İşletmelere Ana Ağ Verimliliğinde Yardımcı Olmak: Nehir Yatağı Uygulama Performans Platformu ™ neden WAN Optimizasyonu için Seçimimizdir?

TP; DR: Uzak konumlarla çalışan işletmeler, altyapı kısıtlamaları, yazılım dağıtım sorunları ve güvenlik sorunları dahil olmak üzere çok sayıda ağ sorunuyla karşı karşıyadır. Ancak, rekabet gücünü korumak için işletmeler hem çalışanlara hem de müşterilere bulut tabanlı hizmetler sunmalıdır. Bu alanlarda sunmak için güçlü bir ağ gerekir ve Riverbed, şirketlerin hibrit ağlarda sıklıkla karşılaşılan teknik kısıtlamaları ortadan kaldırmasını sağlayan güçlü bir WAN optimizasyon çözümü sunar. Kurumsal düzeydeki işletmeler, ağ verimliliğini artırmak, verimliliği artırmak ve uygulamaların çalışmaya devam etmesini sağlamak için Riverbed’in Uygulama Performans Platformuna yöneliyor. Şirket, uzak ekiplerin hibrit ağlar aracılığıyla güvenilir ve güvenli bir şekilde bağlantıda kalmalarına izin veriyor, bu yüzden Riverbed WAN optimizasyonu için tercihimiz.

Büyük bir endüstriyel ürün tedarikçisi olan Redmond, Inc. için geniş alan ağının (WAN) yöneticisi olan Aaron Gabriel, Orta Batı’daki 10 şube alanının her birinin Heber City’deki şirket merkeziyle güvenilir bir bağlantı kurmasını sağlamaktan sorumluydu. Utah. Bu bir zorluk oluşturuyordu, çünkü bu sitelerden bazıları bağlantı için tek seçeneğin güvenilir olmayan bir internet bağlantısı olduğu kırsal yerlerdeydi..

Bugün birçok ağ yöneticisi Aaron’un durumuyla bağlantı kurabilir. Çok sayıda uydu ofisi, depo yeri, perakende satış yeri veya franchise ile çalışan işletmeler genellikle doğru WAN çözümünü bulmakta zorlanırlar.

Şehir ve bulut verileri ve uzak konumlara uygulama pompalama grafiği

Riverbed’in Uygulama Performans Platformu, işletmelerin bağlantıda kalmasına yardımcı olan sağlam bir WAN optimizasyon çözümüdür.

Bazı şirketler altyapı gerekliliklerinden dolayı engellenmektedir. Diğerleri uygulama erişimi ve yavaş teslimat sorunları ile karşı karşıyadır. Yine de, diğer işletmeler akıllı telefon uygulamalarına ev sahipliği yapmak istiyor, ancak perakende sitelerinin her birine benzersiz bir uygulama sunarak yüceltilmiş veri merkezi olarak davranmak istemiyorlar.

Bu tür WAN zorlukları için bir çözüme ihtiyaç duyan kurumsal düzeydeki işletmeler, hibrit şirket içi ve bulut tabanlı ağlarını optimize etmek için Riverbed’e yöneliyor. Şirketin Uygulama Performans Platformu, dağıtılmış ağları tasarlamak, dağıtmak ve yönetmek için merkezi bir konum sağlar. Riverbed verimliliği artırır ve coğrafi olarak ayrılmış ekiplerin kaynaklardan yararlanmasına ve uygulamalardan her yerden erişmesine izin verir, bu nedenle şirket WAN optimizasyonu için seçimimizdir.

WAN ve SD-WAN’ı Optimize Etmek İçin Eksiksiz Hibrit Çözümler

Coğrafi olarak dağınık birçok şirket sadece bir WAN değil, uzak iş yerlerinde hem özel (MPLS) hem de internet tabanlı devreleri kullanmalarını sağlayan hibrit bir çözüm arıyor.

Bunun ötesinde, şirketler uygulamaları uzaktan dağıtmak, hızlı bir şekilde yeni siteler sağlamak, uygulamaları maksimum verim için optimize etmek ve bulut uygulamaları için bant genişliği tasarrufunun keyfini çıkarmak istiyor. Bunun için WAN optimizasyonuna ihtiyaçları var.

Şirketin SteelConnect çözümü, dağıtılmış ağları desteklemek için uygun yazılım tanımlı bir WAN’dır (SD-WAN). Diğer SD-WAN’larda olduğu gibi, SteelConnect de müşterilere özel donanım ile kontrol etmek yerine ağı bulut üzerinden kontrol etme yeteneği sunar.

Başka bir deyişle, bir SD-WAN bir şirketi kaydedebilir çok altyapı maliyetlerinde para.

Riverbed’in SteelConnect, bulutta tek tıklamayla SD-WAN çözümlerinin oluşturulması gibi özellikler sunuyor. SteelConnect, işletmelere şube konumları arasında otomatik, güvenli bağlantı sağlar ve bulut, WAN ve WLAN için yönetim çevikliğine izin veren tek bir yönetim konsolu sağlar.

SteelHead, sağlam, tek cihazlı teslimat için SteelConnect ile birleştirilebilen bir WAN optimizasyon çözümüdür. SteelHead’in özellikleri arasında otomatik VPN yönetimi, güvenlik duvarı ve tehdit koruma özellikleri, kurumsal uygulama hızlandırma ve şirket içi ve bulut tabanlı uygulamalarda kurumsal güvenlik politikalarının uygulanması yer alıyor..

Birden Fazla Konumdan Veri Birleştirmek Artık Kural Değil, Kural Dışı

Dijital ağlar artık yalnızca şirket içinde veya bulutta değil. Rekabetçi kalabilmek için modern işletmeler, yerel altyapılardan, üçüncü taraf barındırma sağlayıcılarından, şube ofisi yazılımlarından, mobil teknolojiden, hizmet olarak altyapı (IaaS) bulutlarından ve hizmet olarak yazılımlardan gelen çözümleri bir araya getiren bir yaklaşım gerektirir. (SaaS) bulutlar.

Sonuç olarak, işletmeler genellikle MPLS bağlantıları ve genel internet bağlantılarının bir kombinasyonunu içeren karma bir çözüme ihtiyaç duyarlar. Neyse ki, Riverbed’in Uygulama Performans Platformu tam olarak bu tür zorlukları ele almak için tasarlandı.

Bu platform birbiriyle uyumlu çalışan dört bileşenden oluşuyor. SteelCentral uygulama ve ağ performansını izler. SteelConnect, dağıtılmış ağları tasarlamak, dağıtmak ve yönetmek için basitleştirilmiş bir yaklaşım sağlar ve hibrit işletme genelinde uygulamaları hızlı ve güvenli bir şekilde sunar. SteelFusion, veri merkezindeki şube uygulamalarını ve verileri korur. SteelHead, “eski okul” WAN’larından 100 kat daha etkili performans kazançları sunan WAN cihazlarını optimize ediyor.

Uygulama Performansı Genel İş Verimliliği İçin Kritik

Uygulama performansının günümüzün kurumsal düzeydeki şirketleri için iş performansına eşit olduğunu söylemek güvenlidir. Görev açısından kritik kurumsal uygulamalar başarısız olursa, bunları kullanan işletmeler de.

Bu nedenle şirketlerin, müdürlerin ve çalışanların iş hedeflerine odaklanmalarını ve teknik kısıtlamalardan endişe etmelerini sağlayan bir ağ çözümü benimsemeleri önemlidir. Riverbed, müşterilere uygulamaları ve verileri kuruluşlarının çıkarlarına en iyi şekilde hizmet verecek şekilde mimari esneklik sunar.

Özellikle, Riverbed optimizasyonu üretkenlik, nakliye, eski teknoloji ve müşteri hizmetleri ile ilgili sorunları çözer. Güvenilir bir ağ, çalışanların üretkenliğini ve bazen de moralini artırmak için çalışır, çünkü uygulamalar çalışmadığında görevleri yerine getiremekten daha sinir bozucu bir şey yoktur.

Nakliye giderek BT ​​tarafından yönlendirildiğinden, ürünlerin zamanında ulaşmasını ve müşterilerin memnun kalmasını sağlamak için ağların optimum düzeyde çalışması zorunludur. WAN’ın iyileştirilmesi işletmelerin rekabetçi kalmasını ve modern uygulamaları etkin bir şekilde dağıtmasını sağlar.

SteelCentral ™ Uygulamaları Sürekli Denetler ve Sorunları Çözer

İş dünyasında proaktif olmak en iyisidir ve özellikle ağ yönetimi söz konusu olduğunda doğrudur.

BT yöneticileri, altyapının başarısızlığın eşiğinde olduğunu belirten uyarı işaretlerini önceden bilmelidir. Ayrıca, temel bilgileri bir bakışta alabilmeleri için tüm ağlarının bütünsel bir görünümünü kazanabilmeleri gerekir..

Riverbed’in SteelCentral ağ izlemesini altyapı, uygulama ve kullanıcı deneyimi yönetimi ile birleştiren uçtan uca bir çözüm görevi görür.

SteelCentral, kapsamlı bir performans yönetimi çözümü sağlamak için her şeyi bir araya getirir – BT operasyonları, DevOps, ağ operasyonları, uygulama operasyonları ve LOB’lar. Tüm sistemin kuşbakışı görünümünü sunan tek bir kullanıcı arayüzü ile ağ yönetimini kolaylaştırır.

Enterprise Cloud, AWS ve Microsoft için Özel Geçiş Çözümleri

SD-WAN teknolojisini benimsemek karmaşık olabilir, bu yüzden Riverbed ilk kez optimize edilmiş bir çözüme geçiş yapan şirketlere geçiş yardımı sunar.

Riverbed’in SD-WAN Geçiş Değerlendirme Hizmeti bir şube ağı yapılandırmasının mevcut durumunu hızla değerlendirecek.

Riverbed Professional Services (RPS) tarafından sunulan hizmet, ağ cihazlarından bilgi toplar, bir dağıtım değerlendirmesi yapar, ağ belgelerini inceler ve ağı uyumluluk sorunları açısından denetler. Bundan sonra RPS, SD-WAN teknolojisini benimsemek için uygun adımları önerecektir..

RPS değerlendirmesi aşağıdaki bilgileri içerecektir:

  • Mevcut ağ ve ağ işlemlerinde gelişmiş görünürlük
  • SD-WAN teknolojisinden yararlanabilecek belirli alanlar
  • SD-WAN teknolojisine geçiş için geçiş senaryoları
  • SD-WAN teknolojisine hızla geçiş için bir geçiş planı

RPS ayrıca, optimize edilmiş bir ağ çözümünün işletmenin genel / özel bulut teknolojisini, Amazon Web Hizmetlerini ve / veya Microsoft Azure’u nasıl kullanmasını sağlayacağı hakkında ayrıntılı bilgi sunar.

Çoğu durumda, değerlendirme, işletmelere bir SD-WAN çözümüne geçişin ağ bütünlüğünü nasıl artırabileceğini ve nasıl tasarruf sağlayacağını gösterecektir. Aaron Gabriel kesinlikle böyle buldu.

Aaron şimdi kırsal şube siteleri için internet bağlantısı satın alıyor, daha sonra bağlantıları bir araya getirmek için SD-WAN teknolojisini kullanıyor, bu da birleştirildiğinde bireysel olarak olduğundan daha güçlü.

SD-WAN teknolojisi sayesinde Redmond’un kırsal bölgeleri IP üzerinden ses (VOIP) kullanabilir ve kredi kartı işlemlerini gerçekleştirebilir. Aaron ayrıca WAN’ı tek bir kullanıcı arayüzü üzerinden yönetir ve herhangi bir sorun olduğunda önceden bildirilir.

Aaron, “GUI aracılığıyla her bir konumdaki bant genişliğini merkezi olarak kontrol edebilir ve şekillendirebilirim,” dedi. “Artı, kaliteli çalışma süresine sahipken ucuz bant genişliği satın alıyoruz.”

Şirket, müşterilere her iki dünyanın da en iyisini sunuyor – gelişmiş ağ performansı ve maliyet tasarrufu – bu nedenle Riverbed, WAN optimizasyonu için HostingAdvice Geliştiricilerinin Choice ™ ödülünü kazanıyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me