KeePass: Чому безкоштовний менеджер паролів з відкритим кодом – наш найкращий вибір для захисту вашої інформації про вхід

TL; ДОКТОР: Оскільки в багатьох місцях потрібні імена користувачів та паролі – банківські рахунки, електронна пошта, соціальні медіа, покупки в Інтернеті – ми знаємо, що важливо зробити паролі різноманітними і важко зламати. У той же час, проте складний пароль легко забути. KeePass допомагає захищати облікові записи за допомогою безкоштовного диспетчера паролів з відкритим кодом, заробляючи наш Developer’s Choice Award ™. Провідний розробник Домінік Рейхл розповів нам про конкретні переваги його легкого менеджера паролів та про те, як платформа продовжує вдосконалювати свої функції, щоб бути більш безпечними, продуктивними та портативними..

По мірі того, як частота та тяжкість порушень даних та компрометованих облікових записів продовжують зростати, приблизно 40% людей доводиться мати справу зі зламаними обліковими записами, викраденими паролями або порушеними особистими даними.

Рішення, звичайно, полягає у створенні паролів, які важче зламати. В ідеалі це означає створити різні паролі для кожного облікового запису – але чим більше облікових даних вам доведеться використовувати, тим складніше їх запам’ятати. В середньому людина має справу з 27 захищеними паролем обліковими записами, а 37% опитаних кажуть, що забувають пароль принаймні один раз на тиждень.

Менеджери паролів – це ефективний спосіб подолати цю проблему. Домінік Рейхл вперше створив KeePass, безкоштовний менеджер паролів з відкритим кодом, щоб заповнити деякі прогалини, які він побачив у існуючому програмному забезпеченні.

“Ще в 2003 році не було мені жодного менеджера паролів”, – сказав він. “Деякі з них не були відкритим кодом, що, на мою думку, необхідне для такого критичного для безпеки програмного забезпечення. Деякі з них не мали всіх функцій, які я хотів. Деякі використовували інтеграційні підходи, які мені не подобалися. Отже, я почав розробляти KeePass. “

Завдяки багатокористувацьким можливостям та широкій підтримці браузерів та операційних систем KeePass – це програмне забезпечення, орієнтоване на бізнес та сімейне життя, гідне нашого розробника Choice Award ™. Підтримка безпечних і нерозбірливих паролів стає набагато менш болючою, коли KeePass робить для вас роздуми.

Як менеджери паролів зберігають дані щодо блокування

Рекомендації щодо надійного пароля – наприклад, використання суміші великих літер, малих літер, цифр та символів – ускладнюють здогадки. Однак найбільш безпечні паролі можуть неприємно пам’ятати. Більше того, введення паролів вручну все ще залишає вас вразливими до фішинг-афери, зловмисного програмного забезпечення та атак з боку людини в середині.

Отже, як менеджер паролів на зразок KeePass зірває зусилля хакерів і захистить користувачів? Вхідні дані, що зберігаються в KeePass, захищені під багатьма шарами шифрування. Навіть якщо хтось успішно порушив інфраструктуру KeePass, зловмисники все одно не зможуть отримати доступ до захищених даних.

Скріншоти та логотип KeePass

KeePass спрощує управління паролем за допомогою свого безкоштовного програмного забезпечення з відкритим кодом.

Окрім баз даних, зашифрованих за допомогою алгоритмів AES-256 та Twofish, KeePass пропонує двофакторну автентифікацію для ще більш неприступної безпеки.

KeePass доступний для систем Windows, macOS та Linux у двох версіях: 1.x та 2.x. Оригінальна версія KeePass все ще доступна розробникам та людям, яким не потрібні останні дзвіночки. Версія 2.x дає можливість отримати більше функцій, включаючи внутрішній переглядач файлів і редактор файлів, оптимізацію для кращої доступності та можливість імпорту більше 35 форматів файлів для завантаження паролів.

“З плином років, коли KeePass ставав все більш популярним, виявилося, що архітектура KeePass 1.x була недостатньо гнучка, щоб розумно реалізувати багато функцій, яких бажали користувачі”, – сказав Домінік. “KeePass 2.x – це повне перезапис, із значно кращою архітектурою та покращеною безпекою, інтеграцією, портативністю та продуктивністю”.

Чому програмне забезпечення з відкритим кодом забезпечує найкращу безпеку даних

Багато людей, природно, звертаються до KeePass просто тому, що це безкоштовно, але це не єдина причина, щоб вибрати його як менеджера паролів. Відкритий характер програми пропонує багато переваг перед закритими, власними системами.

“Для такого критичного для безпеки програмного забезпечення, як диспетчер паролів, на мою думку, розробка з відкритим кодом – це вимога”, – сказав Домінік.

За допомогою інструментів захисту з відкритим кодом кожен може переглянути вихідний код, щоб переконатися, що він працює належним чином. Цей процес захисту від натовпу створює додатковий буфер безпеки – користувачі можуть знаходити помилки або прогалини в коді та швидко вирішувати проблему.

“Кожен повинен мати можливість перевірити, чи правильно було застосовано шифрування, як обробляється конфіденційна інформація тощо”, – сказав Домінік.

Окрім додаткового захисту та душевного спокою, програмне забезпечення з відкритим кодом дозволяє розширення та плагіни, що сприяють спільноті, що може значно покращити роботу користувачів KeePass в системі. Незалежні розробники можуть створювати та випускати нові функції, такі як ті, що підтримують автоматизацію та інтеграцію з іншими програмами.

Поточний список плагінів та розширень включає десятки варіантів високо конкретних функцій, кожна з яких доступна для легкого завантаження та перелічена із сумісністю та інформацією про автора.

Особливості, які роблять зберігання паролів більш зручним для користувачів

Завдяки простому користувальницькому інтерфейсу, Dominik створив KeePass, щоб він був простим і простим у використанні. Функції, які спрощують створення та використання паролів, дозволяють користувачам безперешкодно взаємодіяти з KeePass, щоб увійти в будь-яке місце та керувати своєю паролем.

Скріншоти генерації паролів KeePass

KeePass допомагає користувачам підтримувати безпеку в Інтернеті, автоматично генеруючи настроювані паролі.

Для початку KeePass є портативним і може використовуватися в Інтернеті або офлайн. Генератор паролів створює важко зламати код для будь-якого з ваших облікових записів, а функція синхронізації програми дозволяє користувачам об’єднувати різні копії файлу бази даних паролів без шкоди для них.

Під час роботи KeePass у фоновому режимі система автоматично заповнить паролі, коли вам потрібно десь увійти. Паролі в сховищі KeePass можна організувати в групи для спрощення управління обліковими записами облікових записів. Поділ груп на підгрупи дозволяє ще більше деталізуватися.

Рух до вдосконаленої синхронізації файлів та автоматизованих процесів

Кількість паролів в Інтернеті, яких потребує звичайна людина в ці дні, продовжує зростати, оскільки люди більше покладаються на веб-інформаційні системи, щоб провести більшу частину свого особистого життя. KeePass надає комплексний та інтуїтивний засіб для захисту облікових записів та створення паролів, захищених від хакерства, не запам’ятовуючи їх усі.

За словами Домініка, наступний реліз KeePass введе декілька функцій фронту та резервного копіювання, таких як використання транзакційних NTFS (TxF) для запису баз даних та конфігураційних файлів у Windows. Версія 2.39, випущена в травні 2018 року, матиме нові команди, які спрощують пошук конкретних записів та реквізитів акаунта. Автоматизована економія також буде покращена.

“Це покращує сумісність з іншими програмами, які переглядають ці файли, як-от служби синхронізації файлів”, – сказав Домінік.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me