Luminati’nin Veri Toplama Otomasyonu: Doğru ve Zamanında Sonuçlarla Etik Veri Çıkarma

TP; DR: İşletmelerin kamuya açık web verilerini ölçekte çıkarmasına yardımcı olduğu bilinen Luminati, veri toplama otomasyonu ile hizmetini bir adım daha ileri götürüyor. Şimdi, şirket sadece boştaki cihazların bir P2P ağı üzerinden verilere erişim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda verilerin çıkarılmasına ve arındırılmasına yardımcı olacaktır. Sonuçta, Luminati’nin amacı hem şirketlerin hem de operasyonel kaygıları ortadan kaldırmak ve işletmelerin verilerin gücünden verimli ve etik bir şekilde yararlanmasını sağlamaktır.

Dijital bir ekonomide, veriler genellikle yeni petrol olarak adlandırılır – ancak bu, çıkarılmasının zor olduğu anlamına gelmez.

Veri odaklı bir yaklaşımın avantajlarından yararlanmak için, işletmeler öncelikle önemli zaman ve para toplama bilgileri yatırmalıdır. Ancak o zaman değerli modern kaynaktan içgörüleri toplayabilirler.

Luminati CEO’su Or Lenchner, “Bu şekilde düşünün: Dünyadaki her benzin istasyonu kendi petrolünü çıkarmak ve rafine etmek zorunda gibi görünüyor” dedi..

Luminati logosu

Luminati artık müşterilerin verilere erişmesine, verileri çıkarmasına ve arındırmasına yardımcı oluyor.

2014 yılından bu yana, Luminati müşterilere verilere verimli ve tespit etmeden erişmelerini sağlayan gelişmiş bir proxy ağı sunmaktadır..

Şimdi, seyahat ve e-ticaret endüstrileri için ve ötesinde tasarlanmış veri toplama otomasyonu (DCA) hizmeti ile şirket aynı zamanda işletmelerin bu verileri çıkarmasına ve arındırmasına yardımcı olarak yenilik, verimlilik ve gelir sağlama konusunda kullanıma hazır olmasını sağlıyor..

Bu, dinamik olarak değişen bir e-ticaret sahnesinde önceden planlamak için gereken kritik bilgileri sağlamada son derece yararlıdır. Sadece basit bir API isteği ile Luminati, birden çok formatta sürekli ve doğru sonuçlar sağlayabilir.

İşletmeler, şirketin proxy ve veri kazıma çözümünü rekabetçi istihbarat, marka koruması, SEO izleme, pazar araştırması ve web sitesi testi gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirler. Luminati etik ilk bakış açısından çalıştığından, kullanıcılar proxy kullanımı ve veri toplama konusunda en son standartlara uygun olduklarından emin olabilirler.

Sonuçta, şirketin amacı, işletmelerin verilerin gücünden verimli ve sürdürülebilir bir şekilde yararlanabilmelerini sağlamak için hem uyumluluğu hem de operasyonel kaygıları ortadan kaldırmaktır..

İşletmelerin Herkese Açık Verilere Erişmesine ve Bu Verilere Ayıklamasına Yardımcı Olma

DCA’nın eklenmesiyle, Veya Luminati’nin halka açık verileri yönetmenin üç temel direğini sağladığını söyledi: altyapı, güçlü engelleme kaldırma yazılımı ve otomatik veri alımı.

“Motor olarak en gelişmiş dağıtılmış proxy ağını sağlayarak Luminati, her zaman veri toplama, daha hızlı, verimli ve daha etkili olmaya odaklandı” dedi. “Şimdi müşterilerimiz için tüm operasyonu otomatik hale getirme yönünde ilerliyoruz.”

Altyapı açısından, şirketin eşler arası ağı, verilere erişmek için milyonlarca boşta cihazın yerleşik IP adreslerini kullanır ve cihaz sahipleri ve işletmeler için bir kazan-kazan durumu sağlar.

Platform avantajlarını gösteren simgeler

Veri toplama otomasyonu (DCA), Luminati’nin katmanlı yaklaşımında son parça.

IP adreslerini karşılığında katkıda bulunmayı kabul edenler, bir ortak geliştiriciden reklamsız veya ücretsiz uygulamalar gibi çeşitli şekillerde tazminat alırlar. Kaynaklar yalnızca cihaz kablosuz olarak bağlı olduğunda, kullanımda değilken ve yeterli pil gücüne sahip olduğunda kullanılır.

Ayrıca işletmeler, aynı IP’den çok fazla istek gönderildiğinde verileri engelleyen veya yanıltıcı bilgiler görüntüleyen genel sitelerden bilgi toplama özelliğinden yararlanır.

Birkaç ay önce, Luminati halka açık verileri yönetme yaklaşımına başka bir katman daha tanıttı: Engeli kaldırıcı. Yazılım, kullanıcıların etik olarak çalışırken sitelere yalnızca bir istek gönderebilmesini ve mevcut en doğru verileri alabilmesini sağlar..

“İsteğin iletildiğinden emin oluyoruz ve bir yanıt alıyorsunuz,” dedi. “Bu aşamada, hala veri toplamayı değil, bu verilere erişmenize yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda hedef alana zarar vermiyoruz veya yavaşlamıyoruz. ”

Üçüncü sütun – veri toplama otomasyonu – veya robotik süreç otomasyonunu (RPA) içeren ekstraksiyon sürecidir. “Manuel işçilik gerekiyor ve verimliliği artırmak için otomatikleştiriyor” dedi..

Otomasyon ve Kalite Güvencesi için Ticaret Verimsiz Manuel İşgücü

Luminati’nin DCA platformunun faydaları üç yönlüdür: otomasyon ve işgücü azaltma yoluyla kullanıcılara para ve zamandan tasarruf etme, yüksek oranda doğru veri sağlama ve kuruluşlara çeviklikle çalışma yeteneği sağlama.

Belirli bir Luminati müşterileri grubu şu anda platformu bir test API’sı aracılığıyla ihtiyaçlarını belirlemelerine ve sonuçları çeşitli formatlarda almalarına izin veren beta testi yapıyor. “Verilere ne zaman ihtiyacınız ve ne sıklıkta ihtiyacınız da dahil olmak üzere gereksinimlerinizi iletmek için API’yı kolayca kullanabilirsiniz” dedi..

Örneğin, bir perakendeci giyim fiyatlandırması hakkında bilgi toplamak isterse, DCA API’sı aracılığıyla istekleri planlayabilir. Luminati daha sonra, ilgili tüm kamuya açık verileri çıkarmadan önce keşif sürecini dahili olarak ele alacaktır..

Basit bir API, birden çok veri biçiminde zamanında ve doğru sonuçlar sağlar.

Müşteriye bilgi göndermeden önce, Luminati verilerin doğrulanmasını sağlamak için büyük çaba sarf eder ve kalite güvence standartlarını geçer. Bu adım, müşterileri sahtekarlık verileri olarak bilinen şeylerden korur – bu bilgiler kamuya açık olduğundan ve dolayısıyla adil bir oyun olmasına rağmen şirketlerin bilgileri çıkarmadan korumak için istediği bilgilerdir..

Veya bunun Luminati’nin bu alandaki kapsamlı deneyimi nedeniyle mümkün olduğunu söyledi. “O kadar çok veri çıkarma operasyonuna genel bir bakalım ki her şeyi biliyoruz, çünkü müşterilerimiz sadece kendi operasyonlarını görürken bu işlemleri binlerce olarak görüyoruz” dedi..

Günün sonunda müşteriler, büyük ölçekli kaynaklara yatırım yapmadan istedikleri formatta veterinerlik, yüksek kaliteli veriler alıyor.

“Verileri çıkarmayı bitirdikten sonra, doğrudan bir Amazon S3 sunucusuna veya e-posta üzerinden CSV olarak teslim edildiyse sonuçları müşteriye biçiminde sağlayabiliyoruz” dedi..

Hem Uyumluluk hem de Operasyonel Endişeleri Giderme

Şimdiye kadar, müşteriler sonuçlardan oldukça memnun kaldı. Ya da bize veri çekmenin birçok şirket için bir zorunluluk olduğunu ve trendleri araştırmalarına ve çevrimiçi sahtekarlıkla savaşmalarına izin verdiğini söyledim, ancak bu herkesin hoşlandığı anlamına gelmez.

“Müşterilerimiz, veri çıkarma sürecinin kendisinden sorumlu olmaktan hoşlanmıyor” dedi. “Bu ürünü oluşturarak, verilerden içgörü elde etmeye odaklanmalarına izin veriyoruz.”

Ayrıca, Luminati’nin etik taahhüdü nedeniyle, kullanıcıların proxy kullanımı ve veri toplama konusunda en son standartlara uyma konusunda endişelenmeleri gerekmez.

Cihazın IP adresi dışında, şirketin altyapısına güç veren Luminati SDK herhangi bir kişisel bilgiye erişmez veya onu kullanmaz. Veya söz konusu kaynaklar hiçbir zaman kripto madenciliği veya depolama gibi amaçlar için kullanılmaz ve şirketin hizmetleri, GDPR gibi veri koruma yasalarıyla tamamen uyumludur.

Ayrıca, Luminati ağın kötüye kullanılmamasını sağlamak için hem otomatik hem de manuel sistemler aracılığıyla kullanımı izler. Ağı kullanmadan önce her potansiyel müşteri titiz bir uyum prosedürüne tabi tutulur.

Nihayetinde şirket, hem operasyonel güçlüklere hem de uyumluluk endişelerine dikkat etmekle gurur duyuyor ve müşterileri için büyük bir yük kaldırıyor..

“Herkes verinin gücünden bahsediyor, ama kimse gerçekten toplama sürecinden bahsetmiyor” dedi. “Bu pazarı beş yıldır etkinleştiriyoruz ve dünyanın en büyük şirketlerinin başarı elde etmesine yardımcı oluyoruz. Ve biz bundan heyecan duyuyoruz. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me