Hostwinds Bulut Platformunda Kurucu Peter Holden: Donanım Varlıkları Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlayan Sezgisel Merkezi Yönetim Çözümü

TP; DR: Sunucu kaynaklarınızı yönetmenin kolay bir yolunu arıyorsanız, Hostwinds Bulut Platformu yalnızca bilet olabilir. Aralık 2017’de başlatılan, gezinmesi kolay, merkezi yönetim çözümü, kullanıcıların birden çok sunucu örneğini döndürmesine, tam yedeklemeler oluşturmasına ve verileri bir flaşta depolamasına olanak tanır. İster bir teknoloji acemi olun, ister deneyimli bir web sitesi geliştiricisi olun, platform kullanıcılara olağanüstü kontrol sağlar.

Bir ürünün kullanışlılığını belirlemeye çalışırken, şirketin üretimini yapan tek bir şey sormanız yeterlidir: “Kendi şampanya içiyor musunuz?” Bir şirketin mallarını içsel olarak kullanmak için yeterli güce sahip olup olmadığını ölçmek için kullanılan soru, ürün kalitesi söz konusu olduğunda çok şey ortaya çıkarabilir..

Hostwinds’in bulut platformu durumunda, Kurucu Peter Holden cevabın kocaman bir “evet” olduğunu söyledi.

Peter, “Bilgi işlem kaynaklarını veri merkezlerine dağıtmak için oluşturduğumuz platform, şirketimiz genelinde yönetim kurulu genelinde kullanılıyor” dedi. “Dahili kullanım örnekleri için kendi bulut platformumuzu tüketmemiz, ne kadar sevdiğimizi anlatıyor.”

Peter Holden'in headshot ve Hostwinds logosu

Kurucu Peter Holden, Hostwinds’in bulut platformunun, olağanüstü bir hizmet deneyimi sağlamak için müşteriler düşünülerek oluşturulduğunu söyledi.

Hostwinds portföyündeki tüm kaynaklar için sezgisel bir merkezi yönetim çözümü olan platform, kullanıcıların ağları kolayca kontrol etmelerini sağlar. Bir sunucu örneği satın almanız, çeşitli işletim sistemi ve bulut uygulamaları seçeneklerinden birini seçmeniz yeterlidir..

Peter, “WordPress hosting alıp satın alırsanız, gerçek bir WordPress sitesi kuracak, kuracak ve bir bulut sunucusuna gitmeye hazır olacağınız için gerçek ve eksiksiz bir deneyim” dedi. “Her şey sunucunuzu seçtiğiniz ikinci andan itibaren% 100 kurulur.”

Dahası, platform, hızlı ve kolay bir şekilde birden fazla sunucu örneği oluşturmayı, anında sunucu yedekleri oluşturmayı ve verileri uygun bir şekilde depolamayı mümkün kılar – hepsi de gelişmiş teknik bilginin ön şartı olmadan.

Temel Şablondan Dakikalar İçinde Sayısız Sunucu Örneğini Döndürün

100 WordPress sitesi kurmanın acısız bir yolunu mu arıyorsunuz? Hostwinds Bulut Platformu ile bulut örneklerini sadece birkaç tıklamayla döndürebilir ve neredeyse her amaç için özelleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, WordPress şablonunu kullanarak bir bulut sunucusu başlatmak, WordPress’te oturum açmak ve istediğiniz şekilde eklentileri yüklemek – toplu dağıtım için mükemmel temel ortamı yapılandırmak. Kaç sunucu istediğinizi seçtikten sonra “Git” i tıklayın.

“500 sunucuyu başlatıyorsanız, hepsini başlatmak 10 veya 15 dakika sürebilir, ancak başlangıçta temel şablonunuz olarak yapılandırdığınız 500 WordPress sunucunuz olacak – hepsi% 100 hazır tam ana bilgisayar adlarıyla, ”dedi Peter. “Başlamak için ihtiyacınız olan her şey.”

Hostwinds Bulut Platformu'nun tanıtım grafiği

Hostwinds, geniş bir ihtiyaç yelpazesine uyacak şekilde her zaman değiştirilebilecek uygun ödeme ve faturalandırma seçenekleri sunar.

Tüm bulut teklifleri, bir sunucu örneğine ne kadar ihtiyaç duyacaklarından emin olmayanlar veya hızlı bir test yapmak isteyenler için mükemmel bir saatlik faturalandırma seçeneğiyle gelir. Kullanıcı bir örneği sonlandırdıktan sonra faturalandırma durur ve ücretlerin gerçek kullanıma uygulanmasını sağlar.

“Bin sunucuyu çevirebilir, onlarla hızlı bir test yapabilir ve sonra bir saat sonra hepsini yok edebilirsiniz – ve bu size sadece birkaç dolara mal olacak,” dedi Peter.

Global Görüntü Depolama Hizmeti ile Güvenli Sunucu Yedeklemeleri

Hostwinds Bulut Platformu ayrıca acil durumlarda bilgi kaydetme yöntemlerini de içerir. Bulut sunucusu menüsünden sunucunun anlık görüntüsünü almayı seçin.

Peter, “Sunucunuzdaki tüm verileri, yaptığınız tüm değişiklikleri, Global Image Storage Hizmetimize kopyalayarak sunucunuzun tam bir yedeklemesini kopyalar” dedi. “Sunucunuzu gidip sildiyseniz, anlık görüntüden yeniden oluşturabilirsiniz.”

Web sitesi yedeklemelerinin önemini gösteren grafik

Hostwinds Cloud Platform ile kullanıcılar, yalnızca bir fare tıklamasıyla anlık görüntüler olarak bilinen tam sunucu yedeklemeleri oluşturabilir.

İşlem, sunucunuzun boyutuna bağlı olarak yalnızca birkaç saniye sürebilir. “500 GB’lık bir sunucuysa, verileri anlık görüntüden aktarmam gerektiğinden, ancak yine de anında bir yedeklemeniz olduğundan, başlatılması biraz daha uzun sürecek,” dedi..

Daha da iyisi, sunucu çevrimiçi kalabilir ve herhangi bir yapılandırma gerekmez. “Sadece düğmeye tıkla ve tüm sunucunun anlık görüntüsünü al,” dedi Peter.

Ayda 30 ABD Dolarına Kadar Uygun Bir Birim Depolama Hizmeti

Yedeklemelere ek olarak Hostwinds Cloud Platform, Birim Depolama Hizmeti aracılığıyla depolama seçenekleri sunarak kullanıcıların sürücüleri ihtiyaca göre bölümlere ayırırken veri depolamasına olanak tanır.

Örneğin, sunucunuzda 5 TB veri depolamak isteyen hevesli bir film tutkunu olduğunuzu varsayalım. Sorun şu ki, sunucunuzda sadece 100GB sabit sürücü var ve SSD destekli örnek depolama alanı oldukça kuruşa mal olabilir.

Peter, “Birim Depolama Hizmetimiz ham blok depolama alanı eklemenize izin veriyor – temelde son kullanıcı için sunucunuzda yeni bir harici sabit sürücü olarak görünecektir” dedi. “Bunu saniyeler içinde yapabilirsiniz.”

Dijital depolamayı temsil eden sunucuları ve blokları gösteren grafik

Hostwinds Birim Depolama Hizmeti, blok depolama cihazları aracılığıyla ağınız için sınırsız depolama alanı sağlar.

Peter bize birimi oluşturmanın yaklaşık beş saniye, örneğinize eklemesinin 30 saniye sürdüğünü söyledi. Ardından, depolama alanınızı verilerle yüklemeye hazır olursunuz. Sunucu örneğinizi satırdan yok etmeyi seçerseniz, ancak yine de etkileyici film koleksiyonunuzu saklamak istiyorsanız, endişelenmeyin.

Peter, “Birimi sadece örneğinizden ayırabilir, örneğinizi yok edebilirsiniz ve biriminiz hala var olacaktır” dedi. “Ardından, gelecekte yeni bir örnek başlatır ve bu birimi ona eklerseniz, tüm verileriniz orada, kullanıma hazır olur.”

Hepsinden iyisi, bu süreçte cüzdanınızı boşaltmanız gerekmeyecek. Peter, “Fiyat noktamız terabayt başına aylık 30 $ ve bunu saatlik olarak alıyoruz,” dedi. “Bir ay boyunca 1 TB’lık bir diskiniz olsaydı, size 30 ABD doları ücret ödeyeceğim – bu da depolama fiyatlandırması açısından diğer yerlerden çok daha ucuz.”

Gelişmiş Teknik Bilgi Olmadan Ağları Yönetin ve Kontrol Edin

Platformun Aralık 2017’deki ilk lansmanından bu yana şirketin hedefi benimsemeyi kolaylaştırmak oldu.

Peter, “Bu gün ve çağda teknik açıdan yapabileceğiniz çok şey var” dedi. “Bulut platformumuz için harika olacak, geliştirme hattımızda sahip olduğumuz şeyleri dağıtmanın yolları var, ancak bu özelliklerin ve işlevlerin çoğu, yılların deneyimine ve temelde olması gereken noktaya kadar son derece teknik bunları kullanmak için bir DevOps mühendisi. ”

Peter’ın anlattığı amaç, bu özellikleri sıfır Linux deneyimi olan biri için uygun bir formatta sunmaktır..

“Bulut platformu, bulut panosu ve yaptığımız her şey için genel görev, kullanıcıların% 90’ı için ilişkilendirici belgeler olmadan kendi kendini açıklayan sezgisel bir deneyim sunmaktır” dedi..

Fikir, platformu mantıklı bir şekilde oluşturmaktır. “Kullanıcı bir şeyin ne olduğunu bilmiyorsa, talimatları ve vesayeti sağlamak için platformun içine akıllıca ipuçları ve ek bilgiler yerleştiriyoruz” dedi..

Bu amaçla, açıkça bir öğreticiye ihtiyaç duymayan Peter, “kendi şampanya iç” turnusol testini geçiyor. Platform sadece iç tüketimi için yeterince sağlam değil, aynı zamanda en acemi kullanıcıya bile hitap etmek için yukarıda ve öteye gidiyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me