Lenovo Sunucuları Veri Merkezlerine Günümüzün İş Yüklerini Ele Alma ve Gelecekteki Büyümeye Hazırlanma Konusunda Nasıl Rekabet Avantajları Sağlıyor?

TP; DR: Lenovo, sunucu yapılarına benzersiz yaklaşımı ile veri merkezlerine rekabet avantajı sağlıyor. Tasarımdan üretime ve konuşlandırmaya kadar tüm süreç şirket içinde yapıldığından, Lenovo sunucuları daha düşük bir fiyat noktasında oluşturabilir, gelişmiş kalite kontrolü sağlayabilir ve ürün yönünde daha sivri girdiler sunabilir. Lenovo ekibi, ürün yelpazesinde bileşenleri homojenleştirecek olan yeniden tasarlanmış bir sunucu portföyünün yakında piyasaya sürülmesinden heyecan duyuyor.

BT uzmanları, altyapıları için düşük sahip olma maliyetini korumanın önemini biliyorlar. Birden çok istemci için büyük iş yükleri çalıştıran işletmeler için, bir sunucunun ömrü boyunca harcamaları azaltmak zor olabilir.

LYNX Computer Technologies, Inc. bu konuya yabancı değil. Şirket, 42 hukuk firması, çok sayıda okul bölgesi ve Pennsylvania’da bir dizi ilçe de dahil olmak üzere çok çeşitli müşterileri için yüksek kullanılabilirlik sağlamada zorluk çekiyordu.

Bu sorunları çözmek için LYNX sunucu gruplarını yükseltmek için Lenovo’ya başvurdu. Lenovo’nun ThinkServer sistemlerini çalıştırdıktan sadece birkaç saat sonra LYNX’in ekibi, çözümün işe yarayacağını ve uzun vadeli faydalar sağlayacağını fark etti..

Lenovo logosu ve sunucu portföyünün kolajı

Lenovo’nun sunucu yapılarına yaklaşımı veri merkezlerinden tasarruf sağlar ve iş yüklerini büyüme için ölçeklendirmelerine yardımcı olur.

LYNX Teknik Satış Müdürü Michael Roberts, “Bu ThinkServer’ların devam edeceğini biliyoruz. “Müşterilerimiz de bunu biliyor.”

Lenovo’, veri merkezlerine çok önemli bir nedenden ötürü bu tür bir rekabet avantajı sağlar – sunucu yapıları tamamen şirket içinde yapılır, bu da maliyeti önemli ölçüde azaltır, kalite kontrolünü geliştirmeye yardımcı olur ve ekibin ürün hattının gidişatını yönlendirmesine izin verir. Sonuç olarak, son kullanıcılar bankayı bozmadan özel ihtiyaçlarını karşılayan çözümlerden doğrudan etkilenmektedir.

Ürün hattındaki parçaları standart hale getiren yeniden tasarlanmış bir sunucu portföyünün yakında piyasaya sürülmesiyle, Lenovo hem KOBİ’ler hem de kurumsal düzeydeki işletmeler için değer sağlama konusundaki kararlılığını sürdürecektir..

Kurum İçi Üretim, Düşük Maliyetler ve Daha İyi Kalite Kontrol, İşletmelerin Rekabet Etmesine Yardımcı Olur

İş Geliştirme Yöneticisi Les Roach ve ekibi, şirket IBM’in sunucu işini satın aldığında Lenovo’ya geçti. Les, IBM’de karşılaştığı en büyük engellerden birinin, şirketin sunucularının belirli müşteriler için çok pahalı olduğu algısı olduğunu belirtti. Ve bir dereceye kadar durum böyleydi. İşletme Lenovo’ya taşındığında, maliyette hemen bir değişiklik oldu.

“Lenovo’da başladığımız gün, sunucu kurma maliyetim önemli ölçüde düştü,” dedi Les.

Giderdeki bu azalmanın birkaç nedeni vardı. Bunun bir kısmı, IBM gibi bir devle ilişkili yumuşak maliyetleri ödemek zorunda kalmaktan geldi. Ancak, en büyük etki Lenovo’nun oluşturma sürecine nasıl yaklaştığının bir sonucuydu.

“Tüm rakiplerimizi yaptığımız için diğer rakiplere göre bazı avantajlarımız var.&D, ürün tasarımı ve şirket içi üretim ”dedi. “Bir Dell veya HP satın alırsanız, tasarımın bir parçası olabilirler, ancak sunucuyu kendileri için inşa eden bir ODM ile tasarım yapmak için çok zaman harcıyorlar.”

Lenovo üretim tesisinin fotoğrafı

Lenovo, tüm sunucularını şirket içinde üretiyor ve bu da kurulum maliyetlerinde% 30’dan fazla tasarruf sağlıyor.

Lenovo, Asya’dan parçalar alıyor ve bunları Kuzey Amerika’daki üretim tesisine ulaştırıyor. Tasarım ve üretimin tamamı dahili olarak yapıldı, bu da Lenovo’nun QC’yi ve ölçek yapılarını daha verimli bir şekilde sıkmasına izin verdi.

“Eklenen avantaj güvenlik,” dedi Les. “Ürün yazılımımızı kullanan üçüncü bir tarafımız yok – hepsi şirket içinde geliştirilmiş, dijital olarak imzalanmış ve Lenovo’da kilit altında tutuluyor.”

Lenovo ayrıca satıcılarla olan ilişkiler yoluyla sunucu oluşturma maliyetlerini düşürebilir. Lenovo’nun PC işinin ölçeği nedeniyle, şirket bir sunucunun her bileşeni için daha düşük fiyatlar üzerinde pazarlık yapabilir.

Les, “Lenovo, Intel’in en büyük işlemci tüketicisi ve sonuç olarak daha iyi tedarik hatları ve maliyetler elde ediyorum” dedi. “Aynı şey bellek, sabit diskler ve sunucuya giden her şey için de geçerli – vidalara kadar.”

Tüm bunlar, veri merkezi, ana bilgisayar ve bulut sağlayıcıları ile Lenovo sunucularını kullanan tüm işletmeler için daha iyi bir rekabet avantajı sağlayarak son kullanıcı için maliyet tasarrufuna dönüşür.

Tüm Sunucu Portföyünün Herhangi Bir Fiyat Kitabı İçin Tekliflerle Yeniden Tasarımı

Les ve ekibi, bu yaz tamamen yeniden tasarlanmış sunucu portföylerinin başlatılmasından heyecan duyuyorlar. Sunucu işi IBM’den geçtiğinde, Lenovo, ThinkServer ile KOBİ’lere yönelik eski bir sunucu işletmesine sahipti, ancak şirket gerçekten kurumsal pazara girmemişti. System X’in satın alınması bunu değiştirdi ve Lenovo’nun esasen iki ürün hattı vardı – biri küçük işletmelere yönelik ve diğeri işletmeye odaklanmış.

Les bize bu yaz lansmanının ikisini birleştirmeye hazır olduğunu söyledi.

“Tüm sunucu portföyümüzün temiz bir şekilde yeniden tasarımını yapacağız” dedi. “Tüm yeni modelleri, yeni form faktörlerini, bazı daha yoğun teklifleri ve yeni markaları göreceksiniz. Sistem X veya ThinkServer olmayacak. Yeni bir görünüme ve izlenime sahip olacak ancak temel seviye mühendisliğini koruyacak. ”

Aslında, değişiklikler çok büyük, Lenovo bunu tüm sunucu işlerinin yeniden başlatılması olarak görüyor. Artık iki ürün hattı yok, ancak Les’un belirttiği gibi, herhangi bir fiyat defterinde işletmeler için bir çatı altında sunulan teklifler olacak.

“Tam, uçtan uca bir portföy olacak” dedi. “Şu anda tek işlemli bir E3 temel sunucusu satın alan bir ana bilgisayarınız varsa, muhtemelen bunun iki çeşidi vardır. Bir çok seçenek olacak. ”

Yazılım Tanımlı Teknolojiler Ev Sahiplerinin İşlerini Çeşitlendirmelerine Yardımcı Olur

Lenovo sıfırları için yazılım tanımlı teknolojilere odaklanan bir diğer büyük odak. Sektördeki profesyonellerle konuşan Les, birçok ev sahibinin işlerini çeşitlendirmek istediğini buldu.

Yönetilen hizmetler sunmak veya başka alanlara girmek isteyen şirketler için Les, Lenovo’nun yazılım tanımlı teknolojilerinin iyi olduğunu söyledi.

“Kısa bir süre önce StorSelect marka etiketi altında bir ürün ailesi duyurduk” dedi. “Temel olarak, 3650 sunucumuzu temel alarak farklı yazılım tanımlı depolama teknolojileri aldık ve cihaz sürümlerini oluşturduk. Sahip olduğunuz iş yükü gereksinimlerine uyan yazılım tanımlı depolamayı seçebilir ve bu portföydeki aynı donanımdır. ”

Lenovo’nun Cloudian, Nutanix, DataCore, Nexenta ve StorMagic gibi depolama sağlayıcılarıyla ilişkileri, müşterilere tek bir çözüme kilitlemek yerine seçenekler sunar.

Les, “HP veya Dell’den farklı olarak, korumak için devasa bir SAN işimiz yok” dedi. “Birini seçip elde etmek yerine, müşterilerimize daha fazla seçenek sunmak için tüm bu endüstri liderleriyle ortaklık yapıyoruz.”

Ufukta: Bileşen Üretiminin Araştırılması

Şirket içi üretim sunucularından kaynaklanan sayısız avantajı zaten deneyimleyen Lenovo, şimdi kendi bileşenlerinin bazılarını üretmenin potansiyel faydalarını araştırıyor.

Les, “Kendi bileşenlerimizin bazılarını üretme olasılığını araştırıyoruz, ancak bu birkaç yıl sonra olabilir” dedi. “Bu ufukta olan ve üst düzey liderlik ekibimizin düşündükleri bir şey.”

Les’un belirttiği gibi, bu daha da fazla maliyet tasarrufu sağlayacak ve sunucu yapılarının verimliliğini artıracaktır. Önümüzdeki yıllarda Lenovo’nun neler getireceğini izlemek ilginç olacak.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me