Karakol: Dijital Göçebelerin Hücre Ötesinde Bağlanabileceği, Keşfetebileceği ve Büyüyebileceği Toplulukları Desteklemek

TP; DR: Yurtdışında coliving ve coworking macerası için yorgun rutininizle ticaret yapmaya hazırsanız, Outpost’tan başka bir yere bakmayın. Organizasyon uzak işçi topluluklarına Bali’nin çarpıcı arka planında benzersiz ortak deneyimler sunuyor. Kamboçya’da 2020’de açılacak yeni bir konuma sahip olan şirket, dünyanın dört bir yanındaki işçilerin yolsuzluklarını tatmin etmelerine yardımcı olma misyonunu ilerletecek.

Teknolojideki ilerlemeler, çok sayıda çalışanı kendi kabinlerini daha kişiselleştirilmiş çalışma ortamları ile ticaret yapma konusunda güçlendiriyor.

Birçok uzak işçi için, bu evde kalmak ve bir dizüstü bilgisayar ile kanepeye batmak anlamına gelir. Ancak diğerleri, Endonezya’nın en popüler ada destinasyonu olan Bali’de manzaranın tadını çıkarırken profesyonel olarak büyüme fırsatını kaçırıyor: Bali.

Bu dijital göçebeler, Outpost tarafından inşa edilen çeşitli, destekleyici topluluklara aittir. İleri görüşlü organizasyon, üyelere macera duygularını beslerken tutkularını sürdürebilecekleri geniş çalışma ve coliving alanları sağlar..

David Abraham headshot ve şirket logosu

Kurucu Ortak David Abraham, Outpost’un yaşayan ve çalışan topluluklarına derinlemesine bir bakış attı.

Outpost’un Kurucu Ortağı David Abraham, “Üyelerimiz girişimci, yaratıcı ve uluslararası fikirlidir” dedi. “Dünyayı keşfetmek, kişisel ve profesyonelce büyümek ve başkalarıyla bağlantı kurmak istiyorlar.”

Karakol tamamen paylaşılan deneyimlerle ilgilidir. Ancak David, üyelerin ortak çalışma alanlarına erişebildikleri, ancak yine de kendi odalarının gizliliğini aldıkları için hem sosyal hostellerden hem de özel otellerden en iyi şekilde yararlandıklarını söyledi..

Mahalleler olarak bilinen tüm Outpost konumları, güler yüzlü, çok dilli personel tarafından desteklenmektedir ve haftalık etkinlikler, yemekler, atölyeler ve seyahat fırsatları içeren bir plan aracılığıyla organize edilmektedir..

Nihayetinde Outpost’un amacı, üyelerin maceracı bir ruhla birleşmiş topluluklarda yeni yaşam biçimlerini denemelerine yardımcı olmaktır. Ve 2020 yılında Kamboçya’da yeni bir konuma açılacak olan şirket, bu misyonu ilerletme yolunda ilerliyor.

Pastoral Bali’de Rahat Coliving ve Çalışma Merkezleri

David ve iş ortağı Bryan Stewart, yıllarca göçebe çalıştıktan sonra 2016’da Outpost’u başlattı.

“Beyaz Saray’dan Wall Street’e geçen bir kariyerden sonra, Uganda’da bir STK yürüttüm, Japonya Ekonomi Bakanlığı’nda çalıştım, üç yıl boyunca danışmanlık yaparak seyahat ettim ve sonunda yeşil bir ekonomi için gerekli kaynaklar hakkında bir kitap yazdım.” Dedi David. “Tüm bu seyahatlerde asla üretken ve sürekli büyüleyici insanlarla tanışacak bir yer bulamadım.”

David ve Bryan, kariyerlerini sürdürmek için bir şirkete veya devasa ticari merkeze bağlanmaları gerekmediğini fark ettiler.

Karakol odaları ve çalışma alanlarından çekimler

Lüks özel odalar ve ortak çalışma alanları benzersiz bir uzaktan çalışan deneyimi sağlar.

David, “Bizim gibi insanlar için – uluslararası kariyerleri olan veya isteyenler için – bir gün, haftalar veya aylarca yaşayabileceğimiz ve çalışabileceğimiz bir yer istedik” dedi. “O zamanlar, ‘yeni göçebe’ için bir niş gördük – sırt çantasını bir bavul için döken gezginler ve mokasenlerini ve topuklarını parmak arası terlik için bırakmak isteyen profesyoneller.”

Çalışma alanları sol ve sağ haşhaş gibi görünüyordu. Yine de, David ve Bryan, yönettikleri yaşam tarzını destekleyen hiçbir şey bulamadılar. Aslında, mevcut tekliflerin sadece sırt çantasıyla kalma günlerini uzatmanın bir yolunu arayanları hedeflediğini hissettiler.

Piyasadaki bir delik belirlendiğinde, David ve Bryan, modern, ilham verici yaşam ve çalışma alanlarını kültürel açıdan zengin destinasyonlarla birleştiren topluluklar oluşturmaya başladılar. Sonuç Karakol oldu.

Bugün, şirketin üç Bali lokasyonu var – Ubud, Canggu ve Ubud Penestanan – konukların özel odaların, özel yüzme havuzlarının, güçlü internet bağlantılarının, yerinde yemek yemeğinin ve verimli çalışma alanlarına 7/24 erişimin tadını çıkarın..

Uzak Çalışanlar için Paylaşılan Deneyimleri Kolaylaştırma

Son yıllarda, coliving ve coworking alanları pazarı, özellikle kadınlar, şefler ve hatta doktorlar için özel olarak inşa edilmiş çeşitli topluluklarla dramatik bir şekilde genişledi. Ancak, dijital göçebe hayatını modern kültürde tanımlanmadan önce yaşayan iki kişi olarak David, amacın coliving ve coworking alanlarındaki eğilimleri asla tekrarlamak olmadığını söyledi..

Outpost için, büyüyen bir endüstride rekabetçi kalmak, benzersiz bir rota çizmektir..

David, “En iyi modelin günün liderlerini kopyalamak zorunda olmadığını fark ettik” dedi. “Büyük şirketler büyük bir hızla büyüyüp çoğalırken, kendi hayal ağımızı kurmak istediğimizi biliyorduk. Bunu tanımlamamız biraz zaman aldı. Başka kimsenin hayalini kurmak istemedik. ”

Outpost, büyük şehirlerdeki coliving satış noktalarından farklıdır, çünkü maceradan zevk alan insanlar için bir yer sunar. David, insanların genellikle coliving mekanlarını tesadüfen seçtiklerini söyledi – uyuyacak bir yere ihtiyaçları var ve insanlarla tanışma fırsatı sadece bir bonus. Ancak üyeler Outpost’a katıldığında, bunun nedeni tamamen yeni bir toplulukta radikal bir değişiklik aramalarıdır..

“Yaşamak için bir yerden daha fazlasını istiyorlar” dedi. “İnsanlarla tanışmak, havalı yerlerde takılmak ve yeni bir destinasyon hakkında bilgi edinmek istiyorlar.”

David bize şirketin her zaman dijital göçebe yaşam tarzını geliştirecek yeni fikirler ve teknolojiler peşinde olduğunu söyledi.

“Zorluk, üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için doğru hizmet karışımını nasıl sağladığımızın sağlanmasıdır – istedikleri hayatı, şartlarına göre yaşamak için onları nasıl destekleyebiliriz” dedi. “Her zaman benzersiz olan ne sunabileceğimizi düşünüyoruz. Ve bu fikirlerin 2020’de ortaya çıktığını göreceksiniz. ”

Canlı Bir Meslek Topluluğu ve Özel Kadro

Rafine yaşam alanları ve üretkenliği artıran çalışma ortamları bir yana, David, Outpost’un en iyi bölümünün, mimarlardan ve yeni kuruculardan STK uzmanlarına ve girişim kapitalistlerine kadar şirketin çektiği insan türü olduğunu söyledi. İnsanların geri gelmesini sağlayan şeyin bu olduğuna inanıyor.

“Herhangi bir çalışma alanına katılabilir ya da hızlı wifi ve güzel sandalyelerle herhangi bir kafede oturabilirsiniz, ancak Outpost tıpkı bizim gibi ilham verici ve girişimci wanderlus’larla tanışmak için harika bir yer” dedi. “İnsanlar bizi seçtiğinde, restoranımızda elle hazırlanmış kokteyller için değil (gerçekten de şaşırtıcı olsalar da). Asıl fayda, burada tanıştığınız insanların gücünde. ”

Farklı Outpost konumlarında fotoğraflar

Karakol toplulukları genellikle girişimcileri ve yaratıcı ruhları cezbeder.

Bu mükemmellik seviyesi, David’in zor bir iş yapmak için kolları sıvamaktan korkmadığını söyleyen insanlardan oluşan şirketin çalışkan küresel ekibine kadar uzanır. Şirketin yurt dışındaki deneyimlerini desteklemek için üyelerle günlük olarak etkileşim kuran yerel personel üyelerine özel bir takdir verdi..

“Yerel personelimizle en gurur duyuyorum – onlar şirketimizin ön saflarındalar” dedi. “Büyümelerinin, İngilizce dillerinin geliştiğinden, Excel’deki ustalıklarının genişlediğinden ve güvenlerinin arttığından gurur duyuyorum. Tüm ekibimiz sadece bir şirket değil aynı zamanda bir yaşam tarzı inşa ettiğimize inanıyor. ”

Karakol, personeli söz konusu olduğunda yüksek tutma oranlarına sahiptir. Devam etmeye karar veren ekip üyelerinden David, birkaç yıl sonra şirkete çok az kişinin geri döndüğünü söyledi.

2020’de geliyor: Kamboçya’da bir Kent Vahası

Karakolun geleceği parlak. Gelecek yıl, şirket Kamboçya da dahil olmak üzere birçok yeni yer açacak.

David, “2020’de gelecek yeni yer açılışlarından gerçekten heyecan duyuyoruz” dedi. “İlki Kamboçya, stratejik olarak dijital göçebeler için gelecek vaat eden bir merkez olarak seçtiğimiz Siem Reap’te olacak.”

Şirketin yaşam ve çalışma alanları, üyeleri başkentin popüler turistik yerlerine ve Çin tarzı mimari, balıkçı köyleri, ipek çiftlikleri, pirinç tarlaları, müzeler ve hareketli bir gece hayatı dahil zengin kültürel mirasa yakınlaştıracak.

“Gelecek yıl daha fazla bilgi için bizi izlemeye devam edin,” dedi David.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me