G-Core Labs: Dünya Çapında Finans, Eğlence ve Medya Kuruluşları için Tasarlanmış Yüksek Performanslı Bulut ve Kenar Çözümleri

TP; DR: Merkezi Lüksemburg’da bulunan G-Core Labs, Guinness Dünya Rekorları’nda yer aldığı kadar sağlam bir küresel altyapıya sahip uluslararası bir bulut ve uç çözümleri sağlayıcısıdır. Şirketin CDN, barındırma ve güvenlik hizmetleri, endüstrilerdeki bir dizi tüketici için tasarlanmış uygun fiyatlı, hepsi bir arada paketler halinde sunulur. 2020 boyunca şirket, sürekli bir güncelleme ve yeni ürünler akışı sunarken küresel varlığını güçlendirmeyi planlıyor.

Benim dehşetime çok yakın, kocamın en sevdiği eğlence, TV’nin önünde oturmayı, Xbox denetleyicisini elinde tutuyor, zırhlı askeri araçları World of Tanks’ın kömürleşmiş savaş sahnelerinde dolaşıyor.

Çevrimiçi çok oyunculu oyun, başka hiçbir şey gibi dikkatini çekiyor. Ne söyleyebilirim? Aşk Bir savaş meydanıdır.

Teknik bir aksaklık zaman zaman tüm sistemi çökertirse hiç sorun olmaz. Ama olmayacak.

G-Core Labs: Bulut ve uç çözümler.

Ürün Başkan Yardımcısı Dmitry Samoshkin bize G-Core’un bulut ve uç çözümleri konusundaki kepçeyi verdi.

Çok güvenilir oyun, her zaman her türlü yükü sürdürmeye hazır küresel bir altyapıya sahip bir bulut ve uç çözümleri sağlayıcısı G-Core Labs tarafından desteklenmektedir.

Wargaming.net (World of Tanks’in ana şirketi) CEO’su Victor Kislyi, “World of Tanks’i G-Core Labs’ın desteğiyle geliştirdik, zorlukların üstesinden gelip birlikte yeni zirvelere ulaştık” dedi. “İnanın, bir milyondan fazla eşzamanlı kullanıcıyı (PCCU) işleyebilecek her zaman açık bir altyapı oluşturmak yıllar alır.”

G-Core Labs Ürün Başkan Yardımcısı Dmitry Samoshkin, şirketin ilk hedeflerinden birinin oyun ve eğlence şirketlerinin sıkça karşılaştığı trafik artışlarını karşılamak olduğunu söyledi ve bu zorluğa yol açtı. “Şimdi, herhangi bir pik yükü en güçlü yükleri bile kolayca halledebileceğimizi güvenle söyleyebiliriz” dedi..

Bugün, G-Core Labs, çeşitli sektörlerde büyüyen işletmeler için uygun, uygun fiyatlı, hepsi bir arada paketler halinde sunulan kapsamlı bir bulut ve uç çözümleri yelpazesi sunmaktadır. Lüksemburg merkezli şirketin hizmetleri arasında sağlam bir CDN, yönetilen barındırma, isteğe bağlı akış ve video için gelişmiş medya platformları, DDoS üretimi, kod dönüştürme ve bulut tabanlı depolama bulunur..

Dahası da var: Gelecekte şirket, sürekli bir güncelleme ve yeni ürünler akışı sunarken küresel varlığını güçlendirmeyi planlıyor.

Neredeyse 10 Yıl Boyunca Yüksek Kullanılabilirlik ve Düşük Gecikme Sağlama

Şu anda yaklaşık 250 çalışanı ile lider bir küresel BT çözümleri sağlayıcısı olan G-Core Labs, 2011 yılında Viyana’da kuruldu (şirket merkezini 2015 yılında Lüksemburg’a taşıdı).

“On yıl önce, yüksek yük sistemlerinin tasarımı ve desteklenmesi konusunda uzmanız,” dedi Dmitry. “Diğer şirketler için özel çözümler geliştirdik ve ihtiyaçlarına göre yeni bölgelerde lanse ettik.”

Şirket kısa süre içinde barındırma altyapısı ve birden fazla varlığa sahip bir CDN ekledi. Altı şehirde yedi veri merkezinden oluşan erken bir omurga ağı ile G-Core Labs resmen doğdu.

“Küçük bir başlangıçtan üç ülkede dört ofisi ve 200’den fazla çalışanı olan bir şirkete dönüştük ve dünya çapında ilk 10 servis sağlayıcı arasında yer aldık,” dedi Dmitry.

Şirketin adı olan “Oyun Çekirdeği”, Wargaming.net için sağlam sunucu altyapısının oluşturulmasını içeren çevrimiçi oyunlarda tarihinin bir yansımasıdır. (Evet, bu benim kocamın sevdiği World of Tanks’ı 7/24 çalışır durumda ve çalışır halde tutan ister aynı ister beğenmesin aynı altyapı.)

Wargaming.net’e ek olarak, G-Core Labs artık Bandai Namco, Sandbox Interactive, Nevosoft, Michelin, Tinkoff Bank ve RedFox Game dahil olmak üzere telekomünikasyon, finans, medya, oyun ve yayıncılık sektörlerinde uluslararası ve bölgesel işletmelere hizmet veriyor diğerleri.

Guinness Rekorlar Kitabı’nda Öne Çıkan Güçlü Bir Uluslararası CDN

G-Core Labs, performans ve güvenliğe odaklanarak tasarlanan ve şirketin küresel altyapısı sayesinde en ağır yükleri bile destekleyen CDN’siyle gurur duyuyor.

2013’ün başlarında, şirketin ağı 23 veri merkezine ulaştı. Ve 21 Ocak 2013’te, bu altyapı Guinness Rekorlar Kitabı’nı Moskova’da bulunan bir çok oyunculu oyun sunucusunda aynı anda (190.541 kullanıcı) çevrimiçi olarak destekledi. 2014 yılına kadar şirketin ağı, 1 milyondan fazla eşzamanlı kullanıcı yüküne dayanabilir.

Dmitry, “Bu başarıyı elde ettikten sonra, oyunların, videoların, yayınların, web uygulamalarının, yazılımların, reklamların ve web sitelerinin dağıtımını hızlandırmak için hepsi bir arada bir hizmet yaratmaya karar verdik” dedi..

G-Core Labs ağının haritası

G-Core Labs neredeyse her kıtada varlığını artırdı.

CDN sayesinde, şirket 2018’de iki popüler etkinliğin yayınlanmasına yardımcı olduğunda başka bir önemli kilometre taşına ulaştı: Conor McGregor ve Habib Nurmagomedov (kavga sırasında yoğun trafik yaklaşık 2Tbps’ye ulaştı) ve Rusya’daki FIFA Dünya Kupası arasındaki UFC savaşı.

Ve 2019’da şirket, StackPath CDN, KeyCDN, CDNetworks ve OVH CDN gibi yaygın olarak tanınan markaları yenerek dünyanın en iyi CDN sağlayıcıları listesinde dokuz numara olarak sıralandı..

Bugün, G-Core Labs, Antarktika hariç tüm kıtalarda 50’den fazla mevcudiyette 200’den fazla önbellek sunucusuna sahiptir ve Rusya ve birçok Avrupa ülkesinde en iyi CDN performansı vardır. Dmitry bize şirketin geniş kapsamlı altyapısının başarısı için çok önemli olduğunu söyledi.

“Bugünlerde tüm ilerici şirketler uç bilişim kullanmaya başlıyor; müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için altyapıya yatırım yapıyorlar ve Brezilya, Afrika ve Hindistan gibi bölgelerde pahalı varlık noktaları açıyorlar ”dedi..

Uygun Fiyatlı, Hepsi Bir Arada Çözümler Sunma

Dmitry bize G-Core Labs’ın geniş ürün kataloğu aracılığıyla müşterilere bir dizi avantaj sağladığını söyledi.

“Dünya çapında en geniş kapsama sahip olduğumuzu güvenle söyleyebiliriz: Güney Amerika’dan Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT) Afrika’ya – diğer pek çok sağlayıcının övünemeyeceği bir şey” dedi. “Ve hizmetlerimiz her türlü müşterinin ihtiyaçları için uygundur: bir video oynatıcıdan veya bir sunucudan karmaşık bir buluta.”

Dmitry’e göre, müşteriler artık barındırma veya CDN gibi tek bir ürün aramadıkları için sektör hepsi bir arada çözümlere doğru kayıyor. Bunun yerine, bir tedarikçiden bir dizi hizmet satın almak istiyorlar.

Bu amaçla, G-Core Labs’ın anahtar teslim iş modeli, tüketicilerin yüksek kaliteli, özelleştirilmiş hizmetlerin tadını çıkarırken zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar.

Dmitry, “Bütçelerinin büyük bir bölümünü altyapıya, mühendislere, lisanslara ayırmak zorunda değiller – müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her şeyi zaten yarattık” dedi. “Tek yapmaları gereken birkaç düğmeyi tıklamak.”

G-Core, bu hizmet modelinin değerine o kadar çok inanıyor ki şirketin felsefesini bilgilendiriyor.

“Yol gösterici ilkemiz basit: müşteri tek bir kişisel hesaptan çok çeşitli hizmetlere erişebilir,” dedi Dmitry. “Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için üçüncü taraf satıcıları aramak zorunda kalmaları gerekmiyor – hepsini tek bir yerde toplayabilirler.

Proaktif Global Ekipten Devam Eden Gelişmeler

İç geliştirme söz konusu olduğunda, G-Core Labs müşterilerinin geri bildirimlerine büyük ölçüde eğilir.

Dmitry, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanıyor ve ürünleri tam olarak nasıl görmek istediklerini üretmeyi amaçlıyoruz” dedi. “Her ürünün kendine özgü bir birimi vardır: bir ürün sahibi tarafından yönetilen ve onu her gün geliştiren bir ekip.”

Dmitry’nin “üyelerinin proaktif, arkadaş canlısı, profesyonel ve işbirlikçi doğasına dayanan bir takım kültürüyle kültürler arası, genç ve açık fikirli” olarak tanımladığı G-Core Lab ekibi yoğun bir yıl geçiriyor.

“2020’de ABD ve Asya’daki varlığımızı daha da güçlendirmeyi ve bu pazarlarda etkinlik ortağı ve sponsoru olmayı planlıyoruz” dedi. “Ürünlere gelince, bu yıl DNS ve bulut hizmetlerini başlatıyoruz ve aynı zamanda başlangıçta aktif olarak çalışıyor ve eşit derecede yüksek kaliteli, düşük maliyetli bir ürün oluşturuyoruz.”

Nihayetinde, şirketin 2020 hedefi, CDN pazarında liderliğini sürdürürken müşterilerine mümkün olan en iyi ağ kapsamını sağlamaktır..

Kocamın yanı sıra küresel telekomünikasyon, finans, medya, oyun ve yayıncılık sektörlerindeki işletmelerin de heyecan duyacağı haberler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me