Masaüstü ve Mobil Cihazlarda Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Oluşturma: Adblock Plus Verileri Güvende Tutuyor ve Kabul Edilebilir Reklamlar için Katı Ölçütleri İzliyor

TP; DR: Büyük masaüstü tarayıcıları ve mobil cihazlar için ücretsiz bir uzantı olan Adblock Plus’ın arkasındaki ekip, kuruluşundan yaklaşık on yıl sonra reklam engelleme konusundaki küresel trendleri takip etmeye devam ediyor. Şirket, artık bağımsız bir komite tarafından yönetilen ve genel olarak sektör tarafından benimsenen Kabul Edilebilir Reklamlar girişimini başlatmıştır. Okuyucuların içerik oluşturucuları desteklemesini kolaylaştıran Adblock Plus 3.8’in son sürümü ile açık kaynaklı yazılım adil ve kârlı bir web oluşturmaya devam ediyor.

Mobil endüstrinin patladığına dair kanıt bulmak sadece bir şehir kaldırımında gezinti yapıyor.

Yayalar sürülüyor şimdi çevrelerinden habersiz baş aşağı yürüyorlar. Bu fenomen bize “smombie” şeklinde yeni argo getirdi, akıllı telefon ve zombi bir arada, cihazlarına odaklanmış sokaklarda dolaşanları tanımlamak için kullandı..

ABP logosu

Adblock Plus, Android ve iOS için çözümler sunar.

Son çalışmalar bu çılgınlık – kıyametin yaygınlığını vurgulamaktadır. 2019 verilerine göre, dünya genelinde mobil nüfus yaklaşık dört milyar benzersiz kullanıcıya sahip ve mobil internet kullanıcıları dünya genelinde çevrimiçi trafiğin% 52’sinden fazlasına katkıda bulunuyor.

Trend, 527 milyon insanın varsayılan olarak reklamları engelleyen mobil tarayıcılar kullandığı ve mobil cihazlarda masaüstünden reklamların iki katından daha fazla kişinin engellediği reklamcılık dünyasına da kanıyor.

Adblock Plus PR Yöneticisi Kathrin Jennewein, mobil reklam engelleme alanında benzer bir ivme gözlemledi. “Kullanıcı tabanımızın dörtte biri şu anda mobil cihazlarda ve sadece bir yıl önce neredeyse masaüstündeydi” dedi. “Bu pazarda büyüme olanakları görüyor ve gelecekteki gelişmeleri dört gözle bekliyoruz.”

2006 yılında geliştirilen Adblock Plus, şu anda Android ve iOS cihazlar için içerik filtreleme ve reklam engellemenin yanı sıra masaüstü tarayıcılar için popüler çözümler sunuyor.

Ücretsiz, açık kaynak uzantısını oluşturmanın yanı sıra, Adblock Plus’ın ana şirketi Eyeo GmbH, 2011 yılında Kabul Edilebilir Reklamlar girişimini başlattı. Saygılı, müdahaleci olmayan reklamları yöneten standartlar kümesi artık genel olarak sektör tarafından benimsendi. . Ayrıca, Adblock Plus 3.8’in son sürümü ile Eyeo, okuyucuların en sevdikleri içerik oluşturucularını adil ve karlı bir web oluşturmada desteklemelerini her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Reklam Engelleme Ortamında Küresel Eğilimleri Takip Etme

Akıllı telefon kullanımı arttıkça Adblock Plus, çeşitli mobil cihazlarda ve işletim sistemlerinde reklamları engellemeyi her zamankinden daha kolay hale getirdi.

Apple’ın Eylül 13’teki iOS 13 sürümü, iPad ve iPhone kullanıcıları için tablette masaüstü tarzı tarama ve telefondaki mobil ve masaüstü sürümleri arasında hızlıca geçiş yapma seçeneği sunan birkaç değişiklik yaptı. Eyeo’ya göre, kullanıcılar mobil tarayıcılara kıyasla masaüstü tarayıcılarda daha fazla ve daha müdahaleci bir reklam görecek.

Yanıt olarak şirket, Aralık 2019’da iOS için Safari’de Adblock Plus’ı yayınladı. Reklamların Apple’ın mobil cihazlarını geçersiz kılmasının önlenmesine ek olarak, uzantı, kullanıcıların videodan önce gösterilen reklamlardan, videonun ortasında reklamlardan kesintisiz olarak Safari’de YouTube videolarını izlemelerini sağlıyor. veya videoların sonundaki reklamlar.

Şirket, ne tür bir cihazı tercih ederlerse etsin, kullanıcılar ne zaman ve ne tür reklamlar görmek istediklerine karar verme hakkına sahiptir. “Dikkat dağıtıcı unsurlar, hedefli reklamlar ve kötü amaçlı yazılımlarla istila edilmiş çevrimiçi bir dünyada, kullanıcı seçimini savunmak ve kullanıcılara internet deneyimleri konusunda özerklik sunmak için buradayız.”

AdBlock Plus uygulaması

Adblock Tarayıcısı, web sitelerindeki ve videolardaki reklamları engellerken güvenliği izlemeyi ve geliştirmeyi engeller.

Eyeo, Android için Adblock Browser 2.0’ın Şubat 2020 sürümü ile mobil cihazlara doğru kaymaya devam etti.

Şirket bu sürümü her zamankinden daha hızlı olacak şekilde tasarladı, güvenliği artırdı ve kullanıcıları izlemekten korudu. Tüm web sitelerindeki reklamları engellemenin yanı sıra, tarayıcının YouTube modülü tüm YouTube bağlantılarını otomatik olarak açar ve videolarda can sıkıcı reklamları engeller.

Sonuç olarak, tarayıcı temiz, özelleştirilebilir bir mobil deneyim ile içiniz rahat olsun.

Kabul Edilebilir Reklamlar Girişimi ve Komitesini Desteklemeye Devam Etmek

Kathrin, Adblock Plus Kurucusu Wladimir Palan’ın 2006’da masaüstü uzantısını oluşturmaya başladığında, Kabul Edilebilir Reklamlar girişimini akılda bulunduğunu söyledi..

“İyi bir web deneyimi isteyen kullanıcıları ve içerik oluşturucuları – özellikle de küçük içerik oluşturucuları – reklamcılığa bağımlı olan ve içeriklerinden başka türlü para kazanamayacakları için memnun etmenin zor olacağını öngördü” dedi..

Eyeo 2011’e kadar bir dizi tanımlanmış standart yaratma girişimini başlattı. Genel olarak ekip, kabul edilebilir reklamların saygılı olduğunu, içeriğe müdahale etmediğini, reklam kelimesi ile açıkça etiketlendiğini ve müdahaleci veya rahatsız edici olmadığını belirledi..

Kabul Edilebilir Reklamlar Komitesi süreci

Kabul Edilebilir Reklamlar Komitesi, Adblock Plus ve diğer gruplar için standartları belirler.

Eyeo ve Adblock Plus, 2017 yılında, Kabul Edilebilir Reklamlar girişiminin kontrolünü, bağımsız bir internet kullanıcısı grubu, sektör uzmanları ve kâr amaçlı şirketler grubu olan Kabul Edilebilir Reklamlar Komitesi’ne aktardı. Komite o zamandan beri metin, resim, yayın içi, arama ve mobil reklamlar ile birincil içeriği olmayan sayfalardaki reklamlar için özel ölçütler belirlemiştir. Kathrin, bu standartların araştırma ve kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak geliştiğini söyledi.

Kathrin, “Görevlerimizden biri, diğer gruplar ve reklam engelleyiciler tarafından Kabul Edilebilir Reklamlar standardını benimsemekti ve bugün de durum böyle oldu” dedi. “Bu sadece bir Eyeo işi değil. Diğer birçok reklam engelleyici sağlayıcısı bunu uyguladı ve topluluk büyümeye devam ediyor, bu harika. ”

Elbette, tüm reklamları (kabul edilebilir kabul edilenler bile) engellemek isteyen kullanıcılar bunu istedikleri zaman Adblock Plus içinde yapabilirler. Yazılım ayrıca kullanıcıların reklamlar veya izleme gibi istenmeyen öğeleri engellemek için istedikleri kadar az veya istediğiniz kadar filtre listesinden yararlanmasına olanak tanır.

Yeni: Adblock Plus 3.8, İçerik Oluşturucuları Desteklemeyi Kolaylaştırıyor

Eyeo kısa süre önce amiral gemisi yazılımının en yeni sürümünü yayınladı: Chrome, Firefox ve Microsoft Edge için Adblock Plus 3.8. Her zaman olduğu gibi, açık kaynak teknolojisi, kullanıcıları müdahaleci reklamları engelleme, izlemeyi devre dışı bırakma ve kötü amaçlı yazılım yaydığı bilinen alan adlarını filtreleme konusunda güçlendirecek.

Ancak bu sürüm, Kabul Edilebilir Reklamlar özelliğini kullanmayan kullanıcıların, Adblock Plus’ı tamamen kapatmadan favori içerik oluşturucularını desteklemelerine de izin verecektir. Yeni bir açma / kapatma özelliği kullanarak kullanıcılar, kullanıcıların desteklemek istediği web sayfaları için reklam engellemeyi kolayca açıp kapatabilir.

Adblock Plus 3.8’den önce, kullanıcılar tek tek sayfaları değil, yalnızca tüm web sitelerini beyaz listeye ekleme seçeneğine sahipti. Bu özellik, teknolojinin belirli sitelerde sorunlara neden olup olmadığını doğrulamak için de yararlıdır. Bu sorun, daha sonra Sorun Bildirici kullanılarak Adblock Plus’a bildirilebilir.

Basın açıklamasında şirket, “Her türlü sorunu destek ekibimize rapor etmeyi kolaylaştırdık” dedi. “Bugüne kadar, Sorun Muhabiri Adblock Plus’ın engellenmesiyle ilgili sorunları çok fazla veya çok az işledi. Artık bir kullanıcı reklamları engellemeyle ilgili olmayan bir sorunla karşılaşırsa, yeni bağlantıyı tıklayıp doğrudan destek ekibimize mesaj gönderebilir. ”

Sıradaki: Makine Öğrenimi ile Gelişmeler

Eyeo’nun tüm Adblock Plus ürünleri ile temel amacı, kullanıcıları çevrimiçi içerik için baskın finansman modelini bozmadan müdahaleci reklamlardan korumaktır. Kathrin, yayıncıların yayınladığı reklamlar açısından internette zaten bir değişiklik fark ettiğini söyledi.

“On yıl önce, gittikçe daha fazla reklam vardı ve sürekli olarak artıyordu, bu da fiyatların düşmesine neden oldu, bu da daha düşük kaliteli reklamlara yol açtı” dedi. “Sanırım bu döngüyü kırmaya yardım ettik.”

Yaklaşan gelişmelere gelince, Kathrin, Adblock Plus’ın makine öğrenme teknolojisini çözümlerine entegre etmeye çalıştığını söyledi – bir an için sarılmış durumda ama büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi..

“Günün sonunda, endüstriyi değiştirmek, daha iyi bir internet oluşturmak için çalışıyoruz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me