Microsemi Depolama Çözümleri Entegre Önbellekleme, Analiz ve Depolama ile Veri Merkezlerinin Altyapıyı Verimli Bir Şekilde Oluşturmasına ve Yönetmesine Nasıl Yardımcı Olur?

TP; DR: Günümüzün rekabetçi pazarında, ana makinelerin maliyetleri düşük tutmak için verimliliği en üst düzeye çıkarırken müşterileri için yüksek kullanılabilirlik sağlaması gerekir. Microsemi, bu sorunların çözümünde sıfır veri merkezi çözümleri sunmaktadır. Şirket, bir dizi depolama cihazıyla uyumlu birleşik bir çözüm sağlamak için yönetim yazılımını, adaptör donanımını ve silikon bileşenlerini bir araya getiriyor. Microsemi, kullanıcıların belirli yükleri çalıştırmak için gereken sunucu sayısını% 50’ye kadar azaltabilen iş yüklerine ince ayar yapmasına olanak tanır. Hem IOC hem de Chip on RAID varyantları üzerinde çalışan bir depolama yığını ve CPU beygir gücünü güç tüketimini azaltmak için özel motorlarla birleştirerek Microsemi, ev sahiplerinin kalabalık bir sektörde kendilerini farklılaştırmasına yardımcı oluyor.

Birçok veri merkezi ve ana bilgisayar, bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş sunucular ve bileşenler sağlamak için THIRDWAVE Corporation’a başvurur. THIRDWAVE’nin eski model sunucularından birini kullanan bir barındırma şirketi, SSD ve 6Gbps özellikli donanım RAID adaptörü aracılığıyla daha yüksek G / Ç performansı sağlayabilecek daha modern bir yedek arıyor. THIRDWAVE, R-280-HW ana sistemlerini ev sahibi için bir çözüm olarak önerdi; ancak, küçük kasaya sığacak bir RAID adaptörü bulmaya çalışırken sorunlar ortaya çıktı.

Birkaç salınım ve ıskalamanın ardından THIRDWAVE, Microsemi ile cevabı buldu. Microsemi’nin 6405E RAID adaptörünün kısa uzunluklu form faktörü, mekanik stres oluşturmadan uyum sağlar ve anakart ve diğer kasa bileşenleriyle son derece uyumludur. Microsemi’nin yardımıyla THIRDWAVE, ana bilgisayarın ihtiyaçlarına ve altyapısına uyarlanabilir bir çözüm sunabildi.

THIRDWAVE’nin hikayesi, çözümler için Microsemi’ye başvururken diğer OEM’lerin ve ana makinelerin deneyimlerinden farklı değildir. Ancak Microsemi, RAID adaptörlerinden daha fazlasıdır. Şirket, yönetim yazılımını, adaptör donanımını ve silikon bileşenlerini, ana bilgisayarların ve veri merkezlerinin verimliliği en üst düzeye çıkarmasına ve maliyetleri azaltmasına yardımcı olan kapsamlı bir çözümle birleştiriyor.

Juergen Frick'in headshot ve Microsemi logosunun kolaj

Microsemi’nin Ürün Pazarlama Lideri Juergen Frick, bize şirketin veri merkezleri için birleşik SoC çözümlerinden bahsetti.

Microsemi Ürün Pazarlama Lideri Juergen Frick, “Aynı yazılım ve araçları çalıştıran bir silikon temelimiz var, rakip çözümler ise özel G / Ç çözümleri ve RAID çözümlerine sahip. “Barındırma ortamında konuşlandırılması daha zor olan farklı mimariler ve yazılım yığınlarıyla geliyorlar. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ürünümüz var. ”

Microsemi’nin çözümü, kullanıcıların hem IOC hem de Çip Üzerinde RAID (RoC) varyantları üzerinde çalışan ortak bir depolama yığınındaki iş yüklerine ince ayar yapmalarına olanak tanır. Bu, CPU beygir gücü ve düşük güç tüketimine adanmış motorların bir evliliği ile birleştiğinde, birçok ana bilgisayar ve veri merkezinin rekabetçi bir manzarada kendilerini farklılaştırmak için Microsemi’ye yönelmesinin nedeni budur.

İş Yükü Performansının İnce Ayarı, Barındırıcılardan Para ve Kaynak Tasarrufu Sağlar

Microsemi, THIRDWAVE gibi OEM’lerle ve doğrudan veri merkezleriyle çalışan çeşitli sektörlerde çok sayıda sektöre hizmet vermektedir. Microsemi’nin ölçeklenebilir depolama iş biriminin bir parçası olarak Juergen, SaaS ve bir anakart çözümüne entegre edilen bağlantı ürünleri gibi depolama cihazlarıyla arayüz oluşturma konusundaki odağından bahsetti..

Juergen, “Klasik RAID adaptörümüz, önbellekleme, veri kullanılabilirliği veya artıklık yoluyla hızlanma sağlar” dedi. “Buna bakmanın bir başka yolu, bağlantı ürününe, HBA veya IFC’ye sahip olmanız ve ardından arka planda sizin için bir şeyler yapabilen daha sofistike bir platform olan RAID adaptörüne sahip olmanız.”

Juergen ve ekibinin veri merkezlerinde gördüğü ortak şeylerden biri, düğüm düzeyinde gerçekleşen veri fazlalığıdır. Kullanıcılar, RAID’i hiper ölçekli bir veri merkezinde dağıtmayabilir, ancak yine de bağdaştırıcıdaki önbellek aracılığıyla hızlandırmaya sahip olmak isteyeceklerdir.

“Yönetim araçlarımız size tüm sunucularınızın, depolama bağdaştırıcılarınızın ve bağlı aygıtlarınızın bir haritasını sağlar” dedi. “Bir sorun varsa, her bir ürünü ayrı ayrı taramak zorunda değilim. Bilgileri bana doğrudan sağlayan bir aracım var. ”

Juergen, yedekliliği depolama adaptörlerinden uzaklaştırmak için yazılım tanımlı depolama çözümlerinin ana bilgisayarlar ve hiper ölçekli veri merkezleri tarafından dağıtıldığını belirtti. Bununla birlikte, Juergen’e göre Microsemi’nin değer kattığı yönetim ve hata sınırlaması da gereklidir..

“Her şey performans, önbellekleme ve görünürlükle ilgili” dedi..

Juergen’e göre, kuruluşa önbellekleme ile bir adaptör çözümü dağıtıldığında, iş yüküne bağlı olarak performansı ayarlayan dinamik bir algoritma vardır. Veri merkezlerinde aynı yazılımı çalıştıran aynı amaçla binlerce sistem bulunabilir. Juergen, burada, belirli uygulamalar için performansı optimize etmenin mantıklı olduğu noktaya dikkat çekti.

“Bazı iş yüklerinde, önbellek olmayan bir çözüme kıyasla performansı dört kata kadar optimize edebileceğimizi gördük” dedi. “Bu, bir veri merkezinin bu iş yüklerini dağıtması için gereken sunucu sayısının yarısına dönüşebilir.”

Buradaki tasarruflar çok açık. Veri merkezlerinin sunucu satın alması, bakımı veya soğutması gerekmez, bu da maliyette büyük kesintiler anlamına gelebilir.

Birleşik Akıllı Depolama Operasyonel Maliyetleri Azaltır & Güvenilirliği En Üst Düzeye Çıkarır

Microsemi kısa süre önce en son nesil silikonunu birleşik bir Akıllı Depolama yığını şeklinde duyurdu. Yığın, 12Gbps SAS veya 6Gbps SATA HDD’leri veya SSD’leri olan herhangi bir depolama uygulamasında konuşlandırılabilir. Çözüm, kullanıcılar için esneklik sağlayan Microsemi’nin SmartROC ve SmartIOC ile birleşiyor.

Juergen, “Yongadaki RAID (ROC), önbelleğe alma ve potansiyel olarak artıklık parçasını eklediğiniz yerdir, bu nedenle iki silikon çeşidimiz var, ancak hepsi aynı depolama yığını tarafından destekleniyor” dedi. “Seçim yapabilir ve seçebilirsiniz.”

Arayüz hem IOC hem de ROC için aynıdır, bu nedenle işletim sistemi sürücüleri ve yönetim araçları aynıdır. Bu şekilde, kullanıcılar bir IOC çözümü kullanmaya karar verebilirler, ancak performans veya ölçeklendirme sorunlarıyla karşılaşırlarsa RoC tabanlı çözümü deneyebilirler.

Juergen, “Kusursuz bir şekilde entegre oluyor çünkü zaten kalifiye olduğunuz yazılım bileşenlerini kullanıyor” dedi. “Bunun size bir fayda sağlayıp sağlamadığını görebilir ve çözümün ince ayarını yapmak için mühendislerimizle birlikte çalışabilirsiniz.”

Juergen, bunun özellikle yazılım tanımlı depolamaya referans olarak yararlı olduğunu belirtti, çünkü bu yığınların çoğu önbelleğe almayı gerektiriyor ve bu da önbellekleme yeteneklerini genişletiyor.

CPU Gücünü Birleştirme & Esneklik için Özel Motorlar & Hızlanma

Microsemi’nin sisteminin nasıl tasarlandığı, kullanıcılara esneklik sağlama ve daha fazla hızlanma yeteneği ile çok ilgilidir. Juergen, silikonun içinde gömülü CPU çekirdeği, yüksek performanslı bir DDR bellek arayüzü ve bir elektrik kesintisi durumunda önbellekten veri yedeklemek için bir NAND flash arayüzü ile oluşturulduğunu söyledi..

Ancak çip içinde belirli veri modellerini hızlandırmak için çalışan özel motorlar da var. Juergen, buna örnek olarak veri şifrelemesini kullandı; burada çipteki motor, kullanıcıların verileri anında şifrelemesine izin veriyor. CPU beygir gücünün ve çok özel bir motorun karışımı.

“Bu tür mimarinin yararı, yazılımınızı değiştirebileceğiniz ve ayarlayabileceğiniz esneklik sağlamasıdır” dedi. “Ancak hızlandırmayı donanımdan da alıyorsunuz ve kapladığı alan genel amaçlı bir CPU’dan çok daha düşük.”

Juergen, bunun aynı veya daha iyi performans yeteneklerine dönüştüğünü ancak güç tüketimini önemli ölçüde azalttığını belirtti.

Ev Sahiplerinin Rekabetçi Bir Pazarda Kendilerini Farklılaştırmasına Yardımcı Olmak

Tıpkı THIRDWAVE gibi OEM’lerin müşteriler için veri merkezi çözümleri sunmasına yardımcı olması gibi, Microsemi de ürünlerini doğrudan ana bilgisayarlara uyarlar.

Juergen, “Ev sahibi topluluğa RAID kavramının odaklandıkları şey olmadığını söyleyebiliriz” dedi. “Ancak, yalnızca standart teklifleri olan diğer ev sahiplerinden ayrılmalarına yardımcı olabiliriz.”

Microsemi, RoC pazarında önemli bir paya sahiptir ve Juergen’in belirttiği gibi, şirket IOC pazarındaki payını genişletmek ve arttırmak istiyor. Böylece Microsemi, müşterilerinin çeşitli çözümlerle rekabet etmesine yardımcı olma hedefini daha da ileriye taşıyacak.

Juergen, “Bir ROC çözümü uygulayabildikleri, ancak yine de bir HBA olarak kullanabildikleri için modelimizi beğeniyor” dedi. “Müşterinin ihtiyacına göre özelleştiriyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me