Hedef Kitlenizin Önünde Bulun: BlogDash Çalışan İçerik Pazarlama Stratejilerini Uygulamak için Markaları Etkileyenlere Bağlar

TP; DR: On yıldan uzun bir süre önce BlogDash, blog yazarlarının içerik pazarlaması üzerindeki etkilerini fark etti ve bunları ilgili şirketlerle bağlamak için bir platform oluşturdu. Şimdi, bu etkileyiciler marka görüntülemenin kritik bir parçası haline geliyor ve içerik pazarlaması diğer reklam stratejilerinin çoğunu aştı. Bu nedenle BlogDash, Intel ve Hewlett-Packard gibi devler de dahil olmak üzere işletmelerin, kitleleriyle rezonansa giren ileri görüşlü kampanyalar geliştirmelerine yardımcı oluyor. BlogDash, müşterilerini kaliteli içeriğe dayalı SEO, sosyal medya vızıltısı ve trafik çekebilen etkili seslerle eşleştirir.

İnternet geliştikçe, reklam stratejileri son otuz yılda önemli ölçüde değişmiştir. Akılda kalıcı jingles veya unutulmaz TV reklamları oluşturan pazarlama uzmanlarıyla dolu ofisler, markaların modern manzarada başarılı olmasına yardımcı olmak için yeterli değildir.

Bugün, pazarlamacıların% 55’inden fazlası, bir ürün ve amaç göz önünde bulundurularak oluşturulan içerik olan içerik pazarlamasını en çok gelen strateji olarak tanımlamaktadır. Popüler blogcular, YouTuber’lar ve sosyal medya etkileyicileri en çok beğenilen içerik pazarlamacıları olarak ortaya çıktı.

Stratejileri markaları bu etkili blogcularla birleştiren BlogDash İçerik Pazarlama Danışmanı Steve Koulouris’e göre artık isteğe bağlı değil..

BlogDash logosu

On yıldan uzun bir süre önce BlogDash, blog yazarlarının içerik pazarlamasına özgünlük getirebileceğini fark etti.

“Eğer bir markanız, şimdi influencer bandwagonuna atlamanız gerekiyor,” dedi. “Markaların buna pazarlama stratejilerinin önemli bir yönü olarak bakması gerekiyor.”

Steve, etkili bir içerik pazarlamasının güçlü bir örneği olarak yenilikçi bir diş beyazlatma sistemi tasarlayan bir şirket olan Snow’a işaret etti. Aslında, Snow sadece içerik pazarlamasına güvenerek hızla yaklaşık 100 milyon dolarlık bir işletmeye dönüştü.

“Influencer pazarlama işe yarıyor ve kanıt orada,” dedi Steve.

BlogDash, bloglamanın bir reklam kanalı olarak ortaya çıktığı 2008 yılından beri içerik pazarlama işinde. Şirket, formatın işletmeleri hedef kitlelerine alakalı içerikle bağlamak için sahip olduğu gücü fark etti..

İmzalanmış Kampanya Komple Hizmet paketi ile BlogDash, blog yazarı erişimini kontrol edebilir ve trafik ve satışları artırmak için bir şirket hakkında içerik oluşturmak ve vızıldamak için etkileyiciler bulur.

BlogDash’in stratejileri – trafik, etkileşim veya SEO’yu hedeflesek – o kadar etkilidir ki, şirket altı ay içinde içerikten sonuçlar vaat eder.

Arama Sonuçlarında Öne Çıkan Benzersiz İçerik Geliştirme

Blog yazarlarının niş kitleleri olabilir, ancak okuyucularının veya görüntüleyenlerinin bir markayı nasıl algıladıkları üzerinde de büyük bir etkisi vardır. Bir kişi bir içerik oluşturucuyu güvenilir olarak görürse, bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir – veya en azından bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek için şirketin web sitesini ziyaret edin.

Birçok şirket nereden başlayacağını bilmiyor, bu yüzden BlogDash onları blogger ağına bağlar. Steve, BlogDash’in bir işletmeyi en alakalı içerik oluşturucularla eşleştirmek için birçok stratejiye sahip olduğunu söyledi.

“Stratejimiz ne aradıklarına bağlı. Bazılarının marka bilinirliği hedefi, YG hedefi veya yenilenme hedefi olabilir ”dedi..

BlogDash blogger sosyal yardım yönteminin ekran görüntüsü

BlogDash sosyal yardım süreci, markaların kitleleri için doğru etkileyicilerle bağlantı kurmasını sağlar.

Şirket, bir müşterinin ne aradığını belirlediğinde, hangi demografinin en uygun olabileceğini görmek için platformundaki etkilenenlerin kitlelerini araştırır. Örneğin, BlogDash, kulüp giysilerinde uzmanlaşmış bir şirketi, çoğunlukla daha yaşlı yetişkinlerden oluşan bir kitleye sahip bir etkileyiciyle eşleştirmez.

“Markayı kitlelerine sunmak için en alakalı etkileyicileri ve blogcuları buluyoruz,” dedi Steve.

BlogDash, her biri nişlerine uyan şirketlerle çalışmaya istekli olan 200.000’den fazla içerik oluşturucudan oluşan bir ağ oluşturdu. Bazı blog yazarları yalnızca güvendikleri ve ürün teklifleri kitleleriyle yalnızca alakalı değil, yalnızca alakalı olan şirketler için satış konuşması yapar.

“Influencer pazarlama, orada en popüler pazarlama kanallarından biri ve hala büyüyor,” dedi Steve.

SEO Trendlerinden Önde Kalmak için Stratejileri Uyarlama

Başarılı bir içerik pazarlama kampanyası için doğru kitleyi bulmak çok önemlidir, ancak bu demografileri hedefleme süreci önemli ölçüde değişmiştir. BlogDash 10 yıl önce başladığında, içeriğini tercih edilen kitleye daha kolay yönlendirebilir. Ancak artık bir Google araması akla gelebilecek hemen hemen her konuda milyonlarca makale döndürdüğünden, kalabalığın arasından sıyrılmış içerik oluşturmak daha zor hale geldi.

Birincisi, Google’daki arama motoru optimizasyonu (SEO) daha karmaşık hale geldi. On yıl önce, Google yaklaşık 500 kelime uzunluğunda daha kısa makaleleri tercih etti, ancak şimdi daha uzun makaleler arama sonuçlarında daha iyi performans gösteriyor.

Makalelerin ayrıca iyi araştırılmış ve okuyucular için değerli olması gerekir. Güçlü içerik hiçbir zaman yalnızca bir ürünün veya hizmetin reklamını yapmamalıdır; bunun yerine tüketicilere yararlı bir şey öğretmelidir.

Steven, “İçerik pazarlamasıyla kabartmalar çıktı ve uzun biçimli – özellikle Google’da sıralama yapmak istiyorsanız,” dedi Steven.

“Günlük olarak 10 yıl önce yazılanlardan daha fazla blog yazısı yazılıyor. Öne çıkmak için benzersiz olmanız gerekir. Google’ın her konuda seçebileceğiniz çok fazla makale var, bu yüzden orijinal bir açınız olması gerekiyor. ” – Steve Koulouris, BlogDash İçerik Pazarlama Danışmanı

Ayrıca, bir okuyucu İnternet’te aynı konuyu veya bilgileri bulabilirse ilgilenmeyeceği için içerik benzersiz olmalıdır..

“Günlük olarak 10 yıl önce yazılanlardan daha fazla blog yazısı yazılıyor. Öne çıkmak için benzersiz olmanız gerekir, ”dedi Steve. “Google’ın her konuda seçebileceğiniz çok fazla makale var, bu yüzden orijinal bir açınız olması gerekiyor.”

Başka bir SEO avantajı, eğer etkilenenler bir şirket hakkında çok fazla konuşuyorsa, daha fazla kişi Google’da arama yapıyor ve web sitesini ziyaret ediyor. Bu etkinlikler de şirketin Google sıralamasını yükseltebilir.

Bu SEO stratejileri ve en iyi uygulamalar her boyutta ve tipte şirketlere fayda sağlayabilir. BlogDash, küçük başlangıçlardan Fortune 500 şirketlerine kadar uzanan müşteriler için kampanyaları başarıyla yürüttü. Okuyuculara veya görüntüleyenlere değer katan kaliteli içerik, içerik oluşturucularda her şirketin araması gereken şeydir.

BlogDash: Şirketlerin Marka Bilinci Oluşturmasına ve Buzz Oluşturmasına Yardımcı Olun

İçerik pazarlaması – ve genel olarak reklam endüstrisi – şüphesiz 2008’den bu yana önemli ölçüde değişti. Ancak, etkileyicilerin, platformların ve beklentilerin gelişimine rağmen, başarılı bir kampanyanın faydalarının çoğu aynı kaldı..

BlogDash’in içerik pazarlama hizmetleri, marka bilinirliğini ve markalar için yönlendirme trafiğini artırabilir. Güvenilir etkileyiciler kitlelerine, okuyucularına veya görüntüleyenlerine alakalı, kaliteli ürünler sunduklarında.

“Yeterince merak ediyorlarsa, kitleler markanız hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitenizi tıklar” dedi Steve. “Ve sosyal medya kanallarında sizin hakkınızda ne kadar çok blogcu ve etkileyici yazarsa o kadar çok trafik görürsünüz. Bu bir döngü ”dedi Steve.

İşletmeler de uzun vadede içerikten yararlanabilirler. Yapışkan pazarlama olarak da bilinen uzun süre göreceli olarak devam eden pazarlama içeriği, bir şirketin alt çizgisini etkilemeye devam edebilir.

“Bir şirket tavsiye trafiğini yoldan üç yıl boyunca – Google veya bir blog yazarının kişisel arşivi aracılığıyla gönderen makaleler görüyoruz” dedi Steve.

Yıllar önce, içerik pazarlaması şirketlerin standart bilmeyeceği yeni bir yaklaşımdı. Bugün, şirketler pazarlama portföylerinin bir parçası olarak ilgili faktörleri dahil edemezler..

“Bunu 11 yıldır yapıyoruz ve hala devam ediyoruz,” dedi Steve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me