F5 Networks, Yük Dengeleme Uzmanlığından Organizasyonlar için Sağlam Güvenlik ve Trafik Yönetimi Çözümleri Sunuyor

TP; DR: 2000’li yılların başlarında, F5 Networks yük dengeleme teknolojisindeki uzmanlığının müşterilerinin ağ BT ihtiyaçları hakkında benzersiz bilgiler verdiğini buldu. Böylece şirket, kurumsal sunucu, depolama ve ağ kaynaklarında güvenli dağıtım ve kullanılabilirliğe odaklanan bir dizi uygulama ağ oluşturma araçları geliştirmeye başladı. F5’in misyonunun önemli bir yönü, hem güvenliği hem de uygulama entegrasyonunu optimize ederek müşterilerin BT varlıklarından daha fazla değer elde etmelerine yardımcı olmaktır. Ve görevini yirmi yıllık deneyim ve bulut ve veri merkezi altyapısının derinlemesine anlaşılmasıyla gerçekleştirir..

Birçok işletme, modern veri merkezlerinde uygulama dağıtımının hızından yararlanır, ancak süreç ayrıca önemli bir karmaşıklık getirebilir. Çünkü kuruluşlar eski altyapı taleplerini ve buluta, yeni uygulama mimarilerine ve amansız siber tehditlere olan güvenin artmasına ihtiyaç duyuyorlar.

Yük dengeleme öncüsü F5 Networks tarafından üretilen 2020 Uygulama Durumu Raporu’na göre, ankete katılan kuruluşların% 80’i piyasaya çıkış hızını arttırma ihtiyacından kaynaklanıyor. Ve uygulamalar artık “araç organizasyonları müşterilerine farklı dijital deneyimler sunmaya güveniyor” dedi..

Şirketin konuyla ilgili benzersiz bir perspektifi var. 1996’daki lansmanından bu yana F5, ağa bağlı IT çözümleri pazarında dayanıklı bir tedarikçi olarak kendini kanıtladı.

F5 logosu

F5 Networks, artık güvenilir bir ağ BT çözümleri sağlayıcısı olan bir yük dengeleme öncüsüdür.

F5 ilk olarak amiral gemisi BIG-IP yük dengeleyici çözümü ile ön plana çıktı ve şirket kısa sürede bu alanda lider olarak ün kazandı. BIG-IP ürünü, donanım ve yazılım modülleri çerçevesinde gelişti ve uygulama güvenliği yönetimi, erişim kontrolü ve kimlik doğrulaması, güvenlik duvarı yönetimi, tehdit algılama ve çeşitli web sitesi güvenlik uygulamalarına odaklandı.

Şirket, organik büyüme ve ara sıra satın alma yoluyla erişimini genişletti ve yol boyunca bulut ve konteyner pazarlarını da kuşattı.

F5, geniş bir BT ürünleri ve hizmetleri kapsamında faaliyet gösterdiğinden çözüm satıcısı olarak kategorize etmek kolay değildir. Ancak değer teklifi, müşterileri için basittir.

“Uygulamalarınızı daha hızlı, kullanılabilir ve güvenli hale getiriyoruz,” dedi F5’in CTO Ofisi Teknik Teknik Evanjelisti Lori MacVittie.

Ve geniş bir BT işlevselliği yelpazesinin izleneceği bir odak noktası olarak yük dengelemenin önemini vurgulamaya devam ediyor.

“Web sitelerini hızlandırmaya, daha hızlı hale getirmeye yardımcı olacak bir dizi ürün sunuyoruz. Bunun üzerine inşa etmeye devam ettik ve hala çok ivme yapıyoruz, ama şimdi her şeye pişiyor ”dedi Lori..

Botları Sıçramak ve Gerçek Müşterileri Geçirme Araçları

Yük dengeleme bir tür veri trafiği analizi olduğundan, bir veri merkezinde neler olup bittiğini görmenin etkili bir yolunu kanıtlar.

“Tarihsel olarak, F5’in BIG-IP platformu istemciler ve sunucular arasında otururken, aralarında gerçekleşen her şeyi anladı. Bu nedenle, müşteriler için performansı optimize etmek üzere bu trafiğin yönetilmesine yardımcı olabiliriz. ”.

O zamandan beri F5, müşterilerinin karşılaştığı değişen tehdit ortamı tarafından da bilgilendirilen siber güvenlik uzmanlığı için bir itibar oluşturmaya devam etti. Lori, botların veya otomatik komut dosyalarının ve işlevlerin en iyi örnek olduğunu söyledi.

“Botlar artık F5 müşterilerimiz için gerçek bir sorun. Bot saldırı trafiği, meşru müşterilerin web sitelerine erişimini giderek zorlaştırdığı için müşterilerini kaybediyorlar. ”.

Bu saldırılar, kaynakları tahliye edebilir ve tüketicileri sonuçta gerçek hasar verecek kadar uzun web sitelerinden engelleyebilir. Bu yüzden F5, bu sorunları yaşayan müşterilerine verdiği yanıtın bir parçası olarak Shape Security’yi aldı..

“Şekil, yolsuzlukla mücadele ve bot korumasına odaklanıyor ve trafiği analiz etme konusunda bazı yenilikçi özelliklere sahip. Ayrıca, gerçek bir müşteri veya bir web sitesine erişen bir bot olup olmadığını öğrenmek için kim olduğunuzu ve ne tür bir tarayıcıya sahip olduğunuzu da içeren veri noktalarını ilişkilendirir. Bunun gibi önemli güvenlik sorunlarını karşılamak için teknolojiden yararlanma şeklimiz harika. ”

Kapsayıcı Dağıtımını Geliştirmek için Deneyimden Yararlanma

Lori’e göre, bulutun ortaya çıkışı, F5’in yirmi yıllık operasyonunda hem teknoloji sağlayıcıları hem de tüketiciler için en önemli zorluğu ortaya çıkaran endüstri trendi.

“Bulut birçok sektörde yıkıcı oldu ve olmaya devam ediyor” dedi. “İş modelleri ve BT dağıtımlarının değişmesine neden oldu. Piyasada çok fazla bozulma yarattı ve bazı işletmelere uyum sağlamak zor oldu. ”

F5 başlangıçta aynı sorunlardan bazılarını ele aldı ve hangi büyük bulut servis sağlayıcısının destekleneceği ile başladı. Bu kararlar her zaman erkenden biraz kumar gibi görünüyor, çünkü hangi sağlayıcının pazar liderliğini kazanacağını söylemek zor olabilir.

“Sanırım teknoloji endüstrisindeki herkes bu tartışmalara girdi ve bu soruları sordu,” dedi Lori.

Bir F5 Müşteri Katılım Merkezi fotoğrafı

F5, işletmelerin modern veri merkezi ortamlarında bulunan birçok sorunu çözmelerine yardımcı olur.

Buluta yaygın geçişin yanı sıra, konteynerizasyon eğilimi de F5 için daha fark edilebilir zorluklar sundu.

“Kapsayıcılarda, tipik bir veri merkezinde veya güvenlik ve ölçek gibi ağ ortamında karşılaştığınız geleneksel sorunların çoğu da mevcut ve geçerlidir. Bu farklı bir ekosistem, ancak birçok konteyner ekosistemi şu anda çok açık. ”

Bu yüzden Lori bunu mevcut pazar için heyecan verici bir zaman olarak nitelendirdi, çünkü F5 deneyim, uzmanlık ve doğru ürünlerle katkıda bulunabilir. Ve işletmelerin doğrudan kodlarına koymalarına yardımcı olabilir.

“Geliştiricilerimiz için bu topluluklara katılma ve geri verme fırsatı. Bu hala bir meydan okuma çünkü diğer teknolojilerden çok daha hızlı hareket ediyor – ve her gün yeni bir şey var gibi görünüyor. Ama harikaydı ”dedi.

Gerçek Zamanlı İnovasyon Müşteriler İçin Değeri Artırıyor

Baş Teknik Evanjelist olarak pozisyonu, Lori’nin araştırmadan müşteriye dağıtımına kadar teknolojik gelişmeleri izlemesini sağlar.

“En sevdiğim F5 çözümüm her zaman gerçek trafik akışına programlı bir arayüz oldu. Bu, sistemden akarken ağ trafiğini örnekleme ve onunla görevler gerçekleştirme ve ardından bir uygulamaya gönderme yeteneğidir. Başlıkları zenginleştirebiliriz, başlıkları kaldırabiliriz, güvenlik ekleyebiliriz – liste uzar. Her türlü şeyi yapabilirsiniz. ”

Fotoğraf F5 Principal Technical Evangelist Lori MacVittie

F5’in Baş Teknik Evanjelisti Lori MacVittie bizimle ağın hizmet yelpazesi hakkında konuştu.

F5 ayrıca, yeni ürün geliştirmeleri için girdiyi alan gücünden teşvik ederek kendisini ve değer teklifini farklılaştırmaktadır. Bu, doğrudan müşterilerle çalışan mühendisleri ve ürün yöneticilerini içerir.

Lori’e göre, saha gücünün üyeleri müşterinin BT ekibine bile yerleşebilir. F5 müşteri satış mühendisleri bu alanda yenilik yapabilir ve yeni çözümler geliştirmeyi ve sunmayı kolaylaştıran ek çözümler üretebilir.

Lori, “Gerçek kullanıcı sorunlarını çözen çözümler geliştirmek için birlikte çalışıyoruz ve bu geliştirmeler genellikle F5’in diğer müşterileri için yararlı oluyor. “Bu aynı zamanda şirketin bir araya gelmesine yardımcı oluyor çünkü inovasyon sadece bir geliştirme ekibi ya da kuruluşun bir parçası içinde değil, işgücü genelinde gerçekleşiyor. Herkes dahil. İnsanların deney yapmasını ve nereye gittiğini görmesini sağlayan bir kültür. ”

F5 Networks: Müşteri Memnuniyeti Pazar Payını Artırıyor

F5’in pazar ömrü, yeteneklerinin ve küresel uzmanlık talebinin bir yansımasıdır. Aslında, Fortune 50 işletmelerinin 48’i F5 ürün ve hizmetlerini kullanıyor.

Uzun ömürlülüğün zorluklarından biri, oldukça değişebilir bir sektörde pazar farklılaşmasını sürdürmek ve birbirini takip eden kuşaklara hitap eden bir değer önerisine sahip olmak.

Lori, “Değer teklifimiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz kadar F5’in kültürü ve müşteri desteği hakkında da olabilir. “Saha organizasyonumuz ve müşterilerin çözüm bulmasına yardımcı olma kararlılığı – F5’in zaman içinde sürdürdüğü değer eşiği. API’larımız var, yeni kod yazabiliriz ve bu belirli zorlukları çözmek için mimari olarak işler yapabiliriz. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me