffens, “Tehdit aktörlerine sürekli olarak dikkat ederek ve en büyük tehditlerle mücadele etmek için hizmetler geliştirerek tehdit manzarası dediğimiz şeyin önünde kalmaya çalışıyoruz” dedi..

Bugün, IOActive, en zorlu güvenlik sorunlarını üstlenecek şirkete güvenen Global 1000 Enterprises için güvenilir bir ortaktır. İleri görüşlü grup, tüm geliştirme sürecini benzersiz bir bilgisayar korsanı perspektifinden korumak için teknoloji yığınının her katmanını araştırır. IOActive, tüm endüstrileri sürekli gelişen bir tehdit ortamından korumak için kapsamlı endüstri deneyiminden yararlanma planlarıyla, çevrimiçi güvenliğin lideri olma rolünü sürdürmeye devam ediyor.

Tüm Geliştirme Sürecinizi Koruyun

IOActive, yirmi yılı aşkın bir süre önce güvenlik girişimcisi, stratejisti ve geliştiricisi Josh Pennel tarafından kuruldu. Bundan önce, Josh etik hack topluluğunda önemli bir rol oynadı ve burada ekibinin şu anda meşhur bir hack yarışması olan DEF CON’nın Capture the Flag’i kazanmasına yardımcı oldu. Etkinliği personelden oynamayı bırakmalarını kibarca talep edene kadar üst üste üç yıl kazandılar, böylece diğerleri kazanabilirdi.

Önümüzdeki üç yıl boyunca Josh ve ekibi, bir kalem ve kağıt puanlama sisteminden yüksek kaliteli bir elektronik yarışmaya kadar yarışmayı aldı. “Bunu yaparken, ürünlerinin ve altyapısının güvenliğine yardımcı olmak için Microsoft ve Washington eyaleti gibi insanlara göz kulak oldular.”

Grafik tasvir hizmetleri

Akademik bir yaklaşım: IOActive kalbinde bir araştırma şirketidir.

Böylece IOActive resmi olarak doğdu. O zamandan beri şirket, çeşitli sektörlerdeki müşterilere kapsamlı güvenlik çözümleri sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahip.

“21 yıldır misyonumuz dünyayı daha güvenli ve daha güvenli bir yer haline getirmekti” dedi Jennifer. “İçeri girip güvenliği saldırganların bakış açısından değerlendireceğiz, güvenlik açıklarının nerede yattığını göreceğiz ve güvenlik duruşlarını ve iş esnekliğini nasıl geliştirebileceklerini önereceğiz.”

IOActive, güvenlik merkezli stratejik kararlar vermeden önce bir kuruluşun genel iş misyonunu dikkate alır. Jennifer, “Vakumda güvenlik asla kurumun hedeflerini, rekabetçi manzarasını ve sektör varlıklarını anlayabildiğiniz kadar etkili olmayacaktır” dedi. “Güvenlik görevini iş konuşmasına dönüştürmek çok önemlidir, böylece tüm yönetim ekibi ve yönetim kurulu önemini anlayabilir.”

Etkinlik Değerlendirmeleri, Sızma Testi ve Donanım Korsanlığı

IOActive ekibi, çevrimiçi güvenlik endüstrisinde 21 yıldır gelişen trendlerin payını gördü. Son olarak, Matt dijital dönüşüm sürecini çevreleyen ve şirketlerin faaliyetlerini iyileştirmek için yenilikçi teknik çözümler kullandıkları bir dizi sorun gözlemledi..

“Verimliliği artırmaya yönelik teknolojinin bu geniş çapta benimsenmesini gördük, ancak eksik olan, bütünsel bir bakış açısıyla güvenliğe odaklanmak” dedi. “Çoğunlukla, işletmeler kendilerini çevrimiçi suçlulardan ve ulus devletlerden korumak için yeterince şey yapmıyorlar.”

Bir kuruluştaki güvenlik yönetimi için bir temel belirlemek üzere, IOActive’in hizmeti, geleceğe yönelik bir plan hazırlamadan önce kuruluşun risk duruşunun, potansiyel tehdit aktörlerinin ve mevcut savunma yeteneklerinin derinlemesine bir organizasyonel değerlendirmesi ile başlar. Buradaki fikir, şirketteki herkes tarafından riski başarılı bir şekilde azaltmak için kullanılabilecek, eyleme geçirilebilir bir güvenlik programı oluşturmaktır..

Şirket ayrıca mobil uygulamalar, gömülü cihazlar, BT altyapısı ve bulut ortamları da dahil olmak üzere bir dizi teknolojide tam yığın penetrasyon testi sağlar. Her sektör farklı güvenlik zorlukları ve tehdit aktörleriyle karşı karşıya olduğu için IOActive, her müşteri için kullandığı metodolojilere benzersiz risk faktörleri ekler.

Bu yaklaşım, şirketin en etkili test metriklerinden yararlanabilmesini ve sağlam iyileştirme önerileri sunabilmesini sağlar. “Hizmetlerimizi her müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlamak kritik önem taşıyor,” dedi Matt. “Benzersiz iş risklerini anlamalarına, güvenlik açıklarını bir saldırganın bakış açısından tanımlamalarına ve eyleme geçirilebilir öneriler sunmalarına yardımcı oluyoruz.”

Global 1000 İşletmeleri için Güvenilir Bir Ortak

Matt, IOActive’ın enerji, finansal hizmetler, sağlık, perakende ve telekomünikasyon da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde bir dizi büyük işletmeye hizmet ettiğini söyledi. Aynı zamanda, bilgisayar korsanlarının sık sık meyveyi güvenlik açısından düşündükleri orta ölçekli organizasyonları hedef aldığını söyledi..

“Genellikle orta ölçekli işletmelerin peşine düşüyorlar çünkü ihtiyaç duydukları güvenlik teknolojisini elde etmek için gerekli kaynak ya da bütçeye sahip değiller” dedi. “Çok sayıda büyük işletmeye hizmet veriyoruz, ancak bizim açımızdan, yardımımıza ihtiyaç duyan herkes için hazırız ve bu orta ölçekli pazar yaklaşımı için de farklı fiyatlandırma ve stratejilerimiz var.”

Hizmet verilen farklı endüstrileri gösteren grafikler

IOActive’in araştırma odaklı güvenlik çözümleri, enerji, nakliye ve üretim dahil olmak üzere birçok endüstrinin korunmasına yardımcı olur.

IOActive ayrıca, donanım üreticilerinden ve yazılım geliştiricilerinden güvenlik satıcılarına kadar çeşitli teknoloji şirketlerine de hizmet vermektedir. Teknoloji şirketlerini denetleyen kurullar, çalışanlarını, süreçlerini ve altyapısını denetlemek için IOActive’i getirdi ve teknik alıcılar şirket içi işgücünün bir uzantısı olarak şirkete yaslandı.

“Yazılım ve donanım teknolojilerinin doğrulanması ve tasdik edilmesi için bize geliyorlar” dedi. “Yaptığımız şey benzersiz ve hem kamu hem de özel sektördeki birçok müşteri uzmanlığımızdan yararlanmak istiyor.”

Matt bu amaçla IOActive’in bazı teknoloji ve güvenlik şirketleriyle ortaklık kurmaya açık olduğunu söyledi.

“Çok sayıda kuruluşun güvenli olmasına zaten yardımcı olduk” dedi. “Şimdi, daha uyumlu bir dünya yaratacak olan sorunları birlikte çözmek için yeteneklerimizi ve niteliklerimizi kullanarak güvenlik ve teknoloji topluluğu ile çalışmak istiyoruz.”

Endüstrileri Daha İyi Korumak İçin Çalışmak

Gelecekteki ortaklıkların ötesinde Jennifer, IOActive’in ek araştırma ve işbirliği yoluyla şirketi ilerletmeye odaklandığını söyledi.

“Son iki yılda geliştirmek için çalıştığımız bir dizi araştırma organımız var” dedi. “Ve başlangıçtan itibaren sorumlu açıklamaların savunucusu olduğumuzdan, endüstrilerin bir bütün olarak daha iyi korunabilmesi için daha fazla bilgi edinmemizi sağlayan daha işbirliğine dayalı bir açıklama politikası geliştirdik..

Matt, IOActive’in ulaşım ve oyun endüstrilerindeki güvenliği artırmaya odaklanacağını söyledi. “Örgütler ve işletmeler üzerinde gelecekteki etkileri öngörmemize ve onları savunmaya ve bunlara karşı korunmaya nasıl yardımcı olabileceğimizi belirlememize yardımcı olan kulaklarımız yere düştü.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me