IFS Uygulamaları Küresel İşletmelerin Çeviklik ve Güvenlikle Ürünleri Sorumlu Olarak İzlemesini ve Geri Dönüşümünü Sağlar

TP; DR: Kurumsal kaynak planlamasından saha hizmeti yönetimine kadar her şey için bileşen tabanlı yazılım programlarına sahip olan IFS, şirketlerin değişen teknoloji ve iş standartlarını karşılamasına ve öngörmesine yardımcı olur. Varlık yönetimi, üretim süreçleri ve tedarik zinciri gözetimine odaklanarak, küresel işletmeler ürünlerinin tüm yaşam döngüsünü daha verimli bir şekilde düzenleyebilir ve kullanılmış malların uygun şekilde bertaraf edilmesini denetleyebilir. Dünya çapında 3.500’den fazla IFS çalışanı, dünya çapında 1 milyondan fazla kullanıcıya işlem yapılabilir iş zekası sunuyor.

InkCycle, milyonlarca boş mürekkep püskürtmeli kartuşun ülkenin düzenli depolama alanlarına girmesini engellemiş olsa da, şirket süreçlerini daha çevre dostu hale getirmek için yeniden tasarlamayı amaçladı..

Yoğun aylarda InkCycle, ofis malzemeleri perakendecileri ve satıcıları için 1,7 milyondan fazla kullanılmış kartuşu yeniden üretiyor ve geri dönüştürüyor.

Genel Müdür Yardımcısı Brad Roderick bir vaka çalışmasında, “Sadece bu kadar çok öğeyi getirebilmemiz değil, kartuş türünü ve kaynağını da izleyebilmemiz kritik önem taşıyor,” dedi. “Bu tür bir izlemeyi manuel olarak yapmaya çalışmak bir seçenek değil. Kayıtları manuel olarak oluşturmam gerekirse, InkCycle iş dışı olurdu. ”

Şirket, kartuş bilgilerini ve müşteri verilerini denetlemek için IFS kurumsal kaynak planlama ve varlık yönetimi yazılımı paketine başvurdu. 1983’ten bu yana IFS Applications, işletmelerin çeşitli temel iş süreçlerini kapsamasına yardımcı oldu: varlık yönetimi, üretim, proje yönetimi, hizmet yönetimi ve tedarik zinciri denetimi.

Brad, “IFS, bilgilerin müşteri ve iletişim yoluyla çok daha verimli bir şekilde aktarılmasına izin veriyor,” dedi. “Müşteri kayıtlarının arka uç üretimi, e-Ticaret ve diğer araçlarla entegre olması, büyüyen müşteri hizmetleri organizasyonumuzu yönetmemize olanak sağlıyor.”

IFS Çözümleri Şirketlerin Atıkları Düzgün Kullanıp Atmalarını Sağlar

IFS yazılımı, bir şirketin ürün ve varlıklarının tüm yaşam döngüsüne hitap eder; yani işletmeler, yerel düzenlemelere göre uygun şekilde bertaraf edilmesini sağlamak için her bir bileşeni izleyebilir.

Trendin son 20 yıldır ivme kazandığını söyleyen IFS Kıdemli Danışmanı Bill Leedale’e göre, artan sayıda işletme ürünlerinin karbon ayak izini ölçmek istiyor..

Çevre dostu meydan okumayı özellikle işletmeler için zorlu kılmak, belirli eyaletlerde, ülkelerde ve kıtalarda yasal olarak atılabilir olan yasalardaki geniş çeşitliliklerdir.

Bill, “Dünyanın başka yerlerinde iş yapmak istiyorsan, kurallarına göre oynamak zorundasın,” dedi. “Her yerde oynayabileceğiniz bir standart benimsemeniz gerekiyor, çünkü bir şeyi üç farklı şekilde üretmeye çalışmak gerçekten pahalı.”

Elektronik atıklar kurşun, cıva ve kadmiyum gibi toksinleri yakındaki toprağa ve suya karıştırabilir. ABD, elektrikli ve elektronik ürünlerde bulunan tehlikeli maddelerin kullanımını ve atılmasını federal olarak düzenlememektedir, ancak 25 eyalet şu anda elektronik geri dönüşüm yasalarını uygulamaktadır. Avrupa Birliği’nde, Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması direktifi veya RoHS, hangi elektroniklerin düzenli depolama alanlarına girebileceğini kesinlikle yönetir ve kısıtlar.

“Her şey ömrünü doldurmuş ürünleri almak ve depolama alanlarından uzak tutmak için mümkün olduğunca geri dönüştürmektir” dedi. “Güzel cihazlarınızdaki birçok şey geri dönüştürülebilir.”

İade edilen cihazları yenilemeyi ve onarmayı seçen şirketler için IFS, müşteri hizmetleri merkezlerini optimize etme, teknisyenleri zamanlama, yedek parçaları izleme, garantiler ve servis sözleşmeleri yönetme gibi saha hizmet yönetim sistemlerini denetler..

“Her şey bakımı yapması gereken kişinin eline geçmekle ilgili,” dedi Bill. “Onlara ne olması gerektiğini anlatıyor, harcadıkları saati ve ihtiyaç duydukları malzemeleri mümkün olan en verimli şekilde takip ediyor. Bu IFS’nin gerçek tatlı noktalarından biri. ”

Yazılımı Uyumluluğu ve Kurumsal Vatandaşlığı Artırmak için Kullanma

Düzenli depolama alanında izin verilenlere bakılmaksızın Bill, IFS’nin işletmelerin birlikte faaliyet gösterdiği topluluklardaki toplam atıkları ve çevresel etkileri azaltmak için işletmelerle birlikte çalıştığını söyledi.

“Sadece bir gezegenimiz var,” dedi. “İş yaptığınız ülkede atık azaltma ve çevre dostu uygulamalar bir gereklilik olmasa bile, yine de iyi bir kurumsal vatandaş olmaya özen göstermelisiniz.”

IFS kurumsal kaynak planlama yazılımı, yasal uygunluk, sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk ile ilişkili olanlar gibi finansal olmayan metrikleri bildirmek için çok çeşitli araçlar içerir.

Uluslararası Standardizasyon Örgütü, kurumsal sosyal sorumluluk için ISO 26000 standardını insan haklarını, adil işçiliği, çevreyi koruma ve yolsuzlukla mücadele önlemlerini teşvik eden BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne gevşek bir şekilde dayandırdı.

Bill, “İnsanlara iyi davranmanın, çevreye özen göstermenin ve işçilere adil ödeme yapmanın bu 10 unsuru var” dedi. “Bunların hepsi teknoloji endüstrisinde oynuyor. İnternet ile gerçekten saklanamazsınız. Şerefiye hakkında söylenecek bir şey var çünkü çoğu kuruluş halkın iradesiyle çalışıyor. ”

Yirmi yıl önce, Bill’e göre, şirketler “işimi yürütmek için yazılım, şimdi ortadan kalkmak” için bir zihniyet benimsedi. Artık IFS, ürünlerinin çevresel ayak izini azaltarak kazanılan etkileri ve içgörüleri ölçmekle ilgilenen müşterilere yardımcı oluyor.

“Nerede çalışıyor olursanız olun, iyi bir şekilde hareket edip etmediğinizi bilecek bir kültürün içindesiniz” dedi. “Bu malları geri getirmek ve bu kaynakları boşa harcamamak için elinizden geleni yapıyorsanız, işinize daha uygun bir topluluk bulacaksınız.”

Programları ve İş Verilerini Dahili Olarak ve Müşteriler için Koruma

Son üç ila dört yıl boyunca Bill, kuruluşların IFS Uygulamalarındaki güvenlik protokollerini ve özelliklerini ne kadar yakından incelediklerinde büyük bir değişiklik fark ettiğini söyledi. İki faktörlü kimlik doğrulamasından savunma endüstrisi gereksinimlerini karşılamaya kadar IFS, hassas bilgileri korumak için hem dahili olarak hem de yazılım ürünlerinde çok sayıda önlem aldı..

IFS logosu ile çalışanların kolajı ve Bill Leedale'in resmi

Kıdemli Danışman Bill Leedale, 1 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren yaklaşık 3.500 IFS çalışanından biridir.

“Müşterilerin daha iyi giriş araçlarından ve verilerinizi daha güvenli tutmanın yollarından yararlanabilmesi için sürekli olarak daha fazla güvenlik özelliği ekliyoruz,” dedi Bill, geçmişte baktığı her teklif talebinde aynı soruları gördüğünü de sözlerine ekledi. dört veya beş yıl: Güvenlik önlemleriniz nelerdir? Verilerimi nasıl güvende tutacaksın?

“Verilerini en iyi şekilde korumalarına nasıl yardım edeceğinizi bilmek istiyorlar ve dünyadaki müşterileri ve düzenleyicileri ile başa çıkmak için ihtiyaç duydukları bilgiye sahipler” dedi. “Bu uzun zamandır vurgulandı ve büyümeye devam ediyor. Güvenlik deliklerini takmanın yollarını bulduğumuz sürece, orada her zaman başka bir tane bulmaya çalışan biri olacaktır. ”

Çevresel etkiler ve kurumsal vatandaşlık gibi Bill de veri güvenliğine yönelik güçlü bir tutumun olumlu müşteri ilişkilerini ve marka itibarını güçlendirdiğini söyledi.

“Geleceğe doğru büyüdükçe müşterilerimizin beklentileri de artıyor” dedi. “Artık sadece sağladığınız ürünle ilgili değil. İster donanım ister yazılım olsun, müşteriler bir ürün sunmaktan daha fazlasını yapmanızı ister. Bunu kullanmanın en iyi yolunu bulmanıza yardım etmenizi istiyorlar. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me