Giga Alert, Kişiselleştirilmiş ve Otomatik Web İstihbaratı ile En Son Bilgi ve Sektör Trendlerini Ortaya Çıkarıyor

TP; DR: Basit haber uyarılarından potansiyel müşteriler yaratmaya, rakipleri izlemeye ve anahtar kelime eğilimlerini izlemeye kadar Giga Alert, profesyonellerin ve işletmelerin çevrimiçi varlığını ve marka itibarını yönetmelerine yardımcı olur. Şirket, en yeni ve önemli bilgileri ortaya çıkarmak için çeşitli otomatik arama ve web istihbarat araçları sunmaktadır. Google Alerts kavramına Google’ı geçtikten sonra Giga Alert, benzersiz filtreleme ve özelleştirme özellikleri sağlayarak bilgileri manuel anahtar kelime aramalarından çok daha ileri götürür.

Web zekası, çevrimiçi her şeyle ilgili geniş bir veri yelpazesine atıfta bulunmaktadır. Bilgiler birçok kategoriyi kapsar ve örüntü tanıma, öngörücü analitik ve veri madenciliği gibi kullanım örneklerini içerir.

Web istihbaratı ticari operasyonlara ve başarıya gittikçe daha fazla tanıdık ve kritik hale geldikçe, gittikçe daha fazla kuruluş verilerin değerli içgörülere nasıl katılacağını öğreniyor. Bilgileri manuel olarak toplamak sıradan ve zorlu bir görev olabilir, ancak Giga Alert gibi araçlar süreci otomatikleştirebilir ve yönetebilir.

2000’lerin ortalarında piyasaya sürülen Giga Alert, web istihbarat ve izleme hizmetleri sunan ilk şirketlerden biri oldu. Başlangıçta Google Alerts olarak adlandırılan şirket, yakın zamanda dizine eklenmiş sayfaları izledi ve belirli anahtar kelimeler göründüğünde kullanıcıları uyardı. Google sonunda kendi uyarı platformunu kullanıma sundu ve sonunda bir ad değişikliği istedi.

Google’ın kendi uyarı sistemine benzer şekilde, Giga Alert web sitelerini araştırır, içeriği dizine ekler ve kullanıcının günlük e-postalar aracılığıyla aradığı belirli değişiklikleri bildirir. Yıllar boyunca, binlerce müşteri, kullanıcıların birkaç dakika içinde düzinelerce siteyi taramasına ve karşılaştırmasına izin vererek kişisel bilgileri araştırmak, haber kupürlerini düzenlemek ve marka itibarını yönetmek için Giga Alert’ü kullandı..

Günlük Aramaları Otomatikleştirmeye Dayalı Uyarılar

Arama motorlarının ilk günlerinde internet önemli ölçüde daha küçüktü. Sosyal medya, içerik yönetim sistemleri ve web sitesi oluşturucuları içerik oluşturmayı daha erişilebilir hale getirdikçe, web muazzam bir şekilde büyüdü.

Akıcı, dinamik web içeriğine ayak uydurmak neredeyse imkansızdır, günlük olarak sıralamak ve yönetmek yerine, Giga Alert gibi otomatik medya izleme hizmetlerinin boşluğu kapatmak için geldiği yer burasıdır..

Giga Alert, Yahoo dizinini kullanır ve her aramada binlerce sonucu tarar. Özel teknoloji kullanan Giga Alert, keşfedilen sayfaların alaka düzeyini, sıklığını ve yeniliğini tespit etmek için metrikleri ve meta verileri kullanır. Giga Alert algoritması bir kullanıcının seçtiği anahtar kelimelerden öğrenip olası ilgili arama terimlerini otomatik olarak önermeye başladığında, arama sonuçları daha hassas hale gelir.

Giga Uyarısı

Giga Alert, kullanıcıların marka itibarını, sektör trendlerini ve alakalı anahtar kelimeleri izlemek için çevrimiçi içeriği izlemelerine yardımcı olur.

Giga Alert kullanıcıları, yeni anahtar kelimeler aramak, önceki aramaların sonuçlarını görmek ve çok çeşitli ölçütler kullanarak aramalarda değişiklik yapmak için hesaplarına kolayca erişebilir. Kullanıcılar, çevrimiçi bilgileri içerik ve uyarıların sıklığı, zamanı ve derinliği gibi parametrelere göre izleyebilir, gelişmiş aramalar ise tercih edilen alanlar, dosya biçimleri ve hedef diller gibi kişiselleştirilmiş özellikleri içerir. Aynı zamanda, sonuçlar ülkeye özgü TLD’lere ve diğer özelliklere göre filtrelenebilir.

Google, kullanıcılara benzer bir hizmet sunsa da, araç Giga Alert’ün özelliklerinden ve karmaşık algoritmalarından yoksundur. Google, Giga Alert’ün web istihbaratı üzerine yoğunlaşması yerine, çok çeşitli temel web hizmetleri sunarak daha geniş bir yaklaşım benimsiyor.

Bir Giga Alert sözcüsü, “Google Alerts ile karşılaştırıldığında, Giga Alert hizmeti, hizmetimizin daha kapsamlı bir arama sunması bakımından farklılık gösteriyor,” dedi. “Örneğin, Google Alerts yalnızca her arama terimi için ilk 20 sonuçta görünen yeni öğeler hakkında sizi bilgilendirir. Bu arada, Platinum hizmetimiz ilk 1000’in herhangi bir yerinde görünen yeni sonuçları size bildirebilir. ”

En Alakalı Bilgileri Almak için Arama Sonuçlarını Yönetme

Giga Alert, kullanıcıların gelen kutularına otomatik bilgi snippet’leri sunmaktan daha fazlasını yapar; ilk önce en önemli içeriği görmelerini sağlar. Platformun benzersiz SightPoint özelliği, sonuçları önceden tıklanan sonuçlara ve alakalı anahtar kelimelere göre düzenler ve seçer.

Bu arama özelliklerini analiz ederek, SightPoint kullanıcının arama alışkanlıklarını otomatik olarak öğrenir ve daha kesin sonuçlar veren otomatik öneriler sunar. Bu özellik aynı zamanda sonuçların tahmini alaka düzeyini bir ila beş ölçeğe göre derecelendirir ve daha ilgili sonuçların yanında daha fazla yıldız gösterir.

Kişiselleştirme özelliklerinin yanı sıra, Giga Alert, kullanıcıların eski ve güncel aramaları şirketin kendi çevrimiçi tarayıcısı üzerinden sıralamalarına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca, büyük / küçük harfe duyarlı ve tam eşleme filtrelerini temel alarak sonuçları düzenleyebilir, ayrıca RSS veya HTML yayınları yoluyla uyarı alabilir.

Giga Alert feed ayarlarının ekran görüntüsü

Kullanıcılar Giga Alerts’ten bilgi görüntüleme ve alma yöntemlerini özelleştirebilir.

Şirketin FreshSearch ve akıllı eşleştirme teknolojileriyle Giga Alert, sonuçların her zaman yeni ve güncel olmasını sağlar. Diğer özellikler arasında arama planlaması, uyarı paylaşımı ve dinamik içeriği kişinin sitesine kolayca entegre etme özelliği bulunur.

Pek çok yerleşik özelliği ile Giga Alert, birçok profesyonel arasında en iyi seçimdir. Basit ve inanılmaz derecede kullanıcı dostu bir arayüze sahip kullanıcıların, en değerli bilgilere erişmek için yalnızca Giga Alert’ün web sitesi üzerinden oturum açması gerekir. Her gün dizine eklenen ve yenilenen milyarlarca sayfayla Giga Alert’ün güçlü gücü ve tüyleri kesebilme yeteneği hızlı, doğru ve alakalı iş araştırmalarının sadece birkaç tıklama ve tuşa basması anlamına geliyor.

Her Boyutta Profesyonel Takip

Giga Alert, yapay zeka ve özel algoritmalar işin çoğunu yapan önemli iş araştırmaları yapmak için benzersiz ve zahmetsiz bir yol sunar.

Çeşitli kullanım durumları nedeniyle, Giga Alert, kullanıcıların ihtiyaçları için doğru katmanı seçebilecekleri çeşitli planlar sunar. Giga Alert Personal ile başlayarak, kullanıcılar günlük 1.000 arama sonucundan yararlanabilir ve sonuçları örnek olarak filtreleyebilir.

Giga Alert Premium ile kullanıcılar kapsamlı teknik desteğe erişebilir ve diğer kullanıcılarla işbirliği yapabilir. Giga Alert Professional’a gelince, kullanıcılar en fazla 50 arama terimi ekleyebilir, aramaları günde iki kez planlayabilir ve sonuçları 10 adede kadar alıcıyla paylaşabilir.

Şirketin en iyi paketi Giga Alert Platinum, günde 15.000 arama sonucu izlenerek bir kerede 100 arama terimine izin verir. Platinum ayrıca, öncelikli teknik desteğin yanı sıra birisinin hesabına anında arama ekleme yeteneği ile birlikte gelir. Giga Alert, kurumsal lisanslama için de kullanılabilir.

Türü veya boyutu ne olursa olsun, Giga Alert’ün işletmeleri var. On yıldan fazla bir süredir ödüllü bir web istihbarat takipçisi olan Giga Alert, 120’den fazla ülkede eşsiz bir araştırma deneyimi sunuyor. Pazarlamacılar, doktorlar, eğitimciler ve gazeteciler tarafından kullanılan Giga Alert, kullanıcıların çevrimiçi içeriğe çevik bir şekilde tepki vermesini sağlayarak, şirketin bilgilendirilme gücü olarak tanımladığı şeyi veriyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me