Hayrandan Cumhurbaşkanı: Logan Abbott, BizX’in İkonik Markaları Nasıl Sağladığını Tartışıyor SourceForge ve Slashdot Açık Kaynak Köklere Geri Dönüyor

TP; DR: Logan Abbott, BizX’teki geliştiriciler ve mühendislerle birlikte, dev topluluğunun iki ikonik sitesi olan SourceForge ve Slashdot’u satın alma fırsatında “süper stoklandı”. Açık kaynak kodlu bir yazılım veri havuzu ve dağıtım ağı olan SourceForge, temiz ve güvenli indirmeler sağlamaya odaklanarak itibarlarını yeniden kuruyor; bu arada, teknoloji haber toplayıcısı ve forum Slashdot eski kullanıcıları geri kazanmak için yıllarca gereksiz kozmetik değişikliklerden sıyrılıyor. Kendi açık kaynak deneyimlerini kullanan Logan ve ekibi, mülklerin BT uzmanlarının ve geliştiricilerinin programları paylaşabileceği ve trendleri tartışabileceği araçlar, yazılım ve forumlar sağlama yeteneğini güçlendirmek istiyor..

Logan Abbott, 15-20 yıl önce İnternete ilk kez girdiğinden beri SourceForge kullanıcısı ve Slashdot okuyucusuydu..

Her ne kadar siteler bir araya gelse de her ay 40 milyon ziyaretçi çekiyor olsa da, son yıllarda SourceForge ve Slashdot’u geleneksel açık kaynaklı değerlerden ve orijinal izleyicilerinden uzaklaştıran kararlardan dolayı ünleri zarar gördü.

Logan, kardeş sitelerin satışta olduğunu duyunca, iki web mülkünden ellerini almak için şirketi BizX’e hevesliydi.

BizX’te İş Geliştirme Bölüm Sahibi ve Başkan Yardımcısı Logan, “Sadece ben değildim,” dedi. “Tüm DevOps ve Mühendislik ekiplerimiz de fırsatta tükeniyordu.”

BizX, seyahat ve turizm, kişisel finans ve telekomünikasyon gibi çeşitli sektörlerdeki web sitelerini denetler. SourceForge ve Slashdot’u edinmek Logan için doğal bir uyum gibi görünüyordu.

“Açıkçası, markaları tanıyordum ve onlar benim için çok önemliydi” dedi. “Bunu yapmak beyinsizdi.”

Logan Abbott ve Engineering'in başlıkları Kolaj Dave Brondsema ve Kenton Taylor

(Soldan sağa) Başkan Logan Abbott ve Mühendis Kuruyor Dave Brondsema ve Kenton Taylor SourceForge’u erken kullandı.

Ocak 2016’nın sonundaki satın alımdan sonra Logan, SourceForge’un Başkanlığına atandı ve sitenin reklam yazılımlarını yazılım kurulumlarına ekleyen güçlü DevShare programını sonlandırarak hemen işe başladı. Slashdot, “Nerds için Haberler” sloganlarına odaklanmak için gereksiz kozmetik güncellemeleri ve özellikleri yok ediyor.

Logan, “Siteleri köklerine geri getirebileceğimizi ve insanların açık kaynaklı bütünlük açısından yapmamızı istediklerini yapabileceğimizi düşünüyorum” dedi. “Sürdürülebilir bir iş yaratabiliriz ve insanların açık kaynaklı etik kurallara aykırı olmasını istemedikleri şeylere başvurmak zorunda değiliz.”

SourceForge: Yeni Yazılımları Güvenli Bir Şekilde Bulmak ve Paylaşmak Artık Daha Kolay

BizX’in 30 kişilik DevOps ekibi, Logan ve diğer birkaç yöneticiden gelen girdilerle SourceForge ve Slashdot’un genel yönünü yönetiyor.

Logan, “Mühendislik şirketimizin DNA’sıdır” dedi. “Onlar SourceForge’u kullanan gerçek insanlara en yakın şeyimiz.”

SourceForge analizi ve kullanım istatistikleri

2013 araştırmasına göre, SourceForge milyonlarca kullanıcı için güvenilir bir açık kaynak kaynağıdır.

Kullanıcıların kendileri olarak BizX geliştiricileri ve diğer uzmanlar SourceForge’daki yeni veya ilginç projeleri ana sayfada Ayın Projesi veya Editörün Seçimi olarak öne çıkararak vurgulayabilir.

Logan, “Bütün gün açık kaynak kullanıyoruz, bu yüzden kesinlikle bir çok şey için kullanıyoruz, onunla birlikte gelişiyoruz ve yardımcı oluyoruz,” dedi Logan.

DevShare’i Durdurmak: Güvenilir İtibarlarını Geri Yüklemede İlk Adım

BizX alımının kapanmasından sonraki 48 saat içinde SourceForge, geliştiricilere genellikle kötü amaçlı yazılım içeren ek yazılım yükleyicilerini bir araya getirerek yazılımlarından para kazanma şansı sunan DevShare’i kapattı.

“İnternette yepyeni bir kullanıcıysanız ve bir çeşit açık kaynaklı FTP istemcisi indiriyorsanız, örneğin, bildiğiniz bir sonraki şey, bilgisayarınızda yüklü olan her türlü başka yazılıma sahipsiniz,” Logan dedim. “Kimse bundan hoşlanmıyor.”

Logan ve SourceForge ekibi, geliştiricilerin para kazanmasına yardımcı olmak için başka bir yol bulmaları gerektiğini umuyorlardı, ancak geliştiricilerin bu rolü oynamak için SourceForge’u aramadıklarını keşfettiler.

Logan, “Bu projeleri geliştirdiler çünkü yapmak istedikleri şey bu,” dedi. “Bazen boş zamanlarında bir proje geliştiren, bunun karşılığında ödeme almak istemeyen tüm takımlar vardır, çünkü sadece bir kelime işlemci için ücretsiz, açık kaynaklı bir alternatif arıyorlar.”

Virüs Tarama İş Ortakları İndirirken Kullanıcıların Güvenliğini Sağlar

SourceForge ayrıca, siteye yüklenen her bir yazılım parçasını tarayan kötü amaçlı yazılım tespit araçları olan Bitdefender ve ESET ile de ortaklık kurdu.

Logan, “İnsanlar sitemizden indirirken kendilerini güvende hissedebilirler,” dedi. “Sitemizin büyük çoğunluğu zaten tamamen temizdi, ancak sitenizde 500.000 parça yazılım bulunduğunda her zaman haydut geliştiriciler var.”

HTTPS ile Yeni Bir Görünüm ve Artırılmış Güvenlik

BizX’in devralınmasından bu yana yaklaşık yedi ay içinde Logan, SourceForge’un siteyi HTTPS’ye geçirmek gibi bir sürü “düşük asılı meyveyle” mücadele ettiğini söyledi.

Şimdi, dikkatleri SourceForge’u diğer yazılım ve kod depoları tarafından belirlenen 2016 standartlarına getirmeye yöneltti..

Logan’a göre çok ihtiyaç duyulan bir yeniden tasarım ufukta: “Tasarımın 10 veya daha fazla yıl içinde ele alındığını sanmıyorum.

“Sadece SourceForge’u tekrar güvenilir bir isim yapmak istiyoruz” dedi. “Biz sadece onu sürdürülebilir kılmaya ve sonsuza dek sürmeye çalışıyoruz.”

Slashdot: Kullanıcı Topluluğuna Hizmet Etmek İçin Nelerin İşlediğine Geri Dönmek

Logan’a göre Slashdot, SourceForge’un elden geçirmesini tam olarak almadı.

“İnsanların sevmediği şeyleri düzeltmek dışında pek bir şey yapmadık” dedi. “Slashdot ikonik, eski bir teknoloji sitesidir, ancak topluluk kozmetik değişikliklere iyi yanıt vermez.”

Slashdot analizi ve kullanımı

Slashdot’un çevrimiçi topluluğu, 1997’den beri kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği ve sosyal medyayı birleştiriyor.

BizX, son kullanıcı arayüzü ayarlarının çoğunu çıkardı ve kullanıcılara zorlanan reklamları ve videoları kaldırdı.

Logan, “Burası yaklaşık 20 yıldır insanlarla dolu bir site” dedi. “Ne sevdiklerini biliyorlar ve biz onları dinleyeceğiz.”

Logan, Slashdot’un orijinal kitlesinin yorumlarını ve önerilerini duymak zorunda değil; BizX’in DevOps ekibinin çoğu kayıt olan ilk 10.000 kullanıcı arasındaydı. Şimdi, Slashdot’un kullanıcı sayısı on milyonlarca.

Olumlu Kullanıcı Geri Bildirimi Açık Kaynak Topluluğuna Bağlantıyı Gösterir

Toz SourceForge ve Slashdot’a yerleşmeye devam etse bile, Logan, açık kaynak değerlerine yenilenen özveriyi takdir eden kullanıcılardan ve geliştiricilerden “son derece olumlu” geribildirimler aldıklarına teşekkür ediyor..

SourceForge and Slashdot's website'in ekran görüntüleri

Kardeş siteler SourceForge ve Slashdot, geri dönüş arayan saygın teknoloji markalarıdır.

Logan ve BizX DevOps ekibinin SourceForge ve Slashdot’un başarısındaki kişisel bahis, sitelerin kitleleriyle rezonansa girecek kesin bir geliştirici merkezli yaklaşım almak anlamına geliyor. Aslında Logan, SourceForge ve Slashdot ile ilgili en iyi fikirlerin ve iyileştirmelerin çoğunun BizX’in yerinde geliştiricilerinden geldiğini söyledi..

Logan, “Genellikle, biri bir şey istediğinde ve mantıklı olduğunda, onu arayan insanların kakofonisi olur” dedi. “İnsanların gelecekte bizden araması gereken en büyük şey, sadece onları gerçekten dinliyor olmamız ve işlerin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamak.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me