İlişki Yönetimini Erişilebilir Hale Getirme: Dex, Profesyonellerin ve Öğrencilerin Önemli Bağlantıları Gözetmesine Yardımcı Olan Yeni Bir CRM’dir

TP; DR: Çevrimiçi iletişim çağında, her zamankinden daha fazla kişiyle iletişim kurarak tanıdıklara, meslektaşlara, müşterilere ve takipçilere ayak uydurmayı zorlaştırıyoruz. Ekonomik ve anlaşılır bir ilişki yönetimi çözümü olan Dex, kişisel ve profesyonel ağları geliştirmeyi bir esinti haline getiriyor. Platform, sıkıcı veri girişi görevlerini ortadan kaldırır, sağlam iş akışı entegrasyonları sunar ve bilgileri tek bir gerçek kaynağına aktarır. Bir mobil uygulama ve güncellenmiş Chrome uzantısını yayınlama planlarıyla Dex, kullanıcıların hareket halindeyken daha güçlü ilişkiler kurmasına yardımcı olmaya hazırlanıyor.

Geçmiş bir yaşamda, birçok küçük, sektöre özgü derginin yönetim editörü olarak çalıştım. Her proje birkaç müşteri, stil sayfası, iş akışı ve gönderim gereksinimi içeriyordu.

Kaç tane meditasyon tekniği kullansam da bu kaosun ortasında sakin kalmak zordu, bu yüzden piyasadaki en popüler müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) çözümlerinden birine döndüm.

Dex logosu

Dex, ilişki yönetimini kolay ve hatta eğlenceli hale getirir.

Hızlı bir şekilde bunun uygun olmadığını fark ettim. Tabii, araçlar ve özelliklerle doluydu, ancak çoğuna ihtiyacım yoktu ve platformda gezinmeyi manuel rotayı izlemekten daha hantal buldum.

Basit ve hesaplı bir ilişki yönetimi çözümü olan Dex’i öğrendikten sonra, nerede yanlış yaptığımı görüyorum. Büyük işletmeler için oluşturulan çözümlerin aksine, Dex ağınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış kişisel bir CRM’dir.

Kurucu Kevin Sun, “Dex her şeyden önce erişilebilirliğe odaklanıyor,” dedi. “HubSpot ve Salesforce gibi diğer çözümler, fırsatları, şirketleri ve boru hatlarını takip ederek ortalama bir kullanıcı için çok fazla karmaşıklık getiriyor.”

Platform, bağlantıların sürdürülmesinde daha etkili olmak isteyen kurucuların, yatırımcıların ve öğrencilerin ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır ve buna göre fiyatlandırılarak ağları geliştirmek için uygun bir yol sunar.

Basit bir Chrome uzantısıyla Dex, veri girişini kolaylaştırmaya, iş akışı entegrasyonları ile sıkıcı görevleri ortadan kaldırmaya ve karmaşık takvimleri yönetmeye yardımcı olur. Platform hala ilk aşamalarında, ancak Kevin bize Dex ekibinin mobil uygulama gibi yeni gelişmelerle zaten güçlü bir temel oluşturmak için gayretle çalıştığını söyledi..

Profesyonel Ağlar Geliştirmenin Basit, Uygun Fiyatlı Bir Yolu

Birçok harika başlangıç ​​fikrinde olduğu gibi, Dex (klasik Rolodex’in adını taşıyan) konsepti kişisel bir ihtiyaçtan doğdu.

Kevin, “Özellikle birkaç şirket kurarken kişisel veya profesyonel bağlantılarla iletişim kurmak konusunda çok iyi değildim” dedi. “Piyasada esnek ve güçlü ancak geri dönmesi zor olan mevcut araçları (Google E-Tablolar, Airtable ve Notion) denedim. Yeni insanlarla tanıştıktan sonra bile, düzenli bir kullanım alışkanlığı oluşturmak için zaman ve motivasyon bulmakta zorlandım. ”

Kevin kısa süre sonra diğer profesyonellerin elektronik tablo veri girişine ayak uydurmada benzer problemler yaşadığını fark etti – sonuçta bu, dört gözle beklediğiniz türden değil, sıkıcı bir iş. Bu deneyimi göz önünde bulundurarak, kesintisiz e-posta, LinkedIn ve takvim entegrasyonlarıyla daha erişilebilir bir şey yaratmaya başladı. Ağustos 2019’a kadar Dex’i piyasaya sürmeye hazırdı.

“O zamandan beri, oluşturduğumuz özelliklerin ilk kullanıcılarımıza uygun olduğundan emin olarak ürün geliştirme modundayız” dedi. “Dex’e kaydolan kişiler genellikle kişisel ağlarını yönetmek isteyen ancak profesyonel bir amaca – avukatlarınıza, Emlakçılarınıza, küçük işletme sahiplerine – geçiş yapan kişilerdir.”

Üç plan kullanıcılara ölçeklenebilirlik sağlayan bir dizi seçenek sunar.

Daha büyük, kurumsal düzeydeki CRM’lerden farklı olarak Dex, B2B kapasitesinde satılmayacak kişiler için tasarlanmıştır. Başlamak, ürün hakkında fikir edinmek için 1.000 kişiye, 50 nota ve 50 hatırlatıcıya sahip basit bir Ücretsiz plana kaydolmak kadar kolaydır. Bu pakette web ve Chrome Uzantısı, bir mobil uygulama (şu anda beta sürümündedir) ve sınırlı takvim entegrasyonları bulunmaktadır.

İşleri bir sonraki seviyeye taşımak için, kullanıcılar pizza teslimi için ödeyeceğinizden daha düşük bir ücret karşılığında aylık Premium plana kaydolabilir. Ücretsiz sürümde sunulan avantajlara ek olarak, Premium sınırsız kişi, not ve hatırlatıcı, ayrıca tüm takvim entegrasyonlarını ve öncelik desteğini içerir.

En üst aşamada, Profesyonel plan, aylık Premium plandaki tüm özellikleri artı çok sayıda e-posta hesabı, birden çok takvim, Outlook ve Exchange Desteği ve işbirliği araçlarını sunar.

Kolay İş Akışı Entegrasyonları ile Sıkıcı Görevleri Ortadan Kaldırın

Yatırım getirisi söz konusu olduğunda, yazılım yatırımları düşük benimsenme oranları karşısında değersiz hale gelmektedir – ki bunlar çok yaygındır. Örneğin, CSO Insights tarafından yürütülen 2018 anketinde, 1.275 katılımcı şirketin yüzde 40’ından azı son kullanıcı kabul oranlarını% 90’ın üzerinde bildirdi.

Kişisel deneyimlerimden biliyorum ki, eğer yeni bir yazılım ile çalışmaya başlamak çok karmaşıksa, muhtemelen onu terk edeceğim. Ancak Dex, zahmetli bir kurulum süreci olmadan ilişkileri görselleştirmeyi, anlamayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Araç, kullanıcıların yalnızca bir tıklama ile kişi eklemesine olanak tanır – veri yönetimini veri yönetiminden tamamen çıkarır.

Araç, hem kişisel hem de profesyonel ağlarınızı yönetmek için evrensel bir hakikat kaynağı sağlamayı amaçlamaktadır..

Kevin, “Chrome uzantısı ile Dex, yalnızca oldukça zor görevler olan LinkedIn ve Facebook’tan içe aktarmanıza yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda mevcut masaüstü iş akışlarınızla da bütünleşiyor” dedi. “Bir LinkedIn veya Facebook profilindeyken ortaya çıkacak ve bilgi eklemeyi çok kolaylaştıracak.”

Elektronik tablolarla daha önce çalışan herkesin bildiği gibi, veri girişi akılda kalıcı bir iştir.

Kevin, “Bir e-tabloya adlar, başlıklar ve konumlar girmeyle gelen çok sayıda hijyen var ve Dex işlemi çok daha kolaylaştırıyor” dedi. “Genellikle ilk kullanıcılarımızın çoğu üründe değer bulabilir.”

Müşteriler ayrıca, takvimlerindeki verileri yönetme ve entegre etme yeteneğini de sever; bu, yazılımın bilgilere erişmesine izin vermek kadar kolaydır. Kevin, geçmiş ve gelecek etkinlikler arasında takvimlerin zengin bir bilgi kaynağı olduğunu ve bu nedenle çekirdek Dex deneyiminin çoğuna güç verdiğini söyledi..

Kullanıcı İstekleri ile Güçlü Bir Temel Oluşturma

Kevin bize Dex’in Y Combinator’ın 2019 partisine katıldığını ve o zamandan beri tek kişilik bir operasyondan tam bir Dex ürünleri paketi oluşturmaya adanmış üç kişilik bir takıma dönüştüğünü söyledi. San Francisco merkezli ekip, öncelikle kullanıcılar için iyi çalışan bir ürün oluşturmaya ve geliştirmeye odaklanmıştır.

Kevin, “Dex’e kaydolan çok sayıda farklı insan var ve insanların neden kaydolduğunu anlamak benim kurucum olarak benim görevim” dedi. “E-posta gönderen kullanıcılardan doğrudan çok şey öğrenebildim ve bu geri bildirim, ürünü daha iyi hale getirmek için çok önemli.”

Şimdiye kadarki geri bildirimler büyük ölçüde olumlu oldu, ancak Kevin, bir toplantıdan hemen önce kullanıcıya otomatik olarak geçmiş notları içeren bir e-posta gönderme yeteneği gibi ek hatırlatma işlevselliği eklemeyi düşünüyor..

Bir şirket olarak Dex hala başlangıç ​​aşamasındadır. Ancak genişleme açısından Kevin, şirketin sonunda ilişkileri günlük olarak yöneten daha da geniş bir kitleye ulaşmayı umduğunu söyledi..

“Müşteriler arasındaki ortak konu, ilişkilerde daha iyi olmayı önemsemeleri, böylece profesyonel bağlamda daha etkili olmalarıdır” dedi. “Dex power-users, ilişkilerini takip etmenin ve iletişim halinde olmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyor.”

Gelecek Planları: Kullanışlı Bir Mobil Uygulama ve Yeni Chrome Uzantısı

Müşterilerin bugüne kadar talep ettiği bir özellik, Dex ekibinin kısa süre içinde piyasaya süreceği tamamlayıcı bir mobil uygulama..

Kevin, “Kullanıcıların hareket halindeyken hızlı bir not yazmaları veya bir sonraki toplantılarından önce bir push bildirimi almasını sağlamada oldukça dönüştürücü olacaktır” dedi. “Dex için sahip olduğumuz nihai vizyon, tüm ilişkileriniz için bir kayıt sistemi sağlamaktır, bu nedenle yetkili bir hakikat kaynağınız vardır.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me