Import.io ile Çevrimiçi Verilerin Gücünden Yararlanın: Zeka, Verimlilik ve Rekabet Avantajları Kazanmanın Basit ve Güvenli Bir Yolu

TP; DR: Import.io, 700’den fazla müşteriye, dünyanın en önemli bilgi kaynağına (internet) dayalı kritik iş kararları alma yetkisi vermektedir. Şirketin Web Veri Entegrasyonu çözümü, kullanıcıların kapsamlı web verilerini analiz platformlarına ve iş uygulamalarına çıkarmasına, hazırlamasına ve entegre etmesine yardımcı olur. Veri kalitesi, teslimat hızı ve analitik odaklı sürekli genişletme ve geliştirmeler ile Import.io, işletmelere rekabetçi ve veri odaklı bir avantaj sunmayı taahhüt eder.

Perakendeciler, verilerin bugünün çevrimiçi pazarında neden kritik varlık olduğunu anlamak için Amazon’dan başka bir yere bakmamalıdır. E-ticaret titanı, başlangıçtan itibaren iş dokusuna analitik dokumuş, bu süreçte sektörü etkili bir şekilde bozuyor.

Import.io logosu

Import.io işletmelerin veriye dayalı kararlar almasına yardımcı olur.

“Müşterilerinizi ve pazarı anlamaya başladığınızda, mevcut envanter, ürünün satıldığı saat, satıldığı saat ve rakiplerin eylemleri gibi faktörlere dayalı dinamik fiyatlandırmayı kullanabilirsiniz” dedi Gary Read Şirketinde Import, CEO. “Geleneksel bir perakendeciyle karşılaştırıldığında bu stratejinin gücünü düşündüğünüzde, geleneksel perakendecilerin neden başının belada olduğunu görmeye başlıyorsunuz.”

Etkilenen sadece perakendeciler değil. Gary, tüm endüstrilerin veri gücünü anlayan daha küçük oyuncular tarafından kesintiye uğradığını gördüğünü söyledi.

Import.io’nun Web Veri Entegrasyonu çözümü, perakende, finans, sigorta, satış, makine öğrenimi, veri gazeteciliği ve akademik araştırma dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki kuruluşlara web verilerinden iş bilgileri elde etmek için eksiksiz bir platform sunar.

Müşterileri tüm yolculukları boyunca desteklemek üzere tasarlanan çözüm, yüksek kaliteli web verilerini otomatik olarak analiz platformlarına ve iş uygulamalarına çıkarabilir, hazırlayabilir ve entegre edebilir.

Şirketin nihai hedefi, kuruluşların içgörüyü ve değişimi yönlendirmek için veri odaklı bir yaklaşım benimsemelerine yardımcı olmaktır. “Müşterilerinize daha iyi ürün ve hizmetler sunmanızı sağlıyoruz ve bu büyük bir rekabet avantajı yaratıyor” dedi Gary..

Web Veri Entegrasyonu: Veri Toplama ve Yönetmeye Yeni Bir Yaklaşım

Merkezi Saratoga, California’da bulunan ve Colorado, New Jersey ve Londra’da ek ofisleri bulunan Import.io, milyonlarca web kaynağından dünya çapında 700’den fazla müşteriye veri sağlıyor. Gary, hizmet verdiği işletmelerin 10 kişiden daha az kişiliğe sahip kuruluşlardan dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarına kadar değiştiğini söyledi..

“İşletme büyüklüğü, birisinin bizim müşterimiz olup olmadığının en büyük belirleyicisi değildir – iyileştirmeyi sağlamak için veri odaklı bir kuruluş olup olmadığını anlamak ve yürütmek isteyip istemedikleridir” dedi..

Güvenebileceğiniz web verileri

Import.io, tutarlı ve güvenilir sonuçlar elde etmek için yüksek kaliteli veriler sağlamaya odaklanmıştır.

Gary’ye göre işletmeler, uzun süredir iş bilgileri elde etmek için çevrimiçi verileri kullandı. Perakendeciler tarihsel olarak rekabetçi fiyat analizi için web’e yöneldiler ve araştırmacılar genellikle araştırma yaparken haber verilerine erişiyorlar. Import.io, çevrimiçi verileri alma ve yönetme sürecini daha erişilebilir hale getirmeye başladı.

Gary, “Import.io’dan önce, web sitelerinden veri almak istiyorsanız, kod yazan mühendislerle işe başladınız ve kod düzenli olarak kırılacaktı” dedi. “Kalitesiz, yüksek maliyetli bir deneyimdi.”

Import.io, perakendecilere, yatırım bankalarına, finansal riskten korunma fonlarına, araştırma şirketlerine ve seyahat şirketlerine kalite ve kontrole odaklanan geniş ölçekte veri setleri sağlayarak bu modeli başa döndürmeyi hedefliyor. “Müşterinin sağladığımız bilgilere güvenmesini ve bu veri kümesini tıpkı dahili veri kümelerinde olduğu gibi birinci sınıf bir vatandaş olarak düşünmesini istiyoruz,” dedi Gary.

Verileri Analytics Platformlarına ve Uygulamalarına Ayıklayın, Hazırlayın ve Entegre Edin

Import.io, 2012 yılında basit bir çevrimiçi veri çıkarıcı olarak kuruldu, ancak sınırlı kaynaklara sahip müşteriler veri manipülasyonunu üçüncü taraf sağlayıcılara kaydırmaya başladığında kurumsal düzeyde bir çözüme dönüştü. “Müşterilerimiz tüm yolculuğu yönetmemizi istiyor – bu sadece web kazıma ile ilgili değil,” dedi Gary. “Web Veri Entegrasyonu, keşiften içgörüye kadar her şeyi kapsar.”

Müşteriler ham verilerle ilgilenmekle ilgilenmezler; bilgileri kolayca anlayabilecekleri ve kullanabilecekleri bir biçimde isterler. Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Import.io ürün ve hizmet özelliklerini geliştirerek kullanıcıların verileri daha iyi bulmasını, çıkarmasını, kurmasını, izlemesini ve yorumlamasını sağlar. Gary, “Verilerin hangi web sitelerinde olduğunu, verileri nasıl alacağını veya verileri anlamlı bir formata dönüştürüp dönüştürmediğini farketmenize yardımcı olabiliriz,” dedi Gary..

Biçim ile ilgili konular genellikle karmaşıktır, ancak Import.io verileri akıcı bir düzenlemede birleştirmek için araçlara sahiptir. Örneğin, rekabetçi bir fiyat analizi için birden fazla web sitesinde ürün fiyatlarını toplamak isteyen bir perakendecinin hatasız sonuçlar için çeşitli faktörleri göz önünde bulundurması gerekir.

Özellikleri temsil eden simgeler

Tek noktadan bir mağaza: Import.io işletmelerin büyük miktarda veri toplamak ve yorumlamak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlar.

Gary, “Bazı web siteleri teslimat için ücret alabilir ve bazıları farklı bir para biriminde olabilir, bu nedenle her şeyi normal bir biçime koyamadıkça uygun bir fiyat karşılaştırması yapamazsınız” dedi. “Özel teklifler, teslimat maliyetleri vb. Gibi faktörler oluşturmalısınız.”

Import.io, şirketin iyi bir web vatandaşı olarak hareket etmesini sağlayan sıkı bir etik kurallara sahiptir. Ancak, takdir edilenden az niyetleri olanların sunduğu zorluklarla sürekli mücadele ediyor.

Gary, “Web sitelerini devre dışı bırakan veya hain şeyler yapmaya çalışan botlar gibi pek çok vicdansız oyuncu var” dedi. “Bu nedenle, web sitesi sahipleri sitelerinde antibot yetenekleri oluşturmaya başlar ve biz bunlardan asılmadığımızdan emin olmak için sürekli teknik zorluklarla karşı karşıyayız.”

Veriye Dayalı Kuruluşlara Yakıt Anlayışı ve Tahrik Değişimi

Gartner’a göre, bir şirketin en büyük veritabanı dahili değil – web’in kendisidir. Bu amaçla, Import.io yüzlerce kuruluşun zeka ve verimlilik elde etmek için internetteki büyük miktarda veriyi iyileştirmesini ve kullanmasını sağlar.

Örneğin Meidata, verileri diğer tescilli kaynaklarla entegre etmeden önce Import.io’nun bir dizi proje için veri çıkarma özelliklerini kullanır. Hizmet zaman kazandırır ve pazar araştırması ve iş analizleri firmasının ek hizmetler sunmasına izin verir.

İngiltere merkezli MoveGB ise Import.io’yu kullanarak basit ve hedeflenmiş bilgileri kullanarak geniş fitness sağlayıcı ağını genişletiyor. WINwarehouse, ofis mobilyaları ve ekipman bağışları hakkındaki bilgileri otomatik olarak kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için veritabanına aktarmak için Web Veri Entegrasyonu çözümünü kullanıyor.

Import.io, gelecekteki gelişmeleri bilgilendirmek için kullandığı geri bildirimler için müşterilerine büyük ölçüde eğilir. Gary, şirketin zorluklarını paylaşmaya açık olan yüksek kalitede bir müşteri çektiği için minnettar olduğunu söyledi.

Gary, “Dünyanın önde gelen şirketlerinden, işletmelerini ileriye götürmek için verileri nasıl kullanacaklarını anlıyorlar, gereksinimlerini bizimle paylaşıyorlar ve yaptıkları için çok mutluyuz” dedi. “Onların ihtiyaçlarını dinliyor ve bu yetenekleri ürüne inşa ediyoruz.”

Şirketin hızlı geliştirme döngüleri, güncellemelerin hızlı ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. “Üründe hızlı değişiklikler yapabiliriz,” dedi Gary. “İki haftalık sprintlerle koşuyoruz, bu yüzden sürekli bir iyileştirme akışı var.”

Veri Kalitesi, Teslimat ve Analitik Odaklı Yeni Geliştirmeler

Import.io geçtiğimiz günlerde, kurumsal ölçekte yüksek kaliteli web verisi için artan talebi karşılamayı amaçlayan birkaç yeni geliştirmeyi duyurdu. Web Veri Entegrasyonu çözümü, kullanıcıların sezgisel kalırken web verilerine daha hızlı ve kapsamlı bir şekilde erişmelerini sağlayan bir WDI Bilgi Motoru içerecek.

Yeni kontrol panelleri, verilerin kalitesinde daha fazla şeffaflık sağlayacak ve Veri Kalitesi Hizmet Seviyesi Anlaşmaları tutarlı ve güvenilir veri entegrasyonu sağlayacaktır. Son olarak, bir Analiz Platformu kapsamlı veri görselleştirme ve bildirim araçları sunacak.

Gary, “Analizler Platformumuz, müşterilerin verilerden eyleme geçirilebilir bilgiler elde etmesini sağlıyor” dedi. “Veri kalitesi ve güvenilirliği açısından herkes için açıkça standartlar belirliyoruz.”

Import.io, müşterilerin internetten yeni şekillerde değer elde etmelerine yardımcı olmaktan gurur duyar. “Verilerin dünyadaki gücü var ve çok fazla değişime yol açıyor – ve bunun tam ortasındayız, kuruluşların dünyanın en büyük veri kaynağını kullanmasını sağlıyoruz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me