Bitdefender’ın Cloud Security Suite, MSP’lerin Veri Koruma ve RMM İşlevselliğine Katmanlı Bir Yaklaşımla Değerlerini Arttırmalarına Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: Bitdefender, sofistike ve sürekli gelişen modern tehditlerle mücadele etmek için tasarlanmış yeni nesil katmanlı bulut güvenlik paketi ile MSP’lerin geleceğe güvenle adım atmasına yardımcı oluyor. Kurumsal düzeyde güvenliğe ek olarak, paket basit bir dağıtım sürecine sahiptir, yüksek performans sağlar ve alakart eklentileri içerir. Şimdi, ConnectWise ile genişletilmiş bir ortaklık ve entegrasyon sayesinde Bitdefender, piyasadaki en gelişmiş güvenlik çözümlerini sunma misyonunu geliştiriyor.

Son on yılda, veri ihlallerinin o kadar büyük olduklarını gördük ki, aklımızda kalıcı olarak kazınmışlar. Target’in 2013 kredi kartı maruz kaldığı Marriott’un son zamanlarda saldırıya uğramış rezervasyon sistemine maruz kalmasından bu saldırıların neden olduğu itibar zedelenmesi yadsınamaz.

Ancak Global Cloud Başkanı Jason Eberhardt’a göre & Bitdefender’da MSP, bu olaylar ilk etapta doğru güvenlik çözümleri uygulanmış olsaydı, dijital tarih kitaplarımızın sayfalarına asla ulaşmazdı.

Jason, “Bitdefender’ın sunduğu çözümler gibi, sadece biraz çaba ve ekstra güvenlikle, bu istismarların birçoğu haberlerde olmazdı” dedi. “Biz reaktif olmaktan ziyade proaktifiz.”

Bitdefender logosu

Bitdefender, güvenlik koruması ve performansında en iyisini sunmayı amaçlamaktadır.

Ödüllü güvenlik ürünleri ve tehdit istihbarat çözümleri sayesinde Bitdefender, işletmelere ve yönetilen servis sağlayıcılara (MSP’ler) 2001’den bu yana 150’den fazla ülkede 500 milyondan fazla sistemi korumaya yardımcı oldu. Şirketin en üst düzey katmanlı güvenlik paketi, MSP’ler için Bitdefender Bulut Güvenliği , hizmet sağlayıcıların tehditleri maksimum verimlilik ve doğrulukla engellemelerine yardımcı olur.

Jason, “Güvenlik alanındaki diğer MSP odaklı şirketlerin aksine Bitdefender hakkında heyecan verici olan şey, tüm çözüme bakmamızdır – sadece uç nokta güvenliği sağlamıyoruz,” dedi Jason.

Kapsamlı kurumsal düzeyde güvenlik çözümlerine ek olarak, MSP’ler için Bitdefender Cloud Security, basit dağıtım süreci, yüksek performansı ve isteğe bağlı eklentiler menüsü ile bilinir. Artık, genişletilmiş bir ortaklık ve ConnectWise ile entegrasyon sayesinde, şirket daha fazla güvenlik katmanıyla gelişmiş saldırılara karşı gelişmiş koruma sunabilir.

MSP’ler için Bitdefender Bulut Güvenliği: Yeni Nesil Katmanlı Güvenlik

Bitdefender her zaman temel bir amacı muhafaza etmiştir: insanlara yardım etmek. Sovyetler Birliği’nin çöküşünden 90’lı yılların başında CEO Florin Talpes, o zamanlar Softwin olarak bilinen ve uç nokta güvenliğine odaklanan Romen merkezli şirketi kurdu. 2001 yılında şirketi Bitdefender’a yeniden markaladı ve 2011’de sanallaştırma alanına girdi..

Jason, “Bitdefender sektörde fark yaratmak için her zaman ileri görüşlü bir şekilde çalıştı” dedi. “Her zaman geleceği düşünüyor ve tamamen kucaklıyoruz – ve bu da MSP’ler için Bitdefender Cloud Security’nin gerçekte olduğu şey.”

MSP'ler için Bitdefender Bulut Güvenliği

MSP’ler için Bitdefender Bulut Güvenliği, yeni nesil güvenliği katmanlı.

İster uygulamanızda barındırılan hassas hasta bilgilerini güvence altına almak isteyen bir diş hekimi olun ister önde gelen bir küresel perakendeci olun, sürekli değişen tehdit ortamının her zaman bir adım önünde olan bir yönetilen hizmet sağlayıcısı (MSP) ile çalışmanız önemlidir. Jason, bu amaçla Bitdefender’ın MSP’lere tüm müşterilere, hatta KOBİ’lere bile kurumsal düzeyde güvenlik çözümlerine erişim vermeleri için güç verdiğini söyledi..

Saldırganların genellikle daha büyük kuruluşlara erişim için bir ağ geçidi olarak kullanmaları özellikle önemlidir. “Bitdefender her yerde herkese yardım ediyor,” dedi. “Bu sektörde, tek kişilik veya 5.000 kişilik bir dükkan olmanız önemli değil, size yardımcı olmak istiyoruz çünkü güvenlik duruşunuz güçlü ise, tüm sektör güçlüdür.”

Bitdefender yaklaşımı aynı zamanda kesintisiz inovasyona da odaklanmıştır. “Buna Blockbuster’dan Netflix’e, hatta ata bir arabaya benziyorum – sadece bir şey yapamazsınız çünkü her zaman bu şekilde yaptınız” dedi. “Geleceğe doğru ilerlemeye devam etmelisin.”

Basitleştirilmiş Dağıtım, Yüksek Performans ve İsteğe Bağlı Güvenlik Katmanları

Jason, sistem güvenliğini bir evi güvenceye almayı düşündüğünüz şekilde düşüneceğini söyledi. “Sadece kapılarınızı kilitliyorsanız, sadece temel konuları kaplıyorsunuz” dedi. “Bir sonraki seviyeye taşıyoruz: kapılar kilitli, bir alarm sistemi kurduk ve web kameraları dahil ettik.”

MSP’ler için Bitdefender Cloud Security, çeşitli sertleştirme ve kontrol, önleme ve algılama katmanlarına sahip standart bir üründe mevcuttur. Antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümlerinin gelişmiş bir kombinasyonu, anti-istismar koruması, sürekli süreç izleme, yapılandırılabilir içerik kontrolü, cihaz kontrolü, saldırı tespitli iki yönlü güvenlik duvarı, web filtreleme ve güvenilir ve güvenilmeyen sayfaları gösteren bir arama danışmanı var.

MSP'ler için Bitdefender Cloud Security özellikleri

Platform aynı anda güvenlik, performans ve basitlik sağlar.

Ürünün yaptığı her şey göz önüne alındığında, platformun basit dağıtım, yönetim ve faturalandırma süreçleriyle mümkün olan en düşük kaynak ayak izini sağlayacak şekilde inşa edilmesi şaşırtıcıdır. Jason, “Bu şirketlerin tek bir kurulumla mükemmelleşmesi, işlerini koruyabilmesi ve gece uyuyabilmesi gerektiğini bildiğimiz her şey” dedi..

Şirket aynı zamanda MS Exchange için güvenlik, tam disk şifrelemesi ve sanallaştırılmış ortamlar için güvenlik dahil olmak üzere, aynı konsoldan yönetilebilen ancak ayrı olarak faturalandırılan isteğe bağlı çözümler de sunmaktadır. Sonuçta, her bir işin ve MSP’nin iş misyonunu ilerletmek için neye ihtiyacı olduğu ortaya çıkıyor.

Jason, “Güvende olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi – sistemlerini kilitlemek için yerleştirmeleri gerekebilecek her şeyi sunduğumuzdan emin olmak istiyoruz,” dedi Jason.

Genişletilmiş Ortaklık ile Geliştirilmiş Koruma

Nisan ayında Bitdefender, servis sağlayıcılara gelişmiş bir iş yönetimi yazılım paketi aracılığıyla hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlayan bir şirket olan ConnectWise ile genişletilmiş bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, MSP’lerin güvenlik yönetimi görevlerini tam otomatikleştirmesine ve kolaylaştırmasına yardımcı olacak ConnectWise Automate 12 ile entegrasyon yoluyla müşterilere uzaktan izleme ve yönetim (RMM) işlevselliği getiriyor.

Genişletilmiş entegrasyon, Bitdefender’ın yama yönetimi, gelişmiş tehdit güvenliği ve uç nokta algılama ve isteğe bağlı eklentilerin ConnectWise menüsüne yanıt eklemesine izin verdi. Ayrıca MSP’lerin tüm önemli uç nokta güvenlik katmanlarını, tehditleri önleme, algılama ve bunlara yanıt verme olanağı sağlayan birleşik bir çözümün parçası olarak kolayca yönetmelerine olanak tanır.

Jason, “RMM’ler gelecek ve Bitdefender, MSP’lere tek bir cam bölme yoluyla gelişmiş saldırılara karşı gelişmiş koruma sağlayan inanılmaz bir çözüm buldu” dedi. “Bu yetenekler söz konusu olduğunda Bitdefender özellikle sektörün ön saflarında yer alıyor.”

Aynı zamanda, RMM sistemleri için güvenlik şarttır. Ortaklık sayesinde Jason, Bitdefender ve ConnectWise’ın her iki müşteri tabanının paylaştığı sorunları çözmek için birlikte çalışabileceklerini söyledi.

Jason, “Müşterilerimizin neye ihtiyacı olduğunu dinliyoruz, onları nasıl koruyabileceğimizi belirliyoruz ve en iyi cins çözümleri sunuyoruz” dedi. “Bitdefender gibi bir güvenlik satıcısının ConnectWise gibi bir şirketle çalışmasının çok önemli olmasının nedeni, yapamadığımız çok sayıda müşteriye ulaşabilmeleri ve tam tersi. Birlikte çalışarak birçok insana yardım edebilir ve birçok sorunu çözebiliriz. ”

Geleceği Kucaklamak: Sürekli İnovasyona Odaklanmak

Bitdefender şu anda, özelliklerden ve işlevlerden kullanım kolaylığına ve satın alınabilirliğe kadar her boyutta ihtiyaç duyulan tüm güvenlik avantajlarını sunmaktadır. Ama şirket orada durmuyor.

Bazı satıcılar ana güvenlik ürünlerine ek olarak bulut ve MSP çözümleri sunarken, Bitdefender’ın MSP’ler için Bulut Güvenliği, şirketin ana odak noktalarından biridir. Ve bu alanı sürekli olarak mükemmelleştirmek en önemli hedeflerinden biridir.

Jason sürekli “Onları sürekli dinliyor ve onlara ihtiyaç duydukları şeyi nasıl vereceğimizi belirliyoruz” dedi. “Her şey at ve arabaya geri dönüyor: Çoğu zaman insanlar X’e ihtiyaçları olduğunu düşünüyorlar, ama aslında Y ve Z’ye ihtiyaçları var. Geleceği kucaklamak daha hızlı bir at sunmakla ilgili değil; araba hayal etmekle ilgili. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me