Foxit Yazılımının Hızlı, Uygun Fiyatlı ve Güvenli PDF Çözümleri Kurumsal İletişimi Nasıl Otomatikleştirir ve Geliştiricilerin İşlevselliği Eklemelerine Yardımcı Olur

TP; DR: Foxit Software’i duymamış olabilirsiniz, ancak neredeyse kesinlikle şirketin teknolojisini kullandınız. Google ve Amazon’un PDF araçlarını güçlendiren, diğer tanınmış tüketici markalarının yanı sıra, son kullanıcılar, geliştiriciler ve kurumsal kuruluşlar için sağlam bir platform sağlamak için yüksek performanslı işlevleri küçük paketlere yerleştirir. Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Frank Kettenstock, Foxit’in PDF’yi yeniden tasarlama çabasının yanı sıra şirketin sunduğu çeşitli düzeylerde hizmet verdi.

PDF belgeleriyle çalışmak için çoğu yazılımı düşündüğünde, Adobe Reader ve Acrobat ilk önce akla geliyor – ancak dünyanın ikinci en büyük PDF şirketi, Google, Amazon ve Microsoft gibi şirketlerle güçlü ortaklıklar ile hızla yer kazanıyor.

Son kullanıcılara, geliştiricilere ve kurumsal kuruluşlara hizmet vermeyi amaçlayan Foxit Software, dijital belgeleri oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek için programlar sunar. Şirketin ürünleri ücretsiz bir PDF okuyucusundan sunucu programlarına ve yazılım geliştirme setlerine veya SDK’lara kadar uzanır.

Pazarlama bölümü Başkan Yardımcısı Frank Kettenstock’a göre, kaynak yelpazesi verimli ve kullanımı kolay bir arayüzde sağlam işlevsellik ve performans sağlama konusundaki itibarına katkıda bulundu. Çözümler, Foxit teknolojisini ürünlerine entegre etmek isteyen büyük şirketlere hitap ediyor.

“Mobil cihazlar için uygulamalar geliştiren çok küçük şirketlerden dünyanın en tanınmış markalarından bazılarına kadar, birçok kuruluş SDK teknolojimizi ürünlerine dahil ediyor” dedi. “Bir çok insan bizi duymamış olabilir, ama muhtemelen bir milyardan fazla insan teknolojimizi bir şekilde kullanmıştır.”

Foxit Programları Üçüncü Taraf Uygulamalarına İşlevler Katıyor

Foxit, teknolojilerini üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine ve cihaz üreticilerine lisanslayarak en iyi müşterilerinin çoğunu çekiyor. Örneğin Google, Chrome, Gmail, Android ve Chromium açık kaynaklı projelerde PDF desteği için Foxit programlarını kullanır.

Foxit ortaklarının logoları koleksiyonu

Birçok popüler marka PDF okuma ve yönetim özelliklerini ürünlerine entegre etmek için Foxit araçlarını kullanıyor.

Diğer büyük müşteriler arasında Foxit’i şirketin Kindle cihazları için kullanan Evernote, NASDAQ ve Amazon yer alıyor.

Frank, “Bu şirketler milyonlarca ve milyonlarca farklı türde PDF dosyasını desteklemektedir” dedi. “Sağlamlığımız ve tüm bu uç davaları nasıl ele alabileceğimiz için bizi seçtiler.”

Foxit ilk gelirini bir yazılım geliştirme kiti lisanslayarak kazandı. Düşük seviyeli API, geliştiricilerin platformlar arası yazılımlara gelişmiş PDF görüntüleme ve düzenleme işlevselliği oluşturmalarını sağlar. Şirket ayrıca, özellikle ActiveX ve .NET için araçlar ile birlikte mobil ve web uygulamaları için SDK’lar ve hızlı geliştirme kitleri de sunmaktadır..

Kurumsal Ölçekli Çözümler Süreçleri Otomatikleştirir ve Verileri Korur

Her gün yüzlerce veya binlerce belge alan büyük ölçekli şirketler için Foxit, PDF yönetimini otomatikleştirmek için sunucu yazılımı sunuyor. Frank’e göre, bu şirketlerin faks sunucuları aracılığıyla belgelerin basılı kopyalarını taramaları veya görüntü dosyaları almaları gerekiyor.

Foxit’in Rendition Server, görüntü dosyalarını PDF’lere dönüştürmek ve metni tanıyan ve belgeleri aranabilir hale getiren optik karakter tanıma sistemi aracılığıyla çalıştırmak için şirketin altyapısına entegre olur.

Frank, “Bu görüntü dosyaları büyük miktarda disk alanı kaplıyor,” dedi. “Pahalıdır ve paylaşmak zordur. En iyi dosya sıkıştırmasından bazılarına sahibiz ve bu belgeleri çok daha kullanışlı hale getiriyoruz. ”

Verimlilik Uygulamaları Son Kullanıcıların PDF’lerle Etkileşimine Yardımcı Olur

Frank’e göre Foxit’in işinin en büyük kısmı son kullanıcı üretkenliği etrafında.

“Bu alanda gerçekten çok fazla yenilik görüyoruz” dedi. “Burada, belge ve yazar bilgisi üreten bilgi çalışanlarının yanı sıra belgeleri tüketenlere yardımcı olan web hizmetleri, mobil uygulamalar ve masaüstü programlarımız var.”

1. PhantomPDF: Premium Editör ile Oluşturun, Gözden Geçirin, Düzenleyin ve Yönetin

Düzenli düzenleme yeteneklerinin ötesinde Foxit, premium PDF editörü PhantomPDF’ye tasarım ve düzen araçları ekledi. Adobe Acrobat ile rekabet etmek ve daha iyi performans göstermek için modellenen Frank, katma değerin bir kuruluşun veya kullanıcının iş akışını düzenlediğini söyledi.

“Çoğu belge sürekli yaşıyor ve sürekli güncelleniyor” dedi. “Artık kelime işlem, düzenleme ve mizanpajlarla her türlü adımı ve yazılımı gözden geçirmek zorunda kalmadan PDF formatında yapabilirsiniz. PhantomPDF ile, tüm bu adımları atmanız ve çok fazla insanı dahil etmeniz gerekmez. ”

2. Foxit Reader: Ücretsiz Okuyucu Gücü Az Yer Kaplar

Şirketin Adobe Reader’a ücretsiz alternatifi olan Foxit Reader, yaklaşık 450 milyon indirme sayısına sahip. Bilindik, kullanımı kolay arabirim Microsoft Office üzerine kuruludur ve program, kullanıcıların çeşitli kaynaklardan PDF oluşturmasına, geri bildirim ve fikirler sunmasına ve çeşitli bulut platformları aracılığıyla dosya paylaşmasına olanak tanır.

Foxit Reader'in ekran görüntüleri

Foxit Reader ve PhantomPDF, tanıdık bir arayüz sağlayarak Microsoft Office programlarına benzer.

Frank, “Çekişimizin bir kısmı, tüm bu PDF’leri çok küçük ve çok hızlı bir programda açacağımız sağlamlıktır” dedi. “Muhtemelen, iş dünyasındaki en zengin özellikli PDF okuyucusudur. Ücretsiz çok şey alıyorsunuz. ”

3. MobilePDF: Belgeleri Her Yerden Paylaşın

Sık sık hareket halindeki son kullanıcılar için Foxit’in MobilePDF’si Android, iOS ve Windows cihazlarında kullanılabilir. Uygulama, Foxit Reader’a benzer şekilde çalışır ve kullanıcıların ek açıklama araçlarıyla geri bildirim sağlamasına ve Google Drive, Dropbox ve OneDrive dahil bulut sağlayıcıları aracılığıyla dosya paylaşmasına olanak tanır.

Frank, “Hepsi aynı kod tabanı, her yere gidiyor ve daha verimli olmamıza yardımcı oluyor,” dedi. “Tek bir platformda iyileştirme yaparsak, ister Linux sunucusu, Windows masaüstü, iOS veya Android mobil cihaz olsun tüm ürünlerde düzeltildi.”

Yeni Nesil ConnectedPDF ™ Kullanıcılara Daha Fazla Kontrol Sağlar

Frank, geçen yıl şirketin PDF yönetimi için devrimci teknoloji olarak gördüğü şeyleri çıkardı. ConnectedPDF, PDF’yi güvenli bir şekilde korurken bir belge üzerinde işbirliği yapan ekip üyelerini koordine eder.

Frank, “Bu bir bilgi hakları yönetimi güvenlik çözümü ve bir içerik yönetim sistemi arasında bir çapraz, ancak başa çıkılması ve yönetilmesi çok daha ucuz ve daha kolay” dedi..

ConnectedPDF ekran görüntüsü

ConnectedPDF, kullanıcılara hassas veya gizli belgelerin dağıtımı üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

Kullanıcılar erişim haklarını ayırabilir ve belgeyi kimin açtığını veya üzerinde değişiklik yaptığını izleyebilir. ConnectedPDF, ekipleri PDF’nin güncellenmiş sürümleri konusunda uyarabilir, ayrıca önceki sürümleri istek üzerine kullanılabilir hale getirebilir.

PhantomPDF, Foxit Reader ve MobilePDF ile entegre edilen işlevler, belge kişisel bir bilgisayara veya cihaza kaydedilmiş olsa bile yöneticilerin PDF’ye erişimi iptal etmesini sağlar.

Frank, “Bugünün dünyası bu,” dedi. “Dosyalar indirilip dağıtılıyor, ancak yine de dosyalara erişimi kontrol etmeniz gerekiyor. Bu, modern dünya ve bilgi paylaşımımızla daha alakalı olduğunu düşündüğümüz güvenliğe bakmanın farklı bir yoludur. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me