EverData, Hintli İşletmelerin Sağlam BT Altyapısı ve Yazılım Çözümleri ile Gelir ve Ölçek İşlemlerini Arttırmasına Yardımcı Oluyor

TP; DR: Çalıştığı on yıl boyunca, Hintli web sunucusu EverData, bölgedeki değişikliklerden payını gördü. 2009 yılında, ülkedeki birkaç işletme bulut barındırma hizmetine aşinaydı, ancak EverData diğer ev sahiplerinden çok önce bulut hizmeti sunmaya başladı. Ve değişen pazarda beklentilerin ötesinde olma taahhüdü EverData müşterilerini ve övgülerini kazandı. Şirket sadece müşterilerden gelen geri bildirimleri dinlemekle kalmaz, aynı zamanda en ileri özellikleri, yazılımları ve uygulamaları sunmak için sürekli olarak pazar araştırması yapar.

2009 yılında, Hintli işletmeler genellikle web sitelerini ülke dışındaki sağlayıcılarla ağırladı. Ve hatta Hint web hosting endüstrisi çekiş kazanmaya başladığında, birçok şirketin hala kendi ülkelerinde ev sahipliği yapmaya ikna edilmesi gerekiyordu.

Hindistan’ın Jaipur şehrinde yerleşik bir sunucu olan EverData’daki Müşteri İlişkileri Müdürü Naseema Fazalullah, “O zamanlar yeni bir durumdu” dedi..

Zamanla, Hint web hosting şirketleri daha köklü hale geldikçe, daha fazla işletme web sitelerini ülke içinde tutmakla ilgilenmeye başladı. Şimdi Hindistan eşi görülmemiş bir çevrimiçi patlama yaşıyor ve EverData geleceğe hazırlanıyor.

EverData Müşteri İlişkileri Müdürü Naseema Fazalullah'ın fotoğrafı

EverData Müşteri İlişkileri Müdürü Naseema Fazalullah, ev sahibinin Hintli işletmelere nasıl yardımcı olduğunu anlattı.

Ülkenin internet kullanımının önümüzdeki on yıl içinde 250 milyon kullanıcıdan 1 milyar kullanıcıya çıkacağı tahmin ediliyor. Ve o zaman, sayısız e-ticaret işletmesinin barındırma hizmetlerine ihtiyacı olacak.

Beklenen iş akışını karşılamak için EverData, Hindistan’da bir ilk yaklaşım geliştirdi. Bu yüzden şirket Rajasthan’ın ilk Kademe III veri merkezini kurdu ve Hintçeye çevrilen ilk bulut çözümü Hindi Bulut’u geliştirdi..

Şirketin belirttiği gibi, bu Hintçe tercüme edilmiş bulut hizmeti “Hindistan’daki iş ve kuruluşlara, kritik görev verilerini Hindistan’da ve uluslararası hükümet ve şirketlerden uzak tutmalarını ve saklamalarını sağlayarak veri egemenliği sağlıyor.”

EverData, KOBİ’lerden kurumsal müşterilere kadar her büyüklükteki müşterinin işlerini ölçeklendirmesine yardımcı olabilir.

Naseema, “Alan adı kaydı ve barındırma hizmeti arayan küçük ölçekli müşterilerimiz var, aynı zamanda çok daha büyük müşterilerimiz de var” dedi..

Kolokasyondan VPS’ye: Çok Çeşitli Hizmetler Sunmak

EverData, faaliyette olduğu on yılı boyunca, değişen BT pazarının önünde kalmak için tekliflerini çeşitlendirdi. En büyük trendlerden biri de buluta geçiş oldu.

“Şimdi, müşteriler bulut tabanlı sunuculara odaklanıyorlar,” dedi Naseema. “Daha önce bulutun farkında değildiler, ancak bulut barındırma talebi katlanarak arttı.”

Bu ihtiyacı karşılamak için EverData çeşitli planlar ve seçenekler sunar. Bunlardan biri, şirketlerin donanımlarını korumaya gerek kalmadan web sunucularının, posta sunucularının ve uygulamalarının kontrolünü elinde tutmalarını sağlayan bulut VPS hostingidir. Müşteriler, ihtiyaçlarına bağlı olarak tam veya yarım raflar arasından seçim yapabilir.

EverData VPS tekliflerinin ekran görüntüsü

VPS hosting paketleri çok çeşitli özellikler içerir ve uzmanlar tarafından tamamen yönetilebilir.

Eksiksiz bir sunucu rafı, 3kVA güç ve 2500GB bant genişliği sunar. İstemciler yalnızca bir, iki veya beş sunucuya ihtiyaç duyarsa, sırasıyla 50 GB, 300 GB veya 1100 GB bant genişliği alırlar.

Ancak müşterilerin ne kadar alana ihtiyacı olursa olsun, planlarına dahil olan canlı sohbet, telefon desteği ve 7/24 izleme almaya devam ediyorlar.

“Jaipur’da bir veri merkezimiz var, bu yüzden kolokasyondayız,” dedi Naseema. “Kesintisiz sunucularda bulut hizmetini tercih eden birçok kurumsal müşterimiz var.”

EverData, bulut paketleri, özel sunucular, VPS, kurumsal barındırma, kolokasyon ve SSL ve güvenlik seçenekleri de dahil olmak üzere iş çözümleri sunar. Şirket, Hintli girişimcilere, sunucu alanı arayanlardan uygulama ve yazılımla kapsamlı paketlere ihtiyaç duyan müşterilere kadar hem basit hem de karmaşık hizmetlerle yardımcı oluyor.

Müşteri İhtiyaçlarını Karşılamadan Önce Karşılamaya Hazırlanma

EverData’nın temel görevlerinden biri, eğilimleri ortaya çıkmadan önce tahmin edebilecek bir müşteri geri bildirim döngüsü geliştirmektir. Bir müşterinin bir endişesi varsa, şirket bunu ele almayı ve başka hiç kimsenin benzer bir sorun yaşamamasını sağlamayı amaçlamaktadır..

“Geri bildirimi çok ciddiye alıyoruz,” dedi Naseema.

Bu amaçla, EverData sürekli olarak yeni ürünler ve özellikler araştırıyor ve geliştiriyor. Bu sürekli yeniliğin amacı, şirketin ürünlerini müşteriler için olabildiğince yararlı hale getirmektir..

“Değişikliklerimiz, platformu ve ürünün özelliklerini müşterilerin kullanmasını mümkün olduğunca kolaylaştırmak için tasarlandı” dedi Naseema.

Bu değişikliklerin iyi karşılandığından emin olmak için, EverData ekibi yakında hangi trendlerin yaygınlaşabileceğini görmek için pazarı analiz eder. Bir aracın veya ürünün küçük bir özelliğinde değişiklik yapmak isteyip istemediklerine karar verseler bile, hala derinlemesine araştırma yaparlar ve kullanım örnekleri ararlar.

Naseema, “Her gün müşterilerin gereksinimleri değişiyor, bu yüzden onlara uyum sağlamamız gerekiyor” dedi. “Teknik gereksinimlerine hazır olmalıyız ve ekibimizin her zaman onlara destek sunmaya hazır olması gerekir.”

Bu hedefler göz önünde bulundurularak, hem kurum içi geliştirme ekibi hem de müşteri destek ekibi en son bilgiler ve müşteri talepleri ile güncel tutulur..

İş Ortağı Programı, Müşterilerin Benzersiz Markalar Oluşturmalarına İzin Verir

Web barındırma paketleri satmanın yanı sıra EverData’nın ortak programı, barındırma ve etki alanı planlarının satıcılarına da yarar sağlar. EverData, Hintli girişimcilere, satış ve pazarlama özellikleri için bir mağaza da dahil olmak üzere kendi yerelleştirilmiş web hosting şirketlerini oluşturmak için ihtiyaç duydukları tüm araçları ve alanı sağlar. Oradan bayiler bu hizmetlerin fiyatlarını kendi pazarlarına ve müşterilerine göre belirleyebilir.

“Tüm bayi şirketleri için, ürünlerimizi satabilecekleri Ortak Programı adı verilen bir platform sağlıyoruz,” dedi Naseema. “Her şeyi (altyapı ve teknik destek) sağlıyoruz ve kendi ürünlerini kendi adlarına satabilir ve kendi markalarını geliştirebilirler.”

EverData bayi barındırma ekran görüntüsü

Birçok küçük Hintli ev sahibi pazarlama araçları ve sağlam destek sağladığı için EverData’nın ortak programından yararlanıyor.

Oradan, satıcılar ne satmak istediklerini seçebilirler. Örneğin, Linux Hosting’i yıl başına düşük bir aylık fiyat veya .info alan adı karşılığında satabilirler.

Birçok satıcı EverData ile çalışmaktan hoşlanır, çünkü şirket müşteriler için ücretsiz geçiş yardımı ve şirket içi destek de dahil olmak üzere birçok ek avantaj sunar..

“Ortağım için gerçekten teşekkür etmek istiyorum & Vitrin web siteleri. Şimdi ürünleri fiyatımdan satabilirim. Benim için yarı zamanlı bir iş olmama gerçekten yardımcı oluyor, ”diyor Aquatech Infocom’un Kurucusu Lalit Sharma, çevrimiçi bir referanstaki ortak program hakkında.

Naseema’ya göre, bu övgü aynı zamanda programın amacına da hitap ediyor.

“İşe başlayabilmeleri için müşteriye her şeyi veriyoruz,” dedi Naseema.

EverData: Hindistan’ın Ötesinde Bir Hosting Geliştirme

EverData, 2009 yılında kurulduğundan bu yana, web sitelerini ülke içinde barındırmanın avantajlarından yararlanmak isteyen Hintli müşterilere hitap etti. Ve şirketin müşterileri ile güçlü bir üne sahip olmasının en önemli yollarından biri, özelleştirme ve sağlam destek sunmaktır..

EverData, birçok müşteri ihtiyacına veya iş kullanım durumuna göre özel planlar oluşturabilen ve hizmetler sağlayabileceği birçok paket sunar. Ayrıca, yardıma ihtiyaç duymaları halinde şirket, sohbet ve telefon özellikleriyle 7/24 destek ve mümkün olduğunca çabuk adreslediği destek biletleri sunar.

Tekliflerini sürekli genişleten bir şirket için sırada ne var? Hindistan dışında büyüme.

“Ülke içinde sağlam bir müşteri tabanımız var, bu yüzden Hindistan dışında bir müşteri tabanı geliştirmeye odaklanıyoruz,” dedi Naseema.

Gelecek yıl, dünyanın diğer bölgelerindeki işletmeler EverData’nın özelliklerine, özelleştirilmiş paketlerine ve duyarlı desteğe erişmeyi bekleyebilir.

EverData ürünleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için +1 800-102-9696 (ücretsiz), + 91-9829151699 (mobil) veya [email protected] adresinden ekibe ulaşın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me