Freshmarketer: Freshworks’ten En Son Bulut Tabanlı Araç, Çevrimiçi İşletmeler ve Web Sitelerinin Ziyaretçi Katılımını Optimize Etmesine Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: 2010 yılında başlatılan amiral gemisi müşteri destek yazılımı Freshdesk ile ünlü olan Freshworks, CRM, teknik destek ve daha fazlası için çok çeşitli bulut tabanlı iş uygulamaları üretti. Bu SaaS ürün grubundaki en yeni teklif olan Freshmarketer, işletmelerin kullanıcı davranışlarını anlamalarına ve dönüşüm oranlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlandı. Yakın zamanda Freshmarketer’in Büyüme Ürün Müdürü Santhosh Guru ile oturduk, bize Freshmarketer’in hepsi bir arada paketinin site sahiplerine ziyaretçi yolculuklarını gerçek zamanlı olarak analiz etmek ve optimize etmek için ihtiyaç duydukları şeyi nasıl sağladığını söyledi – bu da büyük yatırım getirisi.

Gizli kişiselleştirme, pazarlama çevrelerindeki en son moda sözcük haline gelmedi. Aslında, pazarlamacıların üçte biri daha kişiselleştirilmiş müşteri deneyimleri geliştirmenin gelecekte başarının en önemli itici gücü olacağını belirtiyor.

Bunun için iyi bir sebep var. Tüketicilerin yaklaşık% 80’i artık yalnızca tanıtımları ilgi alanlarına göre uyarlanmış markalara yöneliyor. Bu nedenle, işletmelerin çevrimiçi temas noktaları üzerinden yolculuklarını optimize etmeleri için müşterileri hakkında ellerinden geleni öğrenmeleri artık her zamankinden daha önemli hale geldi. İşte bu noktada Freshmarketer – Freshworks’ün yeni SaaS pazarlama aracı – devreye giriyor.

Freshmarketer’den Santhosh Guru, “Tipik bir Freshmarketer müşterisi, web sitelerinde ziyaretçi davranışını anlamak isteyen biri” dedi. “Bu araç, pazarlamacıların ziyaretçilerin neden belirli sayfalara dönüşüm gerçekleştirdiğini ve diğer sayfalara bırakıldığını görmelerini sağlıyor.”

Freshmarketer logosu

Freshmarketer, site sahiplerinin etkileşim oranlarını artırmasına yardımcı olan hepsi bir arada dönüşüm optimizasyon paketi sunar.

Santhosh, Freshmarketer’in araç kutusunun pazarlamacıların ve site sahiplerinin bu soruya cevap vermesini sağlayan bir dizi özellik içerdiğini söyledi.

Sağlam analiz, site sahiplerinin bir dönüşüm veya hemen çıkma yolculuğu sırasında neler olup bittiğini gösteren bir resim çizmelerine olanak tanır. Analizler yoluyla toplanan verilerle site sahipleri hipotezler oluşturabilir ve daha sonra Freshmarketer’in A / B Test işlevselliği ile gerçek zamanlı olarak deneyler çalıştırabilir.

Bu araçlar, süitin ısı haritaları, hunileri ve geri bildirim özellikleriyle birleştiğinde, site sahiplerine ziyaretçi beklentilerine göre uyarlanmış deneyimler oluşturmak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar. Sonuç, optimize edilmiş etkileşim düzeyleri, artırılmış dönüşüm oranları ve daha mutlu sonuçlar.

Analytics ve Isı Haritaları ile Pazarlama Başarısını Artırma

Günümüzün son derece bağlantılı ortamında, işletmeler kitleleriyle etkili bir şekilde etkileşim kurmalıdır. Ve dünya çapında giderek artan sayıda işletme bunu yapmak için Freshmarketer’e yöneliyor.

Santhosh, “Bir reklam kampanyasına yüzlerce dolar harcıyorsam, ziyaretçilerin web sitemde nasıl davrandıklarını gerçekten görmek istiyorum” dedi..

Freshmarketer, ziyaretçilerin web siteleriyle nasıl etkileşime girdiğini görmek için işletmelerin kullanabileceği Isı Haritaları sağlar. Site sahiplerine hangi öğelerin etkili ve hangilerinin göz ardı edildiği hakkında bir fikir vermek için tıklamalar, kaydırmalar ve gezintiler algılanır. Sonuç olarak, site sahipleri, kullanıcı katılımını olumlu yönde etkileyecek yeniden tasarımlar hakkında kararlar almak için daha donanımlıdır.

Freshmarketer ekibinin fotoğrafı

Freshmarketer ekibi, site sahiplerinin dönüşüm sağlayan çevrimiçi temas noktaları geliştirmelerine yardımcı olmaya kendini adamıştır.

“Farklı kullanıcı gruplarının davranışlarını anlamanıza yardımcı olabilecek derinlemesine bir bölümlendirme özelliğimiz var,” dedi Santhosh.

Analitikle başlayan şey test edilebilir hipotezlerin oluşmasına ve nihayetinde optimizasyona yol açar. Örneğin, ürün resimlerine ve düğme renklerine dikkat çekmek, satışı daha cazip hale getirerek dönüşümleri artırabilir.

Santhosh, “Bir sitenin etrafındaki tüm yolculuğunu Sessions Replay adlı bir araç kullanarak görmek için tek bir ziyaretçinin davranışını yakınlaştırabilirsiniz” dedi..

Etkili Dijital Pazarlamanın Teknik Engellerini Azaltmak

Nasıl web geliştirme bir kez daha teknik olarak eğimli için ayrılmış gibi, bugünün işletme yönetimi yazılımı genellikle birkaç bölümden uzmanlık gerektirir – sayıları ezmek için analitik, promosyonları yönetmek için pazarlama ekipleri ve sunucu yönetimi ve son kullanıcı desteğini yönetmek için BT ekipleri.

Analitikler etkili pazarlamanın belkemiği olduğundan, işlem yapılabilir verileri yorumlama ve kullanma becerisi esastır. Analitik için bir ekibin tamamını kullanmak zorunda kalmadan, işletmeler muazzam miktarda zaman, para ve işçilikten tasarruf edebilir.

Freshmarketer’in Dönüşüm Hunisi Analizi çözümü, paketin dijital pazarlamada normalde bulunan teknik engelleri nasıl kaldırabileceğinin en iyi örneğidir.

Santhosh, “Analizin en önemli özelliklerinden biri esnek hunilerimiz” dedi..

Freshmarketer Isı Haritalarının Ekran Görüntüsü

Tüm Freshmarketer özelliklerinin kullanımı kolaydır ve kullanıcılar için görevleri basitleştirmek ve kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Dönüşüm Hunisi Analizi aracı, site sahiplerinin ziyaretçilerin çok sayfalı web siteleri arasındaki yolculuklarında nerelerde zıpladıklarını belirlemelerini sağlar. Dönüşüm Hunisi’nin yeniden sıralanması özelliği, ziyaretçilerin dönüşüm ve harita oluşturma olasılıkları için izleyebilecekleri çok sayıda yolu da gösterir. Bu, site sahiplerinin ziyaretçileri istenen sonuca yönlendirmek için daha iyi çalışan farklı kombinasyonlar oluşturmalarına olanak tanır.

Huniler, Freshmarketer’in A / B testi ve Kişiselleştirme araçlarıyla birleştirildiğinde, site sahipleri en etkili site yapısını geliştirebilir.

“Önce analiz et, sonra optimize et ve sonunda kişiselleştir,” dedi Santhosh. “Amaç ziyaretçiler için mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak.”

Kitlenizin İhtiyaçlarını Anlamak için Geribildirim Toplayın

Freshmarketer, Anketler ve Geri Bildirim araçları aracılığıyla ziyaretçileri doğrudan etkilemek için çeşitli yollar sunar. Bu özellikler, site sahiplerinin oluşturması kolay anketler, formlar ve diğer CTA’lar aracılığıyla geri bildirim toplamasına olanak tanır.

Sezgisel kullanıcı arayüzü, bir web sitesinin estetiğine uygun anket widget’ları geliştirmeyi kolaylaştırır. Bu anketler, ziyaretçilerin bir siteden ayrılma olasılığı en yüksek olan anlarda tetiklenecek şekilde uyarlanabilir. Bu, işletmelere sivri etkileşim yoluyla bir dönüşümde son bir şans kazandırır.

Freshmarketer'ın Net Destekçi Puanının ekran görüntüsü

Freshmarketer’in Anketler ve Geri Bildirim araçlarıyla site sahipleri müşteri memnuniyetine ilişkin doğrudan bilgi toplayabilir.

Freshmarketer’in Net Promoter Puanı özelliği, site sahiplerinin ziyaretçilerin ürünlerini ve hizmetlerini önerip önermeyeceğini de ölçmelerine olanak tanır. Bu raporlar okunabilir çubuk ve gösterge grafikleri ve kelime bulutları olarak oluşturulur.

Sadakat ve memnuniyet seviyeleri düşükse, site sahipleri bir çözüm bulmak için Freshmarketer’in Isı Haritası, A / B Testi, Huniler ve diğer çözümlere başvurabilir.

Ufukta: Daha Fazla Özelleştirme & İleri Davranış Analizi

Başlıca iş süreçlerini kolaylaştırarak, Freshmarketer sadece şirketler için değil, son kullanıcı için de işleri kolaylaştırır. İşletmeler müşterilerle etkileşim kurmak için zaman ayırdığında, ikisi arasında daha güçlü bir bağ kurar ve daha fazla marka güvenine ve müşteri memnuniyetine yol açar.

Buna karşılık, şirketler ziyaretçilerde bir artış yaşar, müşterileri tekrarlar ve olumlu tanıtım yapar. Santhosh’un dediği gibi, Freshmarketer’in odak noktası daha kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri oluşturmaktır.

“Web İçeriği Kişiselleştirme yeni bir özellik yayınladık” dedi. “Beta aşamasındadır ve bunun için çok heyecanlıyız çünkü farklı müşteri segmentleri için farklı deneyimler sunabilirsiniz.”

Oturum Kaydı, nereden geldikleri ve hangi bağlantıları tıkladıkları gibi ziyaretçi davranışlarının oynatılmasını gösteren bir özelliktir. Araç, dönüşümleri artırmak ve yatırım getirilerini artırmak için Freshmarketer’in nasıl oluşturulduğunun başka bir örneğidir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me