Namecheap: Dünyanın En Büyük İkinci Alan Adı Kayıt Şirketi, Üst Düzey Hosting Çözümleriyle Girişimcilere Hizmet Verme Taahhüdünü Sürdürüyor

TP; DR: Richard Kirkendall Namecheap’i yaklaşık yirmi yıl önce kurduğu zaman, ileri görüşlü bir tavırla çok kültürlü bir şirket yarattı. Namecheap hızla dünyanın en büyük alan adı tescil şirketlerinden biri haline geldi ve bu durum çoğunlukla şirketin dünyanın dört bir yanındaki web uzmanlarından oluşan bir ekipten kaynaklandı. Bugün, girişimcilere, girişimlere ve KOBİ’lere yenilikçi web ürünleri sunmaya odaklanan Namecheap, yeni güçlü barındırma ve WordPress paketleri ile dünya çapındaki müşterilere hizmet vermeye devam ediyor. Kısa bir süre önce, Namecheap’in Halkla İlişkiler ve İletişim Bölüm Başkanı Derek Musso ile görüştük, bu da şirketin site sahiplerine markalarını çevrimiçi pazarda yayınlamak için ihtiyaç duydukları web çözümlerini sağlamaya adadığını söyledi.

2000 yılında teknoloji meraklısı ve girişimci Richard Kirkendall’ın yeni bir fikri vardı. Başarılı bir teknoloji girişiminin anahtarının, mükemmel müşteri deneyimleri sunmak için eğilmiş çeşitli uzmanlardan oluşan bir ekip oluşturmak olduğunu düşündü. Ve haklıydı. Richard’ın şirketi Namecheap, son derece rekabetçi teknoloji alanında zamanın testini yaptı.

Namecheap’in Halkla İlişkiler Sorumlusu Derek Musso “Özel bir teknoloji şirketinin 18 yaşında olması oldukça nadir, ancak işte buradayız – dünyanın en büyük ikinci perakende kayıt şirketi” dedi. & Haberleşme.

Namecheap’in böylesine uzun süreli bir başarı elde etmesinin bir nedeni, eşsiz şirket kültürü.

Derek Musso'nun headshot ve Namecheap logosu

Namecheap’den Derek Musso, şirketin müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yeni web çözümleri geliştirmeye kendini adadığını söyledi.

Derek, Namecheap ekibinin dünyaya yayıldığını söyledi. New York’ta çalışıyor, Global Pazarlama Başkanı Yunanistan’da ve SEO Başkanı İngiltere’de yaşıyor.

“Uluslararası ekibimiz bize farklı bir bakış açısı sunuyor,” dedi Derek. “Ekip üyeleri birbirlerinden ve farklı kullanıcı gruplarının, örneğin Avrupa ve Asya’dan ne tür web teknolojileri aradığını öğrenebilirler.”

Ve bu, müşteri odaklı bir dizi çözümün yaratılmasına yol açan benzersiz bakış açısıdır. Şirketin adından da anlaşılacağı gibi, uygun fiyatlı alanlar Namecheap’in ekmek ve tereyağı olmuştur. Ancak, müşterilerin ne tür çözümlere ihtiyacı olduğunu öğrenmek için Namecheap hosting oyununa girdi – ve büyük bir başarı ile.

Yeni “Stellar” Paketler Güçlü ve Güvenilir Hosting Sunuyor

Yeni fikirlere açık olmanın birçok avantajı var ve Derek bize en büyüklerinden birinin çevik olduğunu ve müşteri talebini karşılamak için rotayı değiştirme yeteneğine sahip olduğunu söyledi..

“Namecheap’in erken yaptığı şeylerden biri ürünlerini genişletmekti,” dedi Derek. “Birçok web geliştiricisinin bizimle web alan adı satın aldığını gördük, bu yüzden hostinge girmek bizim için doğal bir geçişti.”

Yıldız barındırma planı özellik listesinin ekran görüntüsü

Namecheap’in Stellar hosting paketleri, işletmelerin markalarını çevrimiçi yayınlamalarına yardımcı olacak özelliklerle doludur.

Tüm Stellar paketleri cPanel, WordPress’e erişim, en son Dell sunucu teknolojisi ve canlı sohbet yoluyla 7/24 kullanılabilen bir müşteri destek ekibi ile birlikte gelir.

Namecheap üç paylaşımlı hosting paketi sunmaktadır: Stellar, Stellar Plus ve Stellar Business. Ayda sadece birkaç dolardan başlayan üç planın tümü ölçülmemiş bant genişliği, ücretsiz alan adı, WhoisGuard aboneliği ve SSL sertifikalarına sahiptir.

Yukarıdakilere ek olarak Stellar Plus, ölçülmemiş SSD hızlandırmalı disk alanı ve sınırsız web sitesi içerirken Stellar Business, 50GB saf SSD disk alanı, tüketiciler için gelişmiş performans ve günde iki kez yedekleme içerir.

EasyWP: Basit ve Hızlı Bir WordPress Çözümü

WordPress, Mercedes Benz, Walt Disney Company, eBay ve CNN dahil olmak üzere web’deki tüm sitelerin% 30’una güç veriyor. Ve tüm çizgilerin bireyleri ve girişimcileri, çevrimiçi özelliklerini çalıştırmak için içerik yönetim sisteminin araçlarına yöneliyor. Sonuç olarak, Namecheap, müşterilerle çok fazla çekiş kazanan bir WordPress çözümü olan EasyWP geliştirdi.

“EasyWP, üzerinde çok çalıştığımız bir şey” dedi Derek. “Hızla büyük bir kitle büyüdü.”

WPEasy özelliklerinin ekran görüntüsü

WPEasy, maliyetinin çok altında yönetilen bir WordPress çözümü sunar.

EasyWP, WordPress’i basit ve hızlı bir şekilde barındırır. Bu çözümü kullanarak müşteriler 30 saniyeden daha kısa bir sürede bir WordPress sitesi oluşturabilir ve çalıştırabilir.

EasyWP ayrıca üç gelişmiş önbellek katmanı, basit yedeklemeler, kullanımı kolay bir gösterge paneli içerir ve devasa bir eklenti dizisini destekler. Derek, çözümün fahiş maliyetler olmadan yönetilen bir WordPress platformunun tüm avantajlarını sağladığını söyledi. EasyWP için tanıtım oranı ayda sadece 1,00 $ ve ilk yıldan sonra yenileme sadece birkaç dolar daha fazla.

Felsefe: Yavaş, Kararlı ve Akıllı Yarışı Kazandı

Namecheap’in ürünlerinin bu kadar etkili olmasının başlıca nedeni, sabır ve zeka ile üretilmeleridir. Ekip, şirketin kalite güvencesi metriklerini karşılamadan ürünleri pazara sunmaz. Derek bize asıl odaklanmanın müşteri ağrı noktalarını ve ihtiyaçlarını çözen ürün ve hizmetler sunmak olduğunu söyledi.

“Ürün açısından yaptığımız bir şey, işleri çıkarmak için acele etmememiz” dedi. “Ve onları her zaman izleyicilerimizle test ediyoruz. Milyonlarca müşteriye sahip olduğumuz için şanslı olduğumuz için, işleri diğer şirketlerden farklı şekilde sunabiliriz. ”

Bu tutum büyük bir fark yaratıyor. Derek, ürünün hazır olmadığı durumlarda ekibin kitlesel kabulden endişe etmediğini ve EasyWP’in bunun klasik bir örneği olduğunu söyledi.

“İlk başta, WordPress barındırma ile ilgilenen veya WordPress site oluşturucuları olan az sayıda müşteriye sunduk,” dedi Derek. “Geri bildirimlerini dinledik ve önerilerine göre ürünü geliştirdik. Aynı zamanda pazar eğilimlerini izledik ve köklü müşterilerimizin yeni müşterileri seveceği ve çekeceği değer katmanın farklı yollarını düşündük. ”

Derin Müşteri Bilgisi Derinden Tatmin Edici Bir Ürün Yaratır

Günün sonunda, Namecheap bir temel felsefeye bağlı kalıyor.

Derek, “Temel müşterilerimiz göz önünde bulundurularak ürün ve hizmetler yaratmaya çalışıyoruz” dedi. “Onlar web profesyonelleri, yeni başlayanlar ve girişimciler. Ve biz her zaman insanlara en iyi ve en rekabetçi fiyatı sunmak istiyoruz. ”

Ancak Derek, ucuz bir ürünün işe yaramazsa etkili bir şekilde değersiz olduğunu belirtti.

“Müşteri tabanımızın bizimle yapışmasının nedeni inanılmaz müşteri hizmetleri sunmamızdır” dedi. “ShopperApproved ve doğrulanmış incelemelere sahip diğer sitelere göz atarsanız, müşterilerimiz her zaman bize çok yüksek puan verir. Her zaman en iyi derecelerdeyiz. ”

1 milyondan fazla yorum ile Namecheap, 5 yıldızlı memnuniyet sıralamasında 4,6 yıldıza sahip. Müşteriler, şirketin ücretsiz WhoisGuard’ını, kolay ödeme sürecini, fiyatını ve “satışta kolaylık” uygulamasını övüyor.

Namecheap, müşterilerini anladığı için harika bir puan alıyor.

Derek, “Gizlilik çok önemlidir, bu yüzden bizden alan satın alan herkese ücretsiz WhoisGuard gizlilik koruması sunuyoruz” dedi. “Kesinlikle insanların verilerini ve kimliklerini korumak zorundayız. Bu, sunduğumuz tüm web geliştirme ürünlerinden daha da önemli. ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me