Duetto’nun Oteller için GameChanger ™ – Gelir Stratejisi Platformu Performansı ve Sahne Arkası Verilerini Nasıl Geliştirir?

TP; DR: Expedia ve Priceline gibi çevrimiçi seyahat acenteleri, otel rezervasyonları işine son zamanlarda egemen oldu, çünkü otelciler yeni teknolojileri veya e-ticaret stratejilerini benimsemekten büyük ölçüde kaçındı. Bunun yerine, birçoğu, oda fiyatlarını ve kullanılabilirliği izlemek için Excel gibi eski çözümlere güvenirken devasa teknoloji şirketlerine bu alanı kabul etti. Ancak Duetto’nun gelir stratejisi platformu, otel yönetim ekipleri için analitik veriler düzenlerken, otelcilerin kendi web sitelerinde odaları fiyatlandırma yöntemlerini değiştiriyor.

Hotel del Coronado, 1888’den beri Güney Kaliforniya’nın en ikonik okyanus kıyısı tatil beldesi olmuştur ve başkanlardan kraliyet ailesine ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte, son zamanlarda, mevcut oda başına geliri, birbirini takip eden beş yıl boyunca yavaşça azalmıştır. Otel yönetimi eğilimi tersine çevirmenin gerekli olduğunu biliyordu, bu yüzden Duetto’ya döndü.

Duetto’nun platformunu kullanan ekip, tesisin konuklarını segmentlere ayırmak, farklı oda tipleri için talep ve fiyatı optimize etmek ve sezonluk ve müşteri türüne göre fiyatlandırmayı değiştirmek için bir strateji geliştirdi. Değişiklikleri tamamladıktan sonra otel şimdiye kadarki en iyi yılını yaşadı.

Duetto Kurucu Ortakları Patrick Bosworth ve Marco Benvenuti Las Vegas’taki Wynn Casino’da çalışırken bir araya gelerek sonunda bir otel odası fiyatlandırma algoritması geliştirdiler ve sektördeki diğer satıcılarla rekabet etmeye başladılar. Salesforce eski Teknoloji Sorumlusu Craig Weissman söz verdi ve şirketin ölçeğine yardımcı olmak için teknik uzmanlığını vermek istedi.

O zamandan beri, üç Kurucu Duetto gelir stratejisi platformunu oluşturmaya devam etmek için otel ve teknoloji sektörlerindeki deneyimlerini birleştirdi. Otel pazarı değiştikçe, şirketin araçları modası geçmiş araçlara güvenmekten yorulan otel sahiplerine en son çözümleri sunuyor.

“Teknoloji ve otel sektöründeki tecrübemizi, sektörün en büyük dağıtım zorluklarından bazılarına yeni ve daha iyi çözümler oluşturmak için kullandık,” diyor Pazarlama Başkan Yardımcısı Eric Stoessel. “Temel GameChanger uygulamamızı başlattığımızdan beri ikinci, üçüncü ve dördüncü bir ürün piyasaya sürdük. Artık tam bir gelir stratejisi platformuyuz. ”

Değişen e-Ticaret Trendleri Değişime Dirençli Bir Sektörde Nasıl Zorlanıyor?

11 Eylül’den sonra otel odalarına olan talep düştü. Sonrasında, Eric’e göre OTAs (Expedia ve Priceline gibi çevrimiçi seyahat acenteleri) patlama yaşıyordu.

“Onlar otel endüstrisinin ikilisi: otel sahiplerine çok sağlıklı bir komisyon tahsil ederken büyük bir otel işletmesi yüzdesi sunan büyük pazarlama makineleri ve teknoloji devleri” dedi. “Otel odalarına sahip olmadıkları için gerçek bir riskleri yok.”

Şimdi, diğer teknoloji şirketleri turizm endüstrisine yönelmeye başlıyor. Airbnb, Google ve Facebook geleneksel otellerle yarışmaya başladı, dedi Eric, Amazon’un da mücadeleye katılmak istediğini duyduğunu ekledi.

“Dağıtım manzarası çok değişti” dedi..

Ancak oteller misafirleri daha etkili bir şekilde rezerve edebilirlerse, kârlarını OTA’lar ile paylaşmak zorunda kalmazlar.

Eric, “Sorun, OTA’ların tüketici ihtiyaçlarına çok daha yenilikçi ve duyarlı olmaları ve birçok otel 1990’lardan beri kullandıkları aynı teknolojileri ve stratejileri kullanması” dedi. “Karşılaştığımız zorluk bu. Hedefimiz basit: Otelcilere daha fazla doğrudan iş yapmak ve kaybettikleri geliri OTA’lara yeniden yakalamak için ihtiyaç duydukları uygulamaları sunmak istiyoruz. ”

GameChanger: Duetto Neden Farklı?

Birçok otel modası geçmiş teknolojiyi kullanıyor olsa da, Eric bize bazı otelcilerin yeni yenilikleri benimsemekten çekinmediğini söyledi.

“Hilton ve Marriott gibi şirketler, şirket içinde ürettikleri teknolojiye on milyonlarca dolar yatırım yaptılar” dedi. “Özel yapım ve değişim hiç kolay değil. Bazen en büyük rakibimizin Excel olduğunu söylüyoruz çünkü pek çok gelir yöneticisi bunu otel şirketinin en önemli işlevlerinden biri için birincil aracı olarak kullanıyor. ”

Duetto GameChanger cihaz örnekleri

GameChanger otel çalışanlarına sindirimi kolay zengin ve işlem yapılabilir veri bilgileri verir.

Duetto’nun başından beri temel uygulaması olan GameChanger, kullanıcılara oda türleri, kullanılabilirlik, talep ve diğer yönlerle ilgili veriler hakkında açık ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlayan isteğe bağlı bir gelir stratejisi ve yönetim aracıdır.

Eric, “GameChanger’ı Açık Fiyatlandırma adı verilen yeni bir fiyatlandırma yöntemi oluşturmak için kullandık” dedi. “Otelcilerin fiyatları tüm segmentler, kanallar ve oda tiplerindeki talebe göre optimize etmelerini sağlıyor.”

GameChanger ve Gelir Stratejisi Platformu, otel operasyonlarını daha verimli hale getirmek için makine öğrenimi ve tahmine dayalı analitik kullanmanın ötesinde, tüm verileri kullanımı kolay görselleştirmeler ve arayüzlere birleştirir.

Eric, “Bu, satış ekibi, pazarlama ekibi ve operasyon ekibi olsun, perde arkasındaki kişilerin aynı verileri gerçek zamanlı olarak paylaşmasına olanak tanır,” dedi Eric.

Gezginlerin Rezervasyon Yolunu Optimize Ederek Dönüşümleri Artırma

Duetto’nun bulut tabanlı platformunu kullanarak otel yönetimi daha işbirliğine dayalı, bilgili ve stratejik hale geliyor. Otel gelir yönetimi teknolojileri geleneksel olarak odalar için bir veya iki fiyat tahmin eder ve daha sonra indirimleri hesaba katar – AAA üyeleri standart fiyattan% 10 indirim alırken, sadakat ödülleri müşterilere% 15 indirim alabilir. OTA’lar% 25 daha düşük bir oran görebilir.

Eric, “Temel ekonomi size ne kadar fazla fiyat puanınız olduğunu, ne kadar çok talep edeceğinizi ve daha fazla gelir getireceğinizi söylese de her şey kilitlenerek aşağı yukarı hareket ediyor” dedi..

Pazarlama Başkan Yardımcısı Eric Stoessel'in PlayMaker ekran görüntüsü

Duetto ve Eric Stoessel, açık fiyatlandırma ve diğer yenilikler sayesinde otellerin gelir fırsatlarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor.

Duetto’nun GameChanger ve Playmaker uygulamalarını birleştirerek otelciler, bir otelin rezervasyon motoruna modern bir e-Ticaret deneyimi getirmek ve daha fazla dönüşüm sağlamak için hem fiyatlandırmayı hem de mağazacılığı kişiselleştirebilir.

“Yapmaya çalıştığımız şey Amazon’u ziyaret ettiğinizde görebileceğinizden çok farklı değil” dedi. “İstediğiniz tüm ürünleri doğrudan ana sayfalarına koydular. Harika teklifleri vurgularlar ve dönüştürmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırırlar. ”

Son kullanıcı deneyimine odaklanan Playmaker, kişiselleştirilmiş teklifler, ürünler ve oda tipi sıralama düzeni sunar.

Eric, “Sistemimiz konuğu tanıyorsa, geçmişte ne yaptıklarını ve önceki konaklamalarda paralarını nasıl harcadıklarını bilirsiniz” dedi. “Süit rezervasyonu yaptılarsa, sitenizi ziyaret ettiklerinde görecekleri ilk şey bir pakettir. Genellikle belirli bir fiyat noktası seçerse, onlara bu fiyat noktasında olan odaları gösterirsiniz. Daha üst düzey bir paket mevcutsa ve muhtemelen bu tarih için satmayacağınızı biliyorsanız, daha fazla gelir sağlayan cazip bir yükseltme paketi sunabilirsiniz. Spa ve tatil köyü olanaklarıyla bile satış yapabilir. ”

Konuk Deneyimini İyileştirerek Otel Sahiplerini Memnun Etmek

Son zamanlarda 80 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattıktan sonra, Duetto hızlı genişlemeye hazırlanıyor.

Eric, “Platformumuz açık ve agnostik, konukseverlik ve ötesinde diğer teknoloji şirketleriyle çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu finansman, otel sahiplerinin daha verimli ve kârlı olmalarına yardımcı olmak için yeni ortaklıklar, işlevler ve ürünler yaratmamızı sağlayacak.”

Duetto ürününü otel şirketlerine satmasına rağmen, Eric bize şirketin sadece ticari müşterilere odaklanmadığını, aynı zamanda müşterilerinin müşterilerine de dikkat ettiğini söyledi.

“Konukseverlik ön masada başlamamalı” dedi. “Oteller daha kolay ve cazip bir rezervasyon deneyimi sunmak için büyük bir fırsata sahip. Bir otelin konukları tüm müşteri yolculuğu boyunca iyi bir deneyime sahipse, dönüşüm sağlama, mülk üzerinde harcama yapma ve daha sonra sadık bir misafir olma ve geri dönüş olma olasılıkları daha yüksek olacaktır. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me