ESET’in Sektör Lideri Güvenlik Çözümleri Dünya Çapında 100 Milyondan Fazla Kullanıcıyı Teknolojiden Güvenli Şekilde Yararlanma Konusunda Nasıl Güçlendiriyor?

TP; DR: Web güvenlik alanında yenilikçi olan ESET, KOBİ’lerin ve kurumsal düzeydeki işletmelerin verilerini ve ağlarını korumalarına yardımcı olmaya daha da fazla önem vermektedir. Şirketin güvenlik çözümleri ölçeklendirilebilir ve kurulumu kolaydır ve yöneticilerin altyapıyı optimize etmesine yardımcı olur. Uzun yıllardır VAR’lara ve MSP pazarlarına hizmet veren ESET, müşterileri için kapsamlı güvenlik sağlamalarına olanak tanıyan ev sahipleriyle ortaklık yapma fırsatı tanıdı. Bu, site sahipleri için gelişmiş koruma sağladı ve ESET ürünlerini satan ana makineler için yeni gelir akışları açtı. 2018 yılına kadar barındırılan bir güvenlik çözümüne doğru bir rota çizen bir yol haritası ile ESET, bir endüstri lideri olarak hızını yavaşlatma belirtisi göstermiyor.

1992’de Slovakya’da (eski Çekoslovakya) kurulan ESET, ortaya çıkan bilgisayar virüsleri sorununa bir cevap vermeye başladı. Tam teşekküllü bir şirket olmadan önce Peter Pasko ve Miroslav Trnka, NOD32 Antivirus programını 1987’de disketler aracılığıyla yayılan Beyin ve Elk Cloner virüslerinin yayılmasına yanıt olarak evlerinden oluşturdular.

ESET’in İş Ortağı Topluluk Yöneticisi Cameron Tousley, “Günümüzün girişimlerinin çoğunda olduğu gibi ESET, garaj grubu tarzında inşa edildi ve kendisini güvenlik otoritesi olarak erken kurdu. “İlk ürün, kötü amaçlı yazılımları yakalamak için bir bilgisayara koyabileceğiniz bir tarayıcıydı.”

Cameron Tousley'nin headshot ve ESET logosunun kolajı

ESET’in Ortak Topluluk Yöneticisi Cameron Tousley bize şirketin ölçeklenebilir güvenlik çözümlerinden bahsetti.

İnternetten önce, bilgisayar virüsleri çok daha az yaygındı ve esas olarak fiziksel depolama cihazları aracılığıyla yayıldı. ESET’in virüsten koruma yazılımı, web’in gelişiyle birlikte büyüyen tehdit matrisinin yanında insanların yaşadığı ve geliştirdiği sorunları etkili bir şekilde çözdü. Bugün, NOD32 yazılımı en popüler tüketici antivirüs programlarından biri olmaya devam ediyor.

ESET’in ürünleri artık dünya genelinde çok sayıda sektöre ulaşmaktadır. Şirket 1.300’den fazla kişiyi istihdam etmekte ve tüketici, KOBİ ve kurumsal düzeyde pazarlara hizmet vermektedir. Tarihsel olarak, ESET VAR’lara ve MSP alanlarına hizmet etmiştir. Bununla birlikte, Cameron bize çağdaş “bulut her şeyi” ortamında anlattı, barındırma sağlayıcıları, söz konusu siteleri için kapsamlı bir güvenlik çözümünün önemi konusunda müşterilere bu kelimeyi yaymak için doğal bir uyum haline geldi.

“Kaynağa gitmeyi hedefliyoruz” dedi. “Bu yeni alana giriyoruz ve odağımızı ev sahiplerine doğru döndürmek istiyoruz.”

ESET ile toplantı sahipleri müşterilerine uç nokta koruması, veri şifreleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve veri yedekleme ve kurtarma gibi güvenlik çözümleri sağlayabilir.

Kanallar Arasında Güvenlik Sağlamak için Ana Bilgisayarlarla İş Ortaklığı

Bazı web yöneticileri, varsayılan olarak barındırma paketlerinde yer alan bir şeye bakarak sitelerinin güvenliğini kabul edebilir. Bununla birlikte, birçok site sahibinin fark etmediği şey, sitelerini etkili bir şekilde korumak için temel güvenliğin ötesine geçmeleri gerektiğidir. Ve bu mesajı iletmek hem site sahiplerine hem de ana makinelere fayda sağlayabilir. Cameron, yeniden satış güvenliğinin, ana makinelerin müşterilere sunduklarına önemli bir ek olabileceğini kaydetti.

“Onlara web güvenliğini yeniden satıp satmadıklarını ve müşterilerinin bunu isteyip istemediklerini soracağız” dedi. “Bu mesajı yaymanıza ve yeni ortaklar almanıza yardımcı olmak için neden bizim gibi büyük bir güvenlik danışmanıyla eşleşmiyorsunuz? Onlar için çok farklı fırsatlar var. ”

Cameron bize bu durumda herkesin kazandığını söyledi. Site sahipleri artan güvenliğin avantajlarından yararlanır ve toplantı sahipleri yeni gelir akışları açarak kârlarına olumlu etkiler görür.

Her Boyutta İşletmeler için Ölçeklenebilir, Kolay Kurulum Veri Koruması

ESET, genellikle ekonomik fiyatlı, kaynak tasarruflu ve küçük işletmeler tarafından tercih edilen Linux tabanlı ana bilgisayarlar da dahil olmak üzere her cihaz ve işletim sistemi için çeşitli hizmetlere sahiptir. ESET bu ürünleri üç temel çözüme dayanarak sunar: antivirüs, veri şifreleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama.

Cameron, “Sunucuları, iş istasyonlarını ve mobil cihazları korumaya yardımcı olmak için doğan bir uç nokta güvenlik şirketiyiz” dedi. “Son birkaç yıldır şifreleme gibi yeni çözümler ekledik.”

ESET her zaman güvenlik çözümlerinin merkezinde yer almıştır ve KOBİ’ler ve kurumsal düzeydeki şirketler için sunduğu hizmetleri aktif olarak büyütmektedir. ESET, diğerlerinin yanı sıra Honda ve Mitsubishi gibi devler de dahil olmak üzere finans, eğitim, tıp ve imalat endüstrilerinden çok sayıda şirketle ortaklık kurdu.

Honda Filipinler, ESET’in büyük bir işletmenin güvenlik çözümü aracılığıyla tehditleri ortadan kaldırmasına ve performansı optimize etmesine nasıl yardımcı olduğuna harika bir örnek sunuyor. Şirket bir virüs enfeksiyonu ile aşıldı ve düşük kaynak tüketimi ve güvenilir güvenlik vaadi nedeniyle ESET’in antivirüsünü seçti. Sonuç olarak, kötü amaçlı yazılım temizlendi ve Honda Filipinler AV çalışırken sistem performansında düşüş yaşamadı.

Mitsubishi durumunda, kullandıkları verimsiz AV’nin yerine ESET’in çözümleri uygulandı. Mitsubishi Japonya’nın BT Bölümü Uzmanı Hirokazu Minoguchi, eski koruma yazılımının bir yükümlülük haline geldiğini ve dosyaların dosyalara karışırken taramayı yavaşlatarak performansı yavaşlattığını iddia ediyor. ESET’in “farkına bile varmadan işini arka planda [yaparak] farklılaştığını söyledi.

İki faktörlü kimlik doğrulama, özellikle Facebook gibi sosyal medya sitelerinde daha popüler hale geliyor. Ek güvenlik katmanı olmadan, şifreler ve bilgiler çok daha kolay çalınır.

İki faktörlü kimlik doğrulamada, kullanıcılar her zamanki gibi bir kullanıcı adı ve şifre sağlamalıdır. Daha sonra rastgele oluşturulan bir şifre veya PIN, kullanıcının sahip olduğu bir mobil cihaza gönderilir ve yetkisiz erişim şansını azaltır.

ESET’in kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümleri, dosya / posta sunucuları, iş istasyonları ve mobil aygıtlar gibi platformları korur ve hem fiziksel hem de sanal makineleri destekler. ESET ayrıca şirketlerin yasal düzenlemelere uymalarını sağlarken veri sızıntılarını önlemeye yardımcı olan bir şifreleme çözümü sunar. Herhangi bir güvenlik ihlali olursa, ESET tarafından sağlanan veri kaybı önleme, şüpheli etkinliği tespit ederek ve yanlış yönlendirilen dosyaları azaltarak kurtarma maliyetinin azaltılmasına yardımcı olur, böylece rakipler bunlara erişemez.

Technology Alliance ™ Şirketlerin BT Altyapısını Optimize Etmesine Yardımcı Oluyor

ESET’in Teknoloji İttifakı Programı (TAP), ESET ortaklarına KOBİ’lere ve kurumsal müşterilere sunabilecekleri tamamlayıcı güvenlik teknolojileri sağlar. TAP, en yeni, en gelişmiş güvenlik çözümlerinin geliştirilmesi ve dahil edilmesi yoluyla ESET ve türünün en iyisi teknoloji şirketleri arasında karşılıklı yarar sağlayan bir ilişki kurar.

Cameron, “Her teknolojiyi yaratmak ve pazara sunmak yerine uzun zaman alıyor, ürünler buluyoruz ve“ hizmetinizi sistemimiz üzerinden satmak istiyoruz ”diyoruz..

Ortaya çıkan teknoloji, ESET’in mevcut tekliflerini tamamlar ve her iki taraf için yeni gelir akışları açar. Buna karşılık, TAP, daha iyi veri kaybı önleme uygulamaları ekleyerek ve otomatik sunucu yedeklemeleri ile yama yönetimini entegre ederek altyapıyı optimize etmeye yardımcı olur. Bu tip otomasyon, ele alınması gereken sorunların sayısını azaltarak BT departmanlarına zaman ve para tasarrufu sağlar.

Barındırılan Güvenlik Çözümü için Bir Yol Haritası ile İlerleme

ESET, bilgisayarları disketlerde bulunan tehditlere karşı korumaya başladığı günden bu yana uzun bir yol kat etti. Tehdit önleme ve azaltma konusunda yenilikçi olduğunu kanıtlayan şirket, tüketiciler ve işletmeler için endüstri lideri güvenlik çözümleri üretmeye devam ediyor.

ESET şimdi, meyveye en iyi güvenlik çözümlerini getirmek için diğer teknoloji şirketleriyle ortaklık kuruyor ve gelecek için yeni teknolojilerin geliştirilmesini içeren bir yol haritası oluşturdu.

Cameron, “Bu yıl ve gelecek sene piyasaya sürülecek çeşitli çözümler var” dedi. “Barındırılan güvenlik çözümleri de bu konuda büyük rol oynayacak.”

Cameron bize şirketin 2018 yılına kadar yeni, kendi kendine barındırılan bir güvenlik çözümü başlatmayı planladığını söyledi.

Cameron, “Şirketimizdeki herhangi birine görevimizin ne olduğunu sorarsanız, cevap verebilirler” dedi. “Kültürümüz, güvenlik sektöründe inovasyon taahhüdüne odaklanmıştır.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me