Lastline’ın Araştırma Tabanlı Güvenlik Çözümleri Kurucu Ortağı Engin Kirda: Ağınızı Korumak için Bütünsel Bir Yaklaşım

TP; DR: Lastline’ın en gelişmiş ağ güvenliği ürünleri, yanlış pozitifleri ortadan kaldırırken gelişmiş ağ tehditlerini algılar ve yener. Şirketin güçlü bir akademik temele dayanan yenilikçi teknolojisi, daha az kaynak kullanarak daha düşük maliyetle veri ihlali riskini en aza indirir. Şimdi, Lastline Defender ile, araştırmaya dayalı ekip, hem AI hem de analitiği kullanan gelişmiş ağ tehdidi korumasına kombine bir yaklaşım sunuyor.

“Kurt Ağlayan Çocuk” un bugünün çevrimiçi güvenlik sahnesiyle bir ilgisi olabilir gibi görünebilir, ancak masalın gençlik özelliklerinin ötesine bakarsanız, Aesop’un anlatısı yanlış pozitifler açısından derin derslere katkıda bulunur..

Lastline’ın Kurucu Ortağı ve Baş Mimarı Engin Kirda, “Geçmişte güvenlik çözümlerinin saldırı tespit ettiği ihlalleri gördük, ancak operatörler uyarıları göz ardı ettiler çünkü geçmişte benzer yanlış alarmlar gördüler. “Yanlış pozitifler büyük bir sorundur, çünkü bir süre sonra güvenlik uzmanları onları daha fazla ciddiye almayacaklar.”

Lastline logoları

Lastline yenilikçi, araştırmaya dayalı güvenlik çözümleri sunar.

Yapay zeka destekli ağ güvenliği ürünlerinin yenilikçi bir sağlayıcısı olan Lastline, güvenlik profesyonellerinin ağ ihlallerini hızlı bir şekilde algılaması ve bunlara yanıt vermesi için gereken tam görünürlüğü ve bağlamı sunarak bunu önler. Engin, “Yapay zeka ve makine öğrenimi kendi başına mükemmel değil,” dedi. “Ancak bu teknolojileri davranış analizi ile birleştirmeye başladığınızda, yanlış pozitifleri azaltmak için daha fazla kanıtınız ve bağlamınız olacaktır.”

Merkezi Redwood City, California’da bulunan ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da ofisleri bulunan Lastline’ın hedefi, en yeni kaynaklar aracılığıyla güvenlik tehditlerini tespit etmek ve yenmektir. Araştırmaya dayalı şirket, maliyetli veri ihlali riskini en aza indirerek altyapıyı korur ve bunu uygun fiyat noktalarında yapar. Lastline’ın ödüllü güvenlik aracı Lastline Defender, hem AI hem de analitiği kullanan gelişmiş ağ tehdidi korumasına yönelik birleşik bir yaklaşım kullanıyor.

En Son Kaynaklar ve Düşük Maliyetlerle Tehditleri Algıla ve Yenilgiye Al

Lastline, çevrimiçi güvenlikle ilgilenen bir grup profesör tarafından 2011 yılında kuruldu. Engin, “Hala üniversite bağlılığımız var: Boston’daki Northeastern Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörüyüm” dedi. “Ve Kurucu Ortaklar Giovanni Vigna ve Christopher Kruegel, Santa Barbara’daki California Üniversitesi’nde profesör.”

Üçlü, kapsamlı güvenlik araştırmalarına dayanan bir dizi çevrimiçi kötü amaçlı yazılım analizi aracı oluşturduktan sonra şirkete başladı. Engin, “Araçlar oldukça tanındı ve insanlar bize bunları piyasaya sürüp süremeyeceğimizi sormaya devam ettiler” dedi. “Elbette akademik projeler oldukları için yapamadık, bu yüzden halkın araçlarını geliştirmemize yardımcı olacak bir şirket kurmaya karar verdik.”

Güvenlik uzmanları ve son satır logosu

Lastline, güvenlik ekiplerinin trend belirleme teknolojisini kullanarak tehditleri tanımlamasına ve azaltmasına yardımcı olur.

O zaman, çalışan programları ayırmak için dinamik bir yöntem olan kum havuzu, son teknoloji ürünüdür – ve Lastline ekibi teknolojide uzmanlaşan ilk kişilerden biriydi. O zamandan beri Engin, şirketin makine öğrenimine olan odağını artırdığını söyledi. “Makine öğrenimi her zaman kullandığımız bir şeydir, ancak daha fazlasını yapmaya başladık çünkü şimdi böyle bir ilgi var” dedi. “Bu bizim için zor olmadı.”

Son olarak, Lastline trendleri takip etmekle değil, eğilimlerle ilgileniyor. “Akademik açıdan, bir makale yayınlamak ve bilimsel konferanslara gitmek istiyorsanız, yeni konuları keşfedebilmeniz, sorunları tanımlayabilmeniz ve yeni çözümler bulabilmeniz gerekir,” dedi Engin.

Bu amaçla Lastline Kurucu Ortağı Giovanni Vigna geçtiğimiz günlerde Savunma Gelişmiş Araştırma Projeleri Ajansı’nın (DARPA) akıl yürütme yeteneğine sahip otomatik savunma sistemleri oluşturmak için başlattığı bir yarışma olan Cyber ​​Grand Challenge’a katıldı. Engin, “Henüz konuşlandırılmayan çok sezgisel bir teknoloji” dedi. “Zaten gelecekte trend olacak şeyler üzerinde çalışıyoruz.”

Makine Öğrenmesi Yardımı ile Yanlış Pozitifleri Ortadan Kaldırın

Engin, sık sık AI olarak adlandırılan teknolojinin aslında makine öğrenimi olduğunu ve genellikle aşırı derecede hiperaktif olduğunu söyledi. “Teknik ve bilimsel olarak konuşursak, yapay zeka hakkındaki her şeyi sihirli bir şekilde çözen bazı algoritmalara sahip olduğunuz fikri doğru değil” dedi. “Gerçekte, otomasyon ve makine öğrenimini akıllıca kullanıyoruz.”

Makine öğrenimi, normal ağ davranışını modellemek için çok miktarda veriyi işlemek için yararlı bir araçtır. Bu modeller anormal davranışları tespit etmeyi kolaylaştırır. Ancak makine öğrenimi, gelişmiş kötü amaçlı yazılımları tespit etmede hayati bir bileşen olmakla birlikte, Engin, bilinen kötü amaçlı varlık ve yeteneklerdeki tehdit istihbaratı ile senkronize olması gerektiğini söyledi. Bunlar, diğer işlemler arasında güvenliği ihlal edilmiş ana bilgisayarlar, bilinen kötü amaçlı IP adresleri veya konumları, olağandışı şifreleme özellikleri, bilinen komut ve kontrol sistemleri ve yetkisiz hizmetleri içerir..

Tehdit azaltma çözümlerinin şeması

Yukarıdaki resme tıklayarak Lastline’ın yenilikçi yapay zeka destekli ağ güvenliğinin gelişmiş tehditleri nasıl alt ettiğini öğrenin.

Engin, “Kötü amaçlı yazılım ayıklayan davranışları analiz etme becerisine sahibiz, ancak ağ içinde neler olduğunu inceleyen bir grup teknoloji de geliştirdik” dedi Engin. “Daha sonra şüpheli davranış kalıplarını belirlemek ve üç tekniği de birleştirmek için makine öğrenme algoritmaları kullanıyoruz.”

Bu yaklaşım, şirketin ağları bilinen tehditlere karşı taramak için kullanılan Global Tehdit İstihbarat Ağı ile başlar. Şirket daha sonra anormallikleri tespit etmek için ağ trafiğine denetimsiz makine öğrenme teknolojileri uygular. Son olarak, Lastline kötü niyetli davranışları ve önceden tespit edilmemiş kötü amaçlı yazılımları tanıyan sınıflandırıcılar oluşturmak için giriş ve çıkış değişkenlerini örnek giriş-çıkış çiftlerine göre eşleyen denetimli makine öğrenimi kullanır.

Lastline’ın AI Done Right ™ olarak adlandırdığı kombinasyon, hem kötü niyetli davranışları algılar hem de yanlış pozitifleri ortadan kaldırır.

Güçlü Akademik Köklere Dayalı Bir Şirket Kültürü

Lastline akademik kökenleriyle gurur duymaktadır. Şirketin araştırma ve geliştirme kolu olan Lastline Labs’taki uzmanlar, en son çevrimiçi güvenlik çözümlerinde işbirliği yaparken tehdit ortamını ayrıntılı olarak izliyor. Laboratuvar sürekli olarak ayrıntılı kötü amaçlı yazılım tehditlerinin evrimi ve hafifletilmesine adanmış bloglar ve araştırma kağıtları üretmektedir..

Engin, “Şirket felsefemiz, güvenlik teknolojisinin kara büyü olmadığıdır – kullanıcıların ne yaptığımızı anlamalarına yardımcı olmak istiyoruz” dedi. “Bize analiz motorumuzun nasıl çalıştığını sorarsanız, sizi sorunlara nasıl saldırdığımızı açıklayan makalelere yönlendiririz, it Endişelenme. Sizin için her şeyi çözeceğiz. ”Size işleri nasıl yaptığımızı anlatıyoruz, çünkü güvenliğin ilerlemesinin tek yolu budur.”

Şubat ayında Lastline, Bilgi Güvenliği Ürünleri Kılavuzu’nun yenilikçi ürünler, çözümler ve hizmetler oluşturan güvenlik ve bilgi teknolojisi sağlayıcılarını tanıyan 15. yıllık Global Mükemmellik Ödülleri’nde bir kazanan seçildi.

Son basın açıklamasında Lastline’ın Pazarlama Müdürü Bert Rankin, “ISPG’nin bu tanınırlığı, yeniliklerimizi ve ürünlerimizin etkinliğini yansıtıyor ve bu endüstri ödülünü almaktan onur duyuyoruz” dedi..

Gerçekten de prestijli ödül, şirketin kapsayıcı misyonunun bir ürünüdür: çığır açan, ancak uygun fiyatlı bir araç kaynağı olarak hizmet eden bilimsel ve endüstriyel dünyalar arasında bir kavşak yaratmak.

Engin, “Güçlü otomasyon, az sayıda yanlış pozitif ve mutlu müşteri sunarken rakiplerimizden daha ucuz bir çözüm sunmayı amaçlıyoruz” dedi..

Lastline Defender: Ağ Trafiğini ve Davranışını Analiz Etme

Nisan 2018’de Lastline, ağlar arasında ilerledikçe dinamik bir ihlal anahattı sağlayan Lastline Defender ürünü için de tanındı. Onur Ödülü, Siber Savunma Dergisi’nin Kurumsal Güvenlik ürünleri için InfoSec Ödülü, Lastline Defender’ı “Modern” kategorisine yerleştirdi.

Tehlikeli sistemler, yerel ve harici sistemler arasındaki iletişim ve erişilen veri kümeleri hakkında bilgi görüntüleyerek çığır açan ağ güvenlik aracı, kullanıcıların tehditlerin kapsamını mümkün olan en kısa sürede fark etmesine olanak tanır.

Engin, ürünün bir şirket favorisi olduğunu söyledi. “Bunun yapay zekanın her zaman yaptığımızla birlikte akıllı bir kullanımı olduğunu düşünüyoruz, bu da güçlü bir analiz” dedi. “Yapay zekaya daha fazla bağlam yoluyla bu ekstra avantaj sağlıyor – yanlış pozitifleri azaltmak için algoritmaları akıllıca kullanarak.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me