Hemen Çıkma Oranlarının Ötesi: Parse.ly’nin Dikkat Analizi Platformu Markaların Kitleleri Büyütmesine ve Katılımı Artırmasına Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: Aşırı bilgi yüklemesi gerçek. Büyük veriler güçlüdür, ancak düzgün bir şekilde yararlanmak için, kullanıcıların ezici çevrimiçi bilgi ordularını eyleme geçirilebilir içgörülere dönüştürmesi gerekir. Parse.ly yazın. Şirketin çevrimiçi analiz paketi, sihirli bir değnek gibidir ve kullanımı kolay bir gösterge tablosu, içerik tabanlı API ve kanıtlanmış analiz altyapısı yoluyla süreci basitleştirir. Bilgili ve özel bir destek ekibi tarafından desteklenen sezgisel paket, kullanıcıların kitlelerinin ve nihayetinde sonuçlarının yararına veriyi dizginlemesine yardımcı olur.

Hepimiz oradaydık. Bir dakika, haber akışınızı kontrol etmek için hızlı bir mola veriyorsunuz ve bir sonraki bildiğiniz şey, bir internet tavşan deliğine düştünüz. Bu web tıkırtılarının arkasında, bizi bir içerik havuzundan diğerine zorla sıçrayan gizli küçük öneri algoritmaları var.

Kronik erteleyiciler için, bu tür araçlar sorunlu olabilir. Ancak, okuyucuları meşgul etmek isteyen markalar için onlar bir nimettir – Parse’nin arkasındaki insanlar en başından beri biliyordu..

Parse.ly’nin Halkla İlişkiler Müdürü Daniel Banta “İlk başta, fikir makaleleri alıp sınıflandırmak ve bir öneri motoru olmaktı” dedi. “Yani makalelerin altında promp Bu makaleden hoşlandığınızı fark ettik. Ayrıca tüm bu makalelerin tadını çıkarabilirsiniz. ”

Algoritmalar Parse.ly’yi başlatırken, kurucular Sachin Kamdar ve Andrew Montalenti’nin nişandan sadece bir parça olduklarını fark etmeleri uzun sürmedi.

Daniel, “Gerçekten ihtiyaç duydukları şey analitikti ve Google Analytics gerçekten bu iş için uygun değildi, bu yüzden şirketi biraz döndürdüler,” dedi Daniel.

Daniel Banta'nın headshot ve Parse.ly logosu

Parse.ly’den Daniel Banta bize şirketin amacının işletmelerin dijital kitle katılımını geliştirmelerine yardımcı olmak olduğunu söyledi.

Oradan, Parse.ly gazetecilere ve yayınevlerine kitle davranışı hakkında fikir vermek için dikkatini verilere odaklamaya başladı.

Daniel, “Çoğu zaman, özellikle büyük veri setlerine bakmak konusunda eğitimli değilseniz, veri analitiği gerçekten hantal ve ezici olabilir” dedi. “Fikir, anlaşılmasını kolaylaştırmaktı, ama aynı zamanda insanlara istedikleri takdirde daha derin kazma araçlarını vermekti.”

Bugün Parse.ly, yayıncıların, markaların ve medya şirketlerinin bir analiz panosu, API ve veri hattı aracılığıyla kitleleri anlamasına ve etkileşimde bulunmasına olanak tanıyan tam kapsamlı analiz hizmetine dönüştü. Küçük işletmelerden dünyanın en büyük medya şirketlerinden bazılarına kadar, şirket, kullanıcıların içeriklerinin okuyucular üzerinde bir etki yaratmasını sağlamalarına izin veriyor.

Gösterge Tablosu aracılığıyla Gerçek Zamanlı ve Geçmiş Analitiği Keşfedin

Parse.ly’nin amiral gemisi analiz aracı, kullanıcıların önemli veri metriklerini çeşitli şekillerde keşfetmesine olanak tanıyan içerik panosudur. En iyi kısım? Gerçekten mantıklı bir şekilde organize edilmiş.

Daniel bize Parse’ye söyledi. Sadece kontrol panelinin doğru olduğundan emin olmak için çok özen gösterdi.

“Bu ürünü sıfırdan geliştirmek oldukça uzun sürdü” dedi. “Buradaki fikir, görüntülenen verileri herkesin anlayabileceğidir.”

Parse.ly'nin kontrol panelinin ekran görüntüsü

Parse.ly’nin kontrol paneliyle kullanıcılar içerik performansını gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve geçmiş analitiklere erişebilir.

Kullanıcılar gerçek zamanlı trafik bilgileri aracılığıyla site performansını izleyebilir ve hatta bu eğilimleri günlük, aylık veya yıllık geçmiş ölçütlerle karşılaştırabilir. Gösterge tablosundaki önemli metrikler arasında kitle sadakati, etkileşim süresi, yeni ve geri gelen ziyaretçiler, sayfa görüntüleme sayısı ve sosyal paylaşımlar yer alır. Kullanıcılar yazarlar, kampanyalar, kanallar, yayınlama tarihleri, etiketler, başlıklar ve bölümler dahil olmak üzere çeşitli açılardan verileri araştırabilir.

Ekip iletişiminin akışına yardımcı olmak için içerik panosunda ayrıca veri raporlarını kolaylıkla dağıtmak için bir raporlama paketi bulunur. Canlı gösterge tablosu sayfaları ofiste veya haber odasında veya serbest çalışanlar gibi harici katkıda bulunanlarla kolayca paylaşılabilir.

Farklılaştırıcılar: İçeriğe Dayalı API & Kanıtlanmış Analytics Altyapısı

İçerik kontrol panelinin ötesinde, Parse.ly’nin API ve veri hattı, kullanıcıların daha da fazlasını yapmalarını sağlar. HTTP / JSON API, mevcut siteler, uygulamalar, raporlar ve kitle verileri arasında etkileşime izin verir. Gösterge tablosu tarafından işlenen meta verileri kullanarak yerinde aramaların iyileştirilmesine yardımcı olabilir ve yerinde yer paylaşımları ve iyileştirilmiş CMS işlevselliği yoluyla ürün yapılarını geliştirebilir.

Dahası, içerik öneri motoru sponsorlu içeriği tanıtarak gerçek zamanlı verilere dayalı kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleri oluşturabilir ve reklamverenler için değeri artırabilir.

Parse.ly'nin API belgelerinin ekran görüntüsü

Parse.ly’nin içerik tabanlı API’sı, kullanıcılara toplu kitle analizleri yoluyla ziyaretçi deneyimlerini uyarlama imkanı verir.

“Parse.ly tamamen kitlenizi anlamak ve kitlenizin gerçekte nelere dikkat ettiğini gösterir, bu yüzden kitlenizin ne istediğini anlayacak bir konumdaysanız, o zaman açıkçası daha iyi içerik oluşturacak ve daha fazla para kazanacaksınız,” Daniel dedim. “Herkes daha mutlu olacak.”

Parse.ly’nin gerçek zamanlı kullanıcı ve içerik verilerini toplayan, geliştiren ve aktaran veri toplama altyapısı tüketici ihtiyacından doğdu.

Daniel, “Müşterilerimize verilere farklı bir biçimde erişmelerini sağlamak için verileri kendileri iyileştirebilmeleri, ihtiyaç duydukları herhangi bir uygulamaya koyabilmeleri ve kendileri için en doğal olanları analiz edebilmeleri istedik” dedi Daniel.

Kitlenizi Anlayın, İçerik Stratejinizi Bilgilendirin

Daniel, Parse.ly’nin müşterilerinin şirketle çeşitlendiğini kaydetti.

“Gerçekten heyecanlandığımız şey, geçtiğimiz yıl geleneksel gazetecilik alanı dışında artan sayıda müşteriye geçmemiz” dedi..

Böyle bir müşteri, yakın zamanda Parse.ly blogunda bir vaka çalışmasında yer alan bir yemek kiti sağlayıcısı olan HelloFresh..

Daniel, “Web sitelerinde tarifleri, yemek pişirme ipuçlarını ve mutfakta olmakla ilgili her şeyi paylaştıkları oldukça büyük bir içerik bölümleri var,” dedi Daniel.

Parse.ly kullanarak, HelloFresh içerikleriyle görünüm etkileşimini görselleştirebildi ve nasıl daha etkili hale getirileceğini belirledi.

Daniel, “Kitlelerinin ilgisini ölçmek için veri kullanıyorlar,” dedi Daniel.

Sonuç? HelloFresh, organik arama trafiğini yedi ayda% 122 ve sayfa değerlerini% 65 artırdı.

Teknolojinin İnsan Tarafı: Müşteri Desteği ve Şirket Kültürü

Parse.ly’nin bildiği bir şey varsa, teknoloji ile dolu bir dünyada insan dokunuşunun değeri.

“Sanırım bizi Google gibi rakiplerden ayırıyor,” dedi Daniel. “Aslında, yalnızca ürünlerle çalışmaya hazır olmadığınızdan emin olmakla kalmayıp aynı zamanda neye baktığınızı da anlamaya çalışan bir ekibimiz var. İçerik ve kitle geliştirmeye özgü derin uzmanlığa sahiptirler. Bu yüzden sadece bir insanın konuşmasını sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda okuyucunuz veya izleyici hedeflerinizde size yardımcı olabilecek bir insan alacaksınız. ”

Şirket ayrıca yeni ürünler ve özellikler geliştirirken kullanıcı girişlerine de büyük ölçüde güveniyor.

Daniel, “Zor ve güvenilmez olabilecek en son eğilimi takip etmekten kaçınmaya çalışıyoruz,” dedi Daniel. “Bunun yerine, müşteri geri bildirimlerini dinliyor ve ardından stratejimizi belirliyoruz.”

Daniel bize her gün iş arkadaşlarında gördüğü kararlılık ve cesaretten korktuğunu söyledi. Bu da doğrudan Parse.ly müşterilerinin deneyimine dönüşür.

“Buradaki insanlar yapabilecekleri en iyi işi yapmaya kendilerini adamışlar,” dedi Daniel. “Verilere erişmenin ne anlama geldiğinin ve ne için kullanılabileceğinin en son noktasında olmaya çalışıyorlar. Bu çok benzersiz olduğunu hissettiğim bir şey – burada çalışan insanların motivasyonu ve özveri. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me