Infoblox’un Sonraki Seviye DDI Çözümleri Bulut ve Hibrit Sistemlere Güvenlik, Güvenilirlik ve Otomasyon Getiriyor

TP; DR: 1999 yılında kurumsal düzeyde DDI çözümleri sunmak için kurulan Infoblox, işletmeleri merkezi bir platformda eyleme geçirilebilir zeka yoluyla şirket içi, bulut ve hibrit ağları güvenli ve güvenilir bir şekilde yönetmelerini sağlar. Bugün şirket, Fortune 500’ün 350’si de dahil olmak üzere dünya çapında 8.000’den fazla işletme, hükümet ve servis sağlayıcı müşterisine yeni düzey çözümler sunuyor. Infoblox, temel hizmetlerin hızlı otomasyonu ile işletmelerin ağ ve güvenliği uygulama biçimini dönüştürmeye devam ediyor bulut aracılığıyla çözümler.

1999’da Stuart Bailey, güvenli ve güvenilir çözümlere sahip olmadığına inandığı bir pazara sağlam, birinci sınıf ağ oluşturmak için Infoblox’u kurdu.

O zaman, çoğu ağ yöneticisi, alan adlarını Linux sunucularındaki IP adreslerine çevirmek için kullanılan popüler bir açık kaynaklı Alan Adı Sistemi (DNS) yazılımı olan Berkeley Internet Adı Alan Adı’na (BIND) güveniyordu..

Infoblox Ürün Pazarlama Direktörü Krupa Srivatsan, “Stuart, müşterilerin daha fazla kapasite, daha iyi raporlama, yük devretme ve merkezi yönetim yoluyla büyük ağları destekleyebilecek kurumsal düzeyde bir çözüme ihtiyaç duyduklarını biliyordu. “Tüm bu şeyler o zamanlar BIND aracılığıyla kullanılamıyordu.”

Krupa Srivatsan, Infoblox Ürün Pazarlama Direktörü

Krupa Srivatsan, Ürün Pazarlama Direktörü, Infoblox’un kurumsal düzeyde DDI çözümleriyle ilgili bilgi verdi.

İşletmelerin ihtiyaçlarına hizmet etmek için Infoblox, DNS, Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP), IP adres yönetimi (IPAM), Ağ Zaman Protokolü (NTP) gibi temel hizmetler için birleşik, yüksek oranda kullanılabilir bir ağ platformu sağlamak üzere patentli Infoblox Izgarasını geliştirdi. ve Önemsiz Dosya Aktarım Protokolü (TFTP) – dağıtılmış veritabanı teknolojisine dayalı.

Krupa, “Izgara mimarisi, birbiriyle konuşan güvenli ve şifreli bir şekilde bir cihaz ağını birbirine bağlayarak yüksek oranda kullanılabilir tek bir entegre sistem sağlıyor” dedi. “Verileri paylaşıyor, ancak Grid Master’ı kullanarak merkezi bir şekilde yönetiliyor.”

O zamandan beri şirket, gelişmekte olan bir dijital ortamda gelişmek için işletmelerin ihtiyaç duyduğu yeni düzey hizmetleri tanıtmaya adanmış durumda. Bugün bu, bulut ve hibrit sistemlere güvenlik, güvenilirlik ve otomasyon getirerek DNS, DHCP ve IPAM’deki (toplu olarak DDI olarak bilinir) çeşitli zorluklarda gezinmek anlamına gelir.

“DDI açısından hiç kimse bizim yaptığımız otomasyon ve güvenlik seviyesini sunmuyor,” dedi Krupa. “Infoblox sadece DDI’nın ötesine geçmeye devam etti. Teknolojinin ağda bulunduğu yer nedeniyle birkaç benzersiz görünürlük ve güvenlik yeteneği sağlar. DDI verileri, cihaz ve kullanıcı etkinliği hakkında bilgi sağlayabilen ve daha hızlı iyileştirme için tehdit ve enfeksiyonlara ilişkin bağlam sağlayabilen bir altın madenidir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını tutarlı bir şekilde karşılamak için yenilik yapmak ve daha fazla değer katmak bizim odak noktamız oldu. ”

Güvenli Bulut Yönetimli Ağ Hizmetlerinde Tanınmış Bir Lider

Şubat 2019, Infoblox’un 20. doğum gününü işaret ediyor ve hızlı bir gezinti bellek şeridi, şirketin o dönemde ne kadar yenilik getirdiğini gösteriyor.

Infoblox, 2005 yılında ilk kesintisiz DNS ve DHCP çözümü olan SilverBox’u tanıttı. 2007’de iPANTO’yu satın aldıktan sonra, şirket IPAM konusunda uzmanlaşmaya başladı ve DDI’da tanınmış bir lider oldu. Infoblox, 2010 yılında Netcordia’yı, teknoloji takımlarına ağ görev otomasyonu ve yapılandırma yönetimi eklemek için satın aldı. Şirket ayrıca AWS, Azure, Docker, OpenStack ve VMware dahil olmak üzere önde gelen sanallaştırma ve bulut platformlarıyla entegrasyon sunmaya başladı..

"Ağınızı kontrol" metin okuma ile bir köprüden bakan bir adam

Infoblox’un sürekli yeniliği, yöneticilerin ağlarına hakim olmalarını sağlar.

Şirket, 2013 yılında DNS güvenlik duvarı kullanarak kötü amaçlı yazılımların azaltılması, davranışsal analitik kullanarak veri sızmasının önlenmesi ve DNS DDoS koruması dahil olmak üzere müşterilere ek bir koruma katmanı ve DNS güvenlik boşluğunu köprüleme gibi DNS güvenlik özellikleri sunmaya başladı. 2016 yılında, siber tehdit istihbaratında küresel bir lider olan IID’yi satın alarak, müşterilere yüksek kaliteli tehdit istihbaratı ve tehdit soruşturma yetenekleri sunmak ve yükünü hafifletmek için kolluk kuvvetleri, internet altyapı sağlayıcıları ve açık kaynak sağlayıcılarından tehdit verilerini topladı. güvenlik operasyon ekipleri.

Yeni Nesil Bir Platform Kullanarak Farklı DDI Sorunlarını Yönetin

Gelişen IoT cihazlarıyla dolu, hiper bağlantılı bir dünyada, gelişen altyapı ve sürekli güvenlik tehditleri, ağ yönetimi ve güvenliği şüphesiz giderek daha karmaşık ve pahalı görevler haline geldi. Infoblox, kuruluşların ağlarını kontrol etmesine, en yeni veri merkezlerini kurmasına, riski azaltmasına, operasyonel yükü hafifletmesine ve dijital ekonomide daha iyi kararlar alması için fikir edinmesine yardımcı olan çözümler sunar.

Krupa, “Bugünün ağları, tüm ekosistem genelinde görünürlük sağlarken çevik, sağlam ve güvenli olmalıdır” dedi. “DDI harika, ancak temel DNS protokolünden çok daha fazlası var – hibrit ve genel bulut ortamlarını destekliyor, kilit sağlayıcılarla entegrasyon ekliyor, otomasyon sağlıyor ve verileri koruyor.”

Geniş kapsamlı küresel etkileri olan Avrupa gizlilik düzenlemesi GDPR, 25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girdi. Infoblox, GDPR uyum önerisi ve Infoblox teknolojisinin bir ağ güvenliği bağlamında nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilgi içeren dört bölümlü bir blog serisi yayınladı.

Infoblox’un Güvenlik Çözümleri ile Ağınızı Koruyun

Krupa, DDI teknolojilerinin proaktif olarak saldırılar içermesi, verilerin korunması, uçtan uca görünürlük sağlaması ve daha hızlı olay müdahalesi için güvenlik operasyonlarının otomatikleştirilmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi. Örneğin Infoblox’un güvenlik çözümleri, bir kuruluşun güvenlik savunmalarındaki boşlukları ortadan kaldırmaya yönelik ağ ve güvenlik altyapısının sıkı entegrasyonu yoluyla güvenlik önlemlerini artırmasına izin verir.

Krupa, “Erken teşhis önemlidir ve virüslü cihazlar ve kötü amaçlı yazılımlar için ilk bağlantı noktası DNS’dir” dedi. “DNS tüneli oluşturma ve veri genişletme gibi DNS aracılığıyla gerçekleşen birçok başka etkinlik var. Infoblox, yalnızca tehdit verileriyle değil, aynı zamanda tehdit beslemelerinde görünmeyen tehditler için analitik ve makine öğrenimi kullanarak bu tehditleri tespit etme yeteneğine sahiptir. ”

Kuruluşlar ağlarının güvenli olduğundan emin olmak için önemli yatırımlar yaparlar. Bununla birlikte, birçok güvenlik sistemi yapılandırmak ve uygulamak için karmaşıktır, silolarda çalışır ve günümüzün dinamik ağlarını korumak için gereken seviyeye ölçeklenmez. Ayrıca, güvenlik operasyon ekipleri çok kısa kadroya sahiptir, bilgi toplamak için sessiz araçlar ve manuel süreçler kullanır ve her gün binlerce uyarı ile uğraşmak zorundadır.

İhtiyaç duyulan şey, IoT ortamlarında bile günümüzün dinamik ağlarında tehditleri yakalayabilen ölçeklenebilir, basit ve otomatik bir güvenlik çözümüdür. DNS, internetin yapısı ve herhangi bir IP tabanlı iletişim için kritik öneme sahiptir. Güvenlik için mükemmel bir temel görevi görür, çünkü dağıtımı basittir, ağlarda her yerde bulunur, yine de bağlantı için gereklidir ve İnternet’in boyutuna ölçeklenebilir.

Infoblox güvenlik çözümleri, kullanıcıları ve cihazları şirket içinde, dolaşımdayken veya uzak ofislerde herhangi bir yerden saldırılara karşı koruyan yaygın, ölçeklenebilir, bulut yönetimli, hibrit güvenlik sağlar. Çözümler, olaylara daha hızlı yanıt vermek ve bu teknolojilerin yatırım getirisini artırmak için verileri otomatik olarak güvenlik ekosisteminin geri kalanıyla paylaşır. Çözümler şirket içinde dağıtılabilir, buluttan teslim edilebilir veya tümü Infoblox’un yeni nesil SaaS platformu tarafından yönetilen karma bir mimaride kullanılabilir.

Veri Merkezleri İçin Temel Ağ Hizmetlerinin Hızlı Otomasyonu

Infoblox, performansı ve kullanılabilirliği artıran önemli görevleri otomatikleştirmek için ağ yöneticilerini güçlendirmekten gurur duyar. Otomasyon kullanmak aynı zamanda maliyet düşürücü tedbirlerle işletmelerin rekabetin bir adım önünde kalmasına yardımcı olur.

Otomasyona odaklanmayı sürdürmek amacıyla Infoblox, kısa süre önce Ağ Kimlik İşletim Sisteminde (NIOS), işletmelerin veri merkezleri için temel ağ hizmetlerini hızla otomatikleştirmelerini sağlayan güncellemeler yayınladı.

Krupa, kullanıcı memnuniyetini sağlamak için yeni ürün lansmanlarının ve güncellemelerinin bir Teknik Danışma Kurulu (TAB) aracılığıyla gerçekleştirildiğini söyledi. “Gözlerimizi ve kulaklarımızı ihtiyaç duydukları şeylere açık tuttuğumuzdan emin olmak için her zaman müşterilere yakın duruyoruz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me