Bulutta İş Hızlandırma: McAfee’nin Güvenlik Çözümleri İşletmelerin Tehditleri Saptamasına ve Azaltmasına Yardımcı Olur

TP; DR: McAfee’nin bulut güvenlik çözümleri, işletmelere çevrimiçi tehditlerin yeni çağına karşı savunmak için ihtiyaç duydukları özel araçlar sunuyor. Siber güvenlik şirketinin, diğer güvenlik oynatıcılarıyla çalışmayı içeren bulut yerel yaklaşımı, işletmelerin tüm cihazlarda gerçekten entegre bulut ortamları oluşturmasına yardımcı olur. Nihayetinde McAfee, bulutta iş geliştirirken endüstrinin ortaya çıkan tehditlerle mücadele etmek için birleştirilmesine yol açmayı hedefliyor.

Bulut çağına doğru ilerledikçe ve işletmeler Hizmet olarak daha fazla altyapı (IaaS) çözümü benimsediğinden, bulut yerel tehditlerinin çirkin kafalarını geri çekmesi doğaldır. Sonuçta, yeni teknolojilerle yeni güvenlik açıkları ve yeni istismarlar geliyor.

Aynı zamanda, buluta geçiş yapan işletmeler ölçülebilir faydalardan yararlanır. IaaS ortamlarını korurken bu tür avantajlardan yararlanmak için McAfee’nin yeni bir araştırması, işletmelerin hassas verileri hırsızlığa açık bırakan yanlış yapılandırmaların yüksek yaygınlığını ele alması gerektiğini öne sürüyor.

McAfee logosu

McAfee, kurumsal güvenlik çözümlerine bulut tabanlı bir yaklaşım getiriyor.

McAfee, paylaşılan sorumluluk modeli söz konusu olduğunda, sağlayıcılar ve kuruluşlar arasında bir bağlantıyı açığa çıkararak dünya genelinde 1.000 kurumsal kuruluşu araştırdı. Ankete katılanların sadece% 26’sı güvenlik araçlarını kullanarak IaaS yanlış konfigürasyonları için denetim gerçekleştirdiklerini ve dört şirketten birinden fazlası IaaS güvenlik uygulayıcıları için katkıda bulunan bir faktör olarak beceri sıkıntısı olduğunu belirtti.

Sekhar, “Bulut güvenliği sorunlarının çoğunun, müşterilerin paylaşılan sorumluluk modelini tam olarak anlamadığı ve örneğin bir Amazon S3 kovasını veya bir SharePoint Sitesini uygun şekilde yapılandırmadığı anlamında müşteriyle ilgili olduğunu gördük” dedi. Sarukkai, McAfee Mühendislik Bölümü Başkan Yardımcısı. “Bunlar, bulutun kendisi bir platform olarak değil, veri ihlallerine neden olan türden sorunlardı.”

McAfee’nin çözümü basittir: Bulut tabanlı altyapıyı hava geçirmez tutmak için, tüm bulut hizmetleri, cihazlar ve kullanıcılar arasında tam görünürlük sağlamak için oluşturulmuş bir bulut erişim güvenlik aracısı (CASB) olan MVISION Cloud gibi bulut yerel güvenlik araçlarına yatırım yapın.

Ürün, McAfee’nin sürekli entegrasyon ve sürekli dağıtım (CI / CD) boru hatlarıyla sorunsuz bir şekilde çalışan API’ları içeren güvenli bulut tabanlı güvenlik yaklaşımının bir parçasıdır. Bu araçlar şirketin nihai hedefine bir adım daha yaklaşmasına yardımcı oluyor: dünyayı mevcut ve ortaya çıkan çevrimiçi tehditlerden korumak.

Güvenliğe Yeni, Bulut Yerli Bir Yaklaşım

2017’de McAfee, Intel’den ayrıldıktan sonra bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerine devam etti. Geçici Pazarlama Genel Müdürü Vittorio Viarengo, hareketin şirketi dönüşümsel bir yolculuğa çıkardığını söyledi.

Vittorio, “Mirasımızın gücünü uç nokta güvenliği ve tehdit araştırmalarında kullandık ve bulutta saldırıya uğramak zorunda olduğumuzu fark ettik” dedi..

Vittorio’ya göre şirketlerin buluta geçmesinin iki ana nedeni var. Birincisi verimlilik. “Daha verimli ve modern bir çalışma ortamı haline gelmek için Office 365 gibi SaaS platformlarını benimsiyorlar” dedi..

Diğer şirketler kalkınma amacıyla teknolojiye yönelmektedir. Vittorio, “BT’nin başlangıcından bu yana, uygulamaların geliştirildiği geliştirme ekipleri var ve şimdi bu uygulamalar bulutta inşa ediliyor,” dedi..

MVISION Cloud banner'ı

MVISION Cloud ile işletmeler hassas bilgileri çok sesli ortamlarda koruyabilir.

CASB teknolojisinde lider olan Skyhigh Networks’ün 2018’i satın alması, McAfee’nin mevcut portföyünün gücünü çok kanallı güvenlik yönetimi ile birleştirmesine izin vererek, Vittorio’nun buluttan önce bulut olarak tanımlanan güvenlik duruşuyla yenilenmiş bir şirket oluşturdu.

“MVISION Cloud, bulutta doğdu ve müşterilerin buluttaki işlerini hızlandırabilmeleri için tehditlerden veri korumasına yardımcı olmak için tasarlandı” dedi..

McAfee, yıllar boyunca ePolicy Orchestrator (ePO) aracılığıyla uç nokta tarafında kesintisiz ürünler sağlama konusunda bir üne kavuştu. Şimdi, MVISION ePO ile Vittorio, şirketin bu gücü buluta genişlettiğini söyledi.

“Taç mücevherini aldık ve buluta taşıdık, böylece hem bulut hem de uç nokta için veri kaybını önleme (DLP) politikalarını belirlemek ve uygulamak için birleşik bir yer sunabiliyoruz” dedi..

CI / CD Pipeline ile Kolay Entegrasyon için API’ler

Sekhar, teknik beceri boşluğu ve sıkı bütçeler gibi çeşitli faktörlerin, güvenlik ekibi darboğazlarının küçük ve büyük işletmeler için çok yaygın hale geldiğini açıkladığını söyledi. McAfee’nin Cloud-Native: Hizmet Olarak Altyapı Kabulü ve Risk Raporuna göre, bu tıkanıklık IaaS yanlış konfigürasyonlarının% 99’unun fark edilmemesine neden oluyor.

Yanıt olarak, birçok BT ekibi, bir uygulama yayınlandıktan sonra değil, DevOps döngüsünün başında “sola kaymaya” veya yapılandırma sorunlarını keşfetmeye çalışır. MVISION Cloud, Azure DevOps, Microsoft Git ve Github gibi geliştirici dostu araçlarla API entegrasyonlarıyla bu işlemi kolaylaştırır.

Sekhar, “Ürün açısından, güvenlik profesyonellerinin ihtiyaç duyduğu tüm araçları – yapılandırma denetim araçları, veri güvenliği, tehdit koruması – CI / CD boru hattınıza entegre ettiğimiz hizmetler olarak entegre ettik” dedi. “Esasen, uygulamalar güvenli bir şekilde doğuyor.”

Sonuçta, güvenlik profesyonellerinin hatalı konfigürasyonları üretime yönelik bir tehdit haline gelmeden tespit etmeleri için güçlendirilmesi, işletmelerin bulut uygulamalarını güvenle dağıtmalarına olanak tanır – bu da hem hızı hem de verimliliği artırır.

Kanıt istatistiklerde: McAfee’ye göre, MVISION Cloud gibi bir CASB çözümü kullanan şirketler, bir IaaS çözümü ile birlikte, kullanmayanlardan% 71 daha fazla uygulama kullanıyor. Sekhar, McAfee’nin bulut portföyünün şirket için bir büyüme motoru olarak başarısının etkinliğinden bahsettiğini söyledi.

“Müşteri için iyi iş bizim için iyi iş demektir” dedi..

Amaç: Dünyayı Yeni Tehditlerden Korumak

Her ikisi de şirketin McAfee tarafından satın alınmasından önce Skyhigh Networks’te çalışan Vittorio ve Sekhar, iki şirketteki kültürlerin evliliğinin müşteri lehine çalıştığını söyledi..

Birleşik şirket, diğer ürünlerle uyumlu çözümler sunarak siber suçlularla mücadelede endüstriyi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu müşteri odaklı yaklaşım, her iki şirketin de, çevik yazılım geliştirmenin kiracılarını takip eden iç geliştirme süreçlerinde köklü bir şekilde benimsenmiştir..

Vittorio, “Benim için heyecan verici olan, dünyayı tehditlerden koruyarak daha güvenli bir yer haline getirmek olan McAfee’nin temel kültürünü nasıl geliştirebildiğimizi görmektir” dedi..

Sekhar kabul etti.

“İçsel gelişim söz konusu olduğunda, Skyhigh bulutta doğdu – bir veri merkezimiz veya kurumsal ağımız yoktu ve hızlı bir inovasyon programını takip ettik” dedi. “Şimdi, müşterilere daha iyi değer sağlamak için önde gelen bulut teknolojilerini ve son teknoloji CI / CD süreçlerini ve araçlarını kullandığımız McAfee ile çevik bir şekilde uyum sağladık.”

Sekhar, McAfee’nin bulut yerel tehditleriyle ilgili son araştırmalarının müşterilerin bu değeri giderek daha fazla tanıdıklarını belirtti. Ankete katılanların yarısından fazlası bulut ortamlarının şirket içi meslektaşlarından daha güvenli hale geldiğini düşündüklerini söyledi.

“Bu, buluta taşınan müşterilerin olumlu sonuçlar aldığını söylüyor, bu da işletmelerin bulutu benimsediği bu dijital dönüşümün ilerledikçe hızlanmaya devam edeceği anlamına geliyor” dedi..

Yeni Gelişmeler: Birleşik Bulut Kenarı ve MVISION Insights

Vittorio, McAfee’nin yeni bulut ürünlerinden, özellikle de MVISION ePO platformu içindeki McAfee MVISION Cloud, McAfee Web Gateway ve McAfee Veri Kaybını Önleme yeteneklerini birleştiren Unified Cloud Edge’den heyecan duyduğunu söyledi.

“Güvenlik çözümlerini, birleşik bir çözümde bağımsız olarak çalışan karma ve çok sesli ortamlar arasında birleştiriyoruz” dedi..

Vittorio ayrıca McAfee’nin mevcut tehditlere karşı savunmak için büyük bir veri havuzundan AI destekli risk istihbaratından yararlanan yeni MVISION Insights’a övgüde bulundu.

“Orada sürekli bilgi toplayan 1 milyar sensöre sahibiz ve bu zekayı müşterilerimize sunarak çevreyi koruma konusunda proaktif olmalarını sağlayabiliriz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me