İçerik Oluşturmayı Yeniden Keşfetme: Articoolo, Benzersiz, Algoritma Üretimli Makaleler Üreterek Pazarlamacıların Zamanını Boşa Çıkmasına Yardımcı Oluyor

TP; DR: Articoolo kullanıcıları yazma istemlerini bir yazar ekibine teslim etmek yerine, sıkı son tarihler altında benzersiz içerik üretmek için uygulamanın yapay zekasını kullanırlar. Tasarım ajansları, pazarlamacılar ve diğerleri, içerik oluşturma ile yaygın olarak ilişkilendirilen zamanın bir kısmında uygun maliyetli, özel yapım ürünler üretebilir. Articoolo’nun matematikçiler, bilgisayar bilimcileri ve yazma uzmanları ekibi, zamandan tasarruf sağlayan otomasyonu, müşterilerinin marka mesajlarını gösteren ve geliştiren anlamlı ifadeler üretmek için gereken bağlamsal nüans, yaratıcılık ve insan dokunuşu ile birleştiriyor.

İyi bir yazar yapan nedir? Articoolo’un içerik oluşturucusunun arkasındaki algoritmaya göre, “Harika bir yazar dikkat çekicidir.”

Hala beta sürümde olan Articoolo, belirli anahtar kelimelere yanıt olarak oluşturulan özel içerik sağlayarak girişimcilerin, tasarım ajanslarının ve pazarlamacıların pazarlanma süresini hızlandırmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Editoryal ekiplere ve süreçlere bol zaman ve para yatırmak yerine, Articoolo müşterileri sadece bir veya iki dakika içinde 500 kelimelik bir makale alabilir.

Articoolo’nun bizim için 569 kelimelik makalesi, “Bir çok yazar yayın yapıyor… ancak birkaçı tüm dikkatleri üzerine çekiyor. “Onlar hakkında benzersiz olan sadece bir şey var. Seslerini ve tarzlarını çoğaltmak imkansız. Üretkenler ve her zaman, her yerde feed’inizde görünüyorlar. ”

Articoolo, yapay zeka ve otomasyonu yaratıcılık ve nüansı tespit etmek için gereken insan dokunuşuyla birleştirerek, müşteriler için mesajların yeniden yapılandırılacağı ilgili kaynakları ararken önemli anahtar kelimelerin yanı sıra ince bağlamı ve duyarlılığı belirler..

Articoolo’un yapay zekası “Başarıya ulaşmak için konuşmaya değer olmalısın,” diye yazdı. “Görünür olmalısın. Dikkat çekici olmalısın. ”

Otomasyon ve Verimliliği İnsan Dokunuşu ve Yaratıcılığı ile Dengelemek

Baş Pazarlama Sorumlusu Ben Green’e göre, Articoolo yöneticileri, yüksek dokunuşlu yazma süreci için otomatik bir uygulama oluşturmak üzere bilgisayar bilimcileri, matematikçiler, yazarlar ve pazarlama uzmanlarından oluşan çeşitli bir ekip geliştirdi..

“Her birimizin farklı bir arka planı olmasına rağmen, hepimiz otomasyonun diğer birçok alanda olduğu gibi içerik oluşturmayı devraldığını anlıyoruz” dedi. “İyi bir çözüm bulamadık, bu yüzden bir tane geliştirmeye karar verdik.”

Articoolo ekran görüntüsü

Articoolo, kullanıcıların belirli konularına ve anahtar kelimelerine uygun içerik araştırır ve oluşturur.

Hizmetin temel algoritmalarında iki yıllık bir gelişimin ardından, İsrail kuruluşu 2016’nın ortalarında kitlelere çıkış yaptı. Articoolo, içerik pazarlamasına ve arama motoru optimizasyonuna odaklanmak için anahtar kelime odaklı araştırmalar kullanır. Bu yaklaşım, haber hikayeleri geliştirmek için otomasyon ve yapay zeka platformlarını kullanan diğer metin jeneratörlerinden ayrılıyor..

Articoolo, ilk metin oluşturma sürecini, genellikle düzenleme gerektiren kaba içerik sağlayarak değiştirmeyi amaçlamaktadır. Ekip, bağlam ve duyarlılığı algılamak için algoritmalarını geliştirdi, ancak mesajlarını sağlamlaştırmak için kullanıcılara bıraktı.

“İnsan dokunuşunun önemini anlıyoruz,” dedi Ben. “Kullanıcılarımızın yalnızca bir başlangıç ​​noktası sunduğumuzu anlamasını sağlıyoruz. Oluşturma zamanının çoğunu kurtarabilirler, ancak makaleyi düzeltmek ve kendi bakış açılarını eklemek için makaleyi gözden geçirmeleri beklenir. ”

Başlıktan Metne: Articoolo İçerik Oluşturmanın Her Bölümüne Sesleniyor

Articoolo’nun hizmet portföyü son birkaç yılda başlık üretimi, özetler ve yeniden yazmaları içerecek şekilde genişlemesine rağmen, şirket çabalarını saf içerik oluşturma üzerine yoğunlaştırıyor.

Ben, “İçerik oluşturucuların tüm ihtiyaçlarının ne olduğunu analiz etmeye ve onlara çeşitli araçlarla desteklenen tam bir çözüm sunmaya çalıştık” dedi. “Hala ana aramızın, makale yazarı, en güçlü ve en kullanışlı araç olduğuna inanıyorum.”

Şirketin temel hizmetlerini yeniden paketleyen bir WordPress eklentisi ve API hizmetlerine ek olarak, diğer Articoolo çıktıları şunları içerir:

  • Makale yeniden yazar müşterilerin 500 kelimeye kadar girebileceği.
  • Başlık oluşturma kullanıcı tarafından gönderilen bir URL’den veya metinden.
  • Makale özetleri içeriği 20 veya daha az cümleye damıtan.
  • Resim Ara URL veya içeriğe dayalı olarak alakalı resimler öneren.
  • Yazarın Küçük Yardımcısı kullanıcı tarafından gönderilen anahtar kelimelerle ilgili fikirler ve resimler sunar.
  • Alıntı arama müşteri makalelerinde kullanılan alıntıların kaynağını saptar.

Makale oluşturucu ile kullanıcılar sadece bir konu hakkında iki ila beş kelime girebilir ve daha sonra çeşitli önerilen konular arasından seçim yapabilir, makalenin uzunluğuna karar verebilir ve “daha ​​iyi okunabilirlik” veya “gelişmiş benzersizlik” seçenekleri arasında geçiş yapabilir.

Bir ya da iki dakika sonra, Articoolo makalenin bir önizlemesini sunar, ancak birkaç cümle hariç hepsi bulanıklaşır. Kullanıcılar daha sonra tam metni 1 ABD Doları karşılığında satın almayı seçebilir. Abonelik paketleri ve toplu fiyatlar, müşterilerin ayda en fazla 250 makale almalarını sağlar.

Bağlam ve Nüans Hakkında Yapay Zeka Algoritmalarının Öğretimi

Yazma ve editöryal süreçlere yapay zeka katarak Ben, Articoolo’nun müşterilere sunduğu başlıca avantajın ilgi çekici ve bilgilendirici içerik üretmek için gereken süreyi önemli ölçüde azaltmak olduğunu söyledi..

“Bir makale yazdığınızda, zamanınızın çoğunu fikir bulmak, ilgili bilgileri bulmak ve hikayenizi oluşturmak için harcıyorsunuz,” dedi Ben. “Algoritmamız bunları saniyeler içinde yapıyor, bu yüzden makalenizi yalnızca düzeltme ve sonlandırmayla kaldınız.”

Bir kullanıcı makalesini oluşturmak için konusuna girdiğinde, Articoolo algoritması bu anahtar kelimelerin içeriğini analiz etmek ve anlamak için çalışır. Örneğin, Articoolo küresel teknoloji şirketi Apple ile meyve, elma arasındaki farkı tespit ediyor..

Algoritma belirli bir konu çevresinde bir referans çerçevesi oluşturduğunda, anahtar kelimeleri çevreleyen ilgili kaynakları ve içeriği arar. Keskin gözlü şüpheciler genellikle orijinal kaynakları hızlı bir Google aramasıyla bulabilir, ancak şirket intihalle ilgili benzersiz makaleler vaat ediyor. Articoolo daha sonra çeşitli bilgileri ve duyguları doğal bir dil işleme motoru aracılığıyla okunabilirlik için yeniden yazılan ve analiz edilen tek bir tutarlı metin parçası olarak yeniden oluşturur.

“Algoritmamız bir makale yazması istendiğinde insan beynini taklit etti,” dedi Ben. “Anahtar kelime tanımlamayı kullanarak, konunun bağlamını anlar ve kaynakları bulur. Anlamsal analiz yaparak yeni bir makale oluşturur. Daha sonra, doğal dil işlemenin yardımıyla, metni benzersiz kılmak için yeniden yazar. Tüm süreç sadece bir dakika sürüyor. ”

Müşteri Yerleri ve Geribildirim Articoolo İyileştirmelerini Artırır

Ben, yapay zeka ve otomasyona büyük ölçüde dayanan platformlarda olduğu gibi, Articoolo’nun algoritması sürekli olarak müşteri ihtiyaçlarına adapte olmak ve dil becerilerini geliştirmek için güncelleniyor ve güncelleniyor..

“AI teknolojisi insan yazma becerilerinin tamamen yerini alamaz ve muhtemelen asla olmayacaktır, ancak yazarların harika bir çözüm sağlayarak işlerini daha hızlı ve daha verimli yapmalarına yardımcı olmak istiyoruz,” dedi Ben.

Ekip son zamanlarda Çince ve Japonca ile birlikte İspanyolca, Fransızca ve Almanca olarak Articoolo’yu başlattı. Şirketin müşterilerinin yüzde yetmişi Asya’dan geliyor Ben, şirketin Çin’in şirketin en büyük büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandığını söyledi..

“Bugün web’de yayınlanan İngilizce içeriğin çoğunun serbest çalışan içerik yazarları tarafından Hindistan ve Pakistan gibi yerlerde yaratıldığı iyi biliniyor” dedi. “Bu kişilere çok düşük maliyetle harika içerik oluşturma araçları sağlayarak onları güçlendirmek istiyoruz.”

Yapay zeka sektörü geliştikçe teknolojiyi geliştirmenin yanı sıra, Articoolo düzenli olarak çeşitli müşterilerden operasyonlarını nasıl iyileştirebileceğine dair girdiler aramaktadır. Şirket şu anda kurumsal müşterilerle girdilerini kazanmak için birkaç pilot test yürütüyor.

“Müşterilerimizden çok değerli geri bildirimler alıyoruz ve çözümlerimizi ihtiyaçlarına göre planlamaya çalışıyoruz” dedi Ben. “Ürün ekibimiz içerik uzmanlarını içeriyor, bu yüzden bu sektörü anlıyoruz ve neye ihtiyacı olduğunu biliyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me