Hudl, Spor ve Teknolojiyi Karmaşık Tekrar Oynatma ve Analiz Yazılımı ile Takımlara Rekabet Gücü Açmak İçin Harmanlıyor

TP; DR: Liselerden büyük liglere kadar spor takımları arasında oyun video analizi derse eşit hale geldi. Manuel ve zaman alıcı bir süreçte yenilik yapan öncülerden biri olan Hudl, antrenörlerin ve oyuncuların anlık tekrarları gözden geçirebilmeleri, kişiselleştirilmiş yorumlar ekleyebilmeleri ve performansı artırmak için oyuncular ve oyunlar hakkındaki istatistikleri taramaları için yazılım ve araçlar geliştiriyor. CEO ve Kurucu David Graff bizimle Hudl’un her türlü organize spora nasıl hitap ettiğini ve spor teknolojisi endüstrisinin büyümesini anlattı.

Anında tekrarlar spor hayranları için eğlenceli. Ancak takımlar için oyunun video kliplerini incelemek işin bir parçası. Sporcular ve antrenörler soyunma odasında bir araya geldiğinde ne olduğunu ve ne olması gerektiğini görmek için bir sonraki oyunu kazanmalarına yardımcı olabilir.

Hudl, bu oyun incelemelerini devrim niteliğindeki yazılım programlarıyla sürükleyici, etkileşimli ve kişiselleştirilmiş bir deneyim haline getiriyor. Geleneksel olarak bir skor defteri ve kalemle yapılanlar artık notlar, çizimler ve sesli yorumlar ekleyebilen dijital araçlar kullanılarak videonun içinde yapılabilir..

Nebraska Üniversitesi işletme okulunda üç arkadaş tarafından oluşturulan Hudl, sporda performansı doğru bir şekilde ölçmek için yazılım kullanmaya odaklanan bir teknoloji devriminin ön saflarında yer alıyor. CEO ve Kurucu Ortak David Graff’e göre, yazılım ekiplerin sınırlı süreden daha fazlasını elde etmelerini sağlıyor.

“Ürünlerimiz daha çok koçluk ve üst düzey analizlere, benzersiz değer katmadıkları görevlere daha az odaklanmalarına izin veriyor” dedi. “Koçlar ve analistlerin video ve öğretim noktalarını paylaşmayı kolaylaştırarak yatırım yaptıkları zamanın etkisini artıran araçlar sağlıyoruz.”

Orijinal Hudl yazılımı ve tamamlayıcı ürünleri, 2006’daki çıkışından bu yana 160.000’den fazla ekip ve 4.3 milyondan fazla kullanıcı çekerek lise, kolej ve profesyonel ekiplerin rakiplerine ve kendi performanslarına daha iyi bakmasına yardımcı olurken, en iyi oyuncular.

Beceri ve Tutkunun Kazanan Birleşimi

Alma mater’sinin futbol takımıyla çalışmak, David ve Kurucu Ortakları Brian Kaiser ve John Wirtz’e oyun filmi yazılımını geliştirmeleri için ilham verdi. Nebraska Üniversitesi atletizm bölümünde çalışan bir üniversite öğrencisi olan David, spor bilgi ve medya ilişkileri kadrosunda çalıştı.

“Bu çalışma sayesinde birçok şaşırtıcı insanla tanıştım ve Nebraska’nın baş futbol koçu Bill Callahan ve personelinin yaptığı ve yazılımla ele alınabilecek zorlukların bir kısmıyla ilgili çalışmaya derinden maruz kaldım, “David dedi.

Hudl kurucularının görüntüleri

Üç üniversite arkadaşı ve spor tutkunu Hudl’u (soldan) yarattı: David Graff, Brian Kaiser ve John Wirtz.

David, Brian ve John’un bilgisayar bilimleri konusundaki geçmişleri, spor anlayışını, girişimciliğe ilgi ve pratik yazılım araçları oluşturma becerisini sezgisel olarak birleştirdi.

David, “Spor ve teknolojinin kesişim noktasında bir ürün oluşturma fırsatı gerçekten bir rüyaydı” dedi. “Bir ilk prototip oluşturduk ve bunu Şubat 2006’da Koç Callahan ve personeline gösterdik. İlk tepkileri‘ Bu harika. Bahar topu için alabilir miyiz? ””

Hudl’un ilk sürümü Kurucuların istediği kadar parlak değildi, ancak programı normal sezon şekline getirmeye devam etmek için bir anlaşma yaptılar..

David, “Huskers ile, ücretli bir beta iş ortağı olarak gelmeleri ve gelecek yıl boyunca takıma derinlemesine yerleşmemize izin verecek olsaydı, 2007’de bahar futbolu için hazır bir şeyimiz olacağını kabul ettik” dedi..

Yüksek Hassasiyetli Analizi Daha Fazla Takım ve Spora Genişletmek

2008’in başlarında, Hudl ekibi büyük bir müşteri – New York Jetleri – indi. Bununla birlikte, Kurucu Ortaklar yazılımın özelleştirme için daha fazla seçeneğe ihtiyaç duyduğunu fark ettiğinden, bunun ötesinde ek satışların zor olduğu ortaya çıktı.

David, “Koç Bill Callahan ve personelinin iş akışları için harika bir çözüm oluştururken, daha geniş pazarı araştırmak için yeterince zaman harcamadık” dedi. “Tesis dışında video paylaşmak ve koçluk fırsatlarını artırmak gibi temel ilkeler doğru olsa da, yaptığımız diğer araçların çoğu Koç Callahan’ın personelinin çalışma şekline çok özeldi.”

Hudl, pazarını lise ve küçük kolejlere genişleterek, performansı artırmak için gerekli olan çeşitli takımların ve sporların araçlarına ve analizlerine daha geniş bir şekilde bakmasına izin verdi. Daha fazla ekip katıldıkça, Hudl ekibi nasıl daha iyi bir ürün elde edileceği hakkında daha fazla şey öğrendi.

Hudl karargahı dışındaki çalışanların görüntüsü

Hudl genel merkezi Lincoln, Nebraska’da, Omaha, Boston, Londra, Sydney ve Mumbai’de ek ofisleri ile idare ediyor.

David, “Hudl’ın bunu başardığını hissettiğimiz bir anı tanımlamak zor çünkü kısmen bizim için hala çok fazla ilerleme var, çünkü bar hareket etmeye devam ediyor,” dedi David.

Günümüzde Hudl, futbol ve futboldan voleybol ve tenise kadar çeşitli spor dallarına yönelik çeşitli programlar sunmaktadır. Kullanıcılar Hudl veya dijital kamerayı çalıştıran bir iPhone veya iPad’e video kaydedebilir ve daha sonra evde veya yolda çalışmaya ve analiz yapmaya başlamak için yükleyebilir.

Koçlar oyunları ağır çekimde görebilir, önemli anları bulmak için oynatma listeleri oluşturabilir, yorum ve yorumlar ekleyebilir ve istatistikleri inceleyebilir. Oyuncular antrenörlerden kişiselleştirilmiş videoları ve yorumları izleyebilecekleri ve bir sonraki oyunlarına hazırlanabilecekleri kendi kişisel Hudl profil sayfalarını alırlar.

Lise için Profesyonel Ekiplere Bir Ev Koşusu

Milyonlarca amatör ve profesyonel sporcu, bir lise, kolej, profesyonel veya eğlence amaçlı oyun için Hudl kullanarak becerilerinin geliştiğini gördü.

Iowa’nın 3A futbol sınıfındaki en küçük okullarından biri olan Ames Lisesi, Hudl’u devlet unvanı kazanmak için kullandı. Teknik direktör Bobby Myers, underdog ekibinin performansına farklı bakmak için istatistikleri ve video klipleri topladı ve oyunu tersine çeviren önemli geliştirmeleri belirledi.

“Hudl omuzlarımdan çok fazla iş çıkarıyor,” dedi Bobby Hudl’un blogunda yaptığı röportajda.

Bir iPad kenarda tutan eller görüntüsü

Hudl, sporcuların ve antrenörlerin oyun görüntüleri ve istatistiklerine her yerden erişmelerini ve analiz etmelerini sağlar.

Hudl sadece mevcut bir takımdaki oyuncu performansını arttırmaz; ayrıca bir sporcunun bir sonraki seviyede takımda bir yer bulmasına yardımcı olabilir. Lise ve kolej koçları, kolejde veya profesyonel olarak oynamak isteyen oyuncuları göstermek için vurgu makaraları oluşturabilir.

David, “İnsanlara sporculara bir sonraki seviyede oynama şansı tanıyan işe alım araçlarımızı anlatmayı seviyorum” dedi. “En sevdiğim hikayeler daha önce radarın altında uçan oyuncular hakkında, ancak Hudl’ın araçlarıyla burs ve rekabet etmeye devam etme fırsatı elde edebiliyorlar.”

Spor Teknolojisinde İnovasyona ayaklanma Yarışı

Teknoloji endüstrisindeki herhangi bir nişte olduğu gibi, spor teknolojisi alanı her zaman değişiyor – ve liderlerin bile ayak uydurması zor olabilir. David, Hudl’un dünyadaki hemen hemen tüm pazarlarında güçlü bir rekabete sahip olduğunu söyledi.

David, “Spor teknolojisi, girişimciler ve yatırımcılar için çok cazip bir alan ve bazı harika ürünlerin tanıtıldığını gördük. “Canlı, oyun içi video ve analiz araçlarının kullanımı ve bunlara yönelik talepler spor boyunca büyümeye devam ediyor. Antrenörlerin, sporcuların ve analistlerin herhangi bir cihazdaki video ve verilere anında erişme beklentisi artmaya devam ediyor. Bütün bunlar görmeyi sevdiğimiz trendler. ”

Müşterilerle yakın ilişki içinde olmak, pazarda başarılı olacak inovasyon oluşturmak için debriyaj hamlesidir. Ürünlerin güncellenmesi söz konusu olduğunda, Hudl ekibi şirket içi uzmanlık, müşteri geri bildirimi ve rakiplerin ilerlemelerinin sağlıklı bir karışımını kullanır.

“Hızlı takipçiler olmaktan korkmuyoruz,” dedi David. “Ama aynı zamanda ekibimiz sürekli olarak müşterilerimizle konuşuyor, zorluklarına yönelik potansiyel çözümleri beyin fırtınası yapmak için dahili olarak çalışıyor ve hangi gelişmelerin uygulanabileceğini görmek için yeni teknolojileri ve diğer endüstrileri izliyor.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me