Epic ile Çevrimiçi İzlemeye Son Ver: Güvenliği Öncelikli Bir Sonraki Düzey Gizlilik Tarayıcısı

TP; DR: Epic, hız veya işlevsellikten ödün vermeden gizliliği sağlamak için tasarlanmış Chromium tabanlı bir tarayıcıdır. Kapsamlı reklam ve izleme engelleyici, kripto para birimi madenciliği komut dosyaları dahil olmak üzere çok çeşitli gözetim yöntemlerine karşı yerleşik koruma içerir. Mobil cihazlara uygun bir sürümle Epic, gizlilik bilincine sahip bireyler için çevrimiçi özgürlük sağlıyor.

Konu söz konusu olduğunda cehalet mutluluktan uzaktır. Elbette, buz gibi bir kola konservesi, on paket şeker içerdiğini öğrendikten sonra asla aynı tadı almayacaktır. Ancak bu yeni farkındalık, sizi diyabet, kronik kalp hastalığı ve hatta kanser de dahil olmak üzere yıkıcı sağlık sorunları yaşamaktan kurtarabilir..

Ve evet, devlet kurumlarını, şirketlerini ve gölgelerinde gizlenen kötü niyetli bilgisayar korsanlarını tespit etmeye başladığınızda, internet ışıklı çekiciliğini kaybediyor. Sonuçta, bilgi güçtür.

Epic Kurucusu Alok Bhardwaj, “İnsanlar sağlık bilincine girdiklerinde eski alışkanlıklarını sürdürmek zor” dedi. “Çevrimiçi gizlilikle aynı şey: Grupların ziyaretlerinizi izlediğini fark ettikten sonra, İSS’niz tarama verilerinizi saklıyor ve kaydediyor ve hükümet ne yaptığınızı izliyor, özel olarak göz atmak isteyeceksiniz.”

Destansı logo

Epic tarayıcı, çok çeşitli gözetim taktiklerine karşı yerleşik koruma içerir.

Alok’un gizlilik epifanisi, tarayıcılar oluşturma ve tarayıcılarla çalışma deneyiminden sonra ortaya çıktı. Yol boyunca, o ve meslektaşları çevrimiçi izlemede bir artış gözlemledi. Alok, “Ortalama olarak, ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesinde 10 izleyici olması ve bazı sitelerde 30 ila 40 bağımsız şirketin ziyaretinizi kaydetmesi inanılmaz” dedi Alok..

AT gibi başka kırmızı bayraklar vardı&T’nin, abonelerin makul düzeyde gizlilik sağlamak için% 50’ye kadar daha fazla ödeme yapması gereken 2015 politikası. Alok, “Bu veri noktalarının tümü, çevrimiçi gizliliğin zorunlu hale geldiğine inanmamıza neden oldu” dedi. “Bunun önemli olacağı birçok insan olacağını da fark ettik.”

Bununla birlikte, ekip çalışmaya başladı ve ortaya çıkan Epic gizlilik tarayıcısı 28 Ağustos 2013’te piyasaya sürüldü. Bugün, Chromium tabanlı tarayıcı, kullanıcıların hızdan veya işlevsellikten ödün vermeden özel göz atmanın keyfini çıkarmasına izin veriyor. Teknolojisi, ultrason sinyal takibini ve kripto para madenciliği senaryolarını ve daha yaygın olarak bilinen izleme biçimlerini engelleyecek kadar ileri gider. Yeni bir mobil tarayıcı ile Epic, şirketin ücretsiz bir internete olan inancını destekleyen adımlar atmaya devam ediyor.

Gizliliğinizi Korumak için Tasarlanmış Krom Tabanlı Bir Tarayıcı

Epic, Edward Snowden sızıntıları sırasında serbest bırakıldı. Snowden öncesi dönemde Alok, çevrimiçi veri gizliliğinin endişe kaynağı olmadığını söyledi. Alok, “Size bir bakış açısı kazandırmak için, bir PR ajansı başkanı ile gizlilik odaklı bir tarayıcı başlatma olasılığı hakkında yaptığım bir konuşmayı hatırlıyorum. “Yaklaşık iki dakika boyunca güldü ve sıradan bir tüketicinin gizlilik tarayıcısına ihtiyaç duymayacağını söyledi.”

Sadece birkaç yıl sonra, aynı PR başkanı melodisini değiştirdi ve gizlilik odaklı bir mesajlaşma uygulaması için danışmanlar kurulunda aktif hale geldi. Ne yazık ki, bu tür bir ilerleme tüm yönetim kurulu boyunca genişlememektedir. Örneğin, 2017 yılında Başkan Trump, Federal İletişim Komisyonu tarafından geçen yıl İnternet kullanıcılarına verdikleri hizmet sağlayıcıların yapabilecekleri konusunda daha fazla hak tanıyacak internet gizlilik kurallarını hazırladı.

Bu noktada, veri gizliliği sorunlarını çözmek için devlet kurumlarına güvenmek boşuna bir egzersiz olabilir. Alok, Epic’i başlatmasının başka bir nedeni olduğunu söyledi: kullanıcıların konuları kendi ellerine almalarına izin vermek için. Ayrıca, hızlı ve sezgisel olan son derece özel bir tarama deneyimi sağlamak için tarayıcıyı Google’ın açık kaynaklı Chromium projesine göre tasarladı.

“Microsoft, şirketin bir sonraki tarayıcısını Chromium üzerinde inşa edeceğini duyurduğunda, bu Chromium’un ne kadar baskın hale geldiğini güçlendirdi” dedi. “Chromium bizim için de mevcut olduğundan, çok özel, ancak Google Chrome’u kullanmak kadar hızlı bir tarama deneyimi oluşturabileceğimizi fark ettik – pek çok izleyiciyi engelleyerek daha hızlı olmasa bile.”

Hız veya İşlevsellikten ödün vermeden Özel Tarama’nın keyfini çıkarın

Alok, Epic’in bugün piyasadaki en basit, özel ve hızlı tarayıcılardan biri olduğunu söyledi. “Pazara girdiğimizde, gerçekten sadece bir tane daha özel tarayıcı vardı: Tor,” dedi. “Harika bir tarayıcı, hala çok iyi çalışıyor ve son derece anonim bir hizmet sunuyor.”

Alok, Tor’un özellikle takip edildiğinden şüphelenen ve hız ve güvenlik pahasına en üst düzeyde anonimlik sağlaması gereken kişiler için yararlı olduğunu söyledi. Korkunç bir şekilde, kötü niyetli bilgisayar korsanları son zamanlarda kullanıcılardan kripto para çalmak için Tor’u kullandı. Alok, “Ağlarının tasarımı, sunucularının gönüllüler tarafından yönetileceği şekildedir, bu nedenle sahip olduğunuz sorun, sunucularının küçük bir yüzdesinin kötü niyetli ana bilgisayarlar tarafından yönetilmesidir” dedi. “Bu nedenle, Tor kullanıcılarından büyük miktarlarda kripto para birimi çalındı.”

Alok, ultra özel bir deneyim arayan kullanıcıların bazen bu riski almaya istekli olduklarını, ancak günlük olarak almadığını söyledi. Epic, aksine, özel, günlük bir tarama deneyimi sağlamak için tasarlandı. Alok, “Günlük kullanım türünde gezinme açısından, yüksek düzeyde gizlilik ve hız ile kutudan çıkan tek özel tarayıcıdır.” Dedi..

İşlevsellik de önemli bir husustur. Alok, Epic’in yapmak istediği son şeyin interneti kırmak olduğunu söyledi. “Gün içinde tarayıcılarla ilgili yaygın bir sorun, tarayıcınızı çok özel hale getirmeniz, aniden birçok web sitesinin çalışmasının durmasıydı” dedi. “Web sitelerinin büyük çoğunluğunun çalışmasını sağladık ve gerektiğinde belirli bir web sitesinin proxy ve reklam engelleme özelliğini kapatmak kolaydır.”

Ultrason Sinyali Takibi ve Kripto Para Madenciliği Komut Dosyalarını Engelleme

Kapsamlı, özel bir tarama modu, ücretsiz VPN ve tek tıklamayla şifrelenmiş proxy arasında Epic’in varsayılanı aşırı gizliliktir. Tarayıcı, Alok’un “egzotik” izleme teknikleri olarak adlandırdığı bir dizi de dahil olmak üzere ortalama bir oturumda 600’den fazla izleme girişimini engelliyor.

Reklamlar ve geleneksel izleyicilere ek olarak Epic, şifreleme, parmak izi ve ultrason sinyalini engeller. Alok, “Yerleşik kripto para madenciliği komut dosyası engellemesi var, çünkü birçok web sitesi temelde kripto para birimini izinsiz olarak mayınlamak için kullanıyor,” dedi Alok.

Epic ayrıca parmak izi komut dosyalarını ve görüntü tuval verileri, yazı tipi tuval verileri, ses içeriği ve pil durumu gibi yöntemleri de engeller. Tarayıcı ayrıca kullanıcıları cihazlarda izlemek için kullanılan ultrason sinyallerini de keser.

Epic tarayıcısının ekran görüntüsü.

Epic tarayıcı, yıldırım hızını korurken izleme komut dosyalarını engeller.

Alok, “Özel olmayan bir tarayıcıda, adres çubuğuna gidip ‘Fa’ yazmaya başlarsanız, Facebook.com’u otomatik olarak doldurur ve bu gerçekten kullanışlıdır, çünkü her seferinde yazmaya devam etmek istemezsiniz,” dedi Alok . “Göz atma geçmişini kullanmadan bu işlevselliği korumak için Epic’i dünyanın en iyi 10.000 web sitesinin yerel olarak depolanan bir veritabanına yerleştirdik.”

Bu özellik aynı zamanda gizliliği de korur. Alok, “Adres çubuğuna yazdığınız her şey birden çok Google sunucusundan geçiyor, bu yüzden açıkça verilerinizi kaydediyorlar” dedi. “Bizim durumumuzda, kolaylığa sahipsiniz, ancak yine de gizliliğiniz var, çünkü bir sunucuya ping atılan bir şey yok.”

Çok Yakında: Mobil Cihazlar için Epik Gizlilik Tarayıcısı

Epic’in ufukta, işletmenin kurumsal tarafını genişletme planları da dahil olmak üzere heyecan verici gelişmeler var. Ancak en kritik olan Alok, şirketin gelecek mobil tarayıcısının piyasaya sürülmesidir..

“Mobilin çalışacağı ölçek göz önüne alındığında, mobil tarayıcılarımızın masaüstü tarayıcılardan daha da önemli olmasını bekliyoruz” dedi. “Bunu önümüzdeki birkaç hafta içinde başlatabiliriz.”

Çoğumuzun gece gündüz akıllı telefonlarımıza bağlı kaldığımız için, bu yeni gizlilik seviyesi Epic süite hoş bir ek olacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me