HostNamaste Hint Başlangıç ​​Şirketlerinin Karmaşık E-Ticaret Ekonomisinde Başarılı Olması Gereken Hosting Hizmetleri Sunuyor

TP; DR: Hindistan’ın yeni girişimleri son beş yılda düşük yatırım dönemlerinden geçmiş olsa da, ülke ekonomisi güçlü olmaya devam ediyor. Bu nedenle HostNamaste, yüksek performanslı sanal sunucular ve girişe daha az engel sunarak Hindistan’ın başlangıç ​​topluluğunda daha fazla girişimciyi güçlendirmek istiyor. Barındırma sağlayıcısının ekibi, uygun fiyatlı planlar, güçlü müşteri hizmetleri ve büyümek için araçlar sunmaya kendini adamıştır. Bu taahhüdü daha da ileri götürmek için HostNamaste, Hintli girişimlerin başarılı olmasına yardımcı olabilecek açık kaynaklı projeler için ücretsiz hosting sunuyor.

2014’ten 2016’ya kadar, birçok Hintli girişimci, yatırım parası ülkeden ayrılırken hayatta kalmaya çalışıyordu. Bir teknoloji girişimi için ortalama finansman anlaşması 2016 yılında 4,9 milyon dolara düştü, bu da sektörün 2014 yılında gördüğü 15,8 milyon dolardan önemli ölçüde daha az.

Yatırımlardaki bu düşüş birçok girişimcinin iş stratejilerini ikinci olarak tahmin etmesini ve hatta bazılarının dükkânı kapatmayı düşünmesini sağladı. Bu zorlukların arasında HostNamaste, girişimcilerin çevrimiçi projeleri hızla kurup çalışmalarına yardımcı olmak ve giriş engellerini kaldırmak için kuruldu.

HostNamaste, dünya çapında beş konumda yüksek performanslı sanal sunucularla birlikte yeni başlayanların başarılı olmasına yardımcı olacak bir dizi araç sunar.

Özellikleri ve hizmetleri listesi, hızlı SSD barındırma, cPanel, WHM erişimi, sınırsız ücretsiz geçiş ve% 100 ağ çalışma süresi SLA’sını içerir. HostNamaste, sektördeki en iyi teknolojilerden bazıları tarafından desteklenmektedir – LiteSpeed ​​Web Sunucuları ile CloudLinuxOS.

HostNamaste banner ekran görüntüsü

HostNamaste, Hintli girişimcilere başarı bulmak için ihtiyaç duydukları güvenilir, uygun maliyetli hizmeti sunuyor.

Şirketin nihai hedefi, en küçük Hintli e-ticaret girişimcilerinin bile hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktır.

“Birkaç adam bir araya gelir ve dünyayı değiştirmek istediklerine karar verirse, onların omurgası olacağız. Barındırma hizmetimiz bunu yapmalarına izin veriyor, ”diyor HostNamaste Hesap Avukatı Justin Smith.

HostNamaste, RAID yapılandırmaları olan yüksek düzeyde yedekli ve kararlı Intel işlemciler kullandığından, müşteriler sitelerinin korumalı ve çevrimiçi kalacağını bilir. Müşteriler herhangi bir nedenle yardıma ihtiyaç duyarsa, HostNamaste’in etkili destek ekibi sorularınızı yanıtlamak için 7/24 hizmetinizdedir.

HostNamaste girişimcileri ve girişimleri besler ve kısa sürede Hint web hosting güvenilir bir isim haline gelmiştir.

Yatırımlarda Daldırma Sırasında Başlangıçların Takipte Kalmasına Yardımcı Olmak

Justin ve HostNamaste Kurucusu Suresh Kumar, HostNamaste’de takım kurmadan önce birbirlerini çok iyi tanıyorlardı. Çift web barındırma sektöründe bir araya geldi ve zaten birkaç büyük projede işbirliği yapmıştı.

Bu süre zarfında, Hindistan başlangıç ​​ekonomisi dramatik iniş çıkışlar yaşadı. Justin, “Hintli girişimleri desteklemek için bir barındırma sağlayıcısı başlatmak istememizin nedeninin büyük bir parçası” dedi Justin.

Ve bu girişimlerin çoğu 2016’da gördükleri yatırımlardaki keskin düşüşten sonra yardıma ihtiyaç duydu.

Sorunun bir kısmı, Hindistan’ın Avrupa ya da ABD’dekilerden farklı olarak büyüyen orta sınıfının yükselişiyle ilgili yatırımcı beklentileri olabilir. Hindistan’ın orta sınıfının pek çok yeni üyesinin arabası yoktur ya da Batı meslektaşları gibi kredi kartları vardır. Hindistan’ın orta sınıfındaki ortalama bir kişi günde 6 dolara yaşayabilir.

Orta sınıftaki potansiyel girişimcilerin çok harcanabilir geliri olmayabilir – yeni bir web sitesine yatırım yapmak veya barındırma hizmetleri satın almak için daha az fon. Ancak HostNamaste, ne kadar küçük başlarlarsa başlasın, başlangıçların büyümesine izin veren uygun fiyatlı, her şey dahil planlarla nüfusun bu segmentine giriş engellerini azaltır..

HostNamaste tekliflerinin ekran görüntüsü

Girişimciler HostNamaste’in uygun fiyatlı, her şey dahil planlarıyla giriş engellerini azaltabilir.

Ancak, müşterileri e-ticaret başarısı yolunda yönlendiren sadece güçlü ve uygun maliyetli barındırma paketleri değildir. HostNamaste ayrıca yararlı ve proaktif müşteri hizmetleri sunar.

Justin, “Eşsiz bir hizmet seviyesi sağlıyoruz, bu da destek yanıt sürelerimizi takip etmekten daha fazlası anlamına geliyor” dedi. “Sorunları hemen çözmeye odaklanıyoruz, aptalca sorular ve ileri geri yanıtlar içeren savurgan ve gereksiz destek bileti“ ping-pong ”u ortadan kaldırıyoruz.”

Müşteriler bu ileri görüşlü yaklaşımın hem zamandan hem de paradan tasarruf etmesini kabul eder. Bir müşteri olan Mauro Hernandez, sitesiyle ilgili bir sorunu düzeltmesi gerektiğinde, önceki sunucusu yardımcı olmayı reddetti. Bu yüzden HostNamaste’ın OpenVZ VPS hostingine geçti.

“Kalmak için buradayım çünkü gerçekten iyi hizmet ve yardım aldım,” dedi Mauro çevrimiçi bir referansta.

HostNamaste’nin müşteri hizmetlerine olan bağlılığı onu Hindistan’ın önde gelen barındırma sağlayıcılarından biri haline getirirken, aynı zamanda girişimcilere birçok yönden yardımcı olarak farklılaşıyor.

Hindistan Ekonomisinin Güçlendirilmesinden Yararlanma

Zorluklara rağmen, Hindistan ekonomisinin temelleri güçlü olmaya devam ediyor. Aslında, Hindistan’da 30’dan fazla tek boynuzlu at – ya da 1 milyar dolardan fazla değerli girişimler – kuruldu. Ülke ekonomisi de yıllık% 7,3 oranında büyüyor, bu da onu bu kategoride dünyanın en iyisi haline getiriyor.

Hindistan’ın 2012’de sadece 86 milyon Hintli akıllı telefon kullanıcısı varken, bu sayı 2018’e kadar 530 milyona yükseldi. Ülke ayrıca dünyanın ikinci en fazla internet kullanıcısına sahip.

HostNamaste, beş küresel veri merkezi aracılığıyla bu kullanıcıları ve girişimcileri dünyaya bağlar. Hindistan’ın Mumbai kentine ek olarak HostNamaste, Fransa’da ve ABD’de üçüncüsü.

Hindistan başlangıç ​​ekosistemi büyümeye hazır ve yatırımcılar dikkat çekti. Bir Japon şirketi olan Softbank, Hindistan’daki yeni şirketlere 8 milyar dolar yatırım yaptı. 2015 yılında, çok uluslu Çin konglomera Alibaba Hint şirketi Paytm, bir e-ticaret ödeme ve dijital cüzdan platformu büyük yatırım. Bir başka Çinli şirket olan Tencent, bir çevrimiçi elektronik perakendecisi olan Hint şirketleri Flipkart’a ve taksi rezervasyon platformu Ola’ya yatırım yaptı.

HostNamaste veri merkezlerinin fotoğrafları kolajı

HostNamaste, müşterilerine hız ve erişim sağlamak için dünyanın her yerinde bulunan veri merkezlerine sahiptir.

Bazı Hint şirketleri dış pazarlardaki fırsatlar için ülke sınırlarının dışına bakmaya başlıyor. Hindistan’ın en büyük misafirperverlik şirketi Oyo, hizmetini İngiltere, İngiltere ve Çin’de genişletiyor. Hindistan pazarı için tasarlanan iş modellerinin yurt dışına nasıl gideceğini bilmek zor olsa da, Hintli girişimcilerin kendilerine daha fazla güven duydukları açık.

HostNamaste’nin desteklediği bu tür bir ekosistem. Suresh ve Justin farklı kültürlerden olsa da – Suresh Hintli ve Justin Amerikalı – her ülkenin avantajlarıyla HostNamaste’yi inşa edebileceklerine inanıyorlardı.

“Bizim becerilerimizi entegre etmenin ve Hintli girişimciler için eşsiz bir ürün sunmanın mümkün olacağını düşündük. barındırma.”

Suresh zaten Hint web endüstrisiyle bağlantılara sahip olduğundan, HostNamaste hızlı gelişen bir pazarda bir başlangıç ​​yaptı.

E-Ticaret Topluluğunu Ücretsiz Barındırma Hizmetleri ve Açık Kaynak Yazılım ile Destekleme

Barındırma pazarında herhangi bir deneyimi olan herkes, bunun diğer herhangi bir endüstri gibi trendlere karşı duyarlı olduğunu bilir. Ve bu, gelişmekte olan Hint hosting pazarında dünyadaki kadar doğru.

“Böyle bir trend, şirketlerin Wix, Squarespace ve Shopify gibi site oluşturucularına döktüğü çılgınca para. Şirketler bu SaaS araçlarını geliştirmek için çok para harcıyor ve hatta bunları pazarlamak için daha da fazla para harcıyor ”dedi..

SaaS araçları genellikle güçlü olsa da, HostNamaste ekibi, SaaS o anın baskın trendi olsa da, açık kaynaklı yazılımların geliştirilmesini teşvik etmenin hayati önem taşıdığını düşünüyor. HostNamaste ise daha geniş web, teknoloji ve geliştirici topluluklarına açık kaynaklı çözümler getirmek istiyor.

İşte bu yüzden açık kaynaklı projelere istek üzerine ücretsiz hosting sunuyor.

Forrester’a göre, geliştiricilerin% 76’sı açık kaynaklı teknolojiyi kullandı, işbirlikçi doğası ve maliyet tasarrufları popüler nedenlerdi. Açık kaynaklı çözümler, hırslı Hintli girişimcilerin iş başladıklarında küçük başlamasına, hızlı hareket etmesine ve ölçeklenmesine izin verebilir.

“İşimiz tamamen Hintli girişimcilere yardım etmekle ilgili. Paramızı ağzımızın olduğu yere koymak ve yeni başlayanların ihtiyaç duyduğu açık kaynaklı çözümleri desteklemek istiyoruz ”dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me