Linea Sketch ile Yaratıcılığınızı Serbest Bırakın: Iconfactory’nin Apple Pencil’ın Tam Potansiyelini Keşfetmek için Çözümü

TP; DR: Iconfactory’nin Linea Sketch uygulaması, kullanıcıların iPad ve Apple Pencil’dan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan sezgisel ancak sağlam bir çözümdür. Yazılım, ister taslak çizme, günlüğe kaydetme, ister not yazma notları olsun, yaratıcılığa dokunsal bir şekilde dokunmak için eksiksiz bir özellik seti sunar. Hem aboneliğe dayalı bir ödeme planı hem de bir kerelik satın alma ücreti sunmayı planlayan Iconfactory, daha fazla sayıda Apple hayranı için Linea Sketch’i erişilebilir kılıyor.

İster Apple ister Team Android’de olun, büyük olasılıkla Apple’ın pakette öne çıkmasını sağlayan bir şey olduğunu kabul edersiniz: kullanımı kolay ürünler oluşturma yeteneği. Steve Jobs’un sıkça söylediği gibi, bir iPad veya iPhone aldığınızda, “Sadece işe yarıyor.”

Apple, 2015 yılında ilk nesil iPad Pro ve Apple Pencil’ı dünyaya tanıttığında mantra kesinlikle ilgiliydi. Müşteriler, araçları temel not alma amaçları için kutudan çıkar çıkmaz kolayca kullanabilirler.

Linea kroki logosu

Linea, Apple Pencil’ı kullanarak beyin fırtınası yapmak için kullanılan bir uygulamadır.

Ancak teknolojiden en iyi şekilde yararlanmak için, özellikle sanatsal anlamda, Procreate gibi karmaşık ve maliyetli üçüncü taraf uygulamaları indirmek zorunda kalacaklardı..

Başka bir deyişle, Apple Pencil “sadece çalışır” – yaratıcı olmak istemiyorsanız.

Ve bununla yüzleşelim: Dijital bir kalemin dokunma duygusuna çekilirseniz – bu da duyulara elle yapılan işlerle aynı şekilde hitap ediyorsa – muhtemelen iddialı bir tarafınız var..

Iconfactory, güç ve kontrol arasında doğru dengeyi sağlayan ve kullanıcıların kalbini teknik engeller olmadan dışarı atmalarına izin veren uygun fiyatlı bir uygulama olan Linea Sketch’in 2017 sürümü ile Apple Pencil’ın tam potansiyelini ortaya çıkarmaya yardımcı oldu..

“Diğer üçüncü taraf uygulamaların karmaşıklığı olmadan Apple Notes’tan (o zamanlar kalem çizimi için en doğal uygulamalardan biri olan) daha esnek bir şey istedik,” diyor Iconfactory Kurucu Ortağı Ged Maheux. “Bu yüzden o tatlı noktada bir uygulama oluşturmaya başladık.”

Linea Sketch ile Apple hayranları, eskizden günlük tutmaya ve notları not etmeye kadar her şey için eksiksiz bir özellik seti ile yaratıcılıklarından yararlanabilirler. Iconfactory, hem aboneliğe dayalı bir ödeme planı hem de bir kerelik satın alma ücreti de dahil olmak üzere esnek ödeme seçenekleri sunmayı planladığı için, şirket sezgisel ancak sağlam teknolojiyi daha da geniş bir müşteri tabanına erişmeye hazırlanıyor.

Güç ve Kontrol Arasında Doğru Dengeye Vurma

Ged, Linea Sketch’in güzelliğinin geleneksel kalemden kağıda deneyimi taklit etme kabiliyeti olduğunu söyledi.

“Bir kağıt ve kurşun kalem alıp onunla gerçek hayatta çizim yapsaydın, o zaman bir iPad ve bir Apple Pencil alıyorsun, hissinin, kullanım kolaylığının neredeyse aynı olduğunu göreceksin. Dedi. “Kalem rekreasyonu açısından birinci sınıf bir yazılım hedefledik.”

Aslında, uygulama zahmetsiz bir müşteri deneyimi sağlamak için tasarlanmıştır – öyle ki dijital eskiz eski moda yöntemden daha üstün görünüyor. Örneğin, renkleri seçmek tek bir dokunuşla ilgilidir – Linea Sketch, kullanıcının seçtiği her renkle otomatik olarak koordinasyon tonları ve renk tonları oluşturur.

Uygulama Apple Pencil için tasarlandı, ancak parmağınızla da iyi çalışıyor.

Uygulamanın, kullanıcı kaba bir şekil çizdikten sonra bir an için Apple Pencil’ı ekrana tuttuğunda devreye giren ZipShape özelliği ile şekiller çizmek her zamankinden daha kolay. Şablonları unutun: Büyü gibi, hassas yerleştirme için tutamaklarla birlikte şeklin mükemmel bir versiyonu görünecektir.

Geleneksel bir dijital silgiye ek olarak, Linea Sketch, yeni bir araç seçmeden hataları gidermeyi kolaylaştıran bir Dokunmatik Silgiye sahiptir. Metni silmek için tek yapmanız gereken ekranın parmağınızla kaydırılmasıdır.

“İnsanlar Linea Sketch’in aşırı bir öğrenme eğrisine sahip olmamasından hoşlanıyorlar,” dedi Ged. “Yeni kullanıcılar, uygulamaya yeni girebilmeleri ve birçok yeni beceriye sahip olmak zorunda kalmadan kullanabilmeleri açısından çok cazip.”

İPad, iPhone ve macOS için optimize edilmiş Eksiksiz Özellik Seti

Linea Sketch araçları, hızlı kullanım için her biri önceden ayarlanmış, basınca duyarlı fırça boyutlarına sahip teknik ve klasik bir kalem, keçeli kalem, geniş işaretleyici, doldurma aracı ve karıştırma çubuğu içerir. Ayrıca, basitleştirilmiş beş katmandan oluşan bir setle, kullanıcılar eskizlerinin bölümlerini kolaylıkla birleştirebilir, yeniden düzenleyebilir ve ayarlayabilir.

Ged, Linea Sketch’in içe ve dışa aktarma özellikleriyle işinizi nereye götürebileceğiniz konusunda bir sınırlama olmadığını söyledi. Şirketin macOS için tamamlayıcı uygulaması olan Linea Link, kullanıcıların kreasyonlarını sabit disklerine veya doğrudan Acorn, Affinity Designer, Affinity Photo, Photoshop, Pixelmator veya Sketch gibi bir görüntü düzenleyicisine aktarmasına olanak tanır.

Linea Sketch özellikleri

Program kullanıcıyı ezmeden bir dizi dijital tasarım aracı içerir.

Ged, “Tasarımları doğrudan iPad’den paylaşabilir veya elbette Linea Link’i kullanabilirsiniz – macOS bileşeni yazılımı gerçekten çok daha esnek hale getirir” dedi. “İCloud ile senkronize edildiğinden tüm projeler Mac uygulamalarında kullanılabilir.”

Şirketin iPhone uygulaması Linea Go ile kullanıcılar bazı önemli notları not edebilir veya hızlı bir parmak çizimi yapabilir. İPhone henüz Apple Pencil’ı desteklemediğinden, Linea Go, kreasyonları Apple Pencil ile tamamlanabilecekleri iPad ile (Linea Link aracılığıyla) senkronize etmeyi kolaylaştırıyor.

“Senkronizasyon bileşenleri nedeniyle de kullanışlıdır – Linea çizimlerinizi yalnızca iPhone’u kullanarak nereye giderseniz gidin her zaman gösterebilirsiniz,” dedi Ged.

Linea Go, kreasyonlarınızı gerçek zamanlı olarak canlı yayınlamanızı veya bitmiş ürünü sosyal medyada paylaşmanızı da kolaylaştırır.

Karmaşık Dijital Dünyada Basit, Dokunsal Tasarım Sağlama

Ged bize Linea Sketch beyin fırtınası için mükemmel bir uygulama olduğunu söyledi. “Linea’nın fikirlerinizin başladığı yer olduğunu söylemek isteriz – fikirlerinizin bittiği yer değil” dedi. “İsterseniz Photoshop gibi başka bir uygulamada fikirlerinizi almanın ve fikirlerinizi genişletmenin en kolay yolu budur.”

Şirket, uygulamayı sınıfta notlar almak için kullanan öğrencilerden, uygulamayı tel kafesleme aracı olarak kullanan yazılım geliştiricilere kadar geniş bir kullanıcı tabanına hizmet vermektedir. Çocuklar bile harekete geçiyor.

Ged, “Ebeveynlerden, çocuklarının uygulamayı sevdiğini söyleyen e-postalar alıyoruz ve ebeveynler bunu seviyor çünkü çocuklar Apple Pencil ile duvara çizemiyorlar” dedi. “Arayüzü anlamak o kadar kolay ki, hemen çizmeye, karalamaya ve renklendirmeye başlayabilirler.”

Şirketin web sitesindeki Linea Sketch için çok sayıda referans, gerçekten çok işlevli olduğunu gösteriyor.

Martyn Pysanczyn kullanıcısı, “Linea Sketch 2.5 her türlü reçelim” dedi. “İPad’inizde el calcs yapan bir mühendisseniz, bunu kullanmalısınız. Sadece en iyisi. ”

Linea 3: Abonelik Tabanlı veya Bir Kerelik Satın Alma

Geleceğe gelince, Linea ekibi birkaç heyecan verici teklif planladı.

Şirket şu anda, müşterilerin geçen yıl boyunca istediği yeni özellikleri ve iyileştirmeleri ortaya çıkaracak Linea 3 üzerinde çalışıyor..

İleride, Linea Sketch, Linea Go ve Linea Link, hem aboneliğe dayalı hem de bir defalık ücret modellerine sahip bir paket halinde sunulacak.

“Abonelik ile indirebilir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz,” dedi Ged. “Bir kez ödeme yapabilmeniz ve tamamlanabilmeniz için daha büyük bir tek satın alma seçeneği de sunacağız. Umarım bu daha fazla insanı desteklemeye teşvik eder. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me