CEO Andy Meadows BudURL ile Görüştü – Sağlam Link Yönetimi ve Veri İzleme Çözümleri ile İşletmeler İçin 10 Yıllık Savunuculuk Kutlaması

TP; DR: Daha iyi müşteri deneyimlerinin işletmeler için artan getirilere yol açtığı bir sır değildir. Ve son on yıldır BudURL, kuruluşların güçlü bağlantı yönetimi ve veri izleme çözümleri aracılığıyla karar verme süreçlerini yönlendirmeleri için kullanıcılarıyla ilgili bilgileri keşfetmelerine yardımcı oluyor. Şirketin araçları, dijital ayak izlerini izlemeyi ve çevrimiçi temas noktalarındaki kullanıcı yolculuklarını optimize etmeyi kolaylaştıran etiketleme ve otomasyon özellikleriyle birlikte gelir. Kısa bir süre önce BudURL’un hizmet verdiği ajanslar, geliştiriciler ve pazarlamacılar için kitleleriyle gerçek ve alakalı bağlantılar kurmalarına yardımcı olarak nasıl devam ettikleri konusunda kepçe veren CEO Andy Meadows’a yetiştik..

En cömert soda meraklıları, “Dünyaya bir Kola satın almak istiyorum” diyen ünlü jingle ile aynı fikirde olacaklardı. Ancak, Kanada’da yasa kola içenlere “offrir au monde un Coca.

Alkolsüz içecek devi Coca-Cola, Kanada’ya gönderilen ürünler için paketleme seçeneklerini araştırmaya başladığında, şirketin uyum ekibi Kanada yasalarının hızlı bir şekilde hem İngilizce hem de Fransızca içeriğin dahil edilmesi gerektiğini öğrendi. Bu yeterince basit görünüyordu; ancak bir şişe üzerindeki sınırlı alana iki ayrı dile özgü teklifte sıkmak zor oldu. İşte o zaman Coca-Cola yardım için BudURL’a döndü.

BudURL’nin çözümü, tarama sırasında bir kullanıcının telefonunun dilini algılamak için yeni bir tür yönlendirme tekniği oluşturmaktı. BudURL’nin platformu, özelleştirilmiş bağlantı yönlendirmesi sağlamak için oluşturulmuş olsa da, bu, dile dayalı kurallara dayalı yönlendirmenin kullanıldığı ilk durumdu.

Andy Meadows'ın fotoğrafı ve BudURL logosu

CEO Andy Meadows, BudURL’in işletmelere bağlantı yönetimi ve veri izleme yoluyla kullanıcı öngörülerini keşfetmelerine yardımcı olduğunu söyledi.

Coca-Cola, BudURL’un bir dizi kullanım senaryosuna sahip çözümlerini buldu, ürünlerin nasıl ve ne zaman satın alındığı ve markasıyla tüketici deneyiminin nasıl geliştirileceği hakkında gerçek zamanlı bilgi sağladı. Ve dünyadaki işletmeler dikkat çekti.

BudurL CEO’su ve Kurucusu Andy Meadows, “Coca-Cola, ne yaptıklarını düşünen ve gerçekten kendi markalı, kısa alanlarına sahip olmak isteyen diğer kuruluşlar için bir tür domino etkisi başlattı” dedi..

Gelişmiş URL Kısaltma Sistemi Başlatma

Coca-Cola’nın durumunda görüldüğü gibi, BudURL’un özelliklerinin birçoğu gereklilikten kaynaklandı. Şirket 2008 yılında kurulduğunda BudURL, URL kısaltma çözümleriyle ekmeğini tereyağlı yaptı – o sırada başkalarına sunulan bir hizmet.

O zamandan beri, URL kısaltma tanınmış ve yaygın olarak uygulanmaktadır. Böylece, BudURL mükemmel bir zamanda ortaya çıktı ve rekabeti yenerken yeni bir hizmet verdi. BudURL, marka güveni oluşturmaya ve yüksek tıklama oranlarını teşvik etmeye yardımcı olan markalı kısaltılmış URL’ler sunar.

BudURL markalı bir URL'nin bölümlerini gösteren Infographic

BudURL, marka güveni oluşturmaya ve yüksek tıklama oranlarını teşvik etmeye yardımcı olan markalı kısaltılmış URL’ler sunar.

Kusursuz zamanlamaya ek olarak, BudURL kendisini ücretli hizmetler ile daha profesyonel ve iş odaklı bir alternatif olarak ayırt etti ve markalı URL’ler arayan çok sayıda müşteri kazandı. Rakiplerin kullandığı freemium modelinin aksine, BudURL’nin açık yaklaşımı daha geniş bir işletme türüne hitap ediyor.

“Ücretsiz hizmet birçok şey için harikadır, ancak bazı işletmeler açık bir ömrü olan bir hizmet için ödeme yapmaktan daha rahat hissettiler,” dedi Andy. “Ücretli planlarımız farklı bir kitlenin ilgisini çekti ve bu da çok farklı geri bildirimler aldı.”

Bu çeşitli geri bildirimler BudURL’un benzersiz özelliklerinin çoğuna ilham verdi, çünkü her müşterinin ve endüstrinin kendine özgü sorunları var.

Geliştiriciler, Ajanslar ve Pazarlamacılar için Geliştirilmiş Bir Bağlantı Yönetimi Platformu

Bağlantı yönetimi basit ve anlaşılır olsa da, BudURL’in yaklaşımı profesyonellerin URL’leri kısaltmak veya birkaç bağlantıyı güncellemekten çok daha fazlasını yapmalarını sağlar.

“Bildiğim kadarıyla, alanımızdaki müşteriler için en geniş özellik ve işlevselliğe sahibiz,” dedi Andy. “Bir müşteri bizi bir başkasıyla kıyasladığında ve rakibimizin yaptığı tüm şeyleri kontrol edebildiğimiz ve onlara başka hiç kimsenin sunmadığı, gerçekten gözlerini açan 32 şeyi gösterebildiğimizde.”

BudURL’nin temel özellikleri arasında varsayılan bir bağlantı oluşturucu ve güvenli, markalı bağlantılar kolayca oluşturmak için bir araç bulunur. BudURL’nin Bağlantı Oluşturucu, e-tablo izleme ihtiyacını ortadan kaldırır ve kullanıcıların tüm kampanyalarını ve izleme parametrelerini tek bir yerden yönetmelerine ve analizleri gerçek zamanlı olarak görüntülemelerine olanak tanır.

Bu arada BudURL, birkaç basit tıklama ile markalı URL’ler oluşturur ve ayrıca tüm işletme genelinde bağlantı tutarlılığı sağlar.

“Ekiplerin birden fazla marka üzerinde birlikte çalışması çok kolay,” dedi Andy. “Bir kuruluş olarak, markanızı ve kitlenizi oluşturmak için o kadar çok zaman harcıyorsunuz ki, yönetemeyeceğiniz, izleyemeyeceğiniz veya ölçemeyeceğiniz bir şeyle bağlantı kurmak için markasız bir şey kullanmanın bir anlamı yok.”

Çeşitli Sektörleri ve Paydaşları Destekleyen Esneklik

BudURL, pazarlamacılar, ajanslar ve geliştiriciler düşünülerek tasarlanmıştır. Pazarlamacılar için kampanya etiketleme ve düzenleme seçeneklerinin yanı sıra gelişmiş analizler de mevcuttur. BudURL ayrıca harici sosyal medya yönetim platformlarıyla kolayca entegre olur.

BudURL, ajanslar için birden fazla müşteriyi tek bir hesaptan yönetmeyi kolaylaştırır ve esnek ancak güvenli marka yönetimine olanak tanır. Ajanslar cihaz, dil, ülke ve hatta belirli zaman ve tarihlerle ilgili dinamik yönlendirme özelliklerinden yararlanabilir.

BudURL, geliştirici topluluğunu da hedefleyen güvenlik ve son derece esnek bir açık API ile uyumluluk yaklaşımlarını basitleştirir. Geliştiriciler kullanıcıları yönetebilir, güvenlik kilitleme özelliklerini başlatabilir ve denetim günlüklerini görüntüleyebilir.

BudURL yönetici kontrol panelinin ekran görüntüsü

BudURL’un analiz özellikleri, tüm paydaşlara kampanyalarının performansı hakkında değerli bilgiler sağlar.

Aynı zamanda BT departmanları, şirketin tüm güvenlik ve gizlilik gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için Infosec uyum ekibine doğrudan danışabilir.

“Geliştiricilerin bizimle iletişim kurmasını, soru sormasını ve özellik talep etmesini istiyoruz,” dedi Andy. “Her zaman en önemli kutuları işaretliyoruz ve müşterilerimizin teknoloji tarafının da işletme tarafı kadar mutlu olmasını istiyoruz.”

BudURL, tüm işletme genelinde tutarlılık ve kullanım kolaylığı sağlayarak BT ve pazarlama ekiplerine ek olarak hareket eder.

İşletmeler ve Müşteriler Arasında Daha Güçlü Bağlantıların Geliştirilmesi

BudURL’un tüm iş modeli müşterileri ilk sıraya koymaya dayanır – bu da hem kendi müşterileri demektir ve son kullanıcılar. Coca-Cola’nın durumunda görüldüğü gibi BudURL müşterileri dinler ve öneriler ile geri bildirimlere dayalı yeni özellikler tasarlar.

“Müşteri geri bildirimlerine çok açığız ve platformumuz bu ödeme yapan kitlenin ihtiyaçlarına göre geliştirmemize olanak tanıyan esnek bir şekilde oluşturuldu” dedi..

Bir müşteri belirli bir özelliği önerdiğinde veya BudURL ekibine bir sorun gösterdiğinde, fikir diğer birkaç müşteriye aktarılır. Çoğu zaman, Andy birçok müşterinin aynı sorunlara sahip olduğunu ve aynı iyileştirmelerden yararlanabileceğini bulur.

“Çünkü biri sordu, şimdi bu sorunu sadece bir kişi için değil, hepsi için çözebiliriz” dedi. “Bu bir bulut hizmetinin güzelliği.”

BudURL, hizmetini dünyadaki kuruluşlar için daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirme görevindedir. 2018’de bu, daha fazla özellik eklemek ve markaların bağlantılarını daha fazla seçenekle özelleştirmesini kolaylaştırmak anlamına gelecek. 2018 ayrıca BudURL’un 10. yıldönümünü kutladı ve takım kutlamaktan çok daha fazla istekli. Bu önemli kilometre taşı BudURL’un duyarlı ve sadık müşteri tabanı ile mümkün.

“Birçok şirkette bu tür bir uzun ömür yok,” dedi Andy. “En değerli bağlantıları, yani müşterileri ile desteklenmeleri için bize çok fazla güven ve inanç koyan bu harika müşterilerle çalıştığımız için çok şanslıyız.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me