Creately’ın İşbirlikçi Diyagram Yazılımları İletişimi Optimize Ederek Ekiplerin Süreçleri Planlamasına ve Kavramları Gerçek Zamanlı Olarak Göstermesine olanak tanır

TP; DR: İşbirliği yazılım geliştirme alanında uzun zamandır önemli. Geliştirme ekipleri etkili bir şekilde birlikte çalıştıklarında, optimum kullanıcı deneyimi ve müşteri memnuniyeti sağlayan yazılımlar üretir. Creately, BT profesyonellerinin fikirlerini planlamalarına, açıklamalarına ve uygulamalarına yardımcı olmak için gerçek zamanlı iletişim sağlayan bir web tabanlı diyagramlama aracıdır. Atlassian ve Google Apps gibi popüler işbirliği çözümleriyle entegrasyonları ekleyerek Creately, ekiplerin proje oluşturmalarında zaten kullandıkları araçların çoğunda yaşıyor. Bu, platformun mobil cihazlara yönelik yeni odağıyla birleştiğinde, giderek artan sayıda işletme, çeviklikle ürün geliştirmelerine ve sunmalarına yardımcı olmak için Yaratıcılığa yöneliyor..

Hiç şüphe yok ki, 1990’lardan itibaren gelişen çevik yazılım geliştirme ilkeleri bugün hala geçerli. Çağdaş yazılım ekiplerinin hızlı bir şekilde müşteri talebini karşılayan değerli ürünler sunmaları beklenmektedir. Çevik Yazılım Geliştirme Manifestosu’na göre, bunu başarmak için belki de en iyi yöntemlerden biri ekipler arasındaki işbirliğidir..

İş akışı ve kullanıcı deneyimi ile ilgili fikirleri birleştirmek için birçok yazılım geliştiricisi ekip üyeleriyle paylaşmak için akış şemaları ve diyagramlar oluşturur. Geçmişte bunlar şahsen sunulmuş, e-posta eki olarak gönderilmiş veya paylaşılan bir sunucuda barındırılmıştı. Etki genellikle yavaş geri besleme ve ne zaman ne de maliyet açısından etkili olan ve son ürünün müşterinin ihtiyaçlarını yanıtlamamasına neden olabilecek uzun e-posta zincirleridir..

Creately, projelerin çeviklikle gerçekleştirilebilmesi için ekiplerin etkili ve hızlı bir şekilde iletişim kurmasını sağlayan web tabanlı çizim yazılımı sağlar. Araç, masaüstü veya mobil cihazlarda kullanılabilir ve ekiplerin uzun e-posta zincirlerinin eşiğinde bataklığa düşmeden fikirlere her yerde yanıt vermesine izin verir.

“Amacımız, içeriğe uyum sağlayan akıllı nesnelerle diyagram yapmayı mümkün olduğunca basitleştirmek; bağlamsal araç çubukları gibi benzersiz özellikler; ve gerçek zamanlı işbirliği ”diyor Creately’ın İnternet Pazarlama Müdürü Nishadha Silva. “Bu, yazılımımızın 1 numaralı avantajı.”

Creately, karmaşık süreçleri basitleştirmeyi kolaylaştıran 50’den fazla diyagram türü, geniş şekil kitaplıkları ve örnekler sunar. Platformun tel kafes, UML ve Gantt grafik oluşturucuları, site tasarımının geliştirilmesini kolaylaştırır ve karmaşık diyagramları, fikirleri ve süreçleri kolayca haritalama olanağı sağlar. Bu, Atlassian ve Google Apps entegrasyonlarıyla birleştiğinde, Creately’ı projeleri planlamak, örneklemek ve geliştirmek için kullanışlı bir araç yapar.

Gerçek Zamanlı İşbirliği Ekipler Arası İletişimi Kolaylaştırır

Creately’ın uygulamaları, projelerin anında işbirliği içinde düzenlenmesine izin vererek teknik profesyonellere bir dizi avantaj sağlar. Gerçek zamanlı etkileşim, e-posta eklerinin veya ekip üyelerinin güncellemelerinin indirilmesini beklemeden yaratıcı süreci kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Herkes, kaydedilen ilerlemeyi, tamamlanmaya yakın bir proje olarak görebilir ve anında geri bildirim sağlar. Uzaktan işbirliği ile seyahat masrafları ortadan kalkar ve bir diyagramın birden fazla versiyonu artık aktarılmadığından ekipler zaman, karışıklık ve hataları azaltır. Creately’ın işbirliği, daha hafif iş yüklerine ve daha yüksek üretkenliğe yol açan ekip çalışmasını basitleştirir.

Creately diyagramında işbirliğinin ekran görüntüsü

Creately’ın diyagramlama yazılımı, geliştirme ekibinin üyeleri arasında gerçek zamanlı işbirliğine olanak tanır.

Nishadha, “Sağladığımız birçok diyagramlama aracı nedeniyle çok çeşitli kullanıcılarımız var,” dedi. “Akış şemalarını, UML diyagramlarını, tel çerçeveleri, site haritalarını ve daha fazlasını destekliyoruz. Öğrenciler, işletme sahipleri, geliştiriciler ve sistem mühendisleri, diğerleri arasında araçlarımızı kullanıyor. ”

Nishadha’nın belirttiği gibi, Creately’ın görsel yardımları veri ve fikirlerin aktarılmasına ve anlamlandırılmasına yardımcı olur. Sonuç olarak, platformun diyagram araçları teknik uzmanlar, web ve kullanıcı arayüzü tasarımcıları ve genel halk tarafından – iyi tasarlanmış diyagramlar oluşturmak isteyen herkes tarafından kullanılıyor.

Kullanılan araçlara bağlı olarak, geliştirme ekipleri ve diğerleri, siteler tasarlayabilir, projeler planlayabilir ve karmaşık sistem ve kavramları gösterebilir veya planlama için fikirler toplayabilir. Her durum için yazılım ve diyagramlarla Creately, karmaşık projeler üzerinde çalışan geliştirme ekipleri için zengin bir kaynaktır.

Sürükle ve Bırak Tel Kafes Yazılımı, Dev Ekiplerin Siteleri Hızla Tasarlamasına Yardımcı Olur

Creately tarafından sağlanan popüler yazılımlar arasında tel kafes araçları ve UI mockup editörleri bulunmaktadır. Bu görsel araçlar, web siteleri ve program kullanıcı arabirimleri için test tasarımları oluşturan ekipler için yararlıdır. Özünde, optimum kullanıcı deneyimleri sağlamak için yol haritalarıdır.

Creately tel kafes yazılımı kullanıcı arayüzünün ekran görüntüsü

Web geliştiricileri, sezgisel bir sürükle ve bırak ortamında site tasarımı için hızlı bir şekilde tel kafesler oluşturabilir.

Sürükle ve bırak özellikleri, mockup tasarımlarının hızlı bir şekilde oluşturulmasına izin verirken, mevcut çeşitli nesneler kullanıcıların aklındaki kesin tasarımları oluşturmasına olanak tanır. İşbirliğine dayalı ve mobil özellikler, devam eden projelere anında geri bildirim ve sürekli erişim sağlayarak büyük ve küçük tasarım ekipleri için iş akışını kolaylaştırır.

Karmaşık Sistemleri Göstermek İçin Kolayca Mimar UML Diyagramları

UML veya Birleşik Modelleme Dili, nesne yönelimli yazılımdaki programları görselleştirmek için bir yöntem sağlar. Davranışsal ve yapıya dayalı modeller dahil olmak üzere 14 UML diyagram türü sağlar.

Creately UML diyagramının ekran görüntüsü

Creately ile sistem mimarları karmaşık süreçleri göstermek için çok çeşitli UML diyagramları çizebilir.

Sınıf diyagramı, öğe sınıfları arasındaki ilişkileri detaylandıran en yaygın UML türlerinden biridir. Diğer popüler şablonlar arasında benzersiz donanım ve yazılım yapılandırmalarını gösteren ve durum diyagramlarını kullanan dağıtım diyagramları yer alır. Yukarıdaki sipariş sistemi diyagramı, proje planlama aşamalarında sıklıkla kullanılan bir kullanım senaryosu örneğidir. Aynı konseptin farklı yönlerini göstermek için birden fazla diyagram birlikte kullanılabilir.

Proje Zaman Çizelgelerini Planlamak ve Ekipleri Organize Etmek için Gantt Grafikleri Oluşturun

Gantt şemaları proje tamamlama hakkında bilgi içerir. İyi bir Gantt şeması, bir proje için ayrılan toplam süreye ilişkin yapılan iş miktarını gösterir.

Zaman ve tarih bilgilerini otomatik olarak ekleyerek içeriğe göre uyum sağlayan akıllı nesneleri yaratıcı bir şekilde kullanır. Creately’ın yazılımı, kullanıcıların geleneksel programlardan üç kat daha hızlı Gantt grafikleri oluşturmasını sağlar. Bu nedenle, acele edilmiş yazılım geliştiricisinin ekibi, verimliliği hızlı bir şekilde ölçmek ve daha gerçekçi bir proje zaman çizelgesi oluşturmak için birini kullanabilir.

Entegrasyonlar Zaten Kullandığınız Uygulamalarda Çalışmanıza İzin Verir

Aynı uygulamaları yeni şekillerde kullanmanın rahatlığı azdır. Creately ile, hantal bir yazılım paketi indirmeye veya yeni bir kullanıcı arayüzü öğrenmeye gerek yoktur.

Entegrasyon kolaylığı üretimi kolaylaştırır, zaman, enerji ve veri tasarrufu sağlar. Atlassian’ın Confluence ve JIRA yazılımı ile entegre olarak uygulama sentezini yaratıcı bir şekilde gerçekleştirir. Platform ayrıca Google Apps, Chrome Mağazası ve G Suite ile de uyumlu.

Atlassian'ın Confluence yazılımı ile Creately entegrasyonunun ekran görüntüsü

Ekiplerin işbirliği yapmasına yardımcı olmak için Atlassian’ın Confluence ve JIRA yazılımlarının yanı sıra Google Apps ile yaratıcı bir şekilde bütünleşir.

Creately’ın uygulama entegrasyonu, benzersiz dosya uzantıları için dönüştürücü ve okuyucu indirme ihtiyacını ortadan kaldırır ve böylece dosyaları farklı sistemlere sahip ekip üyeleri için daha erişilebilir hale getirir. Yaygın dosya uzantısı kullanımı, projelerin tamamlanmasını daha hızlı ve daha kolay görmesini sağlar. İndirilecek daha az yabancı bir programla, bir güvenlik yöneticisinin yaratıcı ekibiyle bağlantı kurmak için yalnızca Google Apps’a ihtiyacı var.

Mobil Cihazlara Yeni Bir Odak, Kullanıcıların Hareket Halinde Paylaşmalarını ve Etkileşimde Olmalarını Sağlıyor

Bazen ayrıntılı bir iş toplantısı için zaman yoktur ve herkesi kendi şartlarıyla bir araya getirme ihtiyacı ortaya çıkar. Creately’ın mobil özellikleri, saat dilimlerinde toplantıları ve işbirliğini mümkün kılar. Nishadha, mobil deneyimi geliştirmenin Creately için ileriye dönük büyük bir odak olacağını söyledi.

“Bir mobil uygulama yayınladık. Aslında bundan yararlanamazsınız, ancak yorum özelliği aracılığıyla onunla işbirliği yapabilirsiniz ”dedi. “Ekiplerin bağlantıda kalmaları ve insanlar seyahat ederken şemalara girdi sağlamaları için harika bir yol.”

Uygulamaya sahip herkes diyagramlar hakkında yorum yapabilir ve geliştiriciler ihtiyaç duydukları girdileri gerçek zamanlı olarak toplayabilir, çünkü ekipler dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar.

Creately, küçük ölçekli, yoğun yazılım geliştiricilerin yanı sıra National Geographic, NASA, Amazon ve diğer binlerce kuruluş da dahil olmak üzere endüstri devleri tarafından kullanılmıştır. Çevik yazılım geliştirme ilkeleri bugün kesinlikle canlıdır ve ekiplerin etkili bir şekilde işbirliği yapma ihtiyacını güçlendirir, bu nedenle proje liderleri genellikle tüketici taleplerini karşılayan ürünleri planlamak, sunmak ve dağıtmak için Creately araçlarını kullanır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me