Hızı En Üst Düzeye Çıkarın, Riski Azaltın: Guardicore’ın Bulut Platformu Dijital Dönüşümü Hızlandırmaya ve Kritik Varlıkları Korumaya Yardımcı Oluyor

TP; DR: Sanallaştırılmış veri merkezleri ve bulut ortamları için özel olarak tasarlanmış bir güvenlik şirketi olan Guardicore, kuruluşunuzun en kritik BT sistemlerini korur. Şirket, yüksek görünürlük, mikro bölümleme kontrolleri ve gerçek zamanlı müdahale hizmetleri yoluyla altyapıyı koruyarak riski azaltır ve maliyetleri azaltır. Sürekli yeniliklere odaklanan Guardicore, hızla değişen tehdit ortamında güvenlik eğrisinin önünde kalmayı hedefliyor.

İsrail Ordusu’nun en büyük kolu olan İsrail Savunma Kuvvetleri Birimi 8200, NSA’nın işlevine benzer şekilde, gezegendeki önde gelen teknik istihbarat teşkilatlarından biridir. Gelişmiş yetenekleri ve toplu teknik uzmanlığıyla tanınan birim, kod çözme ve sinyal istihbaratının toplanması yoluyla terörizmle mücadelede rol oynamaktadır..

Birim 8200’de Ariel Zeitlin ve Pavel Gurvich bir araya geldi. Birimin geri kalanı gibi, iki asker de yeni kavramları hızlı ve bağımsız bir şekilde öğrenme becerilerine dayanarak işe alındı. On yıldan fazla bir süredir Ariel ve Pavel, İsrail İstihbarat Birlikleri için en son teknoloji çözümleri konusunda kendi birimleriyle yakın ve başarılı bir şekilde çalıştılar.

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, çift, çevrimiçi güvenlik şirketi Guardicore’u kurmak için savunma önlemleri geliştirerek elde edilen bilgileri kullandı. Guardicore Pazarlama Direktörü Chris Gaebler, “Unit 8200 felsefesine gömülü olmak, becerikli olmanın önemidir, bu nedenle amaç, güvenlik profesyonellerini mevcut en yararlı araçlarla hızla donatmaktı” dedi..

Guardicore logosu

Guardicore’un kurucuları İsrail’in ünlü istihbarat teşkilatının şirketi kurması için güvenlik önlemleri geliştirme deneyimlerinden yararlandı.

Ariel ve Pavel, Kurucu Dror Sal’ee de dahil olmak üzere İsrail içinden ve ötesinden güçlü ve güvenli bir güvenlik ekibi oluşturdular, böylece tutarlı ve sağlam güvenlik savunmasını garanti eden basit, hızlı çözümler sağladık. Bugün, Guardicore, sezgisel mikrosegmentasyon kontrolleri, benzersiz görünürlük, aktif ihlal tespiti ve gerçek zamanlı yanıt yoluyla bir kuruluşun temel varlıklarını korumaya adanmış tamamen geliştirilmiş bir veri merkezi ve bulut güvenlik şirketidir..

Son olarak, şirket yakın zamanda C Serisi finansmanında 60 milyon dolar topladı ve şirketin toplam fonu 110 milyon dolara ulaştı. Fonlar şirketin büyümesine yardımcı olacak ve güvenlik duvarı ve veri merkezi pazarlarında sürekli bozulmayı sağlayacaktır. Nihayetinde şirketin hedefi, sürekli yeniliğin gücü ile hızla değişen tehdit ortamında güvenlik eğrisinin önünde kalmaktır..

Altyapıyı İçeriden Korumaya Kapsamlı Bir Yaklaşım

Bazı kuruluşların aksine, Guardicore’un güvenlik yaklaşımı, uç nokta aygıtları yerine şirketin en kritik varlıklarına öncelik verir. Chris, dijital odak mücevherlerimizle odak noktamız olarak başlıyoruz – en önemli şeylerden başlayıp dışarıdan çalışmak yerine oradan çalışıyorum, “dedi..

Tehdit tespiti açısından Guardicore, bulutun benzersiz gereksinimleri için tasarlanmış çok sayıda strateji sunar. Her canlı ihlalin kapsanmasını sağlamak için şirket aynı anda üç algılama yöntemi kullanır: Saldırganları performansı bozmadan tanımlamak ve onlarla etkileşimde bulunmak için kullanılan Dinamik Aldatma; Trafik akışlarında şüpheli varlığı tespit eden İtibar Analizi; ve yetkisiz iletişim ve trafiğin anında tanınmasını sağlayan İlke Tabanlı Algılama.

Tehdit algılama ve müdahale

Guardicore’un çoklu tehdit algılama yöntemleri tüm saldırı türlerini ele alır.

Şirketin analitik araçları, kullanıcıların her bir olayı araştırmasına yardımcı olur ve belirli eğilimleri sınıflandırmaya yardımcı olmak için kimlik bilgilerini ve yayılma yöntemlerini etiketlerle sunar. Guardicore’un gerçek zamanlı tehdit tespiti daha sonra saldırganların kullandığı araç ve tekniklerle ilgili işlem yapılabilir zeka ile eşleştirilir. Sonuç olarak, sistem anında yanıt önerileri sağlayabilir. Ayrıca, azaltma seçenekleri sunarak, segmentasyon politikalarını güncelleyerek ve hasarın yayılmasını önlemek için sanal makinelerde eylemleri tetikleyerek olay yanıtını hızlandırmak için çalışır..

Guardicore, hibrit bulut altyapısında bulunan çevikliği kazanmak için daha fazla şirketin bulut ve şirket içi kaynakları birleştirmeyi seçtiğini kabul ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak, şirket, veri merkezlerinde ve bulut ortamlarında ihlallerin yayılmasını önlerken uçtan uca güvenlik kontrolleri oluştururken, hibrit bulutlarda birden fazla çözüm ihtiyacını ortadan kaldırdı.

Chris, “En iyi müşterilerimizden bazılarının vazgeçmeyecekleri Solaris sunucuları ve eski Windows sunucuları var, çünkü bilirsiniz, çalışıyorlar” dedi. “Guardicore için en önemli farklılaştırıcılardan biri, yalnızca şirket içi çözümü veya bulut çözümünü değil, aynı zamanda eski donanımı da koruyabilme yeteneğidir.”

Mikrosegmentasyonu Etkinleştirmek için Görünürlük Sağlama

Guardicore, işletmelere daha fazla görünürlük ve mikrosegmentasyon kullanarak ihlalleri ve yanal hareketleri önleme yetkisi verir. “Görünürlük çözümümüz, ağın topografyasında nasıl göründüğüne dair yapıcı bir anlayış sağlamak için kullanılıyor, ancak bulmacanın sadece bir parçası” dedi. “En değerlidir, çünkü mikro bölümleme politikalarını tanımlamadan önce resmin tamamını görmenizi sağlar.”

Chrissegmentation, yeni nesil bir güvenlik duvarı türü olarak görülebileceğini söyledi. BT altyapısı daha karmaşık hale geldikçe, uygulamaları izole etme ve çeşitli veri kümelerine erişim artarak önem kazanmaktadır. “Bir mikrogmentasyon projesinin getirisi, risk yüzeyinizi radikal bir şekilde azaltmanızdır” dedi..

Bununla birlikte, bu dağıtımların yürütülmesi genellikle zordur. Ancak Guardicore’ın sloganı “Kritik Varlıklar” dır. Basitçe Güvenli. Herhangi bir yer.” Hibrit bulut ortamlarında mikro bölümleme politikası yönetimini basitleştirmek için Guardicore Centra platformunun Esnek Politika Motoru, müşterilerin mikro bölümler için ayrıntılı kurallar tanımlarken, müşterilerin makro bölümler için uyum kuralları tasarlamasına olanak tanır. Tarihsel gözlemlere dayalı otomatik kural önerileri de mevcuttur.

Chris, bulut söz konusu olduğunda, özellikle güvenlik açısından, kazanç ve vaat arasında bir boşluk olduğunu söyledi. Bu nedenle, bulut ve karma ortamlarda uygulama dağıtan işletmelerin kendilerini korumak için tüm temelleri kapsadıklarından emin olmaları gerekir. “Güvende olduklarını varsayabilirsiniz, ancak Azure, Amazon Web Services, Google Cloud veya herhangi bir bulut sağlayıcısının güvenlik protokolleri sınırlıdır ve Guardicore’un devreye girmesi için harika bir fırsatın olduğu yer burasıdır” dedi..

Riski Azaltmak ve Maliyetleri Düşürmek için Etkili Bir Çözüm

Doğru güvenlik çözümü bir dizi avantaj sağlayabilir. Chris, Guardicore’un en büyük avantajlarından birinin dijital riski ölçülebilir bir şekilde azaltma kabiliyeti olduğunu söyledi. “Siber risk analizi sanatı karmaşıklaşıyor, ancak risk yüzeyinizi nasıl azalttığınızı ölçmek için orada araçlar var” dedi. “Ve bir BT ortamında yanal hareketin doğasında var olan tehditler azaldıkça, genel iş riski de azalıyor.”

Düşük işçilik maliyetleri de bir diğer hoş yan etkidir. Chris, işletmelere yöneltilen gelgit çevrimiçi risk dalgasıyla başa çıkmak için yeterli yetenek olmadığını söyledi. Hayatta kalmanın anahtarı, güvenlik ekiplerinin daha azıyla daha fazlasını yapmalarını sağlamaktır.

Chris, piyasadaki daha karmaşık segmentasyon çözümlerinin dağıtılmasının haftalar veya aylar sürebileceğini söyledi. “Guardicore ile etkili bir bölümleme normal ay yerine bir gün sürerse, diğer projelerde çalışmak için 29 gününüz olacak” dedi. “Bu ölçülebilir bir fayda çünkü güvenlik alanında hiçbir zaman yeterli kaynak yok.”

Güvenlik duruşunu iyileştirmenin ve maliyetleri azaltmanın yanı sıra, mikro bölümleme, bulut hizmetlerinin HIPAA ve PCI’dan GDPR’ye kadar çeşitli endüstri ve yargı düzenlemelerine uymasını sağlamak için güçlü bir araçtır. Düzenlenen kuruluşlardaki güvenlik ekipleri, yönetmeliklere tabi sistemleri izole etmek ve birbirleriyle nasıl iletişim kurduklarını kontrol etmek için mikrosegmentasyon politikalarını kullanabilirler. Guardicore’un görünürlük çözümleri, yasal denetimlerin düzenlenmesi, maliyetlerin düşürülmesi ve doğruluğun artırılmasına da yardımcı olabilir.

Müşterilerle adım adım büyümek için tasarlanan Guardicore’in çözümleri, KOBİ’lerden kurumlara kadar her boyuttaki ortamın performans ve güvenlik gereksinimlerini karşılayacak kadar ölçeklenebilir.

Odaklı Bir Pazarda Devam Eden Evrim

Chris, Guardicore’ın “müşteri takıntılı” bir ortamda faaliyet gösterdiğini söyledi. Şirketin kurucuları müşterilerle yüz yüze ziyaret etmek için hala her ay bir uçağa atlıyorlar ve Guardicore ayrıca bakış açılarını dinlemek için bir müşteri danışma kuruluna danışıyor..

Müşteri geri bildirimleri, tanımlanmış bir pazar çevresinde devam eden geliştirme çabalarını sıklıkla bilgilendirir.

“Yazılım tanımlı veri merkezi bölgesi en iyi olduğumuz yerdir ve bir şirketin temel varlıkları etrafında gelişmiş koruma sağlamak için her zaman bu alanda gelişiyoruz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me