Güvenli İletişim Önünde: Sikur’un Akıllı Telefonu ve Platformu Örgütleri Dijital Varlıklarını Korumaya Destekliyor

TP; DR: İletişim tabanlı bir donanım ve yazılım şirketi olan Sikur, güvenlik uzmanlığını dünya çapındaki telekomları, işletmeleri ve hükümetleri günümüzün sürekli çevrimiçi tehditlerinden korumak için kullanıyor. Brezilya şirketinin güvenlik paketi, veri işlemleri için bir akıllı telefon, iletişim platformu ve ticaret istasyonu içeriyor. Sikur’un yıllık güncellemelerini sunduğu MWC Barcelona’da şirketin her yılki yeniliklerine dikkat edin.

Çalışanların kişisel teknolojilerini işyerinde giderek daha fazla kullandıkları bir eğilim olan Kendi Cihazınızı Getirin (BYOD) hareketi söz konusu olduğunda hala Vahşi Batı’dayız. Araştırmalar, günümüz işçilerinin çoğunluğunun (% 67) bunu yaptığını gösteriyor, ancak az sayıda şirket riski düzgün bir şekilde yönetmek için politikalara sahip olduğundan yasa dışı bir uygulamadır..

Basitçe söylemek gerekirse, çalışanlar daha önce içerdiği ağlarda harici bir cihazla oturum açtıklarında, sistemi kötü amaçlı yazılımlara maruz kalma riskiyle karşı karşıya kalırlar. Çalışanların getirdiği tehditlere ek olarak, veri dışa aktarma, bir kuruluş içinden yetkisiz bilgi aktarımı konusunda neleri üstlenebilecekleri konusunda endişe var.

Sikur logosu

Sikur güvenli işyeri iletişimi temeli oluşturmak için çalışıyor.

İletişim odaklı bir yazılım ve donanım şirketi olan Sikur, telekomünikasyon, işletmeler ve devlet kurumları için BYOD’ye güvenli bir alternatif sunmayı taahhüt ediyor. Örneğin, şirketin SIKURPhone’u, şirkete uç noktalar ve yapılandırmaları üzerinde doğrudan kontrol sağlayan şirket tarafından sağlanan bir cihaz olarak kullanılabilir.

Şirket ayrıca şifreli ses ve video özelliklerine sahip Android, iOS ve Windows masaüstüyle uyumlu güvenilir bir bulut çözümü olan SIKURPlatform ile ağ genelinde güvenli iletişimi kolaylaştırıyor. Son olarak, SIKUR Trading Station hassas veri işlemlerini kolaylaştırmak için bir forum sunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da ofisleri bulunan Brezilya’da bulunan Sikur, dünya çapında güvenli iletişimin geleceğini tanımlamayı umuyor. Sikur COO’su Alexandre Vasconcelos, “Sikur ekibi yeni bir güvenlik zihniyetini teşvik etmekle meşgul ve kararlı” dedi. “Ekibimiz tüm dünyaya yayılmış olabilir, ancak sürekli bağlantıdayız, şirket ve hükümetleri verilerini güvende tutma konusunda desteklerken hayallerimizi ileriye taşıyoruz.”

Önce Güvenlik Zihniyetine Sahip Brezilya Tabanlı Teknoloji Sağlayıcısı

Sikur 2012 yılında siber güvenliğin en büyük endişe kaynağı olduğu Brezilya’da kuruldu. 2013’te yapılan bir araştırma, siber suç maliyetlerinin Brezilya’da yılda yaklaşık 8 milyar dolara ulaştığını ve internet suç sıralamasının ülkedeki en büyük suç olduğunu gösterdi. Ancak sorun sadece Brezilya ile sınırlı değil: Siber Güvenlik Girişimlerine göre, küresel siber suç maliyetlerinin 2021 yılına kadar yılda 6 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Sikur’un bu ortamdaki kökleri şirkete riski proaktif bir şekilde azaltmak için gerekli becerileri kazandırdı. Alexandre, “Çok yenilikçi bir şirketiz – her zaman beklenmedik, karmaşık sorunların üstesinden gelmek için basit bir yaklaşımla elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi. “Bu bizim“ güvenlik zihniyetimiz ”olarak adlandırdığımız şeydir.”

Sikur güvenlik pazarına girdiğinde Alexandre, şirkete önemli bir farklılaşma fırsatı sağlayarak hala nispeten olgunlaşmamış olduğunu söyledi. “O zamanlar uçtan uca şifreleme azdı” dedi. “İnternette veri aktarmak isteyen finansal kurumlara hizmet ederken, bu boşluğun teklifimizi iyileştirmek ve kendimizi farklılaştırmak için güvenli sohbet ve mesajlaşma gibi ekstra özellikler sağlamak için harika bir fırsat olduğunu gördük.”

Yeni Güvenlik Zihniyet

Sikur, işletmeleri ve hükümetleri güvende tutmak için basit ama etkili bir yaklaşım benimser.

2015 yılında şirket, GranitePhone kullanıcıları ile iOS veya Android cihazlarında Sikur yazılımını çalıştıran e-postalar, aramalar, metin ve grup sohbetleri için yerleşik şifrelemeye sahip SIKURPhone’un öncüsü olan GranitePhone’u tanıttı..

Bugünün modeli, Android’in değiştirilmiş bir sürümünde çalışıyor ve yerleşik bir kripto para cüzdanı içeriyor. Yakında, şu anda geliştirilmekte olan Sikur App Store aracılığıyla üçüncü taraf uygulamalarına açık olacak. Hızla büyüyen şirket, müşterilere güvenlik göz önünde tutularak kendi uygulama mağazalarını oluşturmalarını sağlayan bir yazılım geliştirme kiti (SDK) yayınlamayı planlıyor.

Güvenli Akıllı Telefon, Bulut Platformu ve Ticaret İstasyonu

Alexandre, SIKURPhone’un yeni olasılıkları ortaya çıkarmaya odaklanan hızlı bir gelişim yolunda olduğunu söyledi. Diğer yenilikçi özelliklere ek olarak, SIKURPhone ödemeleri yönetmek, fatura göndermek, bakiyeleri kontrol etmek, kripto para birimini depolamak, işinizi yönetmek ve varlıklarınızı doğrulamak için güvenli, hepsi bir arada bir çözüm olan SIKUR Trading Station’ı içerir.

Alexandre, “Ticaret istasyonu konsepti, özetlendiğinde, finans, sağlık hizmetleri veya herhangi bir kritik iş piyasasına girseler de işlem uygulamaları için mükemmel bir seçimdir” dedi. “İster yerel ister bulutta olsun, her şeyi saklamak için güvenli bir yer.”

Sikur donanımı

Şirket, akıllı telefondan güvenli iletişim platformuna kadar çeşitli çözümler sunuyor.

SIKURPhone, cihazı sıfırdan korumak için tasarlanmış yenilikçi bir sistem olan SikurOS tarafından desteklenmektedir. Sisteme yapılan kablosuz güncellemeler, yazılımın daima sorunsuz çalışmasını sağlar. SikurOS ayrıca cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda sahip olması gereken önemli bir güvenlik özelliği olan dahili uzaktan silme işlevine sahiptir.

Akıllı telefonuna ek olarak şirket, hem sermaye harcamalarını hem de işletme giderlerini azaltmak için tasarlanmış halka açık ve hibrit bir bulut çözümü olan SIKURPlatform’u sunuyor. Sezgisel çözüm Android, iOS ve Windows masaüstü ile uyumludur. Yazılım sohbetleri, mesajları, belgeleri, sesli aramaları ve video görüşmelerini otomatik olarak şifreler. Sezgisel bir kontrol paneli, diğer değişkenlerin yanı sıra izinleri ayarlayarak ve istemci anahtarları oluşturarak ve iptal ederek kullanıcıları ve Sikur cihazlarını güvenli bir şekilde yönetmeyi kolaylaştırır.

2016 yılında Gartner Research, Sikur’u iOS ve Android üzerinden çeşitli güvenli iletişim çözümlerini analiz eden Güvenli Mobil İletişim için Pazar Kılavuzu’nun bir parçası olarak dahil etti. “Gartner, Android, iOS ve Windows Masaüstü için güvenli bir iletişim paketi ile entegre güvenli bir akıllı telefon sunmada kilometrelerce önde olduğumuzu söyledi,” dedi Alexandre.

MWC Barcelona’da Yeni Çıkanlar

Sikur, önümüzdeki yıl ve sonrasında planlanan yeni uygulama mağazası ve SDK gibi birkaç yeni ürün ve özelliğe sahiptir..

Şubat ayında şirket, Brezilya fintech şirketi Creditas ile ortaklaşa SIKUR Bank’ı geliştirdiğini açıkladı. Ultra güvenli dijital bankacılık platformu, kullanıcıları birçok ödeme uygulamasında bulunan güvenlik kusurlarından, kullanılabilirlikten ödün vermeden koruyacaktır. Brezilya yönetmeliklerine tamamen uygun olacak hizmet, beyaz etiketli bir çözüm olarak da sunulacak.

Sikur, daha önce Barselona Mobil Dünya Kongresi olarak bilinen MWC Barcelona’da sıklıkla böyle duyurular yapıyor. Etkinlik, 2.400’den fazla şirketten gelen en yeni yenilikler ve teknolojinin yanı sıra bir eğitim konferansı programı ile dünya çapında türünün en büyüğüdür..

Alexandre, “Güvenli iletişim sağlamak şart ve müşterilerimizin de bizim sevdiği şeylerden biri” dedi. “Aynı zamanda bizi yönlendiren, inovasyon yapma ve yeni konseptleri pazara sunma şeklimizdir. Her yıl dünya çapında en büyük hareketlilik etkinliği olan MWC Barcelona’da ilginç bir şey başlatıyoruz. İnsanları güvende tutmak için yeni yollar bulmak canlandırıcı bir süreçtir. ”

MWC Barcelona gibi etkinlikler, müşteri girdisi ile birlikte, şirketin ileriye giden yolu belirlemesine yardımcı olur.

Alexandre, “Müşterilerimizin geri bildirimlerinin çoğunu dikkate alıyoruz – ürünümüzün mevcut durumu, önerilerinin ve düşüncelerinin bir yansımasıdır” dedi. “Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, yeniliğe çok odaklanıyoruz, bu yüzden ürünlerimizi benzersiz kılmak için sorunları çözerken ve kullanıcı verilerini güvende tutarken her zaman ortaklıklar ve fikirler arıyoruz. Günün sonunda sahip olabileceğimiz en değerli özellik güvenilirlik. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me