CTO ve Kurucu Ortak Webflow on Bryant Chou – Yaratıcılar ve Girişimciler için Kapsamlı Bir Kod Geliştirme, Tasarım ve Barındırma Platformu

TP; DR: San Francisco merkezli Webflow, 2013 yılında kullanıcıların kodlama becerilerine bakılmaksızın profesyonel düzeyde web siteleri oluşturmalarını sağlamak için kuruldu – ve misyon, çevrimiçi pazarın daha da demokratikleşmesine yol açtı. Şirketin görsel web tasarım platformu, CMS ve barındırma hizmeti sigorta kodu, içeriği ve tasarımı 850.000’den fazla kullanıcı için ve kapsamlı bir eğitim birimi ve hevesli müşteri destek ekibi tarafından desteklenmektedir. Kısa bir süre önce, CTO ve Webflow’un Kurucu Ortağı Bryant Chou ile oturduk ve bize site oluşturmak ve başlatmak için tek durak mağazasında kepçe verdik..

Adobe InDesign 2000 yılında piyasaya sürüldüğünde, masaüstü yayıncılık yazılımı için çıtayı yükseltti ve editörlere ve grafik tasarımcılara her zamankinden daha fazla baskı ortamı üzerinde daha fazla güç sağladı.

CTO ve Webflow’un Kurucu Ortağı Bryant Chou, “Baskı yayınlarının oluşturulma ve tasarlanma biçiminde temelde devrim yaptı” dedi. “Son olarak, dergi editörleri bir yazılım ürününe girebilir ve – son piksele kadar – dergilerinin nasıl görüntüleneceğini kontrol edebilirler.”

Yirmi yıl ileri git ve bugün Webflow, InDesign’ın yazdırma için yaptığı web siteleri için yapıyor.

“Web akışı bu şekilde tasarlandı,” dedi Bryant. “Bir web üreticisi, içerik düzenleyicisi veya içerik stratejisti Webflow’a girebilir ve temel olarak son piksele kadar web sitelerinin nasıl görüntülendiğini kontrol edebilir.”

Bryant, işyerinde web siteleri oluşturma konusunda daha önce yapılan mücadelelerden sonra şirketi düşündü.

“Katıldığım tüm projelerde, bir web sitesi oluşturmak, tonlarca kazan plakası ve zahmetli görevler içeriyordu – bir Photoshop dosyası alıp HTML ve CSS’ye çevirmek, siteyi tasarlamak ve nasıl barındırılacağını bulmak. ”

Bryant Chou'nun fotoğrafı ve Web akışı logosu

Webflow’dan Bryant Chou bize kod içermeyen platformun geliştirici olmayanlar için web tasarımındaki engelleri nasıl kaldırdığını anlattı.

Platform, site oluşturmak ve başlatmak için tek bir mağaza olarak başlangıç ​​hızlandırıcı Y Combinator yardımıyla Ağustos 2013’te başlatıldı..

Bryant, “Web akışı iki farklı kişi için iki farklı sorunu çözmek için oluşturuldu” dedi. “Öncelikle, tasarımcıların bir üretim web sitesi oluşturmak için nasıl kod yazacaklarını öğrenmeleri gerektiğini çözmek gerekiyor. İkincisi, gerçekten web sitesi barındırma acısını çıkarmaktır. Kullanıcıların CDN hizmetleri kurma veya görüntülerini duyarlı hale getirme konusunda endişelenmelerini istemedik. Bunların hepsini kutudan çıkarırsınız. ”

Bugün Webflow’un 850.000 kullanıcısı günde 50 milyon sayfa görüntüleme alan 1 milyondan fazla site oluşturdu. Bryant, şirketin web barındırma hizmetinin geçen yıl yaklaşık% 300 oranında ölçeklendiğini ve Webflow’un büyümesinde yavaşlama belirtisi olmadığını söyledi.

Kontrolün Sadelikle Buluştuğu Yer: Profesyonel Tasarımcılar İçin Geliştirilmiş Bir Süit

Webflow platformu, kullanıcıların kodlamadan HTML, CSS ve JavaScript’in gücünden yararlanarak özel web siteleri tasarlamasına, oluşturmasına ve başlatmasına olanak tanır.

“Biz güç ve basitliğe odaklandık; ve genellikle ikisini aynı pakete alamazsınız, ”dedi Bryant.

Bryant bize Webflow Designer’ın kullanıcıları tam kontrol altında tutan temel web öğelerinin görsel bir soyutlaması olduğunu söyledi. Hedef, kullanıcıların web’in yapı taşlarını güçlü bir şekilde anlamalarına yardımcı olmak olduğunu belirtti..

“Sitenizi duyarlı hale getirmek için kutu modeli, CSS sınıf adları, sınıf mirası, medya sorguları gibi şeyler – bunlar Webflow’un size etrafı koruyan şeylerdir, böylece çok profesyonel olmanıza yardımcı olmak için web teknolojisinden yararlanabilirsiniz. ısmarlama web sitesi, ”dedi Bryant.

Dinamik, veri odaklı siteler oluşturmak için web tasarım ajanslarına bağımlı olan işletmeler genellikle uzun geri dönüş süreleri ve sitelerini nerede barındıracaklarını bulma yükü ile karşı karşıyadır. Web akışı deneyiminin aksine:

Bryant, “Webflow’da oturum açıyorsunuz, new yeni proje oluştur’ seçeneğini tıklıyorsunuz ve görsel CMS’imizde veri modelini işletmenin nasıl yapılandırıldığına ve ihtiyaçlarına göre oluşturuyorsunuz ”dedi. “Formlar ekliyor, MailChimp ve Google Analytics’e entegrasyon ekliyorsunuz, DNS kayıtlarını sunucularımıza işaret ederek özel alan adınızı ekliyorsunuz ve sitenizi tek bir tıklamayla yayınlıyorsunuz.”

Anında, site ücretsiz ve otomatik SSL sertifikası ile birlikte dünya çapında 168 uç noktada barındırılıyor.

“Webflow ile sizin için geliştireceğimiz gelecek budur.” Dedi Bryant. “İşletmeler geçmişte atladıkları birçok hula çemberine bakmıyorlar ve önemli olan şeylere odaklanabiliyorlar ki bu da bir web deneyimi yaratıyor; teknik faktörleri ve maliyetleri düşünmek yerine müşterinizin müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun bir dijital marka oluşturmak. ”

WYSIWYG’nin Ötesinde Esnekliğin Keyfini Çıkarmak için 850K + Kullanıcıyı Güçlendirme

Bryant, Webflow’u, kullanıcıların kodu öğrenmeye zorlamadan istediklerini oluşturmalarına yardımcı olan “yeni nesil bir WordPress” olarak nitelendirdi. Ancak önemli bir fark var: Web akışı, kullanıcıları şablonlara kilitlemiyor.

Bryant, “İşletmeler, ‘Hey, WordPress şablonlarını nasıl çözeceğimizi ve özel alanlar yapmama yardımcı olmak, SEO yapmama yardımcı olmak için tüm bu eklentileri nasıl yükleyeceğimizi bulmak yerine, farkına varmaya başladım,” . ”

Bu, kullanıcıların iş modellerine uyan bir veri modeli oluşturmalarını sağlar. Bryant, bunun kullanıcılara tam bir esneklik ve özelleştirilebilirlik sağladığını, hazır bir eklenti seçme ihtiyacını ortadan kaldırdığını ve gereksinimlerine nasıl uyarlayacağını anlamaya çalıştıklarını belirtti..

Platform, işletmeler, ajanslar ve geliştiriciler tarafından güveniliyor.

Bryant, “Gerçekten, değişikliklerinin dünya çapında ne kadar hızlı yayıldığını önemseyen, aslında geliştirici deneyimini önemseyen B2B işlerine odaklandık, bu nedenle de entegre edebileceğiniz bir API’mız var” dedi..

Bugün, Webflow’un en vokal şampiyonlarından bazıları geliştiriciler. Bryant, şirketinin geliştirici topluluğunda Webflow gibi araç algılarını değiştirdiğinden gurur duyduğunu söyledi.

“Dört yıl önce, geliştiriciler çöp kodunu veren başka bir WYSIWYG editörü olarak bize alay edeceklerdi” dedi. “Şimdi, geliştiriciler tasarımcı meslektaşlarını Webflow’a yönlendiriyorlar çünkü bu tasarımcı meslektaşları aslında Photoshop’ta ya da benzerlerinde sahte olan şeylerin aksine canlı bir sonuç yaratıyorlar.”

Webflow University ile Tasarım Bilgilerinizi Tamamlayın

Nihayetinde Webflow’un amacı, kodlama deneyiminden bağımsız olarak web’i profesyonellerin web siteleri tasarlaması, oluşturması ve başlatması için erişilebilir hale getirmektir..

“Sizin için tüm ağır kaldırma işlemlerini yapmak istiyoruz,” dedi Bryant.

Bu amaçla, şirket kısa bir süre önce kapsamlı eğitimler, sık sorulan soruların yanıtları ve ayrıntılı özellikli belgeler aracılığıyla web tasarımının temellerini inceleyen ücretsiz bir kaynak olan Webflow University’yi başlattı. Webflow Üniversitesi’nin yaklaşımı, çıplak kemikli yardım merkezi bilgileri yerine eğitim etrafında toplanıyor..

Webflow platformunda ve / veya web tasarımında yeni olan kullanıcılar HTML, CSS ve Webflow kullanıcı arabirimine giriş niteliğindeki Webflow 101 Crash Course ile başlamalıdır. Daha kapsamlı bir görünüm arayanlar, her Webflow University videosunun tek bir akışta beş saatlik bir derlemesi olan Ultimate Web Tasarım Kursuna dönebilir. Kurs konuları arasında İşletme Web Sitesi Oluşturma, CMS ve Dinamik İçerik, Etkileşimler ve Animasyonlar, SEO’nun temelleri ve daha fazlası yer alır.

Marka Tutkunlarından Oluşan Birinci Sınıf Müşteri Destek Ekibi

Webflow’un araçlarının kullanıcılar arasında o kadar popüler olduğu kanıtlandı ki, tüm destek personeli eski müşterilerden oluşuyor.

Bryant, “Ürünü o kadar çok seviyorlar ki serbest kariyerlerini veya ajans işlerini müşteri destek ekibinde bize katılmaya bıraktılar,” dedi. “Günde 100’den fazla destek vakamız ve son derece hızlı bir geri dönüş süremiz var. Bize e-posta gönderirseniz, bir saatten az, bazen 15 dakikadan kısa sürede size geri döneceğiz. ”

Bu kalibrenin müşteri desteği genellikle yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir ve kullanıcılar Webflow’un Facebook sayfasındaki hevesli beş yıldızlı incelemelerine göre bunu bilir.

Bunu serbest tasarımcı Seth Opperman’dan düşünün:

“CMS işlevselliğine sahip son derece karmaşık, karmaşık web siteleri oluşturabilir veya tek sayfalık basit açılış sayfaları oluşturabilirim” dedi. “Bu aracın ne kadar harika olduğunu yeterince söyleyemem.”

Bryant, personelin eski müşteriler olarak kendi memnuniyetine olan bağlılığını atfetti.

“Ürüne olan sevgileri onları gerçekten parlatan ve farklılaştıran şeydir” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me