Gerçekler: W3Techs Önyargı veya Ön Motifler Olmadan Kapsamlı, Güvenilir Teknoloji Verileri Sağlar

TP; DR: W3Techs, 2009 yılından bu yana, web teknolojileri ve kullanımları hakkında kapsamlı bir tarafsız veri kaynağı sağlama görevini sürdürmektedir. Teknoloji gazetecilerinin ve şirket yöneticilerinin daha bilinçli, veriye dayalı kararlar almasına yardımcı olan site, düzenli olarak güncellenen ve son derece doğru bilgiler sağlıyor. İçerik yönetimi sistemlerinden web sunucularına kadar 24 kategorideki bilgilerle W3Techs, günümüzde mevcut teknoloji kullanımı konusunda endüstrinin en kapsamlı ve güvenilir kaynaklarından biridir.

Bir teknoloji yazarı olarak, çevrimiçi olarak net ve tarafsız bilgiler bulmadan önce sponsorlu içerik, ince (veya kalın) örtülü reklamlar ve fikir parçalarından oluşan gerçek kirliliğin sisi içinde dolaşmak zor olabilir..

Bu yüzden W3Techs hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatım olduğunda heyecanlandım. Site, popüler içerik yönetim sistemleri, sunucu tarafı programlama dilleri ve barındırma sağlayıcıları hakkında pazar araştırması ve anketler için en güvenilir kaynaklardan biri. Bu, ön motivasyonlar için endişelenmeden teknik istatistikler için başvurabileceğimi bildiğim bir yer.

W3Techs logosu

W3Techs tarafsız kullanım bilgileri için mükemmel bir kaynaktır.

W3Techs’in Kurucusu ve Sahibi Matthias Gelbmann’a göre, yüksek düzeyde doğruluk taahhüdü, siteyi rekabetinden ayırıyor. Mattias’ın kendi kendini ilan eden bir mükemmeliyetçi olması da acıtmaz.

“Elde edebileceğiniz en doğru istatistiklere sahip olmanın önemli olduğuna inanıyorum” dedi. “Güçlü noktamız, diğerlerinin pazarlama amaçları için potansiyel müşteriler sağlamaya odaklanırken, doğru istatistikler sağlamaya odaklanıyoruz. Şirketimizin anketlerimizde kapsadığımız teknoloji sağlayıcılarından hiçbiriyle bağlantısı yoktur. ”

W3Techs, on yıldan uzun bir süredir web teknolojileri ve kullanımları hakkında kapsamlı ve tarafsız bilgiler sunmaktadır. Şirketin anketleri günlük olarak güncellenir ve üst düzey alanlardan ve e-posta sunucusu sağlayıcılarından işletim sistemlerine, web barındırıcılarına ve JavaScript kitaplıklarına kadar 24 kategoriyi kapsar.

Aylık raporlar, tek raporlar veya aylık abonelikler olarak uygun bir fiyatla sunulur ve diğer veriler arasında tarihsel eğilimler, büyüme oranları ve yeni site kullanımı da dahil olmak üzere daha ayrıntılı bilgiler içerir. Gazeteciler, şirket yöneticileri ve teknoloji liderleri, ister en iyi web barındırma sağlayıcılarına rapor vermek için kullanıyorlar, isterse bilinçli, veri odaklı iş kararları vermek için kullanıyor olsunlar, bu verilere başvurabilirler.

2009’dan beri Web Durumu Araçlarına Bakış

W3Techs, bir yazılım yönetimi danışmanlığı sağlayıcısı olan Q-Success’in 10 yıldan fazla bir süre önce çalıştığı bir projeden dönüş olarak hayat buldu.

Matthias, “Müşterilerimiz için bir içerik yönetim sistemi seçmekle görevlendirildik ve genel olarak ve bölgemizde en popüler olanı bilmemiz gerekiyordu” dedi. “Ama o zamanlar, bu konuda pek çok istatistik yoktu – yine de güvenilir değil.”

Böylece Q-Success kendi başına veri toplama sorumluluğunu üstlendi. 2009’da, şirket tam bir veri kümesi oluşturduktan sonra, çevrimiçi olarak bilgileri yayınladı ve hiçbir zaman buna eklemeyi bırakmadı.

İçerik yönetim sistemlerinin kullanım istatistiklerini gösteren çubuk grafik

Şirket, içerik yönetim sistemleri de dahil olmak üzere 24 kategoride en popüler web teknolojilerini gösteren yararlı kullanım istatistikleri sağlar.

Matthias, “İçerik yönetim sistemleri, işletim sistemleri ve programlama dilleri dahil beş kategoriyle başladık” dedi. “Şimdi 24 kategorimiz var ve bu yıl yayınlanacak iki veya üç tane daha üzerinde çalışıyoruz.”

Anketleri için W3Techs teknoloji kullanımını, sahipler veya web yöneticileri yerine web sitelerine güvenerek ölçer. Şirket, web sitesi analizcisini HTML öğeleri, HTML etiketleri, JavaScript kodu, CSS kodu, URL yapısı, site dışı bağlantılar, HTTP üstbilgileri ve HTTP yanıtları dahil olmak üzere birkaç bin gösterge aracılığıyla sayfalar almak ve teknoloji kullanımını belirlemek için kullanır..

Anketler, yerleşik sitelerin temsili bir örneğini sunmak için Alexa ilk 10 milyon veya Tranco ilk 1 milyon listesinde ilk 10 milyon web sitesi tarafından kullanılan teknolojileri inceliyor. Şirket, alt alanları ayrı web siteleri olarak görmüyor ve yönlendirilen alanları verilerinden çıkarıyor.

Tüm raporlar günlük olarak güncellenmektedir ve W3Techs şeffaflığı sağlamak için metodolojisindeki olası tüm sınırlamaları açıkça ortaya koymaktadır.

24 Teknoloji Kategorisinde Anket Temelli İstatistikler

W3Techs geniş bir değer teklifine sahiptir. Site, medya kuruluşları için mükemmel bir kaynak olmanın yanı sıra, rekabet konusunda araştırma yapan işletmeler için değerli olan pazar trendlerine de bir göz atmaktadır. Şirketin web teknolojisi pazar raporları özellikle pazar araştırmaları için kullanışlıdır, çünkü her bir teknolojinin ayrıntılı bir resmini birden fazla değişkene ayırırlar.

Örneğin, gezinmesi kolay hiyerarşik yer imlerine sahip yaklaşık 9.000 sayfalık bir PDF olan W3Techs İçerik Yönetim Sistemleri Pazar Raporu, çok çeşitli bilgileri kapsar. W3Techs’in izlediği 650’den fazla içerik yönetim sisteminin bir listesine ek olarak, rapor her sistemin popülerliği, zaman içindeki değişiklikler ve mevcut büyüme oranları hakkında bilgiler içerir.

WordPress'in çeşitli sürümlerinin kullanımını gösteren grafik

Şirket ayrıca her kategoride WordPress gibi belirli ürünler hakkında veri sağlar.

Rapor ayrıca şirketin izlediği içerik yönetim sistemlerini, pazar bölümlemesine dayalı popüler sistemleri ve coğrafi dağıtım verilerini kullanmayan sitelerin bir listesini de içerir..

Matthias, “Örneğin, WordPress’in tüm sitelerin% 35,7’si tarafından kullanıldığını biliyor olabilirsiniz, bu da% 63,1’lik bir pazar payını temsil eder,” dedi Matthias. “Ancak bu rakamlar farklı pazarlarda son derece farklı. Kanada’da WordPress ile ilgili veriler Rusya veya Güney Afrika ile aynı değil. ”

Şirket, on yıldan fazla deneyim izleme verisine sahip olduğundan, trendlerin yıllar içinde nasıl değiştiğini görmek kolaydır. Matthias size “Neredeyse daha az neyin popüler hale geldiğini, hangi kombinasyonların daha az veya daha popüler hale geldiğini gösterebiliriz,” dedi Matthias..

Güncellenmiş, Yüksek Hassasiyette Bilgi Verme taahhüdü

W3Techs, web teknolojisi kullanımında% 100 doğru veri sağlamanın imkansız bir başarı olduğunu kabul ederken, şirket olabildiğince hassas olmayı hedeflemektedir..

W3Techs web sitesinde “Teknoloji tanımlamasında bazı hataların alınmamasından kesinlikle emin olmanın bir yolu yok” diyor. “Yanlış pozitifleri ve yanlış negatifleri dengelemenin yollarını bulmaya çalışıyoruz (olabildiğince fazla olanı ortadan kaldırdıktan sonra) ve kalan hataların hiçbirinin diğerinden ziyade bir teknoloji üzerinde kümelenmediğinden emin olmaya çalışıyoruz.”

Örneğin, barındırma sağlayıcıları hakkındaki bilgileri izlerken Matthias basit bir soru gibi görünebilir – Bu siteyi kim barındırıyor? – Bir tavşan deliğinden bir araştırmacı gönderebilir. Örneğin, müşterileri için WordPress siteleri oluşturan bir geliştirici, sitelerini onlar için barındırdığını söyleyebilir, ancak bu onu bir barındırma sağlayıcısı yapıyor mu? Birçok durumda, hayır.

“Belki de hiç sunucusu yok – sadece beşini bir hosting şirketinden kiralıyor” dedi. “Bu sunucuları sağlayan şirket barındırma sağlayıcısı olabilir, ancak sunucuları yoksa ne olacak? Ya sunucularını bir veri merkezinden kiralarlarsa? ”

Basit bir soru olarak başlayan şey her zaman basit bir cevaba yol açmaz, ancak W3Techs bu tür karmaşıklıkları hesaba katmanın yollarını buldu. Bunu daha iyi açıklamak için Matthias, yönetilen bir DNS hizmeti sunan Cloudflare’ye dikkat çekti.

“Bir site Cloudflare gibi bir DNS kullanıyorsa, sitenin arkasındaki IP adresi sitenin Cloudflare tarafından barındırıldığı gibi görünmesini sağlar, ancak değildir” dedi. “Yani ters proxy’ler için ayrı bir kategorimiz var ve bunu barındırma sağlayıcısı istatistikleri ile birleştirmiyoruz çünkü bu yanıltıcı. Yanlış olanlardan daha iyi cevaplar vermeyi tercih ederiz. ”

Kayıt Yoluyla Ek Avantajlar

Kullanıcılar, sitelerinin web yöneticisi olarak kaydolmak da dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanmak için W3Techs’e ücretsiz olarak kaydolabilirler..

Tamamlandığında, kullanıcılar kaliteli uyarılar alabilir, sitelerinin yeniden taranmasını isteyebilir, aylık bir anket e-postasına abone olabilir, forum tartışmalarına katılabilir ve gelecekteki anketlerde ele alınacak teknolojiler için önerilerde bulunabilir.

Bu kaynaklar, şirketin anketleri ve derinlemesine piyasa raporları arasında, W3Techs bugün mevcut olan teknoloji kullanımı konusunda endüstrinin en kapsamlı ve güvenilir kaynaklarından biridir.

Matthias, “Resmin tamamını sağlıyoruz,” dedi Matthias.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me