Loadbalancer.org, İşletmelerin E-Ticaret Trafiğini Kolaylaştırmasına ve Duruş Sürelerini Azaltmasına Yardımcı Olan Maliyet Etkili Bir Çözümdür

TP; DR: Loadbalancer.org, 2000’li yılların başında e-ticaret patlamasının başlamasından bu yana işletmelerin web sitelerini çalışır durumda tutmasına yardımcı oluyor. Son 15 yılda, Kurucu Malcolm Turnbull şirketi yaklaşık 15.000 dağıtım sağlamak üzere büyüttü. Diğer dengeleyiciler gelip geçerken, Loadbalancer.org dürüstlüğü, duyarlı müşteri hizmetleri, uygun fiyatları ve yüksek performansı ile kendini farklılaştırdı. Yük dengeleyiciler yeni teknoloji olmayabilir, ancak daha önce sanal çözümlere geçen birçok kuruluş üstün güvenilirliği için donanıma geri dönüyor.

Loadbalancer.org Kurucu Malcolm Turnbull, yük dengeleyicilerin modaya uygun bir teknoloji olmadığını ilk kabul eden şirkettir. Yapay zeka veya artırılmış gerçeklik ile hiçbir ilgisi yoktur ve onları daha büyük ve daha iyi hale getirmek için sürekli güncellenmemektedir – çünkü çoğu zaten iyi performans gösteriyor.

Ancak yük dengeleyicileri gündemde yer almasa da, perakende, devlet ve sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere birçok endüstri için pratik bir zorunluluktur. Web siteleri – ve barındırma sağlayıcıları – trafiği düzgün bir şekilde işlemek, sayfaları çalışır durumda tutmak ve müşterileri memnun etmek için yük dengeleyicilerine güvenir.

“Yüksek kullanılabilirlik temel bir ihtiyaçtır, bu yüzden insanların yük dengeleyicilere ihtiyacı vardır” dedi Malcolm.

Çok fazla performans güvenilirliği sağlayan yük dengeleyicilerle, doğru olanla çalışmak da büyük bir fark yaratabilir. Loadbalancer.org, sektörde canlandırıcı bir yaklaşım sunarak kendini rekabetten ayırıyor.

“Doğruyu söylüyoruz,” dedi Malcolm. “Satış konuşmamız, sisteminizi 10 yılda bir bile havaya uçurmak istememeniz ve – özellikle de bir devlet kurumu veya havaalanı ise – bu iyi bir satış.”

Loadbalancer.org logosu ve Kurucu Malcolm Turnbull

Loadbalancer.org Kurucusu Malcolm Turnbull, günümüzün çoğu endüstrisinde yüksek çalışma süresi oranlarının bir gereklilik olduğunu söyledi.

Güvenilirliği şüphesiz test edilmiş olsa da, Loadbalancer.org 2003’te kurulduğundan bu yana dünya çapında yaklaşık 15.000 dağıtımla kendini tekrar tekrar kanıtladı.

Şirket, müşterilere ihtiyaç duymadıkları araçları satmaya çalışmaz. Bunun yerine, Loadbalancer.org, ürünlerini doğrudan müşterilere satmak için ABD’deki ürünlerinin çoğunu özel olarak üretiyor; bu da ürünleri daha uygun fiyatlı hale getiriyor.

Ancak, müşterilerine gönül rahatlığı getiren Loadbalancer.org’un sıfır kesinti sözü. Ürün katmanı 4-7 yük dengeleme yetenekleri, trafik hakkında bilinçli kararlar almasına yardımcı olarak şirketin yüksek düzeyde çalışma süresi vaat etmesini sağlar.

Malcolm, bunun şirketin misyonunun ve felsefesinin merkezinde olduğunu söyledi.

“Yük dengeleyici asla kırılmamalıdır” dedi..

Tutkusunu Takan Bir Mühendis Tarafından Geliştirildi

2000’li yılların başında, Malcolm güvenilir bir yük dengeleme hizmetine ihtiyaç olduğunu gördü. O zamanlar, e-ticaret pazarı ciddi bir şekilde başlamıştı ve Malcolm’un çalıştığı web sitesi müşteri yükünü ele almak için mücadele ediyordu. Belirli günlerde site, sayfalarında gezinen müşterilerin hacmiyle ilgilenemedi.

Malcolm, “Etkinliklerimizden biri, binlerce kırmızı gül göndereceğimiz Sevgililer Günü idi” dedi. “Yükü kaldıramadık.”

O zaman mevcut yük dengeleyicilere baktığında, onları çok pahalı buldu, özellikle de şirketinin mevcut olduğu sınırlı bütçe için.

Şirketine bir yük dengeleyici için fazla ödeme yapmasını tavsiye etmek yerine, Malcolm kendi yükünü oluşturdu. Başından beri ürün, açık kaynaklı yazılım kullanarak ve ölçeklenebilir teknoloji kullanarak etkili bir şekilde çalıştı.

Loadbalancer.org sıfır kesinti banner'ın ekran görüntüsü

Loadbalancer.org trafiği yönetmede etkilidir ve müşterilerine sıfır kesinti süresi vaat eder.

Malcolm, yük dengeleme dünyasına girmesinin de gelişim tutkusunu takip etmesine izin verdiğini söyledi. Başarısını gördükten sonra Malcolm ürününü satabileceğini fark etti, bu yüzden Loadbalancer.org’u geliştirdi..

“Kaşıntı çizmeye çalışan bir mühendisdim, bu yüzden web sitesini kurdum,” dedi Malcolm.

Ancak Loadbalancer.org’un ilk günleri kolay olmadı. İşe başlarken – ve karısıyla ilk çocuklarını beklerken – Malcolm’a lösemi teşhisi kondu. Hastanede bulunduğu yıl boyunca, karısı iş üzerinde dış kaynak kullandı, böylece Malcolm tedavi görürken çalışmaya devam edebildi..

Neyse ki, Malcolm iyileşti ve hastalığı ve ailesi tarafından işi bugünkü haline getirmek için motive oldu. Şu anda şirketin dünya çapında 40 çalışanı var – Vancouver, Kanada’dan Romanya’ya – ve Malcolm’un yönetimi altında son derece başarılı oldu.

Gelecek Yıllar Boyunca Güvenilirlik ve Yüksek Kullanılabilirlik

Loadbalancer.org’un kendini ayırdığı diğer iki yol, doğrudan müşterilere satış yapmak ve yüksek düzeyde destek sunmaktır. Bir dağıtım kanalı olmadan, şirket sadece daha rekabetçi fiyatlandırma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda özelleştirilmiş çözümler de sunabilir.

Malcolm, “Lockheed Martin ve Toshiba gibi 10 yıldır asla başarısız olmayacak sistemler oluşturan müşteriler de dahil olmak üzere birçok teknolojiye sahip bir nişimiz var” dedi. “Onlara bu konuda yardımcı oluyoruz. Bu bizim modelimiz. ”

Bu şirketlere ek olarak, Loadbalancer.org, diğerlerinin yanı sıra tıbbi görüntüleme, nesne depolama, baskı yönetimi, video akışı ve finans sektörlerindeki müşterilerle birlikte çalışır. API entegrasyonu ve otomatik ölçeklendirme, ürünü otomatik dağıtımlar için kullanışlı hale getirir.

Ölçeklenebilirlik, Loadbalancer.org’un misyonunun önemli bir parçasıdır, bu yüzden küresel sunucu yük dengelemesi sunar.

Loadbalancer.org özelliklerinin ekran görüntüsü

Loadbalancer.org, güvenlik araçları da dahil olmak üzere sağlam özellikleriyle farklılaşıyor.

Şirketin uygun fiyata güvenilirlik sunabilmesinin bir başka nedeni, dağıttığı açık kaynaklı yazılımın maliyetleri geliştirmeye yardımcı olmasıdır..

“Geliştirdiğimiz ana nokta web arayüzümüz. Aslında kodları geri veriyoruz ve açık kaynak geliştiricilerle iyi çalışıyoruz ”dedi..

Açık kaynak geliştiricileri, yazılımın Loadbalancer.org’daki performansı hakkında da geri bildirim alırlar. Bu bilgileri gelecekteki gelişmeler için kullanırlar..

Etkili yük dengeleyicileri, müşterilerin saldırıya uğramasını önleyebilecek güvenlik de içermelidir. Loadbalancer.org hem DDOS saldırı koruması hem de web uygulaması güvenlik duvarları sağlar.

“Web uygulaması güvenlik duvarları için bir talep var. Bunların saldırıya uğramasını önlemeye yönelik bir plan bulmak için satıcıyla birkaç hafta çalışmanız gerekiyor ”dedi..

Trendleri Değiştirme: Donanıma Geri Dönüşü Görme

Malcolm, 15 yıl önce e-ticaret web sitesi için mevcut sınırlı seçenekler hakkında endişelenmekten uzun bir yol kat etti. Yük dengeleyicileri modaya uygun bir teknoloji olmayabilir, ancak sanal ortama büyük ölçekli geçiş Malcolm’un işi için yeni fırsatlar yarattı. Şimdi, özellikle yüksek çalışma süresi talepleri olan endüstrilerde, kuruluşlar yük dengeleme donanımının güvenilirliğine ve güvenliğine geri dönüyor.

“Herkes sanal ve buluta geçmeye başladı. Yaklaşık beş yıl önce bu değişimden önce, pazar yarı donanım, yarı yazılımdı ”dedi. “Şimdi donanım tekrar buhar alıyor. Mevcut müşterilerimizin çoğu tıbbi görüntüleme ve büyük depolama sistemleriyle ilgileniyor. ”

Malcolm’a göre, donanıma geri dönüşe katkıda bulunan faktörler arasında hizmet olarak bulut altyapısından kaynaklanan sorunlar yer alıyor.

Malcolm, “Bulut depolama şirketleri, bazı bilgiler bulutta ve bazıları donanımda olmak üzere etkili bir şekilde hibrit bir sistem oluşturmak için çok para kazanıyor” dedi. “Hala sahada donanımınızın olması gerekiyor. Bir hastane işletiyorsanız, bulutta her şeye sahip olamazsınız. Hala bir yerlerde donanımın olmalı. ”

Donanım popülaritesi artmaya devam ettikçe, Loadbalancer.org bulut sistemlerine arıza güvenliği sunarak bu talebi karşılamaya hazırdır.

Malcolm, “E-ticaret web sitelerinden SharePoint’e kadar her şeyi dengeleyebiliriz” dedi..

Loadbalancer.org’un 15. yılını kutlamasıyla Malcolm önümüzdeki 15 yılı dört gözle bekliyor:

Malcolm, “Her zaman yeni ve heyecan verici fırsatlar ortaya çıkıyor, ancak temel önceliklerimize uymazlarsa, onları takip etmeyeceğiz” dedi. “İlk 15 yılda bize harika bir ürün, harika bir personel ve sadık müşteriler kazandık. Önümüzdeki 15 yılın ne getireceğini kim bilebilir? ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me