Calico Türkiye: Alan Adı Kaydı, Barındırma ve SSL Sertifikaları, Samimi ve Bilgili Müşteri Hizmetleri Tarafından Desteklenmektedir

TP; DR: 1994 yılında kurulan Calico UK, dünya çapındaki müşterilere alan adı kaydı, konumlandırma hizmetleri, spam koruması ve SSL sertifikaları gibi bir dizi internet çözümü sunmaktadır. İskoçya merkezli şirket, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik samimi destek ve profesyonel hizmetler sunmaya odaklanmaktadır. İnsanların teknolojide gezinmesine yardımcı olmak için gerçek bir tutkusu olan esnek ve yetenekli bir ekip tarafından desteklenen Calico UK, müşterilerle uzun vadeli ilişkiler geliştirmeye kararlıdır..

Bir seyahat broşüründen bilmiyor olabilirsiniz, ancak İskoçya Highlands’e sıkışmış biraz internet tarihi.

2014 yılında, İskoçya ve İskoç kültürünü temsil eden üst düzey bir alan olan .scot’un piyasaya sürülmesinden sonra, hosting şirketi Calico UK, TLD’yi hayata geçiren ilk kişi oldu. Site, calico.scot, bu güne kadar .scot alan adı kayıtlarına adanmıştır..

“İskoçya’da yerleşik olarak, İskoç işletmeleri, ürünleri ve hizmetleri olan veya İskoç mirası olan kişilerin web ve e-posta çözümleri için İskoç sağlayıcı kullanmaları mantıklıdır,” diyor Sistem Yöneticisi ve Genel Müdürü Kirsty Pryer Calico İngiltere.

Calico İngiltere logosu

Calico UK, on ​​yıllardır şirketle birlikte olan müşterileri için gerçek bir bakım gösteriyor.

Günümüzde internet çözümleri sağlayıcısı, alan adı kaydı ve konumlandırma hizmetlerinden spam koruması ve SSL sertifikalarına kadar küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış bir dizi hizmet sunmaktadır..

Çalışanlara ait bir şirket olan Calico UK, düşük ciro ve yüksek müşteri elde tutma oranlarına sahiptir ve personelin müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurmasına izin verir. Müşteri desteği şirketin kalbidir ve bu yüzden bu kadar parlak incelemeler getirir..

İskoçya Inverness, İskoçya’daki Highlands ve Islands Enterprise müşterileri Keith Muir, Calico UK web sitesinde bir referansta, “Eski başa çıkmak için yeterli, ancak bakım için yeterince küçük olma sloganını özetlerler” dedi..

1994 yılında kurulan şirket, şirketin kolaylığını ve uzmanlığını kanıtlayabilen çok sayıda uzun süreli müşteriye sahiptir. Sektördeki çeyrek yüzyıldan sonra, şirketin gelecek on yıllar boyunca güvenilir, saygılı ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunmaya devam etmesi adil bir bahis..

1994’ten beri Scottish Highlands’den bir dizi BT Hizmeti Sunma

1989’da İngiliz bilim adamı Tim Berners-Lee, esas olarak World Wide Web’i icat eden, araştırmacılar arasında yeni bir bilgi paylaşımı yöntemi önerisinde bulundu. Ancak 1990’ların ortalarına kadar internet ticari olarak kullanılabilir hale gelmedi.

Kirsty 1998’de Calico UK’ye katıldığında (Google aynı yıl yayına girdi), internet hem ev hem de iş kullanıcıları için hala yeni bir maldı.

“Bu noktada, alan adı kaydı bir şirket için oldukça pahalı bir yatırımdı,” dedi Kirsty. “Calico İngiltere’nin müşterileri için yalnızca bir avuç alan adı vardı ve çoğu işletme kendi alan adımızda http://www.cali.co.uk/theirchoice gibi bir alt dizin kullanarak ev sahipliği yapıyordu.”

Zaman geçtikçe, Kirsty trendin değiştiğini söyledi. Bugün, alan adları bir şirketin kimliği, değerleri ve güvenilirliği hakkında ipuçları veriyor – ve her girişte olduğu gibi, ilk izlenimler önemlidir.

“O zamandan beri işler çok yol kat etti ve kendi alan adınızın olması hem web hem de e-posta için açık bir şekilde önemli” dedi..

.scot alan adı

Nitelikli müşteriler Calico UK’ye .scot alan adını uygun bir fiyata kaydedebilir.

Yıllar geçtikçe Calico’nun barındırma altyapısı da değişti. Başlangıçta, şirket sunucularını İskoçya’nın Dağlık Bölgesi’ndeki büyüleyici tarihi bir kasaba olan Cromarty’deki ana ofis binasında barındırıyordu..

“Bugün, barındırma hizmetimizin çoğunluğu buluttaki özel sunucular aracılığıyla sağlanıyor,” dedi Kirsty. “Bu, daha sağlam bir altyapı kullanmamızı ve büyüme ve ölçeklenebilirlik için tasarlanmış sistemlerle çalışmamızı sağlıyor.”

Calico UK’nın çevik doğası, ekibin şirketin geçmişi boyunca bu tür değişikliklere kolayca uyum sağlamasına izin verdi. Örneğin Kirsty, işe başladığında web tasarımının son derece uzmanlaşmış, çevrimdışı araçlara sahip uzmanlarla sınırlı bir zanaat olduğunu söyledi..

Şimdi, şirket şu anda web’in% 36’sından fazlasına güç veren WordPress gibi içerik yönetim sistemlerinin popülerliğini dikkate alıyor.

“Birçok site sahipleri tarafından çevrimiçi yazılım kullanılarak tasarlanmış ve korunmaktadır” dedi. “Müşterilerimizin büyük bir kısmı WordPress’i, kendileri için hazır olan yazılımı yüklemeden önce kurmaları için güvenlik eklentileriyle birlikte önceden kullanıyor.”

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin İhtiyaçlarına Yönelik Ürün ve Hizmetler

KOBİ’ler, Aralık 2017 itibarıyla yaklaşık 5,7 milyon küçük ve orta ölçekli işletmenin bulunduğu Birleşik Krallık’ta ekonomik bir canlılık kaynağıdır. Bunların büyük çoğunluğu (% 96) mikro işletme veya dokuz veya daha az çalışanı olan işletmeler olarak sınıflandırıldı.

Çevrimiçi bir varlık oluşturmak isteyen girişimciler ve küçük işletmeler genellikle uygun ve kullanımı kolay uygun maliyetli hizmetler ararlar. Sonuçta, birçok küçük işletme sahibi çok geniş teknik bilgiye veya bir personel yöneticisinin yardımına sahip değil – Calico işte bu noktada devreye giriyor.

“Her zaman küçük ve orta ölçekli işletme barındırma çözümlerine odaklandık,” dedi Kirsty. “Web tasarım şirketleri gibi daha ileri düzey kullanıcılar için esneklik sağlarken, ısmarlama çözümlere sahip olmaları için hizmet seçeneklerini açık tutarak mümkün olduğunca ulaşılabilir olmayı hedefliyoruz.”

Calico UK yerel bir işletme olarak başlasa da, ağızdan ağıza öneriler ve yönlendirmelerle hızla küreselleşti.

Calico ekibi

Calico İngiltere, İskoçya’nın Dağlık Bölgesi’ndeki tarihi bir kasaba olan Cromarty’den% 100 çalışanlara sahip ve işletiliyor.

Kirsty, “İnsanlar şirketimizle ilişki kurabileceklerini seviyorlar” dedi. “Dostça telefon yardım masamız otomatik değil ve her aradığınızda aynı kişiye ulaşabilirsiniz.”

İç geliştirme söz konusu olduğunda Calico UK, en son güvenlik standartları ve müşteri istekleriyle uyumlu düzenli güncellemeler ve sunucu yükseltmeleri konusunda kararlıdır..

“Değişim sabittir; olan tek şey bu, ”dedi. “Yakında müşterilerimiz için yeni bir e-posta olanağı sunacağız. Mevcut müşterileri güncelleyecek ve yeni müşterileri yeni yazılım çözümüne ekleyerek onlara ekstra özellikler sunacağız. ”

Calico UK ayrıca 1 GB kota içeren bir e-posta hizmeti de dahil olmak üzere paket indirimleri sunmak için Spanglefish ile yakın bir şekilde çalışıyor. Kullanıcıların programlama becerileri gerektirmeden web siteleri tasarlamalarına izin veren çevrimiçi sistem Calico UK ile birlikte çalışır: Kullanıcılar Calico UK’ye bir alan adı kaydedebilir ve şirket bunu kullanıcıların Spanglefish web sitesine bağlayacaktır..

“Boru hattında yeni tasarım seçeneklerinin olduğunu biliyoruz, bu yüzden bunları müşterilerimizle paylaşmaktan heyecan duyacağız,” dedi Kirsty.

Çalışana Ait Bir Şirketten Ulaşılabilir Destek

Calico UK’deki ekip, dünyayı kullanıcı açısından izleyerek müşterileri mutlu ediyor. Bu amaçla, destek personeli hem erişilebilir hem de alanlarında uzman gerçek kişilerden oluşur..

Destek çağrılarında, personel açık ve anlaşılır bir dil lehine teknoloji jargonundan kaçınır. Ekip müşterileri beklemez ve her zaman geri döneceklerini söylerken yemin eder.

Calico UK ile çalışmanın en büyük faydaları sorulduğunda Kirsty şunları söyledi: “Müşteri ilişkilerimiz olmalı. Biz samimi ve ulaşılabilir olması. Tüm müşterilerimizle ilk adımdayız ve esnek yaklaşımımızla ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. ”

Müşteriler aynı fikirde.

İngiliz Demiryolunun Güney Bölgesi Demiryolu Sistemi’nden Colin Colin müşterisi Calico İngiltere web sitesinde yapılan bir bildiride, “Calico bu günlerde birinci sınıf bir kişisel hizmet, mutlak bir nadirlik sağlıyor” dedi. “Onları 1999’da bir e-posta sağlayıcısı olarak kullanmaya başladım; bugün tüm web sitelerimi barındırıyorlar. ”

Kirsty, şirketin% 100 çalışanın sahip olduğu gerçeğinin, ekibin hem işletmeyi hem de birbirini desteklediği anlamına geldiğini söyledi..

“Hepimiz ofise yürüme mesafesinde yaşıyoruz ve çalışmalarımızda esnek davranıyoruz” dedi. “Bu, ekip üyelerimizin, iyi bir iş-yaşam dengesine sahip olduğumuzdan emin olmak için birçok dış ilgi alanına sahip olmalarını sağlar. Bu, gruplarda müzik çalma, fitness aktiviteleri, sanat ve zanaat ve daha fazlasını içerir. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me