HazeOver ile Çılgınlığı Bulanıklaştırın: Mac için Mevcut Görevinizde Bir Spot Işığı Parlatmak İçin Tasarlanmış Özelleştirilebilir Bir Dikkat dağıtıcı DimmerTM

TP; DR: Verimliliği artırmak isteyen bir Mac kullanıcısıysanız, HazeOver’ı düşünebilirsiniz. Dikkat dağıtma-karartma uygulaması, ana masaüstü pencerenizi vurgulayarak ve arka plandaki her şeyi soldurarak görsel paraziti azaltır. Özelleştirilebilir yoğunluk ve hız ayarlarıyla HazeOver, konsantrasyonu sizin için en rahat şekilde geliştirmeyi hedefliyor.

İşverenlerin işçilerine verdikleri çoklu görev talepleri göz önüne alındığında, insanların birbirini takip eden nesillere karşı ahtapot benzeri uzantılar geliştirmemiş olmaları şaşırtıcıdır. Yıllardır başarıyı, odaklanmaya ve konsantrasyona bakmadan rakip talepleri aynı anda dengeleme yeteneği olarak tanımladık.

Bugün, Amerikan Psikoloji Derneği’nin araştırmaları, aynı anda birden fazla görevi yerine getirenlerin genel olarak daha fazla zaman harcadıklarını ve hata eğiliminin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Dikkat dağıtıcı olmadan tek seferde tek bir projeye sıfırlayın ve daha üretken olacak, stresi azaltacak ve daha az hata yapacaksınız.

HazeOver logosu

HazeOver ile çoklu görevlere “Hayır” ve üretkenliğe “Evet” deyin.

HazeOver’ın Kurucusu ve Yaratıcısı Max Ananov bunu yıllardır biliyor. 2007 yılında, Mac masaüstündeki görsel karmaşadan hayal kırıklığına uğramış olan Max, tüm diğerlerini solurken birincil penceresini vurgulayacak bir uygulama tasarlamaya başladı..

“Çok organize değilim, bu yüzden odaklanmama ve ekranda olup bitenlerle boğulmama yardımcı olacak bir şey istedim” dedi. “HazeOver fikri bana doğal olarak geldi.”

Max, uygulamayı 2011 yılında Mac App Store’da yayınladığında, masaüstü verimliliğine yönelik tek görevli bir yaklaşımla piyasaya çıkan ilk şirketlerden biriydi. Yıllar geçtikçe, kavram devam ederken, Max kısayollar ve özel bir karanlık mod gibi özellikler ekledi.

Bugün, uygulama dikkat dağıtıcı e-postaları, sohbet mesajlarını ve tweet’leri diğer dikkat dağıtıcı unsurların yanı sıra yavaşça kaybeden seçici karartma efektleriyle kullanıcı verimliliğini artırmaya devam ediyor. Şimdi, çeşitli yoğunluk ve hız ayarları ile HazeOver verimlilik araçlarını daha da özelleştirilebilir hale getiriyor.

Erişilebilirliği Artırın ve Verimliliği Artırın

Max, HazeOver’ın, ellerinizi almadığınız sürece tam olarak takdir edemeyeceğiniz uygulamalardan biri olduğunu söyledi, bu yüzden bir Mac kullanıyorsanız, ücretsiz bir deneme için ücretsiz deneme sürümünü almanızı önerir. Birçok HazeOver kullanıcısı Max’e uygulamanın daha iyi iş akışlarını kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu söyledi. Artan verimlilik ve düşük strese ek olarak, bazı kullanıcılar beklenmedik faydalar gözlemledi.

Max, “Birisi bana ışığa duyarlılık sorunları olduğunu ve bu konuda yardımcı olmak için uygulamayı kullandığını açıklayan bir e-posta yazdığında çok şaşırdım” dedi. “Bu kullanım durumunu beklemiyordum.”

Ayrıca, odağı artırma yeteneği için uygulamayı ödüllendiren DEHB’li kullanıcılardan geri bildirim aldı. Max, “Son zamanlara kadar Mac’in arayüzünde öncelikle beyaz pencereler vardı ve bu da pencere siparişlerini fark etmeyi zorlaştırdı. “Uygulamamın erişilebilirliğe yardımcı olduğu konusunda geri bildirim aldım çünkü arka plan zıt bir gölgedeyken bir pencere görebilirsiniz.”

HazeOver ekran görüntüsü

Aklını geri yükle: HazeOver bir kerede bir masaüstü penceresine konsantre olmanı sağlar.

Buckuardo adı altında çalışan bir kullanıcı da dahil olmak üzere diğerleri, HazeOver’ın bir bilgisayara gün boyunca bakmayı daha rahat hale getirdiğini söylüyor. “Arka plan uygulamalarının ve pencerelerinin geniş bir ekranda gözlerimi rahatsız etmemesi harika, ancak diğer büyük fayda, gözlerimin artık ekranda uzun bir günün ardından yanmış gibi hissetmemesidir” dedi..

Ürün sezgisel ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece işçiler pencereleri yönetmek için daha az zaman harcayabilir ve eldeki göreve odaklanmak için daha fazla zaman harcayabilir. Bunu yapmak için Max, HazeOver’ın “otomatik olarak” birden fazla örnek arasında geçiş yaptığınızda etkin pencereyi vurguladığını söyledi.

Dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırın ve Windows’u Yönetmek için Daha Az Zaman Harcayın

Ücretsiz deneme sürümünü indirmek için zamanınız yoksa, HazeOver’un demo videosu, uygulamanın MacBook Pro’da nasıl çalıştığını gösterir. Hesap makineniz, Mesajlar uygulaması, kişiler, hatırlatıcılar ve çeşitli tarayıcı pencereleri de dahil olmak üzere bir sürü pencereniz olduğunu varsayalım.

HazeOver ile tek yapmanız gereken Launchpad’e girmek, HazeOver uygulamasını tıklamak ve etkinleştirildiğinden emin olmaktır. Ardından, pencereden pencereye geçiş yaptığınızda, en son tıkladığınız örnek vurgulanırken, geri kalanı griye döner.

Araç özellikle pencereleri yönetmede kullanışlıdır, çünkü her şey arka plana dönüştüğünde yolunuzdaki öğeleri en aza indirmeyi, kapatmayı veya gizlemeyi unutabilirsiniz. Olağanüstü büyük bir ekranınız varsa, tam ekran bir görünüm sizin için pratik olmayabilir. Bu durumda, HazeOver ana görevinize konsantre olmanıza yardımcı olacaktır.

Gelecekteki özelliklerin uygulanması söz konusu olduğunda Max, sürecin büyük ölçüde kullanıcı geri bildirimleri tarafından yönetildiğini söyledi. Bu yılın Şubat ayında, HazeOver 1.8.3’e, elektron tabanlı uygulamalarla uyumluluğu iyileştiren, Dock menüsünü kullanarak tüm masaüstlerine atanan uygulamaların sabit karartma ve birden çok ekran üzerinde tam ekran uygulamalarla boşluklar arasında geçiş yaparken sabit titremenin düzeltildiği bir güncelleme tanıttı. diğer ayarların yanı sıra görüntüler.

Şirketin en son sürümü olan HazeOver 1.8.4, menü çubuğunda gelişmiş geçiş karartması, geliştirilmiş otomatik masaüstü görüntüleme ve Pathfinder desteği ve bir pencereyi ekranlar arasında sürüklerken ve aynı uygulamanın farklı ekranlardaki pencereleri arasında geçiş yaparken sabit karartma özelliklerini sunuyor.

Özelleştirilebilir Karartma Kontrolü ve Birden Çok Ekran için Seçenekler

Yıllar içinde Max, kullanıcıların kişiselleştirilmiş deneyimler oluşturabilmesi için uygulamayı daha az kısıtlayıcı yapma istekleri aldı. Örneğin, farklı bir pencereye geçtiğinizde, HazeOver otomatik olarak önceki pencereden kaybolur. Programın bu görevi nasıl yerine getirdiği – anında geçiş veya düzgün animasyon yoluyla – size bağlıdır.

Max, “Geri bildirime dayanarak, bazı insanlar geçişi anında yapmayı tercih ediyor ve bazıları aniden değiştiğinde dikkat dağıtıcı olduğunu ve daha az fark edilmesini istediğini söylüyor. “Yani, her iki seçeneği de dahil ettim.”

Kullanıcılar menü çubuğundaki HazeOver simgesini çift tıklatarak HazeOver’ın karartma seçenekleri arasında geçiş yapabilir veya uygulamayı tamamen açmak ve kapatmak için Control, Option, Command + H tuşlarını kullanabilir. Kullanıcılar ayrıca yumuşak gri ve koyu koyu bir arka plan arasındaki pus efektinin yoğunluğunu ayarlama seçeneğine de sahiptir. Fare işaretçisini menü çubuğu simgesinin üzerine getirin ve parlaklığı ayarlamak için kaydırın.

HazeOver, uygulama üzerinde otomatik kontrol sağlamak için AppleScript ile de uyumludur. Güçlü komut dosyası yazma dili sayesinde, kullanıcılar karartma yoğunluğunu, renk tonunu, animasyon süresini ve ikincil ekran modlarını değiştirebilir ve birden fazla pencere için tercihleri ​​ayarlayabilir. Ayrıntılı talimatları HazeOver yardım kılavuzundan edinebilirsiniz..

HazeOver eylemlerine klavye kısayolları atamak için, kullanıcılar Max’in Mac kullanıcılarına klavye kısayollarından veya menü çubuğundan komutlar ve komut dosyaları çalıştırma yetkisi veren diğer ActionShortcuts uygulamasını indirebilir.

Max, müşteri geri bildirimlerinin bir ürünü olarak yeni özellikler uygulamaktan memnuniyet duysa da, uygulamayı olması gerekenden daha zor hale getirmemesi konusunda her zaman dikkatli. “Odağı artırmak için tasarlanmış bir üretkenlik uygulamasında yapabileceğim en kötü şey, onu birçok seçenek ve özellikle aşırı kalabalıklaştırmak” dedi..

4Ktube Uzantısı ile 4K Video Oynatmayı Destekleyin

Şimdi HazeOver iyi bir yerde, Max en son uygulaması 4Ktube Extension’ı geliştirmek için zamana sahipti. Uygulama koleksiyonuna bu yeni ekleme, Mac kullanıcılarının 4K videolar izlemesini kolaylaştırıyor.

YouTube, Safari’de 4K video oynatmayı desteklemediğinden Max, 1080p’den yüksek video kalitesi kullanılabilir olduğunda uygulamayı araç çubuğunda 4K rozeti gösterecek şekilde tasarladı. Yüksek kaliteli bir video bulunduğunda Safari’deki araç çubuğu simgesini tıklamak, kullanıcıların videoyu Google Chrome tarayıcısında açmasına olanak tanır ve bu da 4K videoyu etkinleştirir.

“HazeOver gibi, kendi kaşıntımı çizmek için 4Ktube geliştirdim” dedi. “Safari kullanıyorum ve mevcut en yüksek kalitede videoları izlemek istiyorum, ancak Safari buna izin vermiyor, bu yüzden bir çözüm var.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me