Linux Vakfı Açık Kaynak Teknolojisinin En Büyük Paylaşılan Kaynağını Oluşturmak İçin İşletim Sisteminin Ötesine Geçiyor

TP; DR: 25 yıllık efsanevi işletim sistemini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Linux Vakfı, topluluk tarafından oluşturulan tüm projelerde açık kaynak geliştirmeyi ve ticari olarak benimsenmeyi hızlandırıyor. Araçlar, eğitim oturumları ve ağ oluşturma etkinlikleri aracılığıyla vakıf, geliştiricilerin açık kaynaklı yazılımları her sektöre fayda sağlayacak şekilde ölçeklendirmesine yardımcı olur. Linux Vakfı, kapsayıcılar, sanal makineler, düzenleme ve veri uçağı hizmetleri için programların yanı sıra Node.js çerçevesi ve Cloud Foundry uygulama katmanı gibi projeleri barındırarak yeniliği teşvik eder. Linux çalıştıran milyonlarca alanın% 95’inden fazlasıyla vakıf, açık kaynak geliştirmenin geniş çapta benimsenmesini ve profesyonelleştirilmesini savunurken muazzam bir etki yaratıyor.

Mark Hinkle, 1990’ların ortasında çalıştığı ISS ve barındırma sağlayıcısının altyapısını oluşturmak için Linux, Sendmail ve Apache gibi açık kaynaklı ürünlere güveniyordu..

“İnsanların çözümler üzerinde çalıştığı ve teknoloji kullanımını ilerleten değişiklikleri paylaştığı gerçeği beni gerçekten büyüledi” dedi..

Mark, çeşitli yazılım satıcıları ve açık kaynak çözüm sağlayıcıları ile 20 yıl çalıştıktan sonra, açık kaynak teknolojilerinin benimsenmesinin en büyük işletmelere bile ulaşacağını gördü.

“Açık kaynaklı ürünler fiili standart haline geliyor. İnsanlar dışarıdaki teknolojinin genişliğini ve bu teknolojilerin kalitesini fark etmiyorlar ”dedi. Artık açık kaynak projeleri, geliştiricileri ve kullanıcıları için en büyük kaynak ve savunucu olan Linux Vakfı Pazarlama Başkan Yardımcısı Mark.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, ikonik ve yaygın Linux işletim sisteminden daha fazlasını temsil eder ve açık kaynaklı projeleri ve ekosistemleri ölçeklendirmek ve hızlandırmak için araçlar, eğitim ve etkinlikler sunar. Lider geliştiriciler ve organizasyonlarla ortaklık yaparak, Linux Vakfı topluma dayalı teknolojilerin yenilikçiliğini ve profesyonel olarak benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır..

Linux’tan Daha Fazlası: Kâr Amacı Gütmeyen Temel Projelerin Arkasında

Erken açık kaynaklı ürünler ve özellikle Linux işletim sistemi ile Mark, ekiplerin internetten ücretsiz indirilen bir şeyin ticari satıcılar tarafından tasarlanan ve pazara sunulan bir şeyle nasıl eşit kalitede olabileceğini tartıştığını söyledi. Linux’a “fiili standart” olarak tartışmayı büyük ölçüde sona erdirdiği için teşekkür ediyor.

“Kullanıcıların yönlendirdiği bir yeniliğe sahip olduğunuzda, bir sorunu çözüyorsunuz” dedi ve açık kaynaklı ürünleri bazen “sorun arayan bir çözümü” olan tescilli yazılım satıcılarıyla karşılaştırıyor.

Mark Hinkle'ın Linux logosu ve olay fotoğrafı ile portresi

Linux Vakfı ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Mark Hinkle, açık kaynak teknolojisini desteklemek için projeleri destekliyor ve etkinlikleri düzenliyor.

Köklerini 2000 yılına kadar izleyen ve Açık Kaynak Geliştirme Laboratuvarlarının oluşturulmasını sağlayan Linux Vakfı, işletim sistemini çalıştıran ve büyüten uzmanlıklarını aşağıdaki gibi işbirlikçi projelere ev sahipliği yapmak ve ortak olmak için alıyor:

  • Otomotiv Sınıfı Linux, araç içi bilgi-eğlence konsolları için bir işletim sistemi
  • Bulut Dökümhanesi, Hizmet Olarak Çoklu Bulut Platformu
  • Bulut Yerel Bilgi İşlem Vakfı, Kubernetes için sivil toplum kuruluşu
  • Hyperledger, ticari işlemleri doğrulamak için bir blockchain platformu
  • Şifreleyelim, ücretsiz ve otomatik SSL / TLS sertifika yetkilisi
  • node.js, hafif, etkinlik odaklı bir JavaScript çalışma zamanı ortamı

Şu anda 50’den fazla projeye ev sahipliği yapan Eğitim Pazarlama Müdürü Nate Kartchner, Linux Vakfı’nın inovasyon ve benimsenmeyi artırmak için yaratıcı hizmetler, operasyonel kaynaklar ve uyumluluk araçları sağladığını söyledi.

“Misyonumuz tarihteki en büyük ortak teknoloji yatırımını yaratmak” dedi..

Açık Kaynak Teknolojisinin Büyümesi Ekiplerin Ürün ve Hizmet Sunmasına Yardımcı Oluyor

NGINX, Apache, WordPress ve Mark’ın dediği gibi diğer “inanılmaz güçler”, açık kaynaklı platformların sadece bir alternatif yerine nasıl bir zorunluluk haline geldiğini gösteren artan sayıda örnek arasında yer alıyor.

Açık bir geliştirme dili olan JavaScript, açık kaynak Node.js’den ve Facebook tarafından yayınlanan ve sürdürülen Angular ve React dahil olmak üzere çerçevelerden momentum sürerek her zamankinden daha sıcak hale geldi..

Google, Netflix, Apple ve hatta Microsoft dahil olmak üzere büyük teknoloji şirketleri açık kaynaklı projeler yürütüyor ve dahili araçları ve kodları halka açık hale getiriyor.

“Aslında kimse bu açık kaynaklı oyuna bir ölçüde girmiyor,” dedi Nate. “Yapmazlarsa geride kalacaklar. Açık kaynak kodlu bir projenin havuzlanmış kaynaklarını tek başına kullanmaya çalışmak yerine birisini atlamak çok kolay. ”

Nate’e göre şirketlerin açık kaynaklı ekosisteme katılmaları için temel teşvik, hızla hızlanan pazara sunma süresidir..

“Yapmanız gereken tek şey, bu küçük şeyi herkesin inşa ettiği şeyin üstüne inşa etmek olduğunda, araştırma ve geliştirme maliyetlerinizi gerçekten azaltabilirsiniz” dedi. “Açık kaynaklı teknolojinin profesyonelleştirilmesi, gördüğümüz büyük eğilim. Bodrumlarında hâlâ kod hackleyen birçok adam var, ancak giderek daha fazla kurumsal ilgi konusu haline geliyor. ”

Linux Performansı ve Açık Kaynak Geliştirme Eğitim Kursları

Şimdi, oyun değiştiren teknolojilerle dolu gelişen açık kaynaklı bir geliştirme topluluğuyla, Linux Vakfı hem geliştiricilere hem de kullanıcılara açık kaynaklı projelerin nasıl büyütüleceğini ve sürdürüleceğini öğretiyor. Vakıf, Linux geliştiricileri, SysAdmins, işletmeler ve uyumluluk ve lisanslama hakkında bilgi edinmek isteyenler için çeşitli düzeylerde eğitim sunar.

“Bu yeni teknolojiler için eğitim kaynakları oluşturmaya çalışıyoruz, çünkü bu büyük bir sorun” dedi. “Teknolojinin ön saflarında yer alan bu ürünleri anlayan ve onlarla çalışabilen insanlar bulmak zor ama aynı zamanda evlat edinme için de gerekli.”

Giriş Seviyesi e-Öğrenim Teknolojileri ve Açık Kaynak Uyumluluğunu Tanıttı

Başlangıç ​​kursları, edX toplu olarak açık çevrimiçi kurslar veya MOOC’ler aracılığıyla ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu kurslar, öğrencileri daha geniş DevOps ve bulut altyapısı kavramlarıyla birlikte Linux ve OpenStack ile tanıştırıyor.

Tech-Specfic Sınıfları SysAdmins Ağ, Yönetim ve Güvenliğini Gösterir

Linux Vakfı’nın eğitim materyallerinin orta katmanındaki bir avuç e-öğrenme kursu, Linux ve OpenStack temellerinin ağ, güvenlik ve yönetime nasıl uygulanacağını ve konteyner küme yöneticisi Kubernetes’i nasıl kullanacağınızı gösterir.

“Web’i farklı teknolojiler arasında oluşturmak için fazla bir şey yapmayacak, ancak kapsayıcıları kullanmaya, Linux’u SysAdmin olarak kullanmaya ve Linux güvenliğinin temellerine daha fazla odaklanıyor,” dedi Nate.

Eğitmen Tarafından Yönetilen Oturumlar Özel İhtiyaçları Hedefler ve Takımınızın Becerilerini Artırır

Deneyimli geliştiricilere ve ekiplere hitap eden Linux Vakfı’nın eğitmen önderliğindeki sınıfları, öğrencilerin müfredatı ve uygulamaları kendi ortamlarına veya kısıtlamalarına uyarlayan sorular sormalarını sağlar.

“Bir şeyin nasıl işlediğinin ve nasıl bir ilişkinin olduğuna dair somun ve cıvatalara gerçekten girmek istiyorsanız, elde ettiğiniz şey budur,” dedi Nate. “Eğitmen onları bu yoldan geçirecek ve tüm genişliği ve genişliği sağlayacak.”

Bir grup çalışanı eğitmek isteyen işletmeler için, Linux Vakfı ayrıca bir müfredatı şirketin özel altyapısına veya endüstrisine göre özelleştirecektir..

Yeni Müfredat Geliştiricilerin Açık Kaynak Projesini Ürüne Dönüştürmesine Yardımcı Oluyor

Mark, 20 yıl önce açık kaynaklı programlarla başladığında, açık kaynaklı teknolojiyi sürdürmekle ilgilenen geliştiricilerin “çok az cebi” buldu. Açık kaynaklı kullanıcılar ve katkıda bulunanlar, sıradan tüketiciler yerine çok teknoloji meraklısı ve özel geliştiricilerle sınırlıydı.

Bir sürüş simülatörü ile Otomotiv Sınıfı Linux arayüzü

Otomobil üreticileri, tüketicilere veri yönlendiren bir arayüz oluşturmak için Otomotiv Sınıfı Linux’a katıldı.

“Artık günlük yaşamınızdaki açık kaynaklı teknolojiler hakkında konuşmaya başlayabiliriz” dedi. “Bu kadar somut olmayan veri merkezlerinden bahsetmek yerine, arabanızdaki ana üniteden bahsedebiliriz.”

Sensörler, alet kümeleri ve telematik sistemlerinden bilgi çeken bağlantılı bir sürüş deneyimi yaratmak için Mazda, Toyota, Honda, Mercedes-Benz, Nissan, Ford, Jaguar, Land Rover, Mitsubishi ve Subaru otomobil üreticilerine katıldı Sınıf Linux projesi.

Mark, “Hepsi arabada bu verileri kullanarak nasıl gerçekten ilginç bir deneyim yaratabilecekleri üzerinde çalışıyorlar” dedi. “Her şey açık kaynaklı bir platform tarafından yönlendiriliyor.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me