Як USB-IF захищає споживачів та стимулює інновації, коли ми рухаємося до єдиного порту для аудіо, відео, даних та потужності

TL; ДОКТОР: Сформований у 1995 році компаніями, що розробляли USB-кабелі, роз’єми та протоколи зв’язку, Форум USB-виконавців (USB-IF) встановлює стандарти, що регулюють повсюдні з’єднання. Завдяки технології USB Type-C, яка виявляється перспективним і всеосяжним рішенням для передачі даних, живлення, аудіо та відео, USB-IF прагне покращити дизайн продукту та функціональність, а також захистити споживачів і пристрої від невідповідних аксесуарів.

У нас їх є – це ящик для зберігання або накопичувач, наповнений різними USB, HDMI, FireWire та допоміжними кабелями. Однак поява кабелів та з’єднань USB Type-C невдовзі може призвести до зникнення неприємного ящика.

USB-C-з’єднання поєднують – і перевершують – передачу даних та можливості живлення інших кабелів, що робить їх вражаючим варіантом для передачі аудіо, відео, даних та живлення на всі види електроніки.

Мабуть, найбільш вражаюча особливість Type-C: роз’єми є оборотними, тобто більше не обертайте кабель і намагаєтесь зрозуміти, який шлях направо вгору або переконайтеся, що ви тримаєтесь за правий кінець кабелю.

Оскільки впровадження USB Type-C проникає в побутову електроніку, таку як ноутбуки, телефони та зовнішні жорсткі диски, Форум неприбуткових USB-виконавців встановлює рекомендації, які визначають інновації, продуктивність та довговічність виробів..

Еволюція технології USB та те, як Type-C змінює гру

Історію USB зазвичай можна розділити на версії та типи. Версії описуються цифрами і відносяться до швидкості та функціональності, тоді як типи – це літери, що позначають фізичну форму та проводку портів та з’єднувачів..

Тип A або USB-A – це прямокутний штекер, який більшість споживачів пов’язує з USB та приєднується до своїх комп’ютерів. USB-B або Type-B, як правило, є фітингом, підключеним до таких пристроїв, як принтер, камера, зовнішній жорсткий диск або телефон. Хоча USB-A є стандартним і впізнаваним на всіх пристроях, USB-B-з’єднання можуть відрізнятися від стандартних до мікро-.

Версія 1.1, випущена в 1998 році, мала максимальну швидкість в 12 Мбіт / с. USB 2.0 підвищив цей показник до 480 Мбіт / с у 2000 році, а 2008-й USB 3.0 розрахований на 5 Гбіт / с і до 5 вольт і 1,8 Ампер живлення.

Випущений у 2013 році, USB 3.1 вдвічі збільшує швидкість до 10 Гбіт / с і включає три рівні профілів розподілу енергії, які виходять на 5 ампер на 12 або 20 вольт.

Зображення типів кабелів USB

Кабелі USB Type-C (зліва) виглядають більш комплексним рішенням, ніж USB-B (середній) та USB-A (праворуч).

Розроблений приблизно в той самий час, що і специфікація USB 3.1, USB Type-C було оголошено в серпні 2014 року і містило невеликий, оборотний штекер, який підключається двосторонньо до периферійних пристроїв. Ноутбуки як від Apple, так і від Google прийняли порти USB-C для зарядки та підключення аксесуарів, а Intel оголосила, що Thunderbolt 3 – колись вважався гідним замінити USB – буде використовувати один і той же порт і типи підключення.

Перехід до підключень Type-C також означає згодом відмовитися від фірмових адаптерів живлення на користь одного рішення, яке працює для всіх пристроїв. Європейський Союз вивчає універсальний стандарт тарифікації, який би значно скоротив відходи.

Стандарти аутентифікації захищають від несправних зарядних пристроїв та зловмисного програмного забезпечення

У середині 2016 року USB-IF оголосив криптографічні стандарти аутентифікації для зарядних пристроїв і пристроїв USB-C. Хост-системи виявлять та перевірять справжність кабелів чи зарядних пристроїв за допомогою 128-бітного шифрування до передачі живлення чи даних.

Специфікація захищає хост-пристрої від невідповідних або несертифікованих аксесуарів, які можуть завдати шкоди продуктивності пристрою або ввести зловмисне програмне забезпечення.

“USB-IF розуміє, що споживачі хочуть носити менше обладнання, не втрачаючи ресурсу акумулятора або гнучкості”, – заявив президент прес-служби USB-IF та головний операційний директор Джефф Равенкрафт у прес-релізі. “Сертифікована програма зарядного пристрою USB полегшить обмін зарядними пристроями у відповідності до стандарту USB Type-C, будь то споживачі вдома, в офісі чи десь між ними.”

Ілюстрація сертифікованого зарядного пристрою USB

Виробникам рекомендується використовувати новий логотип USB-IF, щоб показати, що їх зарядні пристрої сумісні та сертифіковані.

Підтримуючи глобальні зусилля щодо зменшення відходів та підвищення зручності використання кабелів живлення з різними пристроями, USB-IF співпрацював з Міжнародною електротехнічною комісією для просування цих стандартів.

“USB-IF невпинний в нашій місії з затвердження USB Type-C як єдиного кабелю майбутнього”, – заявив Джефф в іншому прес-релізі. “Аутентифікація USB Type-C є важливим внеском для забезпечення процвітаючої екосистеми сумісних, сумісних продуктів”.

Встановлення цифрових стандартів аудіо покращує дизайн продукту

Завдяки специфікації USB Audio Device Class 3.0 (натисніть, щоб завантажити), USB-IF стандартизував доставку аудіо через з’єднання Type-C. Рішення, яке охоплює гарнітуру, мобільні пристрої, док-станції, ігрові установки та пристрої віртуальної реальності, заохочує виробників обладнання продовжувати знімати 3,5-мм аудіороз’єми на користь меншої, 2,6 мм висоти USB-C.

Це означає, що пристрої можуть бути до міліметра тоншими і мати менше роз’ємів, що “відкриє двері для інновацій незліченною безліччю способів”, – йдеться в прес-релізі USB-IF – головне серед покращень, ймовірно, буде більш водонепроникним або водостійким. пристрої. Ця специфікація також вводить можливість зменшення споживання енергії та підтримує нові функції, такі як виявлення гарячих слів – режим прослуховування, який активізує таку технологію, як Apple Siri та Amazon Echo.

“USB – це найпростіший і найпоширеніший роз’єм, який сьогодні доступний, що робить USB Type-C логічним вибором для майбутнього цифрового аудіо”, – сказав Джефф у випуску, додавши, що специфікація USB-IF допоможе компаніям скоротити час виходу на ринок.

USB-IF прихильники просування та прийняття сумісних USB-технологій

Загалом специфікації USB-IF визначають цілі інтерфейсів та механізмів, що стоять за дизайном продукту.

Неприбутковий USB-IF, співпраця компаній, відповідальних за створення USB-з’єднань, як і раніше зараховує до числа компаній-членів 920 плюс Hewlett-Packard, Microsoft, Apple та Intel.

Окремі розробники можуть користуватися форумами USB-IF та отримувати доступ до їх документації безкоштовно, але лише ті, хто працює в компанії-члені або зареєстрований окремо, може приєднатися до однієї з робочих груп, орієнтованих на пристрої, відповідність та маркетинг..

Приєднуйтесь до форуму USB-виконавців

Як учасники, розробники можуть брати участь у конференціях, маркетингових програмах та щоквартальних семінарах з дотримання вимог, де вони можуть протестувати обладнання та пройти сертифікацію. Потім сумісні пристрої можуть бути включені в каталог продуктів USB-IF і використовувати сертифіковані логотипи USB-IF.

Продукти можна перевірити на відповідність, пройшовши незалежну лабораторію тестування або взявши участь у практичному семінарі. Події лише для членів сприяють розвитку USB, підтверджують відповідність та сприяють спілкуванню серед виробників USB.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me